PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bajaj Bajaj Dominar 250 Kullanıcıları | Bilgi Paylaşım Başlığı

Sayfa : [1] 2 3 4

Uğur
25 Mart 2021, 13:10
https://www.ekuralkan.com/Data/EditorFiles/360/dominar250/k0.png

https://www.youtube.com/watch?v=vupnjVU827I&t=2s

Tür Tek Silindir, 4 zamanlı, DOHC, 4 valf, Sıvı Soğutmalı, Çift Bujili, FI
Motor hacmi (cc) 248,77
Maximum güç 19,85 kW (27 PS) @ 8500 rpm
Maksimum Tork (Nm @ rpm) 23,5 @ 6500
Debriyaj Islak, Destekli ve Kaydırmalı
Vites kutusu 6 vites

Şasi ve Süspansiyon
Şasi Kiriş Tipi Çerçevesi
Ön süspansiyon Teleskopik, 37 mm USD Çatal, 135 mm seyahat
Arka Süspansiyon Nitrox ile çok kademeli ayarlanabilir Monoshocks, 110 mm tekerlek stroku

Frenler ve Lastikler
Frenler Ön ABS, 300 çaplı disk
Arka Frenler ABS, 230 çaplı disk
Ön Lastik 100 / 80-17 Tubeless
Arka Lastik 130 / 70-17 Tubeless

Boyutlar
LXWXH (mm) 2156 X 836 X 1112
Dingil mesafesi (mm) 1453
Yerden Yükseklik (mm) 157
Boş Ağırlık (kg) 180
Sele Yükseklik (mm) 800
Yakıt Kapasitesi (L) 13

Elektrik
Akü 12V, 8Ah VRLA
Far AHO ile LED, 10 ünite
Hız göstergesi Dijital Bölünmüş Konsol

Fiyat:33.500

vandamme
25 Mart 2021, 13:29
Hayırlı olsun :)

yec
25 Mart 2021, 14:13
Kullanıcı yorumlarını merakla bekliyorum.

hn33
25 Mart 2021, 14:50
Göreceksiniz dominar 400 ug de oldugu gibi bunda da Trip resetleme saga çekme olacak çünkü herşeyi aynı sadece motor kısmı 400cc degil 250 cc bu yeni bu gelecek 250 cc dominar da sorunların zaten olmadığı yada olmayacağını iddia edenler sorunu çözmüşler demektir kronik sorunlar çözüldü ise dominar 400 ug kronik sorunları neden çözülmüyor kanaatim dedigim gibi kronik sorunlara 250cc ile devam

Gofretcocuk5
25 Mart 2021, 18:17
Alırsınız bir dal artık
:) 33500 TL
Ben KAWASAKi ile devam ederim bir ömür

OwLRider
25 Mart 2021, 18:32
Sağ'a çekme sorunu var abi. Dominar 250 grubunda varım,herkes bu konudan şikayet ediyor. Fiyatı uygun aldıklarından önemsemiyorlar.

ALİCEM
25 Mart 2021, 19:09
Açıkcası bajaj bence çok iyi f/p markası. Fakat adamlar hiçbir motorunun kronik sorunlarını çözmek için adam gibi çaba göstermiyor. Pulsar ve dominar hep kasa değiştiğinde millet bu kasada sorun çözülmüştür dedi. Bir bakıyoruz yine aynı. Bu açıdan benelli çok daha iyi olsa da distribütörün berbat olmasından markayı bu ülkede bitirdiler. Cf motodan daha iyi seçenek yok maalesef bu fiyatlara.

hussain
01 Nisan 2021, 14:02
Hayırlı olsun 10 günde ikinci zam. https://www.ekuralkan.com/dominar-d-250 35.500 olmuş yani hadi ben bu motoru alayım para denkleyim ohh denkledim çok şükür deyip bayiye gitseniz 2000 daha isticek sizden gerçekten ilginç

atalayalper
01 Nisan 2021, 14:34
Fesüpanallah ya sabır!

vandamme
01 Nisan 2021, 15:12
Bu memleketin jeopolitik konumu, küfürsüz yaşamaya uygun değil.

AzÇok
01 Nisan 2021, 15:23
Bu memleketin jeopolitik konumu, küfürsüz yaşamaya uygun değil.

