PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Husqvarna Svartpilen 250/ CB250R / MT25. 3 motor arasında kaldım?

obk047
04 Nisan 2021, 17:23
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi pazarlar. Ekipman ve ehliyet işini hallettim. Aranıza katılmam için yalnızca motor alma aşaması kaldı. Tarz olarak naked belirledim. Başlıkta belirttiğim gibi 3 motor arasında kaldım.

Birincisisi Honda CB250R, ikinci motor MT25 , üçüncü ve beni tip olarak en çok etkileyen Husqvarna Svartpilen 250. Üçünü de sıfır düşünüyorum. İlk motorum olacak. MT25 yıllardır istediğim bir modeldi ancak husqu görünce aşık oldum. Sahibindende 9 tane ilan var 6 tanesi sıfır ilan. Yani ikinci eli sanırım yok gibi bişey. CB ve MT tartışılacak makinalar değiller farkındayım. Alıp hemen satayım modunda olacağımı da düşünmüyorum. Uzun soluklu beni yıllarca üzmeyecek arıza çıkarmayacak cihaz olması benim tecrübemdeki biri için daha sağlıklı olacaktır. Genellikle şehir için Beylikdüzü- Etiler arasında kullanacağım ortalama 40km. Bol trafikli bir yol. 5 senedir arabayla gidip geliyorum o yolu. Yılda 2 3 kere de uzun yol İstanbul- Ayvalık olabilir. Haftaiçi artçısız haftasonları eşimle artçılı yolculuklar yapmayı düşünüyoruz. Bu konuda tecrübelerinizden faylanmak istiyorum.

Güncel fiyatlarla

CB250R 2020 model fiyatı 46.600 TL
MT 25 2020 model fiyatı 51.250 TL
Husqvarna Svartpilen 250 2020 model fiyatı :47.900 TL
Husqvarna Svartpilen 250 2021 model fiyatı:
50.990 TL

atalayalper
04 Nisan 2021, 17:27
Husqvarna cidden güzel bir motosiklet fakat boyunuz 1.80 ve üstünde ise bu motosiklet arka kuyruk kısmının da çok kısa olmasından dolayı altınızda küçük kalabilir. Cb250r için de aynı durum geçerli 1.80 üstü İçin uygun motorlar değiller çok küçük duruyorlar uzun boylu kullanıcıların altında.

obk047
04 Nisan 2021, 17:41
Boyun 1.83 cb ve mt min üstüne bindim daha önce test için çok sırıtmadı. Boy kısmını geçersek genel yorumunuz ne olur?

tarzan rıfkı
04 Nisan 2021, 17:51
183 boy varsa tek seçenek kalıyor mt25.3 motorda sorunsuz desek doğru olur başınızı ağrıtmaz.ama 183 de cb250r ufak kalıcaktır.svartpilen çok agresif oturuşu var o yüzden uzun yollarda rahat ettirmez ve acemiyseniz extra yorup zorlicaktır.3 motorunda üstüne oturun zaten anlicaksınız 3 farklı model ve özellik.extra dan duke250 de ekleyebilirsiniz.mt25 daha güçlü 2silindirli 2.elde parça konusunda çok iyi en iyi seçenek o gibi duruyor çünkü sıkılınca satması kolay olucak ve zarar değil kar ettirebilir.en çirkinide bana göre mt25 ama göreceli bir şey tabi.r25 de düşünülebilir çünkü oturuş tarzı öyle abartı değil rahat ettirir naked in grenajlısı rüzgar korumalısı.

konfucyus
04 Nisan 2021, 18:54
Yakit olarak cb ve svartpilen daha az yakar. Alt devirleri daha guclu , tek silindir sebebiyle titresim olur. Sehir ici icin bu ikiliden birini tercih ederdim, nadiren sehirdisina cikarim diyorsaniz. Svartpilen cok tarz bi motosiklet bunlarin karsilastirildigi videolar bolca var izlemeni tavsiye ederim. Svartpilenin sizi uzecegini hic sanmiyorum.

