PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter Çalıştırma problemi

uakbulut07
14 Nisan 2021, 17:46
Herkese merhaba değerli abiler ve arkadaşlar
Mondial 125cc scooterım var çalışıyordu durduk yere çalışmadı bi anda, bende söktüm ve genel temizliğini vs yaptım sorunum hala devam ediyor ateşleme yapmıyordu buji değiştirdim bujiyi şaşeye değdirince kıvılcım atıyor karbüratör manifoldu benzin vakumluyor benzin otomatiğinden bi kere çalıştı sonra çalışmadı bakmam gereken neresi kaldı (segmanlarıda yeniden 0 taktım )

Erenkc91
14 Nisan 2021, 21:57
Herkese merhaba değerli abiler ve arkadaşlar
Mondial 125cc scooterım var çalışıyordu durduk yere çalışmadı bi anda, bende söktüm ve genel temizliğini vs yaptım sorunum hala devam ediyor ateşleme yapmıyordu buji değiştirdim bujiyi şaşeye değdirince kıvılcım atıyor karbüratör manifoldu benzin vakumluyor benzin otomatiğinden bi kere çalıştı sonra çalışmadı bakmam gereken neresi kaldı (segmanlarıda yeniden 0 taktım )
Karbüratörünüzün bağlantı yerlerinden hava alıyor olabilir bunun için emme monifoltunda conta varsa kontrol ediniz ve karbüratörün manifoltda bağlandığı kısmıda kontrol etmenizde fayda var.

uakbulut07
15 Nisan 2021, 20:51
şimdi bilginize danışarak veya diğer bilen arkadaşlar karbüratörün bölümlerinden anlayan varsa yazarsa sevinirim
https://i.hizliresim.com/4MpEUj.jpg
https://i.hizliresim.com/0Pr9GV.jpg
Scooterım benzin pompasından alıyor işaretlediğim yerlerde bir yanlışlık varsa söylerseniz makbule geçer ben açıkcası internette açıklayıcı anlatan bir yer bulmadım. Bunu sormamım sebebi buji yuvasından 0.5 ml şırıngayla benzin damlatınca yakıyor ve çalışıyor.

murat682
18 Nisan 2021, 03:18
Benzin girişi yazdığın boru doğrudan depoya ı gidiyor yoksa arada benzin pompası varmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:02 ----------

Benzin giriş borusu ve vakum boruları yazdığın borular nerelere gidiyor biraz daha detaylı foto atabilirmisin bağlantılarla sıkıntı var

Ekrem_06
19 Nisan 2021, 11:07
rölanti ayarı yada hava filtresi ile oynadınız mı hiç?