PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Depodaki Benzin Uçar Mı ?

Olcay Demirc
04 Mart 2021, 12:22
Selamlar, depoyu full bıraktım 3 hafta sonra çalıştırıp bir tur atayım dedim 1 diş bir anda düştü 2 hafta sonra birdaha çalıştırdım yine küçük bi tur attım yarım depoya düştü.

Bunun sebebi nedir ? Benzin özelliğini kaybedip bu sebeple tüketim fazla mı oldu yoksa depodan mı uçtu ?

mavzer-i
04 Mart 2021, 12:24
deponda kaçak olabilir mi?
ben 1 ay binmedim ama hiç eksilme olmadı

Nikkfurie
04 Mart 2021, 12:27
Depo kapağı açıksa doğal olarak benzin buharlaşır , hava sıcaksa daha fazla eksilir ama öyle bir iki haftada dolu depo yarıya inmez..

cıbılduck
04 Mart 2021, 12:49
R25 deposu küçük ve çok yakan bir motor değil mi? Diğer düşüncem de eğimli bir yerde bakıyorsanız yakıt sensörü eksik gösterebilir benzini.

Olcay Demirc
04 Mart 2021, 15:43
deponda kaçak olabilir mi?
ben 1 ay binmedim ama hiç eksilme olmadı

zannetmiyorum, benzin kokusu falan yok çünkü kapalı otoparkta duruyor kaçak olsa elbet fark edilir.
İlk çalıştığında eksozdan benzin kokusu geliyor ama etkisi olur mu ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Depo kapağı açıksa doğal olarak benzin buharlaşır , hava sıcaksa daha fazla eksilir ama öyle bir iki haftada dolu depo yarıya inmez..

hocam motorun deposunu park halinde tabi ki açık bırakmıyorum, sıcak havalarda zaten ben nereye o oraya :D kışın yatıyor motor sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------

R25 deposu küçük ve çok yakan bir motor değil mi? Diğer düşüncem de eğimli bir yerde bakıyorsanız yakıt sensörü eksik gösterebilir benzini.

14 litre deposu var, normal kullanımda 4,7 civarı yakıyordu şuan göstergede 5.7 diyor

Nikkfurie
04 Mart 2021, 16:27
.....hocam motorun deposunu park halinde tabi ki açık bırakmıyorum.....

kapağı açık bırakıp bırakmadığını sorgulamadım ki :)

kapalı yerde duran benzin uçmaz eksilmez demek istedim..

whitedeamon
04 Mart 2021, 16:30
Kesilirde bu kadar eksilmez.

ogzcngdk
04 Mart 2021, 18:37
sizin fark edeceğiniz kada uçmaz, ya kaçak var yada şamandıra bozuk