PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İki tane motosiklet arasında kararsız kaldım

ozelahmet
10 Mart 2021, 21:39
Hayırlı akşamlar dilerim herkese. Arkadaşlar motor konusunda yeniyim bir süredir araştırma yapıyorum ve son olarak 2 model arasında kararsız kaldım. Birinci modelin bilgilerini atıyorum. Birinci model Pulsar Ns 200 2016 39.300 km de (Yeşil)
https://i.hizliresim.com/8nZagO.png

2017 model bildiğiniz üzere A.B.S li normalde fiyatları modelden ve abs den dolayı yüksek oluyor ama ikisini de aynı fiyat bandında buldum. Bu modelin tek eksi yanı km sinin 111 bin olması ancak sahibiyle konuştuğumda motora iyi bakıldığını söylüyor ve bir eksiğinin olmadığını söylüyor. Kafama takılan nokta 111 binde bana ne gibi bir sorunlar çıkarır? Hangi modeli almak mantıklı? Motor sürmeye yeni başlıyorum ve uzun süre aynı motoru kullanmayı düşünüyorum. Kırmızı siyah olan 111 bin km de olan model.
https://i.hizliresim.com/vWvppj.png

BloodyBaron
10 Mart 2021, 21:42
Yeşil büyük ihtimal apaçı motoru. Diğeri de bakımlı ama çok kmli. İkisi de motor masrafı çıkarabilir.

ozelahmet
10 Mart 2021, 21:51
şöyle bi düşüncemde var 2017 kırmızıyı alsam mesela motor sorun cıkardı km den dolayı diyelim alt motoru bakım yaptırsam serviste hani 0 km ye çevirilen tarzda ağır bakım oluyoya öyle 0 gibi olmazmı aşşa yukarı ne kadar masraf gider veya motor ilk günküne yakın olurmu o ağır motor bakımından sonra.

tarzan rıfkı
10 Mart 2021, 21:55
111bin km baya kurye motoru diyebiliriz.ben olsam yeşil olanı alırım o kaplama vs değil sınırlı sayıda gelen bir renk orjinal.abs yok tabi bunuda göz önünde bulundurucan.öbürü çok masraf açabilir az değil o motora 110 bin km

mattiadestro
10 Mart 2021, 22:07
bence 50cc az olsun daha az kmli makina olsun. illa pulsar bakma derim. ilk bindiğin zamanlar sana sorun çıkarmayacak, anahtarı çevirip gidebileceğin bir motor almaya çalış.

Ezio41
10 Mart 2021, 22:09
Bunları alıp ileride sorun yaşayacağınıza, masraf parasını şimdi verip abs'li bir model alın derim.

BloodyBaron
10 Mart 2021, 22:13
Yeşil renk denildiği gibi orijinalmış. Genelde kaplama yapılan motorlar hor kullanılıyor o bakımdan demiştim ama bu kaplama değilmiş. İlla pulsar alacam diyorsan yeşili alırdım sanırım ben de.

tommygun
10 Mart 2021, 22:24
Bazen uygun fiyata alınan motor daha pahalıya gelebiliyor. Sizin başınıza gelebilecek en büyük problemlerden biri motor rektefiyesidir ki Bajaj'ın parçası ve ustası bol, bir şekilde çözersiniz sorunu ama paranız gider. Bu işlerin para yanında bir diğer kötü yanı da usta usta dolaşmak, enerji ve zaman harcamaktır. 111.000 km tek silindir düşük cc bir motor için yüksek bir rakamdır. Çevrenizde "benim amcamın oğlu bu motorla 200.000 km devirdi" diyenleri sallamayın, yüksek km her zaman risktir, nereden ne sorun çıkaracağı belli olmaz.

joshua
10 Mart 2021, 23:34
servise olası bir sorun için motor yenileme maliyetini kabaca sorun, piston krank subaplar vb ortalama bir rakam çıkarırlar tabi diğer süspansiyon fren elektrik sistemi arızalarını gözardı ediyoruz onlar daha katlanılabilir sorunlar.
Tabi tüm bunlarla uğraşmamak daha güzel 3-4 bin tl fazla verip daha temiz bir motor bakılabilir.

UzunYolAdami
11 Mart 2021, 01:48
Ben mi yanlis okudum yoksa abs olmayan motor mu bakiyorsun?
Caninin hic mi kiymeti yok?

arndiol
11 Mart 2021, 09:23
ABS hariç kaydadeğer bir fark yok

abs hayat kurtarır

ancak 111 bin km demek motorun artık biteceği, hadi motor iyi olsa da tüm diğer parçalarda yorgunluk oldugu ve yavaş yavaş arızalar yaptıracagı anlamına geliyor.

Bütçen nedir?

Ben 2016 sahibiyim, henüz "keşke absli alsaydım" demedim umarım da demem

Barisozde
11 Mart 2021, 11:55
ABS iyidir hoştur ama bu kadar kmye karşı avantajını kaybetmektedir:) 2016yı al devam et dostum