PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motul Super Octane Booster - Oktan arttırıcı (2 puan)

atalayalper
16 Mayıs 2021, 17:34
Bu ürün benzinin oktan sayısını (Ron) 2 puan arttırıyor. Genelde boş depoya önce bu oktan arttırıcıyı ekleyip sonra benzin koyuyorlar ve performansın ciddi derecede arttığını söylüyorlar memnun olan kişi sayısı çok. Kullanan var mı aramızda?

https://r.resimlink.com/ANKDo.jpeg (https://resimlink.com/ANKDo)

mustafa_325
16 Mayıs 2021, 19:29
Oktan oranı arttıkça benzinin yanması zorlaşır. Motorda eğer erken ateşlemeden dolayı vuruntu problemi varsa bunu kullanmak mantıklı olur. Vuruntu yoksa ve bunu kullanırsanız durduk yere yanma gücünü azaltacağınız için performans azalmış olur.

Kullanıp memnun olan kişilerin memnun olma sebebi tamamen placebo etkisidir. Eğer bu insanlara benzin katkısı diye küçük tüplerde depolarındaki benzinin aynısını satsanız yine performans arttırdığını ve memnun kaldıklarını söyleyeceklerdir.

ErdemFX
16 Mayıs 2021, 19:54
Yüksek oktan vuruntuyu azaltır. Biraz daha fazla performans verdiği söyleniyor. Deneyemedik ülkemiz şartlarında maalesef. Ama 28 beygir bir motosikletin 42 beygire çıkacağı yok tabii ki. :mrgreen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Ayrıca motosiklet için zararlı falan demişler diğer konularda. Benim service manuelde 91 oktan ve yukarısında bütün benzinleri kullanabilirsiniz diyor.

Cyan
16 Mayıs 2021, 19:58
Şurada düzgün bilgi var:
https://tr.wikipedia.org/wiki/Oktan_say%C4%B1s%C4%B1

Özet: Motorunuza uygun oktan değerinde benzin kullanın. Genel kural sıkıştırma oranı yükseldikçe daha yüksek oktanlı benzin kullanmak gerekir. Düşük oktanlı benzin isteyen bir motora yüksek oktanlı benzin koyarak performansı artıramazsınız, bazı durumlarda performans düşer bile.

mavzer-i
16 Mayıs 2021, 20:07
depo başı 40-50 lira fazla vermeye değecek motosiklete sahip değilseniz gereksiz ürün.

Kerem34_
16 Mayıs 2021, 20:14
Buna yüz lira verip almam için pistte Marquez ve Rossi'nin beni sıkıştırıp geçmesi ve o sırada motosikletimin gücünün onları geçebilmek için eksik kalması falan lazım. Belki o an gelen anlık gazla hemen pit stopa çekip bir kutu alabilirim.

İlla yüksek oktan isteniyorsa bir ara shell v power özel seri vardı, 100 oktan bir benzindi. Plasebo mu bilmiyorum, kullanıp memnun olduğunu söyleyenler vardı spor araçlarında. Her yerde bulunmuyor sanırım, belki çok elit semtlerde, dağıtımın başladığı şubelerde falan vardır. Eskiden standart 98 oktan da oluyordu sanki benzinliklerde ama fiyatlar arttıkça geri çektiler herhalde.

Cyan
16 Mayıs 2021, 20:26
Aslında benzindeki alkol miktarını artırdıkça oktan sayısı da artar. Pandemi etkisi sonunda ne oldu emin değilim ama alkol sanki benzinden daha ucuza maloluyor olmalı... :) Öyleyse yüksek oktanı pahalıdan satmak uyanıklık olarak nitelendirilebilir.

atalayalper
16 Mayıs 2021, 20:42
Standart benzin 98 oktan değil 95 oktandır. Ayrıca bu booster sadece performans arttırmıyor marquez olmaya gerek yok yani. Yanma odasını temizliyor ve yakıt tüketimini aşağı çekiyormuş. İddia bu.

Kullanan var mı nasıl bir etki gördü / görmedi diye soru sorduk yoruma dayalı cevaplar gelmiş eyvallah ama kullanan kişiler varsa onlar da yazarlarsa sevinirim :)

@cyan
Link için teşekkür ederim.

mavzer-i
16 Mayıs 2021, 20:51
yanma odasını temizlemesi ve sarfiyatı aşağı çekmeyle ilgili liqui moly nin ürününü kullanmıştım aynı versiyonda.
pek bir fark göremedim ben versys650 de

içeriyi temizledi mi temizlemedimi hiç bilmiyorum. sarfiyat olarak ta hiç bir fark göstermedi

Kerem34_
16 Mayıs 2021, 21:07
Standart benzin 98 oktan değil 95 oktandır. Ayrıca bu booster sadece performans arttırmıyor marquez olmaya gerek yok yani. Yanma odasını temizliyor ve yakıt tüketimini aşağı çekiyormuş. İddia bu.

Kullanan var mı nasıl bir etki gördü / görmedi diye soru sorduk yoruma dayalı cevaplar gelmiş eyvallah ama kullanan kişiler varsa onlar da yazarlarsa sevinirim :)

@cyan
Link için teşekkür ederim.

Standarttan kastım genel olarak her pompada olmasıydı, ulaşılabilirdi yani. Şu an shell'in en performans yakıtı olan v power bilmem ne bile 95 oktan+katkılı. 100'ü zaten geçtim 95 oktan üstü benzin bulmak zor şu an için.

atalayalper
16 Mayıs 2021, 21:43
Daha makul fiyatlı bir markanın ürününü satın aldım kullanıp bir deneyelim bakalım mucize tabii ki beklemiyorum sadece etkilerini merak ediyorum sonuçları paylaşırım 🙋🏻♂

salih dalkıl
16 Mayıs 2021, 22:31
bu ürünü hiç kullanmadım ama aldığım lastiğin yanındaiki tane liqui molly shooter diye birşey vermişlerdi benim cgye koyunca motorbir acayip çalışmaya başladı motora yaramadı herhalde iyi mal ::xblink:::):)

PLatooN
17 Mayıs 2021, 10:53
EŞŞEĞE altın semer vursan EŞŞEK yine EŞŞEK tir

atalayalper
17 Mayıs 2021, 12:28
Gerekli cevabı PM üzerinden verdim sana.