PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBR 250R Eski Kasa vs Yeni Kasa

Duran_
04 Mart 2021, 15:00
Arkadaşlar cbr 250 almak istiyorum bildiğiniz üzere 2014 yılında görsel değişikliğe uğradı bu model. Ben önceleri eski halinide çok beğeniyor olsamda yeni halini görünce onu bir tık daha fazla beğendim. Ancak elimdeki bütçe ile eski kasa yani tek farlı olan modeli alabiliyorum ancak. Çünkü bu çift farlı olan yeni kasaların fiyatları epey yüksek. Size bekleyip bütçemi yükseltip yeni kasayımı alayım yoksa normal eski kasamı almalıyım ? Aralarında görünüm dışında ne gibi farklar var ? En önemlisi aradaki fiyat farkına değer mi ? 2. el olarak almak istiyorum.

arndiol
04 Mart 2021, 15:07
Kullanıcıları motor hakkında daha iyi yorum yapar fakat SS motorlar ile ilgili ortak fikir düşük cc SS motorlarda eski ve yüksek km alınmaz cünkü genel olarak motoru cok zorlamış oluyorlar.

Olcay Demirc
04 Mart 2021, 15:33
Tanıdığın bildiğin temizliğinden emin olduğun eski kasa varsa al derim ben. Beklediğin her dakika zarar, biriktirdiğin para kadar zam yiyor bir bakıyorsun üstüne koymana rağmen hala eski kasa alabiliyorsun.. çok saçma bi tezatlık var :D

Duran_
04 Mart 2021, 15:36
Tanıdığın bildiğin temizliğinden emin olduğun eski kasa varsa al derim ben. Beklediğin her dakika zarar, biriktirdiğin para kadar zam yiyor bir bakıyorsun üstüne koymana rağmen hala eski kasa alabiliyorsun.. çok saçma bi tezatlık var :D

Geçtiğimiz yaz ayında 17 bin tl gibi bir fiyata eski kasa çok temizleri bulunuyordu şuan 17 bine 125lik bulunuyor :D

Olcay Demirc
04 Mart 2021, 15:47
Geçtiğimiz yaz ayında 17 bin tl gibi bir fiyata eski kasa çok temizleri bulunuyordu şuan 17 bine 125lik bulunuyor :D

ben 2019 ekimde r25 16 binde değişensiz hatasız 18 bine aldım gerisini siz hesab edin :D

Duran_
04 Mart 2021, 15:55
Beyler ozaman fiyatlar uçmadan eski kasayı al geçmi diyorsunuz :D

arndiol
04 Mart 2021, 16:07
Beyler ozaman fiyatlar uçmadan eski kasayı al geçmi diyorsunuz :D

geçmişini bildiğin tanıdıktan varsa al diyoruz , 5 bin km sonra motor elinde kalmasın

Blackeagletr
04 Mart 2021, 16:23
Bence bütçeye uygun alacağınız CBR 250'nin temizini bulun da, yeni kasa eski kasa seçmek kalsın :)

whitedeamon
04 Mart 2021, 16:25
Al eski kasayı en kötü yeni kasa grenaj giydirme yaparsın

Olcay Demirc
04 Mart 2021, 17:22
geçmişini bildiğin tanıdıktan varsa al diyoruz , 5 bin km sonra motor elinde kalmasın

aynen öyle

Duran_
04 Mart 2021, 19:53

Öyle bir mümkünat varmıdır hocam ?

cıbılduck
04 Mart 2021, 20:15
Yeni kasanın tipi değil sadece motor bloğunda da değişimler var. Ben yeni kasa alırdım. Eski kasalar kalkalı zaten kaç sene oldu, alacağın makine ya rektefiyeli olur ya da çok yüksek km'li.