Ben hiç kızmıyorum. Kuralkana kızmakta elim boldur. Ama burada kabahatleri yok. Memlekette döviz kuru afetinin sebebi Kuralkan değil. Asıl sorumlu olanlar ise hiç oralı değil.

hussain
01 Nisan 2021, 17:20
Beyler benim kızgınlığım tam olarak şu anki fiyatı değil. 1 ay içinde kafasına göre fiyatın planlamasız yükseltilmesi kur farkı bir mazeret olabilir ama 31.900 lansman fiyatı sonra lansman sonu yapılan 1500 tl lik zam ve hemen akabinden 2000 tl lik zam. Sadece merakımdan bu zamların bir denetim mekanizması yok mu sonuçta bu bir motorlu araç insanlar bunun vergisini veriyor sigortasını yaptırıyor e malum ekonomik koşullarda bir ulaşım aracı sahibi olmak isterken dişinden tırnagından arttırıp borç harç bir mebla biriktiriyor tam alabilecekken pat bir daha zam. Ve tüketicinin bu zamlara karşılık maaşı ya sabit ya da gündelik gideri diğer tüketim mallarının zamlarıyla yukarı gidiyor. Mevzu diğer motosiklet markalarıyla kıyas değil sadece. Bu yapılan anlık fiyat değişikleri serbest piyasa ekonomisi diye açıklanabiliyor mu sadece. Neyse bilemedim. Herseyin hayırlısı.

dyavol-77
01 Nisan 2021, 17:45
Beyler benim kızgınlığım tam olarak şu anki fiyatı değil. 1 ay içinde kafasına göre fiyatın planlamasız yükseltilmesi kur farkı bir mazeret olabilir ama 31.900 lansman fiyatı sonra lansman sonu yapılan 1500 tl lik zam ve hemen akabinden 2000 tl lik zam. Sadece merakımdan bu zamların bir denetim mekanizması yok mu sonuçta bu bir motorlu araç insanlar bunun vergisini veriyor sigortasını yaptırıyor e malum ekonomik koşullarda bir ulaşım aracı sahibi olmak isterken dişinden tırnagından arttırıp borç harç bir mebla biriktiriyor tam alabilecekken pat bir daha zam. Ve tüketicinin bu zamlara karşılık maaşı ya sabit ya da gündelik gideri diğer tüketim mallarının zamlarıyla yukarı gidiyor. Mevzu diğer motosiklet markalarıyla kıyas değil sadece. Bu yapılan anlık fiyat değişikleri serbest piyasa ekonomisi diye açıklanabiliyor mu sadece. Neyse bilemedim. Herseyin hayırlısı.
Yok maalesef....Welcome to Törkii....:mrgreen:

tommygun
01 Nisan 2021, 18:48
Biraz da biz tetikliyoruz bu zamları. Lansman fiyatından yoklama çekiyorlar biz de burada "şöyle güzel motor, böyle süper motor" diye güzelleme yapıyoruz. Kuralkan da bakıyor millet motoru beğenmiş, ne yaparsak yapalım alacaklar motoru diye iteliyor zammı. Halbuki hiç sallamasak, "bu ne lan getire getire bu motoru mu getirdiniz?" diye hepimiz esip gürlesek sanırım indirim bile yaparlar.

Mr.wind
01 Nisan 2021, 20:36
"Dolar yukseldi" tabirini hic sevmiyorum. Sanki bunda bizim payimiz yokmus gibi, suc dolarinmis gibi bir izlenim yaratiyor.

"TL deger kaybetti" tabiri daha uygun, cunku TL dunyadaki butun para birimleri karsisinda deger kaybediyor.herneyse konumuza donecek olursak;

japonlarin ve avrupalilarin dolar-euro paritesine gore gayet insafli yaptiklari zamlara karsin, bajaj ve heronun yaptigi zamlarin pek bir temeli yok gibi. rupi-tl paritesi herseyi acikliyor.

Yaptiklari firsatcilik, net. baktilar honda yamaha zami yapistiriyor, hop bunlar da zam.

Akhneton
01 Nisan 2021, 21:23
Bu adamlar şark kurnazı olduğu için yolabildikleri kadar milleti yolarlar.Bajaj firması jantlarını Çin'de ürettirdiği ve ürünlerin bir kısmı hatalı olduğu için jant kırma olayları vardı. Bajaj hatasını kabul edip sitesinde açıklamıştı. Rahmetli de "böyle bir olay var diyorlar dikkatli olun demişti."Kuralkan hemen tekzip yollayıp dava açacaklarını söyleyince rahmetli rest çekip beş yüz binden fazla izlenen 200ns videosunu kaldırmıştı. Sırf bu yüzden bajaj almayı düşünmüyorum.

hussain
01 Nisan 2021, 21:31
"Dolar yukseldi" tabirini hic sevmiyorum. Sanki bunda bizim payimiz yokmus gibi, suc dolarinmis gibi bir izlenim yaratiyor.

