PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 250NK vs NS200

Lol0038
06 Mart 2021, 14:20
Uzun süredir düşünmemin sonucu olarak başlangıç motorumu bu ikisinden biri olmak üzere karar verdim sizce hangisi neden? Ns200 daha güvenilir geliyor diğeri daha yakışıklı

superboycu
06 Mart 2021, 14:34
Ns daha güvenilir görünüyor insanların gözünde lakin birçok uzun yol yapan veya agresif kullananlar pulsarın Subap kırdığını dile getiriyor ve videolarla gösteriyorlar,

sadece bu açıdan bakmak çok yanlış olur ama nk gerçekten çok yakışıklı, servis ağı parça ücretleri ve en önemlisi kullanıcı yorumlarına bakarım ve ns200 le bu değerler kafa kafayaysa nk alırdım.

Vargath
06 Mart 2021, 14:34
Şuraya honda msx 125 de eklersem, tam olarak yanıt aradığım karşılaştırma olacak.

vandamme
06 Mart 2021, 14:38
Alıp senesi dolmadan satarım diyorsanız, NS200 derim.

Satabilmek için ölü fiyatlar vermenize gerek kalmaz.

Yok alır binerim yıllarca, arkamada artçı vs almam derseniz 250nk derim.

BloodyBaron
06 Mart 2021, 14:52
250 nk daha iyi bir motor bu kesin. Göstergesi olsun, tipi olsun bence daha güzel ve 50 cc daha büyük.

Ama sorun yaşama, servis kalitesi, yedek parça fiyatları ve yan sanayi çeşitliliği daha kötü. Ben parçanın her şeyde olmasını yedek parçasının ucuz olmasını kolay yürütebilmeyi severim. Bütçemi zorlamasın 2. Eli hızlı olsun dersen 200ns.

Yok benim için tip şekil önemlidir, bir sorun olduğunda da servisle uğraşırım dersen 250 nk.

Lol0038
06 Mart 2021, 15:01
Açık söylemek gerekirse ne kadar engellemeye çalışsamda agresif kullanmaya ve hıza meyilli bir insanım tabi motorun canını çıkarmam düşük cc sonuçta ama çokta sakin bir sürücü değilim bakım ücretleri aynı demişlerdi parça fiyatlarına bakmak lazım serviste bulunduğum şehirde var zaten

ALİCEM
06 Mart 2021, 15:03
250nknın forum kullanıcı sayfasının son 3 5 sayfasınu okuyun eminim vazgeçersiniz. Sorunlu bir makina olduğu net. Pulsarda da aslında sorunlar var fakat daha sağlam bir motor. Dominar 400 de iyi bir alternatif.

Lol0038
06 Mart 2021, 15:04
Motosikletten soğutmasın beni ilk motorum sürekli sorun çıkarmasın istiyorum şekil önemli zaten çin menşei olmasa düşünmem bile direkt nk alırım

whitedeamon
06 Mart 2021, 15:05
Direk nk250 200ns hızlı satılır ama nk'da yavaş satılmaz düzgün fiyat yazarsanız. Şu son dönemde her malın bir alıcısı o kadar çoğaldı ki. Üstüne nk250 türkiye'de iyi tuttu. Ne pulsar'lar var kaç zamandır ilanda satılmıyor. Satılıp satılmama kısmı tamamen sizin fiyafınızla motorunuzu temizliğiyle bir tık'da satıcı profilinize doğru orantılı. İsterse peynir ekmek gibi satılan motor olsun. Fiyatınız olmayacak bir fiyatsa, motorunuz kusurluysa satamazsınız. Zaten herşey yolundaysa emin olun müşteri bulacaksınızdır. Neyse işin satış kısmını hallettiğimize göre nk250 pulsar'dan bana kalırsa belirgin daha kaliteli ve daha yakışıklı albenisi daha yüksek bir motordur. Ayrıca pulsar'ın hala hype'nın türkiye'de sürmesi sırf zamanında çok fazla alıp kullanıcı kitlesinin oluşmasındandır. Aksi halde şu gün pulsar ilk defa bu fiyatla piyasaya çıksaydı bu kadar tutulmazdı. O zamanlarda f/P motoruydu. Herkes eşşek niyetine aldı bindi. Tipininde gideri vardı. Ama bugün bakınca bence bir artısı yok.

Av.Rider
06 Mart 2021, 16:10
250nk piyasa da tuttu. Ns200 artık eskimiş bir motor. 250nk güç olarak daha iyi, led aydınlatmalar vs daha güncel bir motor. Ns200 gibi hızlı satılmaz belki. 1 sezon binip satıcam dersen ns200 al geç. Fakat kullanmaksa niyetiniz 250nk alırdım ben. - Belirteyim ki 250nk'ın motor bloğu gayet iyidir. Bi yandan Pulsar'ın da bir sürü motor blok sorunu zaman zaman olmakta. Bana göre iki motor da blok olarak teraziye eşit basar -

Dipnot: İki motorun yedek parça fiyatları mukayese et.

tarzan rıfkı
06 Mart 2021, 17:07
pulsar daha sorunsunz bu net.nk250 de aslında çok sorunlu değil çoğunu hallediyorlar ama cf moto da servis önemli.yaşadığınız yerdeki servis nasıl iyimi onu bilirseniz nk250 daha güzel bir motor.aslında bu 2liden pulsar derim ama diyemem çünkü aşırı pahalı 26 bin diye biliyorum o paralar etmez.nk250 de daha iyi prim yapar gibi geliyor bana.servis noktası bu soruyu çözücektir servis kötüyse sakın bulaşmayın

Lol0038
06 Mart 2021, 17:43
Forum ikiye ayrıldı kimisi cf sorunlu diyor kimisi pulsar 😂

konfucyus
06 Mart 2021, 18:22
Ben olsam nk alirim daha yakisikli, daha guclu hani biri japon biri cin degil. Hem çinliler yavas yavas yakiliyor herkesi. Telefonda , elektronikte cok iyiler. Bence pulsar cok da kaliteli degil. 0km ya da dusuk km bir motorun zaten kolay kolay parcaya ihtiyaci olmaz , olsa da bulunur .

Lol0038
06 Mart 2021, 21:05
Son 5 sayfayı okudum gerçekten ciddi meseleler var gibi ama bajajı okusam ondada olacak bu fiyata motor yokki ya

EUOGLU
06 Mart 2021, 21:54
pulsar bulgur gibi motordur.

doyuracagi kesindir, ama pilav gibi muhtesem lezzetler sunmaz.

ben yuksek hacim hastasi zirt pirt dominar alicam z750 alicam desemde, oturdugum vakit lan aslinda pulsar neyine yetmiyor ulan? diyorum.

gazliyorum dar virajli rotalarda r25 leri deliyorum vs
teker yapıyorum yanılıyorum, sonra uzun yola cikiyorum 200 kg yuk vurup, kampa gidiyorum koy yoluna giriyorum.

ama 2.5k da bie yagini 5kda bir filtresini değişiyorum, 6ayda bir fren hidroligini değiştiriyorum. yani ilgileniyorum. daha yolda kalmadim.

ulkerhan
06 Mart 2021, 22:09
Forum ikiye ayrıldı kimisi cf sorunlu diyor kimisi pulsar ��

hahaha eskilerin cbf ybr kavgası işte.

şimdi buraya nk'nın yedek parça fiyatlarını yazarsam 5dk sekmez nk fanboylar damlar konuya :)