cıbılduck
04 Nisan 2021, 19:33
CB ve Svartpilen'i bence performans olarak aynı kefeye koyun. Tek silindir, az yakan, 0-90 arası rahatça takılmalık makineler. Svartpilen alacaksanız KTM servislerine gidersiniz. Artçı alacaksanız MT25 ile daha rahat olur diye düsünüyorum. Gerekcelerim beygiri, torku daha yüksek ve ağırlığı da daha fazla. Bende KTM duke vardı svartpilen ile blok olarak neredeyse birebir, çok hafif motor olduğu için sanırım, artcı alırken rahat edemiyordum. MT25 kendim de kullandım, artcı da oldum. Bence ağırlığının daha fazla olması hakimiyeti olumlu etkiliyor.

not: istanbul ayvalık yazmışsınız, bu motorların hepsinde artçı selesi konforlu değildir haberiniz olsun. Belki uzun yol yapacağınız zaman motoru bir xmax250 gibi bir scooter ile değiştirmeniz daha iyi olur.

frustrated
04 Nisan 2021, 19:44
cb250 var mı ki bayiilerde?

Kerem34_
04 Nisan 2021, 20:30
En çirkinleri Mt25 ama ben gidip Mt25 aldım. Bir de retro görüntüyü çok sevmeme rağmen bu kadar fütüristik tasarımlı bir motosiklet aldım. Birinci sebep boyum 189, diğer 250'likleri 3 5 dakika kullandım, oturunca bile yok diyor insan zaten. Mt25'te küçük hatta mt-07'de hatta ve hatta mt-09'da küçük boy 190 ise. 180 boy üstüne tüm nakedler küçük neredeyse, insanı enduroya itiyor bu durum. 250'lik hyosung da baya rahat etmiştim ama hakkını yemeyeyim.

İkinci sebep satması kolay, yarın bir gün cc yükselteyim dediğimde piyasanın bin lira altına yazsam aynı gün satarım. Ustası, parçası bol. Pahalı ama bol,husqvarna gibi parça, usta aratmaz.

Kullanan kişi sayısı çok, bir sorun çıktığı zaman gruplarında deneyimli arkadaşlar yardımcı oluyor.

Çift silindir olması sebebiyle titreşimi daha az, sadece bazılarında 8-9bin devirde sağ ayna titriyormuş, rodajda olduğum için bende var mı bilmiyorum.

36 beygir. Cb ile 10 beygir fark var arasında, şehir içinde hiç yormadı beni, sıkıştığımda rahat kaçtı yani aralardan öksürüp tıksırmadan. Sadece 7000 devrin altında biraz daha güç olsa iyi olurmuş, motor 7000'den sonra başka bir karaktere giriyor daha 3 5 kere geçtim rodajda olmasından dolayı ama çok belli. Malum şehir içinde redline gidemiyoruz alt devirler daha dolu olsa kusursuz olurdu.

Bir de cb250 artık üretilmeyecek büyük ihtimal ya da 2021'de gelmeyecek. 2021'de makyajlanıp euro5'e uygun hale getirilip öyle gelir. Ben devamlılığı olmayacak modeli tercih etmem şahsen. Ama siz isterseniz Ümraniye alemdağ caddesindeki, akyaka avmnin karşısındaki Honda bayisinde bir kırmızı bir gri vardı diye hatırlıyorum 0km, arayıp sorarsanız bilgi verirler.

Bu arada saydığınız motosikletlerin hiçbirinde artçı diye bir şey yok bence, insan sevdiğini arkasına alıp da bir uzun yola çıkayım dememeli bunlarla, işkence olur. Avuç içi kadar arka sele var mt'de, kaya gibi. Arkaya çanta, sırt dayama, konfor sele falan yapacaksın ki anca birkaç saat idare etsin oturan.

