PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park halinde, garajda, otoparkta olduğu yerde düşen yan yatan yaramaz motorlar!!

atalayalper
02 Mart 2021, 14:45
Arkadaşlar bu tür bir ilan açıklaması görünce eminim ki siz de yemiyorsunuz artık yıllardır devam ediyorlar ve artık birbirlerinden göre göre yazdıkları için neredeyse her 2 ilandan 1'inde bu açıklamayı görmek mümkün oldu.

işin saçma yanı şu; park halinde düştü grenaj değişti, park halinde düştü gidon değişti, park halinde düştü ön çamurluk ve maşa değişti gibi akla zarar cümlelerle saçmalamaya devam edip milleti salak yerine koyuyorlar. Bir bitmediniz. Sen zarar etmemek ve kaza yaptığın motoru piyasa fiyatının altında satmamak için yalan söyleyip başka bir kişinin birikimine göz koyuyorsun ne kadar da şerefsizce!

Eğer aramızda da varsa bu tip kişiler Allah sizleri ıslah etsin, akıl fikir versin.

ulkerhan
02 Mart 2021, 15:03
bi de şu var: göstergesinde "beni servise götür" lambası yanıyor. adam kalkmış kitabına göre 10.000 km'de bir yağ değiştirilmesi gereken motorda her 2000 km'de bir motul 7100 koyduğunu iddia ediyor.

x bir markanın face grubunda ise kullanıcı debriyaj balatası değiştirdiğini ve debriyaj kaçırdığını yazıyor. kaça yaptırdın diye sordum. 200 tl yağ işçilik dahil diyor. o markanın sadece balatası orijinali 350 tl. e contası var, yağı var, yağ filtresi var, işçiliği var. 650 tl'den aşağı yapılırsa şüphe duyarım. sonra adam motoru satılığa çıkarmış. yazmış bi de "debriyajı yeni değişti" diye.

muhtelif yerlerde ben de motorumda yan sanayi parça kullanıyorum. mesela fren balatalarım yan sanayi ebc. ama orijinalinden daha pahalı :)

dolar kuru arttığından beri yedek parçalarda inanılmaz bir fiyat artışı mevcut. orijinal parçaların olduğu faturayı görmeden, yetkili servis formunu görmeden motosiklet alınmaz artık. çoğu kişi 5. sınıf yan sanayi, çakma yedek parça kullanıyor.

karacaa
02 Mart 2021, 15:07
WELCOME TO TURKEY BRO

karayel90
02 Mart 2021, 16:01
Birde böyleleri var insanları salak yerine koyuyorlar.

https://i.hizliresim.com/3gTVq1.png

karacaa
02 Mart 2021, 16:05

Yalnız hocam bu yalanı ilk defa duydum arkadaşa tebrikler en azından özgün yalan söylüyorlar :D

okanbagiscan
02 Mart 2021, 16:07
Ben bir kere sağa bir kerede sola düştüm. Biri U dönüşü yaparken sola.Diğeri sol sapağı kaçırdığımda sağa yanaşıp durduğumda sağa yattı.Böyle ilan açsam kim inanır Kadir İnanır.

Bu arada ek yapayım.Bu otomobil piyasası öyle it uğursuz doluki yetkili servislerde buna dahil.Ülkenin insan kalıtesinin endeksi gibi.
Ben 2011 İnsigniyayı satarken tüm kazalarını yazdım kaza resimlerinide ekledim.Şu kadarda trameri var diyede ekledim.