"TL deger kaybetti" tabiri daha uygun, cunku TL dunyadaki butun para birimleri karsisinda deger kaybediyor.herneyse konumuza donecek olursak;

japonlarin ve avrupalilarin dolar-euro paritesine gore gayet insafli yaptiklari zamlara karsin, bajaj ve heronun yaptigi zamlarin pek bir temeli yok gibi. rupi-tl paritesi herseyi acikliyor.

Yaptiklari firsatcilik, net. baktilar honda yamaha zami yapistiriyor, hop bunlar da zam.

Hocam işte ben de tam olarak bundan bahsediyorum. Bir ürün üzerinden hızlıca bu denli bir yükseltme nasıl normal olabiliyor

Mr.wind
01 Nisan 2021, 23:16
tamam rupi karsisinda da deger kaybediyor TL kabul. Ama son 2 ayda pulsar 25 kusurden 29 kusure cikti.son iki ayda rupi yuzde 17-18 mi artti?

Strateji ye bak ohh. insanlar artik japon alamaz, nasil olsa bize mahkum olacaklar ver zammi ver zammi.

Cyan
02 Nisan 2021, 00:09
tamam rupi karsisinda da deger kaybediyor TL kabul. Ama son 2 ayda pulsar 25 kusurden 29 kusure cikti.son iki ayda rupi yuzde 17-18 mi artti?

Strateji ye bak ohh. insanlar artik japon alamaz, nasil olsa bize mahkum olacaklar ver zammi ver zammi.

Onların yerinde siz olsanız farklı mı davranırdınız ki böyle rahat saydırıyorsunuz?

Mr.wind
02 Nisan 2021, 00:23
Onların yerinde siz olsanız farklı mı davranırdınız ki böyle rahat saydırıyorsunuz?

ilginc bir soru.

saydirmaktan kastiniz nedir bilmiyorum ama elestiriyorum. Haklilik payim oldugunu da dusunuyorum.

Ne yapalim onu da mi yapmayalim?

Disturbed34
02 Nisan 2021, 01:02
İnternette bir çok açık kaynakta serbest piyasa ekonomisine dair bilgiler mevcut. Bir satıcı hiç bir sebep göstermeksizin malına zam veya indirim uygulayabilir ve istediği fiyattan satabilir. Sadece karma ve diğer ekonomi sistemleri hariç.

Mr.wind
02 Nisan 2021, 07:44
Serbest piyasanin ne oldugunu ilkokul cocuklari da biliyor azizim. Ben demokrasinin temel taşlarindan olan "elestri hakkimi" kullaniyorum.

Cyan
02 Nisan 2021, 08:11
Yersiz bir eleştiri; daha fazla kâr elde etmek mümkün iken kim malını ucuzdan satmayı tercih eder ki? Amaç amme hizmeti değil kâr etmek burada, bu fırsat varken kullanılır tabi ki, yapacak / eleştirecek bir şey yok. Ticari bir işletmeye ticaret yaptıkları için kızmanın bir alemi de yok.

Mr.wind
02 Nisan 2021, 08:50
Yersiz bir eleştiri; daha fazla kâr elde etmek mümkün iken kim malını ucuzdan satmayı tercih eder ki? Amaç amme hizmeti değil kâr etmek burada, bu fırsat varken kullanılır tabi ki, yapacak / eleştirecek bir şey yok. Ticari bir işletmeye ticaret yaptıkları için kızmanın bir alemi de yok.

sizin yaptiginiz yorumdan daha yersiz bir eleştiri degil. saydirmak dediniz, rahat dediniz, kizmak dediniz. Kullandiginiz kelimelerin arkasi dolu degil, boş.

Onlarin ticaretini karini dusenecek degilim. Ben kuralkan zam yapamaz mi dedim?

Japonlar kur artsina bagli zam yapmak zorunda kaliyor, kuralkan ise kur artisi olmadam keyfi zam yapiyor dedim.

Yukardaki durum yasanmis bir olgu. iftira degil.

Ben de bu durumu elestiriyorum, sizi ilgilendiren kismi nedir?