Atincozkan
04 Nisan 2021, 21:00
ben olsam svartpilen 2020 model alırdım aradaki fiyat farkı gereksiz

Kerem34_
04 Nisan 2021, 21:26
Bu arada ben de Mt25 almayacak olsam svartpilen düşünebilirdim tek silindir 30 beygir, torku da iyidir muhtemelen. Brembo frenler, kaydırmalı debriyaj, güzel tasarım.

Bu motosikleti honda veya yamaha üretse bir de viraj abssiyle güzel bir süspansiyon koysa, elektronik olarak birazcık süslese şu piyasada 60bin Tl'ye satsa başka 250'lik motosiklet satılmaz o segmentte. 250 segmentini giriş segmenti olarak düşünüyorlar yatırım yapmıyorlar, haklılar da ama büyük motosikleti olup ikinci motosiklet olarak alan, yakıt tüketiminden dolayı alan çok fazla kişi var. Teknolojik olarak dolu motosiklet yok düşük cc'lerde.

bdrhngvnc
04 Nisan 2021, 22:27
Cb ile mt arasında kalmam bile açıkçası. Farklı motorlar diyebiliriz; Cb küçük ve tek silindirli, sıkışık trafikte belki aralardan kaçması daha zevkli olabilir -ki cb nin girebildiği yere mt yle de çok rahat girebiliyorsunuz- amortisörleri nispeten mt den daha iyi, öte yandan mt çift silindirli yüksek devir çeviren bir motor. Çift silindir sesiyle, geniş deposuyla kesinlikle sürüş zevki daha yüksek bir motor. Fakat artçılı sürüş için ikisi de pek uygun değil açıkçası :/ mt daha az titreyeceğinden belki oradan bir artısı olabilir ama kesinlikle uzun yol için rahat değil :) svartpilen hakkında bilgim yok fakat brembo ve kaydırmalı debriyaj detayları güzelmiş, ha bunun için bu motor alınır mı? Orası size kalmış. Hemen satmayacağınızı da düşünürsek yüksek kilometreli svartpilen alıcı bulmakta zorlanabilir, bir sıkıntı olduğunda parça bekleyebilirsiniz veya yüksek servis fiyatlarıyla karşılaşabilirsiniz. (Servis veya parça hakkında bilgim yok, sadece motosiklet alırken göz önünde bulundurmanızın faydanıza olacağını düşünüyorum)
Hayırlı olsun şimdiden :) kazasız, keyifli sürüşleriniz olsun.

obk047
04 Nisan 2021, 22:56
Husqvarnada anladığım kadarıyla genel görüş satış sonrasında servis parça vs olaylarında biraz zorluk çekebileceğim ve uzun süre kullandığım için satma konusunda zorlanabileceğim. Herkes aynı şeyi söylemiş. Artçı konusunda öyle uzun uzadıya yolculuklar yapma planlarımı yok . Haftasonları 15 20 dklık sürüşler. Haftaiçi maks 2 kişi 15 20 km yolculuk ve yılda 1 2 kere yalnızca 5 saat süren bir yolculuk. Molalarla bu sorun belki üstesinden gelinecek seviyededir? Artçı selesi çok mu konforsuzdur acaba?

BloodyBaron
04 Nisan 2021, 23:07
Ben mete 25 alırdım. Tek eksisi bence yakıt tüketimi.

Akhneton
04 Nisan 2021, 23:11
Svartpilen'i bilmiyorum ama ben 250 cc naked motosiklet kategorisinde mt 25'den daha konforlu bir motosiklet olabileceğini sanmıyorum. Şuan siz alırım yıllarca kullanırım diye düşünüyorsunuz ancak bir yerden sonra sizi kesmeyecektir. Ya da rüzgar yemekten sıkılıp farklı bir tipe geçeceksiniz. En kolay ve hızlı satılan, piyasanın tuttuğu, o kadar apaçilerin zorlamasına rağmen çift silindir oluşuyla çok sorun çıkarmayan bir motosiklettir. Bu yüzden mt 25'i tavsiye ederim. Ancak en çok çalınan motorlardan birisi de mt 25'dir. Bu yüzden motosikleti koyacağınız kapalı otopark yahut güvenli bir yer yoksa biraz düşünün derim.

