PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır Pulsar Ns 200 alttan su damlatma sorunu.

isoozdmr
11 Mart 2021, 11:15
arkadaşlar merhaba. Cumartesi günü ns 200 motosikletimi sıfır olarak almak nasip oldu. Plakasını dün cıkarttırdım dolayısıyla garajımda sadece çalıştırmak dışında binmemiştim. Dün iş çıkışı binmek istedim ve biraz çalıştırıp ısınmasını beklerken biraz gaz verdim. Tam motoru garajdan çıkartacakken alttan damla damla su akıttığını fark ettim. Eğilip baktığımda altta hazne gibi birşeyin sol üstüne doğru çok küçük bi delik var ordan damlatıyor ve daha sonra stop edince kesti damlatmayı. O delikte incelediğimde sanki böyle bişey vurupta patlatmış gibi değilde düzgün bi yuvarlak gibi. Bu konuda fikri ve bilgisi olan var mı? Başına gelen var mı? Su seviyesine baktığımda min yazan çizginin az üstünde.

RideForLife.
11 Mart 2021, 11:31
Öncelikle Hayırlı olsun, güle güle binin inşallah. O şekilde kullanmamaya çalışın. Fotoğrafını ya da videosunu çekip bayiye ya da servise atın.

ulkerhan
11 Mart 2021, 12:09
fotoğraf atar mısın?

bakalım bi.

isoozdmr
11 Mart 2021, 12:50
https://hizliresim.com/8zFUBS

bu şekilde

Ezio41
11 Mart 2021, 12:55
https://hizliresim.com/8zFUBS

bu şekilde

Egzoz tahliye deliği orası. Korkmanıza gerek yok. :)

isoozdmr
11 Mart 2021, 13:10
Egzoz tahliye deliği orası. Korkmanıza gerek yok. :)

ilk an korktum açıkçası daha 1 km bile yapmadan talihsizliğime ama sonra akıntı durunca birde delik sanki özellikle açılmış gibi nizami olunca biraz rahatladım ama yinede danışmak istedim. Çok teşekkürler bilgi verdiğiniz için.

Samet Ağır
11 Mart 2021, 14:48
Sıcak egzoz gazı soğuk metal olan egzozun içinde yogusur ve suya döner. Kisa süreli calistirmalarda ve kış mevsimlerinde daha sık görülür. Egzoz ve motor tam olarak ısınınca kesilir...
Sorun yok kafaya takmayın.
Ayrıca egzozdan çıtçıt çatcat sesler de gelebilir,korkmayın...

isoozdmr
11 Mart 2021, 17:09
Sıcak egzoz gazı soğuk metal olan egzozun içinde yogusur ve suya döner. Kisa süreli calistirmalarda ve kış mevsimlerinde daha sık görülür. Egzoz ve motor tam olarak ısınınca kesilir...
Sorun yok kafaya takmayın.
Ayrıca egzozdan çıtçıt çatcat sesler de gelebilir,korkmayın...

teşekkürler bilgilendirmeniz için.