O halde bile servis bana boyayacağım dediği kapı sacını değiştirmiş benim haberim yok.Zaten faturayı falan vermeyip sallamasından belliydi bende pek peşine düşmedim.
Satarken expertizde kapı sacı değişmiş çıktı.Dedim expertiz parasını ben veriyorum ilanıda buna göre güncelliyorum kusura bakma.Alacak olan pazarlık etmek istedi.Dedim son fiyat bu alacaksan böyle al almayacaksan ben ilana ekler bu şekilde satarım.Adam aldı arabayı.On gün sonra benim araba sarı sitede üzerine 20k eklemiş satıyordu.

gerivites
02 Mart 2021, 16:08

tramer açıklamasında çarpma değil de "köpek kovaladığı için düştü" yazıyorsa doğru söylüyordur .D

hasmet
02 Mart 2021, 16:30
Park halinde motosikleti yan yatırdım, elciğin ucu kırıldı. Biraz çizik oldu orda burda. Ama ciddi darbe almadan ön çatal nasıl yamulur bilemiyorum.

watercolours
02 Mart 2021, 16:32
Bizim otoparkta veletlerin motorun üstüne çıkıp oynarken motoru düşürdüğünü gördüm.

atalayalper
02 Mart 2021, 17:25
Bir de malum sitedeki bazı ilanlarda park halinde yana devrildi yazdığını görünce soruyorum diyorum ki nasıl oluyor da park halinde düşen bir motorda sürüklenmeden kaynaklı grenajda, egzozda çizikler oluyor? Tabii bunu sorunda ilan sahibi iletişimi kesiyor anında :) Millet fazla akıllı zannediyor kendini de aksine fazla salaklar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Valla biz de henüz çözemedik Haşmet Bey fizik kanunlarına aykırı ama bizim ülkemizde fizik kanunları geçmediği için insan düşünüyor bir ihtimal acaba cidden olabilir mi diye.

karacaa
02 Mart 2021, 17:31
park halinde yere düştüğü için 30.000 tramer çıkmaktadır yürürü kusursuzdur ölücüler uzak dursun !

file:///C:/Users/rstserver/Desktop/Haber_IlgiliResim_69_f8f5e855.jpg

HaktanCbr
02 Mart 2021, 17:31
bazen şanssızlık eseri cidden dururken özelliklede yüksek bir yerdeyse 1-2 metre gibi çok ciddi hasarlar olabiliyor. 70 cm den dik bir şekilde düşüp ön çatalı jantı yamulan motorlar var bu biraz da kişinin şahsi bahtsızlığı diyelim

Kerem34_
02 Mart 2021, 18:28
Tamamen katılıyorum ama Ducati gerçek olabilir. Rüzgar hafif kuvvetli esse 10.000 hasar kaydı çıkar zaten. Maybach gibi düşün, bir far+ön panjurla Clio falan alıyorsun sonuçta. Bu da Ducati yani.

Kazanın ya da düşmenin fotoğrafını çekmeyen insana inanmam arkadaş, Benim arkadaşım kaza yaptı arkamdan gelirken, gürültü patırtıya durdum. Gittim yanına baktım herif iyi, bir şeyi yok gülüyor. Yerden kalkmadan pozisyonu değişmeden fotoğraflarını çektim lazım olur diye. Kimseye de vurmamış, yokuş aşağı mıcır yolda kaymış sürüklenmiş, sigortalık falan bir durum da yok ortada yani.

Kendi motorum otoparkta düşecek de güvenlik kamerası kaydı, fotoğraf almayacağım? Millet herkesi kendi gibi düşük zekalı zannediyordur inşallah, başka açıklaması yok.

fatih.met
02 Mart 2021, 18:29
benim motosiklet rüzgar çok sert estiği için park halindeyken devrildi ve kafayı kaldırıma vurdu ve sonuç olarak sadece ön sinyal kırıldı, birde kafa baya esnekmiş çünkü grenajda ve sperlikte bir şey yok ama ibre camı kırılmış.

istanbul-beylikdüzü diye bir yer var, yaz kış buranın rüzgarı insanı çıldırtıyor, bazen yağmur yağışı yeni başlamış oluyor ve hava çok rüzgarlı ise yandınız gitti, durduk yere rüzgarın çarmasıyla bile taklaya gelebiliyorsunuz.