Palazar
04 Nisan 2021, 23:38
MT 25 i 2019 Ocak ayında sıfır olarak 18500 e almıştım, o da sırf kampanya var diye. (2017 ABS siz model) Başka motor tecrubelerimde olduğu için pek sevmemiştim. Ama kullanımı CB 250 den daha iyi ve rahat. Zaten bu 3 motor arasında uzun yolu en rahat olan MT 25, onda bile 3 saatlik tek molali yolda neredeyse dayak yemiş gibiydim. O yüzden uzun yol pek uygun olmaz bu segmentte. Tıp olarak en iyisi husqvarna. Ama mantıklı olanı MT 25. 250 CC geçiş aşamasında bir yer. Emin olun ilk motorunuz olmasına rağmen en fazla 3 sene sonra değiştirmek istersiniz. O yüzden en çabuk satilani MT 25 alırdım ben. Bu segment öğrenme amaçlı, sürüşü ilerlettikce zevk vermiyor. Zevk alamazsak neden motora bineyim ki? Sadece Şehir içi ulaşım amaçlı kullanacaksam pcx in üstüne tanimam. Bu 3 u de ilk başlarda çok zevkli gelir, MT 25 biraz daha fazla zevk verir. Her gün işe gidiş geliş amaçlı kullanacak ve arada bir kaçamak yapacaksanız 1 seneye kalmaz motoru değiştirme dürtüsü başlar. O yüzden çabuk elden cikarilani MT 25 alırdım ben...

impetum
05 Nisan 2021, 08:52
Normalde mt25 aralarından bariz şekilde sıyrılıyo ama sorunsuzluk ve artçılı sürüş dediğiniz için cb 250r bulabilirseniz size en uygunu olacaktır. Sadece Svartpileni kullanmamış birinin yorumudur.

PLatooN
05 Nisan 2021, 11:09
kesinlikle mt 25 abs modellerini düşün derim yılda bir defada olsa uzun yola da gidicem diyorsun tek silindirli makinalar genelde uzun yolda yokuşlarda biraz isteksiz kalıyor yinede tercih senin

cıbılduck
05 Nisan 2021, 11:31
Husqvarna'nın parça sorunu falan yok. KTM duke'ler ile aynı parçaları kullanıyor. Kozmetik parçalar hariç.

Ezio41
05 Nisan 2021, 11:37
Ben mete 25 alırdım. Tek eksisi bence yakıt tüketimi.

Yakıt tüketimi çok iyi aslında. Kısa süreliğine de olsa yeni kasa MT-25 sahibi oldum. 8 bin devire kadar sakin kullanımda 3.15 litre yakıyordu. :)

atalayalper
05 Nisan 2021, 11:53
Maksimum gücünü 12.000 devirde, maksimum 22nm torkunu da 10.000 devirde veriyor mt25. Bu hesaba göre bu motoru 8000 devir geçmeden çok verimli kullanmak pek mümkün değil. Rampada, yokuşta, artçılı kullanımda veya ani uzama gerektiren bir sürü senaryo oluşuyor istanbul trafiğinde. Bu yüzden de R25 / MT25 kullanıcıları hep ağlarlar 4 silindirli gibi yakıyor bu motorlar diye. Güç ve tork çok yukarı devirlerde geliyor ve alt devirler isteksiz, boş.

bdrhngvnc
05 Nisan 2021, 15:06
Maksimum gücünü 12.000 devirde, maksimum 22nm torkunu da 10.000 devirde veriyor mt25. Bu hesaba göre bu motoru 8000 devir geçmeden çok verimli kullanmak pek mümkün değil. Rampada, yokuşta, artçılı kullanımda veya ani uzama gerektiren bir sürü senaryo oluşuyor istanbul trafiğinde. Bu yüzden de R25 / MT25 kullanıcıları hep ağlarlar 4 silindirli gibi yakıyor bu motorlar diye. Güç ve tork çok yukarı devirlerde geliyor ve alt devirler isteksiz, boş.

