PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 Yıl Yatacak Motor

boxbox
14 Mart 2021, 09:15
Askere gidiyorum motorumu 1yıl kullanmayacağım bu süreçte motor bloğunda bir problem oluşur mu?

fz6

kurubuzz
14 Mart 2021, 09:48
Aküyü sök benzin deposunu fullle lastiklerin havasını al tamam dir motor bloguna bisey olmaz .

Erenkc91
14 Mart 2021, 10:08
Aküyü sök benzin deposunu fullle lastiklerin havasını al tamam dir motor bloguna bisey olmaz .
Döndüğünde benzini fullemek daha doğru olmazmı?

hasangazili
14 Mart 2021, 10:32
Döndüğünde benzini fullemek daha doğru olmazmı?

Deponun paslanmasını önlemek için fullenmesinde fayda var.

RideForLife.
14 Mart 2021, 10:48
Lastiklerin beton zeminle bağlantısını tahta vs koyarak kessen iyi olur.

BloodyBaron
14 Mart 2021, 11:00
Yağ boşaltılabilir ya da içine temiz yağ koyup öyle yatırılabilir.

Nınja
14 Mart 2021, 12:05
Güvenilir bir arkadaşınız hafta da bir kullanması daha uygun olabilir

Osm@n
14 Mart 2021, 12:12
Bir yıl yatacak deyince hapis cezası aldı sandım. :silent:

Yağını değiştir, depoyu doldur, aküyü sök. Lastik havalarını tamamla. Sehpaya kaldırma imkanın varsa sehpaya kaldır, yoksa lastiklerin altına tahta yerleştir.

Allah kurtarsın.

erensel
14 Mart 2021, 13:33
Askerlik 6 ay değil miydi artık?

SuleymanE
14 Mart 2021, 13:42
1 yılda duran motorun bloğunda hiçbir problem olmaz merak etme. Sadece akün biter, depondaki benzin homojenliğini kaybedip bayatlar, birde lastiklerin iner, bu kadar. Arkadaşların söylediği lastiklerin zeminle temasını kesmen önemli, onu ihmal etme. Dönüşte akünü, yağını ve yağ filtresini değiştirirsin, lastiklerini şişirirsin, depodaki benzini yenilersin, bitti gitti.

whitedeamon
14 Mart 2021, 14:31
Akü başlarını söküp depoda pas bilmem ne tutmasın diye doldurup orta sehpaya al bitti gitti. Hadi hayırlı teskereler dostum.

boxbox
14 Mart 2021, 17:21
Nemden vs korozyon/paslanma olabilir diye düşündüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Bunlar aklımda ev ortamında duracak

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Askerlik 6 ay değil miydi artık?

yedek subay 12ay

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

1 yılda duran motorun bloğunda hiçbir problem olmaz merak etme. Sadece akün biter, depondaki benzin homojenliğini kaybedip bayatlar, birde lastiklerin iner, bu kadar. Arkadaşların söylediği lastiklerin zeminle temasını kesmen önemli, onu ihmal etme. Dönüşte akünü, yağını ve yağ filtresini değiştirirsin, lastiklerini şişirirsin, depodaki benzini yenilersin, bitti gitti.
Yinede uzun bir zaman gibi geliyor bana 3-4 ay yatırmakla aynı olabilir mi bilemiyorum, arkadaşım aracında aynı sorun yaşadığı için motoru elden geçirmişti

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

Akü başlarını söküp depoda pas bilmem ne tutmasın diye doldurup orta sehpaya al bitti gitti. Hadi hayırlı teskereler dostum.
Sağol hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Aslında evde duracağı için yan yatırabilirim :D

murat682
14 Mart 2021, 19:38
Depoyu fullemene gelerek yok boşuna para harcama benzin özelliğini kaybeder. Karbüratörün en altında sarı vida vardır tahliye vidası karbüratörde ki benzini tahliye et akünün motordan bağlantısını kes memleket soğuksa bina gibi biyere koy lastiğin altına tahta mantıklı motor yağına hiç birşey olmaz

muhahha306
14 Mart 2021, 21:26
Denizli, Aydın, Muğla çıkarsa gönül rahatlığı ile al gel.