tommygun
02 Mart 2021, 19:01
Hakikaten motorum park halindeyken düşüp hasar alsa ve ben sigortadan yaptırtsam, Tramer'e işlese yarın öbür gün satılığa çıkardığımda arkamdan "tüh sahtekar, mal vs" demesinler diye gerçeği gizleyip "virajı alamadım, bariyere girdim" diye sallardım. Motor o ilan metninden sonra satılacağı varsa da satılmaz ama dürüstlüğümden ötürü yıldızlı pekiyi alırdım.

gurcanozturk
02 Mart 2021, 19:52
Bir onceki Forza'mi hafif egimde parketmistim, sol yanindan zinciri cikarirken gobekten dolayi egilemeyip dengemi kaybedip aracin uzerine yigildim, tabii aracta hoppp saga yatti. Hic bir problem olmadi, sag aynadan korkmustum neyseki kapanmis dusunce de bisey olmadi. Sadece sag elcik topuzunda cizik olustu. Satarken de aliciya; "bak burada cizik var benim malligim, scooterin uzerine dustum" dedim.

Ne diyecektim ki :)

Remzidemir41
02 Mart 2021, 20:28
bi de şu var: göstergesinde "beni servise götür" lambası yanıyor. adam kalkmış kitabına göre 10.000 km'de bir yağ değiştirilmesi gereken motorda her 2000 km'de bir motul 7100 koyduğunu iddia ediyor.

x bir markanın face grubunda ise kullanıcı debriyaj balatası değiştirdiğini ve debriyaj kaçırdığını yazıyor. kaça yaptırdın diye sordum. 200 tl yağ işçilik dahil diyor. o markanın sadece balatası orijinali 350 tl. e contası var, yağı var, yağ filtresi var, işçiliği var. 650 tl'den aşağı yapılırsa şüphe duyarım. sonra adam motoru satılığa çıkarmış. yazmış bi de "debriyajı yeni değişti" diye.

muhtelif yerlerde ben de motorumda yan sanayi parça kullanıyorum. mesela fren balatalarım yan sanayi ebc. ama orijinalinden daha pahalı :)

dolar kuru arttığından beri yedek parçalarda inanılmaz bir fiyat artışı mevcut. orijinal parçaların olduğu faturayı görmeden, yetkili servis formunu görmeden motosiklet alınmaz artık. çoğu kişi 5. sınıf yan sanayi, çakma yedek parça kullanıyor.

O yağ lambası eften püften sebeplerle de yanabiliyor. Örneğin m-max 155'te tazyikli suyu motora dayayınca o arıza soketi nemleniyor ve servis lambası yanıyormuş. Elektronik sisteme bağlayıp hallediyor yamaha servisi.

hasmet
02 Mart 2021, 21:24

Tarihlere uygun yag ve filtre faturasi elindeyse sorun yok :wiinkk:

Ama modele gore degismekle birlikte 5 kat yag masrafi, muhtemelen 1 kez serviste yag degismekten daha pahaliya gelecektir... Benimki icin oyle en azindan...

sutlusoda
03 Mart 2021, 09:38
Motor park halindeyken takla attı.

atalayalper
03 Mart 2021, 09:52
Cidden bazı ilanlarda ben de görüyorum dana kadar servis ikaz lambası yani anahtar işareti gözüküyor kadranda bari öyle bir foto çekip koyma :) Üç kağıt yapacaksın ama aklın ona da yetmiyor.

Haşmet Bey Amerika'da durumlar nasıl bu tür arkadaşlar orada da var mı?

serif abi
03 Mart 2021, 10:08
Ben bu YARAMAZ motoru ne yapayım şimdi :sunny:
İyi hoş diyorsunuz da ALLAH beni de ıslah etsin mi ?
Satmaya kalktığımda şimdi ne yazayım size göre ? Çarptım mı diyeyim ?
Bundan dolayı 6 bin olması gerek hasar kaydı var ..
Kaza veya park halinde düşme fotosunu da koydum ,Satarken ne diyeyim şimdi tremerine size göre ?

Size göre ben yalancı sahtekar üç kağıtcımıyım :silent:

https://i.hizliresim.com/aOm0oV.jpg (https://hizliresim.com/aOm0oV)
https://i.hizliresim.com/KucTDz.jpg (https://hizliresim.com/KucTDz)
https://i.hizliresim.com/6CWLjU.jpg (https://hizliresim.com/6CWLjU)

Gökhan_Aygün
03 Mart 2021, 10:11
İlanlar her ne kadar yalancı ve millete " dazırtttt " diye yaslamak isteyen yıkıklarla dolu olsa da .. bir keresinde gözümün önünde Cbr250 yan düşüp şu mantar mıdır nedir ? yolda bulunan şeyler .. ona düşmüştü .. motoru bir kaldırdık kafa başka yere bakıyor :D .. hem farı kırılmış hem kafa demiri yamulmuştu .. lanet Honda .. kafa ve kuyruk kısmı gerçekten oyun hamuru gibi ..

gerivites
03 Mart 2021, 11:19
Hakikaten motorum park halindeyken düşüp hasar alsa ve ben sigortadan yaptırtsam, Tramer'e işlese yarın öbür gün satılığa çıkardığımda arkamdan "tüh sahtekar, mal vs" demesinler diye gerçeği gizleyip "virajı alamadım, bariyere girdim" diye sallardım. Motor o ilan metninden sonra satılacağı varsa da satılmaz ama dürüstlüğümden ötürü yıldızlı pekiyi alırdım.

Tek taraflı kazalarda (olduğu yerde düşme, bariyere girme, kayıp düşme vs) sizin hasarınızı karşılayacak bir trafik sigortası olmayacak. Sizin trafik sigortanız karşı tarafa verdiğiniz hasarı karşılıyor. Benim motosikletimde de 5000tl bir hasar kaydı var. O kazada öndeki aracın tamponu kırıldı, benimse ön çamurluk çizildi. Motosikletim herhangi bir tamir görmedi. Dolayısıyla tek taraflı kazalarda hasar kaydı çıkmaz. Kaskodan yapılan onarımlarda tramere işleniyor mu o konuda bilgim yok.

Edit: başka araç çarptı düşürdü tutanak tutuldu şeklinde söylediniz muhtemelen, ben yanlış anlamış olabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Ben bu YARAMAZ motoru ne yapayım şimdi :sunny:
İyi hoş diyorsunuz da ALLAH beni de ıslah etsin mi ?
Satmaya kalktığımda şimdi ne yazayım size göre ? Çarptım mı diyeyim ?
Bundan dolayı 6 bin olması gerek hasar kaydı var ..
Kaza veya park halinde düşme fotosunu da koydum ,Satarken ne diyeyim şimdi tremerine size göre ?

Size göre ben yalancı sahtekar üç kağıtcımıyım :silent:

Ben de arabaya arkadan vurdum tamponu kırıldı, benim çamurluk çizildi sadece. 5000tl tramer çıkıyor bende.

atalayalper
03 Mart 2021, 11:49
Hocam sakin ol başlığı ve konu içeriğini iyi okumamışsınız galiba? Motoru ile kaza yapıp bunu ilana yazmayıp durduğu yerde düştü, yan yattı çamura battı diye yazan üç kağıtçılardan bahsediyoruz. Senin elinde videoların bile var sen nasıl olurda kendini bir tutarsın bu kişilerle? Cevap veriyorum Allah her zaman hepimizi ıslah etsin o ayrı ama sen bu üç kağıtçı güruh içinde değilsin zaten o yüzden alınmana, gocunmana gerek yok. Bu tür kişileri tenzih ediyorum ayrıca gerçekten bir sebepten ötürü motorları park halinde zarar görmüş (çocukların üstüne çıkıp tepinmesi, rüzgar, yerdeki toprağın yağmur ile yumuşaması, araç çarpması) kişilerden bahsetmiyoruz zaten.

arndiol
03 Mart 2021, 15:24
değişensiz boyasız 30bin hasar kaydı var.