Eski kasaları kullanmadım ama arkadaş zaten sıfır düşünüyorum demiş. Yeni kasalarda yakıt tüketiminin dizginlendiğini duymuştum :) Yani çoktan kastımız burada kaç L? Ben ne çok apaçi ne çok sakin kullanıyorum 4litrelerde dolanıyor. Fazla olduğunu düşünmüyorum ama diğer 250likler ne yakıyor merak ettim şimdi

Ozan arıcı
05 Nisan 2021, 15:53
Sanırım retro-modern çizgilerin karışımı motosiklet seviyorsunuz. Svartpilen tek kişi kullanımda sıkıntı yaratmaz ama artçıyı çok üzer. Üstelik küçücük bir motosiklet. CB250 belki bir tık daha büyüktür. Arkadaşlar yazmış ama 1.80 üstüyseniz MT25 hariç ikisi altınızda sırıtır. MT-25 de artçıyı üzer. Uzun yola asla gelmez. Tek dezavantajı alt devirleri aşırı ölü. Bu bütçelerde yenilenmiş Domi 400 çok mantıklı geliyor bana. Ben olsam üç motoru da almam ama üçü arasından MT-25 bu klasmanda her açıdan rakipsiz.

BloodyBaron
05 Nisan 2021, 17:19
Yakıt tüketimi çok iyi aslında. Kısa süreliğine de olsa yeni kasa MT-25 sahibi oldum. 8 bin devire kadar sakin kullanımda 3.15 litre yakıyordu. :)

Abi mtnin 8 bine kadar demek normal bir motorun 4-5 bin devirini geçmiyorum demek. Yani biraz basınca tüketim artıyor. Sakin kullanımda cb250 de mt 25de yakın yakabilir ama mt 25in beygir avantajı kalmıyor.

obk047
05 Nisan 2021, 18:30
Retro çizgilere ayrıntılara bayılıyorum gerçekten. Husq o yüzden çok hoşuma gitti. Sele yüksekliği cb ye göre yüksek ama ince bir motor. Dominar düşünüyordum ancak sağa çekme vs yorumlar biraz beni şüpheye düşürdü. Ne dersiniz?

tommygun
05 Nisan 2021, 18:56
Bu iş biraz da gönül işi ama insan heves ettiği şeyden de kısa sürede vazgeçebiliyor. Svartpilen sizin gönlünüze girmiş bir kere. Yerinizde olsam 2 hafta beklerim, 2 hafta sonunda hala gönlüm Svartpilen'den yanaysa gider onu alırım.

mattiadestro
05 Nisan 2021, 19:18
hangisini beğeniyorsanız onu alın. sonra insanın içinde ukte kalıyor. ilk motor olarak duke 250 bakıyordum, benim bütçeye çok temizini bulamadım pulsar rs200 denk geldi onu aldım. 1000 km bindim sattım :D

svartpilen 250ye trafikte 2-3 kere denk geldim. çok şık motosiklet. ben olsam alır geçerim, fiyatlar artmadan.

Atincozkan
05 Nisan 2021, 22:18
gene yazalım svartpilen güzel motor al geç :)

sutlusoda
06 Nisan 2021, 09:20
Şu CB250R ı azcık daha kalıplı yapsalarmış çok iyi olurmuş. 1,80 üzeri ve biraz kalıplıysanız ufak kalıyor. Sırf o yüzden MT25 almıştım.

atalayalper
06 Nisan 2021, 09:26
Alişan bu motoru test ettiğinde kıvrak, çevik ve çok kaliteli olduğunu söylemişti fakat cb250r kadar iyi gitmediğini ve titreşimin çok olduğunu söylemişti bu arada.