hussain
02 Nisan 2021, 12:04
Sanırım burada anlaşılamayan veyahut okunmadan direk verilen cevaplardan kaynaklı bir durum var. Evet serbest piyasa ekonomisi evet alan alır sıkıntı yok ama alamayan kesimin neden alamadığı konusu sorulmasın mı? alamayan kişinin sadece geliriyle mi alakalı ? evet yine klişe cevabı serbest piyasa ekonomisi olacak belki ama 1 ay içinde 2 kez zam yapan bir firma eleştirilmesin mi ? bizler tüketici talep eden ; bajaj da arz eden üretici değil mi? sorulmasın mı ? nisan da zam beklendiği herkes tarafından biliniyor kur artışı eyvallah 31900 (lansman fiyatı) sundun piyasaya 24 Mart ta yaptın zammı kur artışı lansman sonu vs. sebeplerle =33500 peki 7 gün icinde tekrar fiyatı yükseltmek (35500) gerçekten de sizce müşteri memnuniyeti (yani forumda bulunan,almak isteyen kişiler vs) icin eleştirisel olmayan bir durum mu ? lansman sonu direk 31900>35500 yapsa belki de eleştiri hakkımız olmazdı ? yahu herşeyi geçtim burası motosiklet.net sohbet forumu değil mi ? konu bajaj dominar 250 d değil mi ? etmeyin allah aşkına şu forumda ben de dahil kaç kişinin cevabını okudum parayı tam denkledim zam geldi neyse dedim bir borç harc buldum tam tekrar denkledim bayiye gittim yine zam gördüm alamadım diyen. Bunun adı mağduriyet değil mi ? kimse yanlış anlamasın kimisi belki gerçekten almak istiyor alamıyor sırf dertleşmek icin giriyor bu foruma sözüm meclisten dışarı gizli bayii bile olsan bu yapılan düzensiz zamlara serbest piyasa iyi yapmışlar demessin çünkü sen burada tüketicisin. Motosiklet evet belki temel ihtiyaç ürünü değil ama belki de gerçekten ilçeden ilçeye sırf ulaşım kolaylığı icin mecburiyetten almak isteyen veyahut kücük birikimini değer kaybeden tl de tutmak istemeyen insanlar var. Uzun lafın kısası biraz daha empati, biraz daha dayanışma , hepimiz bir dönem veya hali hazırda motosiklet kullanan insanlarız. youtubeda orada burada birbirine yardım eden,tur düzenleyen, trafik kurallarına uymayan sıkıştıran 4tekerlilere karşı birlikte hareket eden insanlar görüyoruz. Çalıntı motoru ilan verip yine bir motosiklet sevdası tarafından motoru bulunan insanlar görüyoruz. bunlar güzel şeyler. Neyse sürçü lisan ettiysem affola

yokon
02 Nisan 2021, 12:59

15.02.2021 Rupi/TL 0,09
02.04.2021 Rupi/TL 0,11

TL, Rupi karşısında %22 değer kaybetmiş.

Akhneton
02 Nisan 2021, 13:26
Distribütör firma farketmiş ki hangi fiyattan koyarsak bu mallar yine satılıyor. Fiyatları bu kadar keyfi şekilde değiştirmesinden hoşlanmıyorsanız almayın. Satışları bu kadar fazla olmasaydı ellerindeki ürünleri bu fiyatlara satabilirler miydi? Sanmıyorum.

Mr.wind
02 Nisan 2021, 13:56
15.02.2021 Rupi/TL 0,09
02.04.2021 Rupi/TL 0,11

TL, Rupi karşısında %22 değer kaybetmiş.

hocam 15 subatta rupinin en dip yaptigi nokta ile, bugun en tavan yaptigi noktayi karsilastiriyorsunuz.

01.01.2021 rupi/TL 0.10
31.08.2020 rupi/TL 0.10

Cyan
02 Nisan 2021, 20:44
Distribütör firma farketmiş ki hangi fiyattan koyarsak bu mallar yine satılıyor. Fiyatları bu kadar keyfi şekilde değiştirmesinden hoşlanmıyorsanız almayın. Satışları bu kadar fazla olmasaydı ellerindeki ürünleri bu fiyatlara satabilirler miydi? Sanmıyorum.

Bu kadar basit işte...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

hocam 15 subatta rupinin en dip yaptigi nokta ile, bugun en tavan yaptigi noktayi karsilastiriyorsunuz.

01.01.2021 rupi/TL 0.10
31.08.2020 rupi/TL 0.10

Bir başka saçmalık Bajaj'ın Kuralkan ile Rupi cinsinden ticaret yaptığı varsayımı; yani beyanlarınızın iler tutar bir tarafı yok vallahi.

yokon
03 Nisan 2021, 14:05
son iki ayda rupi yuzde 17-18 mi artti?

Ben sizin sorunuzu yanıtladım. Son iki ayda Rupi %22 değer kazandı.

01.01.2021 rupi/TL 0.10
31.08.2020 rupi/TL 0.10

Bir tacir için bu kur değerleri bugün hiçbir işe yaramıyor. Çünkü risk geçmişte değil, gelecekte. Son iki ayda %22 değer kazanan/kaybeden bir mal sepetinin önümüzdeki iki ay daha aynı seyirde ilerlemeyeceğinin garantisini verebilir misin? Risk buradadır.

