PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul Anadolu Yakası seyir rotası

muam
11 Mart 2021, 23:08
Artçı ile, korkutmadan güvenle gidilecek, bir çay içip dönülebilecek, İstanbul Anadolu Yakası'nda ne rota önerirsiniz? Boğaz sırtlarında, ağaçlı yollardan gidip, boğazı seyrederek oturulacak falan?

Nikkfurie
11 Mart 2021, 23:19
Anadolu Kavağı na sahilden aheste aheste gidip taze balık midye tavanın en güzelini yiyebilirsiniz , yada Şile ye gidebilirsiniz , Ömerli den eski Şile yoluna saparsanız köylerden geçer orman yollarından sürersiniz..

Boğazı seyredelim dersen Çamlıca tepesine çıkabilirsin 15 dk lık yolu var.Hem biraz yol yapalım hemde Boğaza karşı çay içelim dersen Kavacık Otağtepe de güzeldir , ister sahilden isterseniz 2. çevre yolundan gidebilirsiniz..

ufoz
11 Mart 2021, 23:39
Başlangıç noktası neresi?

muam
11 Mart 2021, 23:42
Başlangıç noktası neresi?

Çekmeköy, Ümraniye civarları

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

....Hem biraz yol yapalım hemde Boğaza karşı çay içelim dersen Kavacık Otağtepe de güzeldir , ister sahilden isterseniz 2. çevre yolundan gidebilirsiniz..

Otağtepe'de çay içilecek yer var mı?

ufoz
11 Mart 2021, 23:43
Çekmeköy, Ümraniye civarları

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Otağtepe'de çay içilecek yer var mı?

@Nikkfurie'nin önerisini uygulayın...

Kerem34_
12 Mart 2021, 00:03
Ümraniyeden şile otobanına girsen, ruh haline göre ilk sapaktan sağa saparsan otağtepe'ye oradan da polonezköye doğru gidersen harika manzaralar görürsün. Yok sola sapıp şileye devam edeceğim dersen bence de eski yolu tercih edip köylerin içinden geç vaktin bolsa bir de Ağva yapıp kafelerden birinde oturup çay kahve içebilir, yanına bir cezve iki de bardak alırsan sahilde bulacağın çalı çırpıyla közde kahve de yapabilirsin bir yere oturmak istemiyorum, corona var dersen.

Çamlıcaya hiç çıkma bence, gereksiz kalabalık ve ruhsuz bir yer oldu. Beykoz, çengelköy civarındaki bütün tepeler hem daha iyi manzaraya hem de daha iyi bir ortama sahip.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Bak Otağtepe'yi öneren olmuş, ben Yoros Kalesini ekleyeyim o zaman. Yoros kalesine çıkmadan önce hemen girişindeki köy, mahalle karışımındaki yerde cafeler, marketler, bakkallar, tekeller her şey var. Bir de tam köşede midye tava yapan bir abi var, lezzeti çok iyiydi. Şu korona döneminde iflası çekmediyse oradadır büyük ihtimal.

gurcanozturk
12 Mart 2021, 00:28
Çengelköy, Anadolu Kavağı, Anadolu Feneri, Poyrazkoy.

Poyrazkoy limanına bakan 2-3 tane yanyana çay bahçesi vardır. Manzarası da fena değildir. Yine Anadolu Feneri'nde küçük cafeler var, manzarası güzel olanlar var.

Anadolu Kavağı güzeldir ama ben pek sevmem, cafe yok gibi, her yer önünden geçerken neredeyse kolundan tutacak içeri sokacak garsonlari olan balık restoranı.

Yukarıdaki yorumlardan birinde Yoros Kalesi yazılmış, Yoros Kalesi civarında manzarali 2 cafe var biri Yoros cafe diğeri de yol üzerinde uzaktan Anadolu Kavagina bakan cafe, adını unuttum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Çengelköy, Anadolu Kavağı, Anadolu Feneri, Poyrazkoy.

Poyrazkoy limanına bakan 2-3 tane yanyana çay bahçesi vardır. Manzarası da fena değildir. Yine Anadolu Feneri'nde küçük cafeler var, manzarası güzel olanlar var.

Anadolu Kavağı güzeldir ama ben pek sevmem, cafe yok gibi, her yer önünden geçerken neredeyse kolundan tutacak içeri sokacak garsonlari olan balık restoranı.

Yukarıdaki yorumlardan birinde Yoros Kalesi yazılmış, Yoros Kalesi civarında manzarali 2 cafe var biri Yoros cafe diğeri de yol üzerinde uzaktan Anadolu Kavagina bakan cafe, adını unuttum.

Adını unuttuğum cafenin manzarası şöyle. Dizi filan da çekilmiş bu salıncakta.

https://i.imgur.com/AOeHUXg.jpg

muam
12 Mart 2021, 00:41
Yoros Balkon Cafe?

gurcanozturk
12 Mart 2021, 01:02
Yoros Balkon Cafe?

Yok hocam Çam Vadisi imiş ismi, Google Maps öyle diyor.

muam
12 Mart 2021, 01:20
Yok hocam Çam Vadisi imiş ismi, Google Maps öyle diyor.

Tamamdır.

Cevap yazan herkese çok teşekkürler.

gerivites
12 Mart 2021, 11:00
Beykozun üst taraflarında her yer ayrı keşif rotası olacaktır. Sofulara kadar yolu var. Her gün için 2-3 köy gezmek ve mantıklı rotaya karar vermek sizin için daha iyi olur. Bazı yollar taşlı topraklı ama naked motorla bile gidilebilecek yollar.
Videosu da vardı instagrama attım diye hatırlıyorum ama bulamadım.

https://www.google.com/maps/place/G%C3%B6ll%C3%BC,+34829+Beykoz%2F%C4%B0stanbul/@41.2111758,29.302988,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x409fdaee2f9c1cb9:0x97623 f707e713f94!8m2!3d41.2112909!4d29.3053219

konfucyus
12 Mart 2021, 11:16
Sileye geldikten sonra koy icinden agvaya giden bir yol var, arac trafigi cok az bol virajli ama efsane. Yavas gitmek lazim buyukbas hayvanlar yollarda dolasiyor. Ayrica beykoz hidiv kasrina gitmenizi de oneririm.

ozan1991
12 Mart 2021, 11:31
yoros cafe güzeldir 2 kez gittim boğazı seyrederek kahve içmek gayet güzel

ahmetmert58
12 Mart 2021, 12:36
iki lokasyonda kahvaltı etmeyi çok severim. yoros kalesi ve garipçe köyü. akabinde etrafı keşfettikten sonra deniz kenarında kahvenizi içebileceğiniz bir çok lokasyon mevcut.

gurcanozturk
12 Mart 2021, 14:23
iki lokasyonda kahvaltı etmeyi çok severim. yoros kalesi ve garipçe köyü. akabinde etrafı keşfettikten sonra deniz kenarında kahvenizi içebileceğiniz bir çok lokasyon mevcut.

Arkadas Anadolu Yakasi'nda sormus, Garipce uzak kalir :)

ahmetmert58
12 Mart 2021, 14:34
Arkadas Anadolu Yakasi'nda sormus, Garipce uzak kalir :)

evet hocam farkındayım. garipçe civarını çok severim ben. yaklaşık 10 senedir de aklıma düştükçe giderim. ben inanmıyorum motosikleti olupta diğer yakaya gezmeye gitmeyecek birinin olmasına. motosiklet ile gezmenin rahatlığı, özgürlüğü ve ekonomikliği, her arkadaşın "farklı yerlerede mi gitsek" fikrini aklına sokacaktır. fikir amaçlı olması için onuda ekledim.

ha bu arada Hz. Yuşa tepesinde ki seyyar çaycılarda da vakit öldürmeyi çok severim :)

gurcanozturk
12 Mart 2021, 14:41
evet hocam farkındayım. garipçe civarını çok severim ben. yaklaşık 10 senedir de aklıma düştükçe giderim. ben inanmıyorum motosikleti olupta diğer yakaya gezmeye gitmeyecek birinin olmasına. motosiklet ile gezmenin rahatlığı, özgürlüğü ve ekonomikliği, her arkadaşın "farklı yerlerede mi gitsek" fikrini aklına sokacaktır. fikir amaçlı olması için onuda ekledim.

ha bu arada Hz. Yuşa tepesinde ki seyyar çaycılarda da vakit öldürmeyi çok severim :)

Anadolu Feneri ve Garipce'yi ben de severim, Garipce Kalesi'ne cok kez gittim, fotograf cekimi icin de sadece kahvemi alip denizi izlemeye de :)
Yusa Tepesi de fotograf cekimi icin guzeldir.