ChuckBerry
06 Nisan 2021, 10:15
CB250r kullanıyorum, sorunuz olursa cevaplarım. Ben Svartpilen' i 2.el durumları sebebiyle hiç düşünmemiştim canlı gördüğümde de çok hoşuma gitmedi açıkçası göstergesi vs. Mt25' i ise uzun yolda daha rahat ettirebileceği için ve yeni kasalarını şık bulmam sebebiyle düşündüm fakat ikinci el piyasasının çok hırpalanmış olması, temiz olanlarının ise sıfır fiyatında olmasından kaynaklı Cb250r'a yöneldim. Torku, yakıt tüketimi açısından gayet tatmin edici.

ulkerhan
06 Nisan 2021, 10:39
macera aramaya gerek yok. sokaktaki motosiklet kullanan 10 kişinin yedisine kağıt kalem versen husqvarna yazamaz.

mt25 mekanik olarak hepsinden üstün. piyasası da var, parçası da var, ustası da var, aksesuarı da var.

atalayalper
06 Nisan 2021, 10:39
Sizde de zincir sesi var mı tek kronik problem olarak görülen o meşhur zincir sesi?

Ozan arıcı
06 Nisan 2021, 10:58
Retro çizgilere ayrıntılara bayılıyorum gerçekten. Husq o yüzden çok hoşuma gitti. Sele yüksekliği cb ye göre yüksek ama ince bir motor. Dominar düşünüyordum ancak sağa çekme vs yorumlar biraz beni şüpheye düşürdü. Ne dersiniz?

Bana kalırsa çok dert edilecek bir konu değil ama kişiden kişiye değişiyor bu durumlar. Benim dert etmediğimi siz edebilirsiniz gibi.
Sağa çekme sadece ellerinizi gidondan ayırdığınız zaman var. Çok hafif sağa gitmeye meyilli. Bunun sağa konumlanmış büyük ve ağır egzozdan olduğunu söyleyen var, lastikten diyen ve lastik değişimiyle düzeldiğini söyleyenler de var. Balans yaptırıp düzeldi diyenlerde vardı sanırım ama tam bilmiyorum balans konusunu. Ben kullanıcısı değilim okuduklarım ve izlediklerim kadarıyla fikir oluşması açısından yazıyorum. En doğru bilgiyi Facebook kullanıcı gruplarında doğrudan sorarak elde edersniz. Eğer almayı düşünüyorsanız Türkiye grubuna üye olup sorun mutlaka bilgilendirirler.
Bence gidip bayide svartpileni canlı canlı görüp üstüne oturun. Başka türlü aklınızda kalacak gibi. Sonra da Bajaj bayisine gidip dominarı inceleyin, üstüne oturun.

PLatooN
06 Nisan 2021, 11:46
mt25 in yanından geçmediysen mutlaka bin kullan yada dahada araştır derim çünkü boş muhabbet yapan çok var, bu kadar çok kullanıcısı ve piyasası olan bi makina boş konuşanların anlattığı kadar kötü olmamalı, husqvarna henüz kendini ispatlamış bi motor değil riske girilir mi evet girile bilir atla deve değil sonuçta alırsın satmak için uğrşırsın satarsın, gönlündeki aslana koşarsın

ulkerhan
06 Nisan 2021, 12:30
mt25 in yanından geçmediysen mutlaka bin kullan yada dahada araştır derim çünkü boş muhabbet yapan çok var, bu kadar çok kullanıcısı ve piyasası olan bi makina boş konuşanların anlattığı kadar kötü olmamalı, husqvarna henüz kendini ispatlamış bi motor değil riske girilir mi evet girile bilir atla deve değil sonuçta alırsın satmak için uğrşırsın satarsın, gönlündeki aslana koşarsın

bu 3 motor seçeneğinde tartışmasız bence de mt25 seçilmeli.

ama husq için sağdan bak bajaj soldan bak ktm sonuçta. belirli bir standardın üzerinde makine. zevkler ve renkler derim ben çirkin buluyorum.