Ayrıca Cyan'ın da söylediği gibi dış ticaret yerel para birimleri ile değil USD, EURO ve GBP ile yapılıyor.

atalayalper
03 Nisan 2021, 16:39
Arkadaşlar atladığınız bir şey var sanki; Lansman fiyatı denen şey motosiklet ülkede ilk satışa sunulduğunda kısa bir süre geçerli olur. Daha sonra normal belirlenen fiyata yükselir fiyat. Rupiler TLler havalarda uçuşmuş sanki adamlar koca bir yıl lansman yapacaklarmış gibi mi düşündünüz acaba? Bu sürekli artan fiyatlara her zaman bu forumda en büyük tepkilerden birini ben koymuşumdur ama Lansman fiyatın mevzusunu unutmayalım. Gerçi bu gelen ikinci zam onu da unutmayalım tabii. Siz de haklısınız :(

Mr.wind
03 Nisan 2021, 20:08
Ben sizin sorunuzu yanıtladım. Son iki ayda Rupi %22 değer kazandı.

Bir tacir için bu kur değerleri bugün hiçbir işe yaramıyor. Çünkü risk geçmişte değil, gelecekte. Son iki ayda %22 değer kazanan/kaybeden bir mal sepetinin önümüzdeki iki ay daha aynı seyirde ilerlemeyeceğinin garantisini verebilir misin? Risk buradadır.

Ayrıca Cyan'ın da söylediği gibi dış ticaret yerel para birimleri ile değil USD, EURO ve GBP ile yapılıyor.

hocam burda ticaretin hangi para birimi uzerinden yapildigi onemli degil. onemli olan tl/rupi paritesi. cunku malin degeri rupi cinsinden.

ve unutmayalim ki tl dolar karsisinda deger kaybederken, rupi de deger kaybetti.

yani atiyorum motorun cikis fiyati gecen sene 1000 dolar iken, suan 900 dolar oldu. daha nasil anlatayim bilemiyorum.

-Ben burda kuralkan artis yapamaz demiyorum.
isterse 40 ister isterse 50 mal onun, ticaret onun.

demek istedigim ve kendimce elestirdigim sey suydu:

japonlar kur artisina bagli zorunlu zam yaparken, kuralkan nispeten daha az etkilenmesine ragmen daha fazla zam yapti.

yaptigi suc mu? hayir

benim tuketici olarak yaptirimim var mi? yok

peki elestirmeye hakkim var mi? var

kuralkanin bu ticari tavri karisinda bajaj alirmiyim? almam

benim fikirlerime katilirsiniz, katilmazsiniz, medenice bilgi alisverisi yapariz. forumun amaci bu degil mi zaten?

onemli olan bunlari hakaret etmeden, saygi cercevesinde yapmak.

vatandas hakli da cikabilir, yanilabilirim de, yeni birsey ogrenmis olurum.

ama oyle klavye basinda hakaretvari konusmak insanligi da, adamliga da yakismaz.

hussain
03 Nisan 2021, 21:00
Arkadaşlar atladığınız bir şey var sanki; Lansman fiyatı denen şey motosiklet ülkede ilk satışa sunulduğunda kısa bir süre geçerli olur. Daha sonra normal belirlenen fiyata yükselir fiyat. Rupiler TLler havalarda uçuşmuş sanki adamlar koca bir yıl lansman yapacaklarmış gibi mi düşündünüz acaba? Bu sürekli artan fiyatlara her zaman bu forumda en büyük tepkilerden birini ben koymuşumdur ama Lansman fiyatın mevzusunu unutmayalım. Gerçi bu gelen ikinci zam onu da unutmayalım tabii. Siz de haklısınız :(

hocam zaten mevzu lansman sonrası artış değil.. lansman sonrası yapılan artışın hemen 1 hafta sonrası yapılan 2. zam . Yani tahminimce zaten serbest piyasa zaten leblebi gibi satıyorum biraz daha arttırayım demiş. hatta 1 ay icinde bir daha zam yapar boyle giderse

dyavol-77
04 Nisan 2021, 16:46
hocam burda ticaretin hangi para birimi uzerinden yapildigi onemli degil. onemli olan tl/rupi paritesi. cunku malin degeri rupi cinsinden.

ve unutmayalim ki tl dolar karsisinda deger kaybederken, rupi de deger kaybetti.

yani atiyorum motorun cikis fiyati gecen sene 1000 dolar iken, suan 900 dolar oldu. daha nasil anlatayim bilemiyorum.

japonlar kur artisina bagli zorunlu zam yaparken, kuralkan nispeten daha az etkilenmesine ragmen daha fazla zam yapti.

yaptigi suc mu? hayir

benim fikirlerime katilirsiniz, katilmazsiniz, medenice bilgi alisverisi yapariz. forumun amaci bu degil mi zaten?

ama oyle klavye basinda hakaretvari konusmak insanligi da, adamliga da yakismaz.

