PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorsiklete Anahtarsız Giriş

volkanergune
04 Mayıs 2021, 10:42
Merhaba arkadaşlar. Ben motoruma anahtar cebimdeyken binmek ve çalıştırmak istiyorum. Ama şu motorsiklet alarm sistemlerindeki ortak özellik gibi motora yaklaşınca bir tuşa basmak istemiyorum. Harleyler de gördüm bunu. Yoksa Spy 5000m alır taktırırdım. Arabalarda da oluyor anahtarsız giriş diye. Motor anahtarımı algıyacak. Start tuşuna ben basmak istiyorum. Böyle bir sistem var mı?

mertarik
04 Mayıs 2021, 10:44
Motogadget firmasının var böyle bir ürünü, harley davidson'un kullandığı key fob'a benziyor, biraz daha ufak. İsmi mo.lock fiyatı 135 euro.

https://motogadget.com/shop/en/m-lock-rfid-zundschloss.html

volkanergune
04 Mayıs 2021, 10:52
Bahsettiğiniz ürünü inceledim hemen. Öncelikle ilginiz için teşekkürler. 2-4cm mesafe yazıyor yani neredeyse modüle anahtarı bir temazsız kredi kartı gibi yaklaştırmak gerekiyor. Cebimdeyken işe yaramaz bu.

mertarik
04 Mayıs 2021, 11:00
aynen öyle, rfid ile çalıştığı için anahtarlığı sensöre gösterip öyle biniyorsunuz. sizin istediğiniz gibi güvenilir bir aftermarket sistem ben bilmiyorum malesef, şayet bulursanız paylaşmanızı rica ederim, foruma da katkısı olsun.

Ekrem_06
04 Mayıs 2021, 15:13
konuyu takipteyim ürün bulunursa bende takmak isterim

okanbagiscan
04 Mayıs 2021, 15:36
Arabalardaki akıllı anahtarlar nasıl çalışıyor. İstenen şey tamda onun gibi değilmi.

gurcanozturk
04 Mayıs 2021, 15:52
Arabalardaki akıllı anahtarlar nasıl çalışıyor. İstenen şey tamda onun gibi değilmi.

Honda'nin Smart Key sistemi gibi, su an bir cok Honda motosiklette var. PCX'te bile geldi sanirim bu yil. Motosiklete belli bir yakinliga (2m kadar) gelince otomatik olarak aktif oluyor, sadece marsa basmak yeterli oluyor calistirmak icin. Uzaklasinca da otomatik kapaniyor.

Ayni ozellikler Yamaha'larin bazi modellerinde var ancak sadece uyari seklindeydi (kilitlemeden uzaklasinca ditdit otuyordu) eskiden, artik nasil bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Merhaba arkadaşlar. Ben motoruma anahtar cebimdeyken binmek ve çalıştırmak istiyorum. Ama şu motorsiklet alarm sistemlerindeki ortak özellik gibi motora yaklaşınca bir tuşa basmak istemiyorum. Harleyler de gördüm bunu. Yoksa Spy 5000m alır taktırırdım. Arabalarda da oluyor anahtarsız giriş diye. Motor anahtarımı algıyacak. Start tuşuna ben basmak istiyorum. Böyle bir sistem var mı?

Bir onceki yorumumda da yazdim, yeni Honda motosikletlerde var bu ozellik ancak sizin durumunuzda bir eksi durum var. Motosiklete yaklasinca tusa basmak istemiyorsunuz ancak direksiyon kilidini ne yapacaksiniz?

Honda Smart key'de dedigim gibi otomatik olarak kilitleniyor motosikletin mars sistemi ama direksiyon kilidini kilitlemek/acmak icin yine motosiklet uzerindeki anahtara (tusa) basmak ve cevirmek zorundasiniz.

tommygun
04 Mayıs 2021, 17:28
Teknik anlamda konuya çok yabancı olduğum için soruyorum, sonradan eklenen bu tip modüller acaba kopyalanabilir mi? Misal garaj kapısı kumandaları vs gibi şeyleri artık bakkallar bile kopyalayabiliyor.

gurcanozturk
04 Mayıs 2021, 17:34
Teknik anlamda konuya çok yabancı olduğum için soruyorum, sonradan eklenen bu tip modüller acaba kopyalanabilir mi? Misal garaj kapısı kumandaları vs gibi şeyleri artık bakkallar bile kopyalayabiliyor.

Garaj kumandalarinda, kumandaya veya ana uniteye fiziksel erisiminiz varsa kopyalamak oldukca kolay. Denedim biliyorum :)

tommygun
04 Mayıs 2021, 17:41
Garaj kumandalarinda, kumandaya veya ana uniteye fiziksel erisiminiz varsa kopyalamak oldukca kolay. Denedim biliyorum :)

Gürcan hocam boşver, güzel şeylerden bahsedelim :)

espresso
04 Mayıs 2021, 18:32

Garajı kumandalı bir yere taşınırsam size başvurucam. :thumleft:

F54
05 Mayıs 2021, 00:24
KTM DE BMW DE HONDA DA VAR
sonra dan ekleme nasıl olur bilmiyorum pek mantıklı değil böyle beyine müdahale
daha önce de kullandığım toyota da vardı güzel bi özellik

okanbagiscan
05 Mayıs 2021, 11:43
Göster geç yada garaj kumandaları çok kolay kopyalanıyor.İmmobilizer bile kopyalıyorlar.Oto anahtar işi ile uğraşanlar yapıyor.
Nereden biliyorum.Tatilde arabanın anahtarınla denize girince anahtar pert oldu ve aracı orada bırakıp otele dönmek zorunda kaldık.Kargoyla yedeğini eveden gönderdiler.Sonra denizde yüzen anahtarı götürdüm yedeğini yapmak için adam temizledi falan çalıştı yoksa o zaman 375tl ye yenisini yaparım demişti.

O günden sonra cepli şortla denize girmiyorum :)

Tundzhay
05 Mayıs 2021, 11:45
bu sistem sayesinde senin anahtarını izinsiz el koyan trafik polisleri ne yapacak acaba :)

volkanergune
07 Mayıs 2021, 01:50
EASYGUARD RFID araba kablosuz Immobilizer güvenlik sistemi ile motor otomatik kilitleme veya kilidini açma motosiklet Immobilizer sistemi
https://a.aliexpress.com/_mLm9gw9
Bu cihaz işimizi görmez mi? Bende kontak anahtarından kurtulmak istiyorum. Pcx te bile anahtar yok.