PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başlangıç motoru

sen16
03 Mart 2021, 14:05
Merhabalar öncelikle,
Geçtiğimiz son bahar döneminde MT7 ile yaklaşık 40 saat eğitim aldım a sınıfı ehliyetim var, başlangıç seviyesi olarak Mondial RX3S, Dominar 400 veya Benelli TRK 502 almayı düşünüyorum. motosikletti daha çok hafta sonu uzun yol için almayı planlıyorum bu yüzden arazi vs gibi özelikleri olan bir motosiklet arıyorum. Bu saymış olduğum motosikletler başlangıç seviyesi için büyük gelir mi veya önereceğiniz başka motorlar var mı bu hususta yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

msandikci
03 Mart 2021, 14:19
Merhaba,

Üç motosiklet arasında TRK 502 seçilebilecek bir motosiklet, lakin diğerlerinden boyut olarak daha büyük ve haliyle durma esnasında bir nebze sorun teşkil edebilir (boyunuzu bilmiyorum). Bu aşamada bana kalırsa Dominar 400 ilgili durumdan dolayı tercih edilebilir. Kötü bir motosiklet değil. İlk motosikletimdi, kullandığım süre boyunca memnun kalmıştım. Öğrenme aşamasında da zorluk çıkartmayacaktır.

sen16
03 Mart 2021, 14:43
Boyum 1.84, TRK 502 de fizikken bir zorluk çıkacağını düşünmüyorum ama öğrenme aşamasında diğer seçeneklere göre daha büyük cc'li ve daha ağır olası düşündürdü. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

karayel90
03 Mart 2021, 16:26
Ömcelikle bütceniz ne kadar ?
Benelliden uzak durun çok fazla arıza çıkaran parça için çok bekleten bir motosiklet.RX3S ise parasını haketmeyen bir motorsiklet en mantıklısı Dominar 400 olabilir.

konfucyus
03 Mart 2021, 19:00
Ben dominar 400 aldim yakin zamanda tavsiye ederim sadece titresim problemi var. Benelli 249s i de arastirmistim bi arastirin benelliden sorun yasayan cok kisi var. Mondiali hic bilmiyorum. Dominar iyi gidiyor, iyi duruyor , bence kasasi da guzel. Led far var, kaydirmali debriaj var ki cok guzel ozellik, yakiti da ii yedek parcasi bol, alip 1 2 sene binecekseniz dominar derim, trkyi satarken de bence zorlarsiniz. Dominar araziye girmez ama onu da soyleyeyim, bir kere celik jant var. Crf250l arazi icinse olur daha cok uzun yol hafif arazi ise vstrom 250 kesinlikle tavsiye ederim, ivmelenmesi dusuk ama cok guzel motor.

tommygun
03 Mart 2021, 19:19
Seçtiğiniz motorlar agresif motorlar değil. Ancak yeri geliyor 10-15 gün motor sürmediğimizde hamladığımızı hissediyoruz. Sizin 6 ay önce aldığınız 40 saat eğitim, uzun yol için yeterli gelmeyebilir. Seçtiğiniz 3 motordan birini de alsam yerinizde olsam bu uzun yol konusunu alıştıra alıştıra yapardım. Arazi dediğiniz konu ise bambaşka dinamikleri olan bir konu; asfaltta şöyle uçan, böyle kaçan bir adamı bile yeri gelir korkutabilir.

Mhmt_guler79
04 Mart 2021, 23:09
Başlangıç motoru olarak CBR 250 almıştım. İki gün içinde kaza yapınca bu gün YBR Aldım

capt.ooz
05 Mart 2021, 01:05
Hayret helvacı yarım akıllı kemik kadro gelmemiş gelir gibi olmuş aslında ama konuyu soruş tarzından dolayı yememiş

Kerem34_
05 Mart 2021, 03:47
Geçmiş olsun, nasıl bir kaza olduğunu merak ettim anlatma şansınız var mı? Cbr250 bir ybr kadar sakin değil ama canavar bir motosiklet de değil çünkü sonuçta.

BloodyBaron
05 Mart 2021, 08:36
Hayret helvacı yarım akıllı kemik kadro gelmemiş gelir gibi olmuş aslında ama konuyu soruş tarzından dolayı yememiş

A ehliyeti olduğu için ve belli bir yaşın üzerinde olduğu için bence de alabilir domninar. Zaten gezi amaçlı motorlar soruyor genel olarak sakin kullancağı da belli. apaçinin biri olsa ben hemen başlardım helvacılığa. :)

Bir çok arkadaşımızı yüksek cc motordan kaybetdikten sonra yeni başlayan insanlara yüksek cc önermemek nasıl yarım akıllılık oluyor onu anlamadım. İzahını yaparsanız sevinirim.

Yurtdışı olayını da söylersiniz şimdi. Avrupada bizim taksicilerimiz gibi ticarilerimiz gibi araba kullanan olmadığı için trafikte büyük tehlikeler içinde değiller.