Size %100 katılıyorum hocam ....

hussain
04 Nisan 2021, 17:20

yaptigi suc mu? hayir

Valla ağzınıza sağlık. Ben artık forumda fiyat konusunda eleştiri yapmaya korkar olmustum. Çoğu kez karşılaştım ve artık sanırım bende bir sorun var demeye başladım. İnsanlar resmen serbest piyasa eleştirme fiyat fazlaysa alma paran yoksa ağlama demeyi normlleştiriyorlar. Anladık başımızdakilerin ekonomi politikası sonucu buradayız. Bunu bilmeyenimiz yok. Ama yani sonuç belli olan oldu deyip susalım mı? Ben özellikle bu sayfaya dominar ile ilgili yazdım. 2 kere ve çok kısa vadede zam yaptı helal olsun adamlar satıyor. Ama eleştiri hakkımı kullanabileceğim yegane platform olan bu sitede bunu dile getirmem ağır derecede birilerini rahatsız ediyor neden anlam veremiyorum. Tekrar değindiğim noktayı belirtmem gerekirse dominar d250 lansman fiyatı 32bin lansman sonu zam gelir eyvallah 33500. Tamam diyorsun ben bu motoru alacam gidip para bulayım sonuçta herkes 1 ayda kazanamıyor bu kadar para sağdan soldan topluyorsun bankaya gidiyorsun başvuruda bulunuyorsun ucu ucuna kredi sonucu çıkıyor gidip parayı çekip bayiye gidiyorsun ve bu süreç toplam 10 gün içinde ki şunu da hesaba katıyorsun: tüh lansman fiyatını kaçırdım neyse zamlı alacaz ama olsun. Neyse 10 gün sonra bayide fiyatın 35500 olduğunu öğreniyorsun ve 2000 tl eksik. Mevzu bu işte

Cyan
04 Nisan 2021, 17:42
O zar zor topladığınız 33.500 üzerine şartları iyice zorladınız 2.000 daha buldunuz ve alabildiniz diyelim. (Ekipman falan da eksiksiz tamam farzediyoruz...)

Sonra Allah korusun başınıza bir kaza geldi, bu durumda sizin hastaneye ve/veya tamirciye verecek 2.000 TL bile paranız olmayacak!? Mantıklı bir alışveriş mi oldu bu şimdi?

Böyle bir senaryoda sorun sanki Bajaj veya Kuralkan'da değil gibi: Ekonomimizin ve gelir seviyemizin sizin bu "nispeten" makul fiyatlı motosikleti bile almakta zorlanacak kadar kötü olması ve (artık tutkudan diyelim) sizin ayağınızı yorganınıza göre uzatamamış olmanız olsa gerek... Alırken bile bu kadar zorlanıyorken daha bunun işletme maliyetleri (vergi, sigorta, yakıt, sarf malzemesi, servis işçilik...) var. (Lastik ve dişli/zincir gibi pahalı sarf malzemeleri dahil...) Belki bütçeye daha uygun marka/modellere bakmak gerekir?

Yanlış anlamayın, sadece bütçenizi bu kadar zorlamayın demeye çalışıyorum; olay motosikleti almakla bitmiyor çünkü...

hussain
04 Nisan 2021, 18:20
O zar zor topladığınız 33.500 üzerine şartları iyice zorladınız 2.000 daha buldunuz ve alabildiniz diyelim. (Ekipman falan da eksiksiz tamam farzediyoruz...)

Sonra Allah korusun başınıza bir kaza geldi, bu durumda sizin hastaneye ve/veya tamirciye verecek 2.000 TL bile paranız olmayacak!? Mantıklı bir alışveriş mi oldu bu şimdi?

Böyle bir senaryoda sorun sanki Bajaj veya Kuralkan'da değil gibi: Ekonomimizin ve gelir seviyemizin sizin bu "nispeten" makul fiyatlı motosikleti bile almakta zorlanacak kadar kötü olması ve (artık tutkudan diyelim) sizin ayağınızı yorganınıza göre uzatamamış olmanız olsa gerek... Alırken bile bu kadar zorlanıyorken daha bunun işletme maliyetleri (vergi, sigorta, yakıt, sarf malzemesi, servis işçilik...) var. (Lastik ve dişli/zincir gibi pahalı sarf malzemeleri dahil...) Belki bütçeye daha uygun marka/modellere bakmak gerekir?

Yanlış anlamayın, sadece bütçenizi bu kadar zorlamayın demeye çalışıyorum; olay motosikleti almakla bitmiyor çünkü...

Hocam mevzu zaten sadece bütçe zorlaması değil. Sağlık olmaz adamın tatil planı vardır. Oradan harcar ama eleştiri burada miktar üzerinden değil. Bu arada Benim böyle bir derdim yok çok şükür. Yani konu bireysel değil. Ben firma üzerinden gidiyorum. Japon da zam yaptı fiyat yüksek ama yapacak bişey yok. Defaaten dile getirdiğim mevzu 10 gün içinde iki kez zam yapılması. Yani hırsızın hiç mi günahı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Sadece 3 gün sonra Yamaha veya Honda son yaptığı zammın üzerine tekrar zam yapsa bu sitede açılan konuları görürsünüz bu sefer de bu markalar eleştirilir.

Cyan
04 Nisan 2021, 18:34
Hepsinin müsebbibi aynı maalesef. Ha Japonlar ha (dolaylı da olsa - ki bence kısmen dolaylı kısmen direkt) Hintliler Çinliler farketmiyor...

semat
17 Haziran 2021, 18:42
Açıkçası Japon rakiplerinin ulaşılırlığının günden güne yitirildiği bir ortamda bu fiyat bandında çok fazla seçeneğimin olmadığını düşünüp, bugün siparişi geçtim. İlk defa bir bajaj gidonu tutacağım ve bu açıkçası beni tedirgin etmiyor diyemiyorum. Ancak günümüz şartlarında kötü bir motosiklet aldığımı pek düşünmüyorum. Umarım bajaj ile mutlu bir birlikteliğimiz olur.

cgrdgryl
24 Haziran 2021, 11:33
Ben gelen ilk partiden 2 ay önce aldım. Şuan gayet memnunum. Bugün ki motosiklet fiyatlarında gelen zamma rağmen malesef fiyat/performans olarak en mantıklı seçim bu gibi geliyor bana. Tabi bunu bilen Bajaj'da zamları sürdürecek bence.

semat
03 Temmuz 2021, 01:30
Ben gelen ilk partiden 2 ay önce aldım. Şuan gayet memnunum. Bugün ki motosiklet fiyatlarında gelen zamma rağmen malesef fiyat/performans olarak en mantıklı seçim bu gibi geliyor bana. Tabi bunu bilen Bajaj'da zamları sürdürecek bence.

Motorun arka fren performansından memnun musunuz? Yaklaşık 250 km'lik bir birlikteliğimiz oldu ve sanki geç ısırıyor gibi geliyor. Kombine yaptığımda bu açığı çok rahat kapattığını söyleyebilirim. Açıkçası rodaj döneminde diye çok üzerine düşmüyorum ama agrasif sürüşler yapmasam bile bazen panik frenleme yaptığım olabiliyor ve bu noktada beni tedirgin ediyor.
Şimdiden teşekkürler.

cgrdgryl
13 Temmuz 2021, 11:32
Motorun arka fren performansından memnun musunuz? Yaklaşık 250 km'lik bir birlikteliğimiz oldu ve sanki geç ısırıyor gibi geliyor. Kombine yaptığımda bu açığı çok rahat kapattığını söyleyebilirim. Açıkçası rodaj döneminde diye çok üzerine düşmüyorum ama agrasif sürüşler yapmasam bile bazen panik frenleme yaptığım olabiliyor ve bu noktada beni tedirgin ediyor.
Şimdiden teşekkürler.

İlk başta bende de o hissizlik oldu . Ama 700 km den sonra daha iyi tutmaya başladığını farkettim. Ben sürekli freni kombine kullandığım için sıkıntı yaşamıyorum. Zaten öyle de kullanılması gerek bence.

Thesinner83
14 Temmuz 2021, 10:59
Şimdiden teşekkürler.

Balata ve diskin birbirine alışma süresidir. 500-600 km ye gelince daha farklılaştığını hissedersiniz.

semat
15 Temmuz 2021, 10:31
Ben mi alışmaya başladım yoksa arka fren hissiyatı mı gelmeye başladı diye düşünüyordum. İlginiz için teşekkürler :)

kdiner
15 Temmuz 2021, 21:52
D400 ug versiyonu da aynı aşağıda tutuyor, normalde arka kısımda pompaya giren pim var ondan ayar yapılıyor olması lazım ama yarın onu da göz kararı kontrol edeceğim. Ayak pegi ile vites topuzu çok yakın bir birine biraz zaman alacak alışmam.

yec
10 Ağustos 2021, 08:23
Pek yorum göremiyoruz bu makine ile ilgili. Alan arkadaşlar memnunlar mı ? NS200 kadar popüler olmadı heralde.

kdiner
10 Ağustos 2021, 10:44
Pek yorum göremiyoruz bu makine ile ilgili. Alan arkadaşlar memnunlar mı ? NS200 kadar popüler olmadı heralde.