30 bin nereye harcandı? araca psikolojik destek mi aldınız :D

whitedeamon
03 Mart 2021, 15:46
Işte müşteriyle ilgileniyorum M. Yardımcısı çağırdı Bi arkaya kadar gel diye gittim bir baktım motur yerde yatıyor. Ayna kırıldı ön çamurluk çatlamış magnet azıcık boyası atmıştı. Zaten koruma demiri vardı. Bunları da toplasanız 500 TL etmez.

Samet Ağır
03 Mart 2021, 19:02
Ybr 125 e 1000 km deyken fırının önünde araba park edicem derken dokundu devirdi,kaçtı gitti.. bisey olmadi...
Yzf 1000 bahçede dururken toprağa aldık,bahçeyi yıkadık. Bir süre sonra koca motor yan yatmış bana bakıyordu.. grenaj catlamisti.. toprak suyu yiyince 280 kg lik yükü tek yan ayakta tanıyamadı,toprağa saplanan ayaklik sonucu yan yattı..
Cbf 150 daha 3000 km de.. kasabın önünde kopek vardi,saldırmasın dedim,diğer yönden geldim dükkanın önüne ve inip yan ayağa aldim. Herzaman cift ayağa alirim aslında ama nasilsa yan ayağa alıp bıraktım. Egim tersmis.. daha arkamı dönmüştüm ki motor diğer tarafa yattı.. egzoz korumada dikine ince çizik,fren manevi ucu ve denge topuzu ucu ve topcase yani ufak bir cizik..
Onca motosiklete ragmen baska vukuatim yoktur komutanım...:queen:

BloodyBaron
03 Mart 2021, 20:04
Benim motora da aldığım hafta park halinde iken araba çarptı. Tam gidiyordu hemen yanına gittim. Çamurluk çatlamış. İşte acelem var dedi şu tamirciye git beni tanır dedi
Gittim tanımıyormuş öyle kaldım.

frustrated
03 Mart 2021, 22:14
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-xj-6-diversion-s-17.000-km-de-879600082/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-4-silindir-keyfi-862479355/detay/

sırf bir iki günde denk geldiklerim

atalayalper
04 Mart 2021, 11:13
Honda'nın olayı gerçek gibi çünkü sürüklenme emaresi yok çizik yok direk darbeye bağlı boya kalkması var. Yamaha biraz sallamış gibi ama :) CB650f kendi segmentinde sevdiğim bir modeldir bu arada siz de baktığınıza göre düşünüyorsunuz galiba?

joshua
04 Mart 2021, 11:19
Hindistan uretimi Bmw G310 serisinde uretimden kaynaklanan sorundan oturu park halinde kendi kendine dusme vakalari yasandigini duymustum, durustluk her zaman kazanir ne olup bittiyse anlamak lazim.

mavzer-i
04 Mart 2021, 11:32
Hindistan uretimi Bmw G310 serisinde uretimden kaynaklanan sorundan oturu park halinde kendi kendine dusme vakalari yasandigini duymustum, durustluk her zaman kazanir ne olup bittiyse anlamak lazim.

bmw o motorda artık ne kadar ucuza kaçtıysa. bazı yerlerde en ucuz kompanentleri kullandırmış.

gurcanozturk
04 Mart 2021, 11:32

Yan ayaklik ile ilgili bir problem oldugu yazilmisti bununla ilgili.

frustrated
04 Mart 2021, 11:51
herkes aynı şeyi yazınca dürüst olan da arada kaynıyor. ülkedeki ahlak seviyesi her alanda çok düşük. bütün motorların bakımları zamanında yapılmış, hepsi yetkili serviste yapılmış, hepsinin lastikler, akü yeni vs vs.
üstüne üstlük bir de fiyatlar geçen seneye göre %60-70 artmış. korkunç bir durum.

joshua
04 Mart 2021, 12:01
BMW icin buyuk prestij kaybi, yetkilisi servis bakimi hakkinda yalan soyleyemez, serviste kayit tutuluyor ayrica bakim cetveli kartinda imza kase bulunuyor bunlari gosteremez yoksa zaten.