IceFrog
07 Nisan 2021, 10:05
' 1-2 lira zararınada satarım sorun değil ' kafasındaysan gönlünde ne varsa bence onu al derim ben.
Şahsi fikrim olarak Husqvarna Svartpilen gerçekten çok şık ve alışılmış dışında görüntüsü olan bir motosiklet bakan dönüp bir daha bakar o motora.
Ben olsam Husqvarna Svartpilen'i tercih ederdim.
Satacağın zaman ilan ismin şimdiden hazır ' Bütün gözler üzerinizde olacak ' XD

obk047
15 Nisan 2021, 15:17
Herkese selamlar facebookta svartpilen grubu buldum mükemmel bir kalabalık var 13 kişi :D 14. Kişi olarak katılıp sorularımı sordum. Buradaki arkadaşlar servisi arayıp sor dediler ama spormotoyu aradım yüzümüze bile bakmadılar mail attık cevap vermediler. Sağolsun 401 alan bir arkadaşa sordum güç ağırlık oranı 0.19 yazıyormuş ruhsatta a2 olarak geçiyormuş duke 390 da da aynı şekildeymiş. Ben cevabımı buldum belki sizlerede yardımcı olur

Kerem34_
15 Nisan 2021, 15:42
Ne bu hocam mv agusta mı alıyoruz? Mvagusta sahipleri bile 13 kişiden fazladır, belki forumda 10 tane agusta'sı olan sessiz arkadaşlar vardır.

Yamaha da servisler olmasa bile sırf mt25'in 5bin kişilik bir Facebook grubu var. Mekanikten anlayan baya adam var aralarında, ustanın hatasını görüp videodaki duyduğu sesten yapılacak işlemi söylüyor adamlar.

Spormoto ile bir problem yaşarsanız ortada kalırsınız bence, ktm almamamın tek sebebi spormoto'dur. Forumda bile bir sürü rezalet başlıkları var. Yoksa motosiklet macerama direkt duke 390 ile başlardım.

Sırf görüntüsü yüzünden bunlarla uğraşacağıma bir tane cbf500 alır masrafını yapar cafe racer'a çevirirdim kendi gönlümce. İsteğinizi kırmak istemiyorum ama aynı aşamalardan yakında geçen biri olarak benim isteğimi kırdılar, iyi ki de kırmışlar diyorum.

Retro görüntü seven, ikinci bir motosiklet alacak olsam vespa alacak olan bana 250'liklerin en fütüristik tasarımlısını aldırdı sıkıntılar, robota benziyor motosikletin kafası, her an transformersa dönüşecek de sohbet edeceğiz gibi bakıyor.

Atincozkan
15 Nisan 2021, 21:38
https://youtu.be/J5-ig0v3j2A

Ozan arıcı
15 Nisan 2021, 22:06
Herkese selamlar facebookta svartpilen grubu buldum mükemmel bir kalabalık var 13 kişi :D 14. Kişi olarak katılıp sorularımı sordum. Buradaki arkadaşlar servisi arayıp sor dediler ama spormotoyu aradım yüzümüze bile bakmadılar mail attık cevap vermediler. Sağolsun 401 alan bir arkadaşa sordum güç ağırlık oranı 0.19 yazıyormuş ruhsatta a2 olarak geçiyormuş duke 390 da da aynı şekildeymiş. Ben cevabımı buldum belki sizlerede yardımcı olur

Bu muameleden sonra ben olsam Yamaha bayisine koşar MT-25 alırdım herhalde :) Spormoto'dan boşuna uzak durmuyorlar.

Av.Rider
15 Nisan 2021, 23:01
mt-25 10 numara al geç. Yalnızca alt devirler cansız olduğundan şehir içinde çok vites değiştirmek yorucu oluyor. Cb250r alt devirin daha güçlü olduğunu söylüyorlar. Üçünü de git gör. İlk görüşte aşk hangisiyle başladıysa onunla devam et.