14000km de 2.el aldım, 9 günlük bayram tatilinde 3000km ye yakın yol yaptım motor 18500km ye geldi şimdilik bir sıkıntım yok, eskiden sosyal medyalar aktif olurdu nedense artık sosyal medya keyif vermiyor veya ilgi çekmiyor, zamanla her şeyin albenisi bitiyor veya devir değişiyor.

yec
10 Ağustos 2021, 16:58
Bir süredir CBF 250/500 peşinde koştum ama pek bulunacak gibi değil temizi. NS200/D250 ye seçeneklerim arasında. NS 200 le ilgili baya yorum bulunuyor. Kronikleri belli. Sarı sitede satan da çok. D250 satışı 2 elin parmağını geçmiyor 2. el olarak. 4 sayfa vardı en son baktığımda 2 sayfadan fazlası 0 km.
Tutmadı mı, alan çok beğendiğinden satmıyor mu bilemedim.

semat
10 Ağustos 2021, 21:38
Arkadaşlar ben kafadaki soru işaretlerinin bir kısmını gidermek adına buraya bir kaç kelam bırakabilirim. Dominar 250 ile 2 ay içerisinde 800 km civarında yol yaptım. Genelde şehir içi 80km civarı hızlarda seyrettim ve 3.2 gibi bir ortalama yakaladım. Sele konforuna değinecek olursam, şehir içi kullanımda pek hissettirmese de uzun sürüşlerde sıkıntı yaratacak gibi. Kullandığım süre zarfında şikayetçi olduğum tek nokta arka fren diyebilirim. Amiyane tabirle topuğumu yere sürtsem daha çabuk durarım gibi geliyor. Umarım bu benim motoruma has bir durumdur ve çözümü vardır. İki gün sonra ilk bakıma gidiyorum ve bu konuda başlarını ağrıtmayı planlıyorum. Ancak genel anlamda memnunum diyebilirim. Dominar 250 ile aklınıza takılan her şeyi buradan sorabilirsiniz, zaman buldukça yanıtlamaya çalışırım.

kdiner
10 Ağustos 2021, 23:19
Arkadaşlar ben kafadaki soru işaretlerinin bir kısmını gidermek adına buraya bir kaç kelam bırakabilirim. Dominar 250 ile 2 ay içerisinde 800 km civarında yol yaptım. Genelde şehir içi 80km civarı hızlarda seyrettim ve 3.2 gibi bir ortalama yakaladım. Sele konforuna değinecek olursam, şehir içi kullanımda pek hissettirmese de uzun sürüşlerde sıkıntı yaratacak gibi. Kullandığım süre zarfında şikayetçi olduğum tek nokta arka fren diyebilirim. Amiyane tabirle topuğumu yere sürtsem daha çabuk durarım gibi geliyor. Umarım bu benim motoruma has bir durumdur ve çözümü vardır. İki gün sonra ilk bakıma gidiyorum ve bu konuda başlarını ağrıtmayı planlıyorum. Ancak genel anlamda memnunum diyebilirim. Dominar 250 ile aklınıza takılan her şeyi buradan sorabilirsiniz, zaman buldukça yanıtlamaya çalışırım.

Arka fren geneli aynı neden böyle bende anlamış değilim, hava yok hidrolik tam balata sıfır ama nedense ayarı bu şekilde belki ayar yapılabiliyor mu görebilirim sonuçta bir pine baskı yaparak hidroliği bastırıyor bir ara bakarım olmadı eski versiyon d400 pimi takarım. Yakıt olayı benim kullanımıma göre Pulsar ile birebir aynı belki bir tık daha iyi diyebilirim dediğim gibi benim kullanımıma göre.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Bir süredir CBF 250/500 peşinde koştum ama pek bulunacak gibi değil temizi. NS200/D250 ye seçeneklerim arasında. NS 200 le ilgili baya yorum bulunuyor. Kronikleri belli. Sarı sitede satan da çok. D250 satışı 2 elin parmağını geçmiyor 2. el olarak. 4 sayfa vardı en son baktığımda 2 sayfadan fazlası 0 km.
Tutmadı mı, alan çok beğendiğinden satmıyor mu bilemedim.

Valla bayiler çatır çatır satıyor 3 5 satan olursa benim gibi 2.el almak isteyenler de olanları kaçırmıyor alıyor.