06Serhat
04 Mart 2021, 20:58
Hem eski kasa hemde yeni kasaya sahip olup ikisinde de 5 er bin km yaptım. İkisi arasında birçok fark var. Görünüm açısından ele alacak olursak evet çift far daha kasvetli geniş ve yakışıklı. (Bana göre) yan grenajlar daha belirgin derecede dışarıda olduğundan karşıdan gelen rüzgarı eski kasaya göre almıyorsunuz. Yedek parça fiyatlandırması yaparsak yeni kasa çift far r25 le aynı fiyatta iken eski kasa neredeyse yarıdan daha ucuz. Aynı şekilde eski kasada grenajlar daha ucuz. Oturuş pozisyonu olarak değerlendirecek olursak yeni kasanın koltuğu düz olduğundan daha rahat oturuyorsun. Eski kasada koltuk daha eğimli ve kaygan bir yapıya sahip. Ayrıca yeni kasanın deposu daha geride olduğundan daha iyi motoru tutabiliyorsun. Sürüş olarak değerlendirecek olursak eski kasa 175 civarında iken yeni kasada 181 km. Yazılımdan dolayı yeni kasada ufak bir fark var. Ayrıca yeni kasada oksijen sensörü var bu yüzden gaz tepkisi daha yumuşak. Eski kasada sert. Yeni kasanın beğenmedim tek yanı ayaklık daha uzun olduğundan motor daha dik duruyor. Eski kasa daha yatık duruyor. Bu gibi değişiklikler var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Bu arada tavsiyem Anlas lastik kullan. Eski kasada Michelin pilot street lastik vardı hiç memnun değildim. Arkadaşımda Rosso 2 vardı kullandım hiçbir lastik Anlas kadar yol tutup güven vermiyor emin ol. 1 takım Anlas Tournee ile kafan çok rahat olur.

whitedeamon
04 Mart 2021, 21:02
Öyle bir mümkünat varmıdır hocam ?

Evet yapılabiliyor hocam.

Erenkc91
04 Mart 2021, 21:26

Peki eski kasa Cbr125r a yeni kasa grenajı giydirilirmi yürüyen olarak hemen hemen aynı diye biliyorum eğer böyle ihtimal varsa eski kasayı yeniye çevirebilirim.

whitedeamon
04 Mart 2021, 21:32
Peki eski kasa Cbr125r a yeni kasa grenajı giydirilirmi yürüyen olarak hemen hemen aynı diye biliyorum eğer böyle ihtimal varsa eski kasayı yeniye çevirebilirim.

Bilmiyorum hocam dışarıdan aynı görünüyorlar gibi ama bağlantı noktaları VS. Farklıysa ihtimali yok zaten. He kör topar plastik kaynak bilmem ne yapar uydurursunuz ama astarından dolayı gereksiz olur.

Erenkc91
04 Mart 2021, 21:44
Bilmiyorum hocam dışarıdan aynı görünüyorlar gibi ama bağlantı noktaları VS. Farklıysa ihtimali yok zaten. He kör topar plastik kaynak bilmem ne yapar uydurursunuz ama astarından dolayı gereksiz olur.
Eğer sinek kasayı hrc 2014 cbr125r a çevirmek gibi şands varsa 11 12 bin liraya çiçek gibi motosiklet imkanım olur kaporta boya işi bana sıkıntı değil kendim yapabiliyorum ama uyması mesele.

LynXMaSTeR
08 Mart 2021, 02:24
Yeni kasanın orijinal egzozu sararıyor ve leş gibi bi görüntü oluyor, ayrıca yeni kasada eskiye göre titreşim daha fazla. çift farlı görüntü olarak yeni kasa hoşuma gitse de eski kasa öneririm. iki kasayı da kullandım.

Duran_
08 Mart 2021, 03:27
Yeni kasanın orijinal egzozu sararıyor ve leş gibi bi görüntü oluyor, ayrıca yeni kasada eskiye göre titreşim daha fazla. çift farlı görüntü olarak yeni kasa hoşuma gitse de eski kasa öneririm. iki kasayı da kullandım.

Sizinle iletişime geçebilirmiyim mail veya herhangi bir yerden

serif abi
08 Mart 2021, 10:20
Eğer sinek kasayı hrc 2014 cbr125r a çevirmek gibi şands varsa 11 12 bin liraya çiçek gibi motosiklet imkanım olur kaporta boya işi bana sıkıntı değil kendim yapabiliyorum ama uyması mesele.

deki uyuyor , deki bağlantı noktası aynı,

Full set granej , far , kaç paraya alacaksın ?

Masaraflar ;

(Full set granej + Far+ Vidaları )
Eski kasa motor
(İlave tesisat veya sinyal vs.) Opsiyonel uymaya bilir.
__________________________________________________ ___________+

Toplam (masaraf) > yeni kasa alacagın motordan .

Böyle bir şey olsa herkes yapar , en azından kaza yapan bile yeni kasaya çevirir o bile maliyeli ki yapıldıgını pek yazan görmedik...

herkesin aklı var daha önce akıl edilirdi ( Yurt dışından motorulu taşıt getirmek gibi değil mi :) :queen: