PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kısıtlamada özel araçla kan bağışına gitmek

Yunus Özbek
28 Şubat 2021, 13:27
Arkadaşlar Kızılay'a kan bağışına gitmek için özel aracımızı kullanabiliyor muyuz? İnternette hiç bir bilgi bulamadım. Telefonuma her haftasonu kızılaydan mesaj geliyor randevunuz oluşturulmuştur diye. (Kısıtlamalardan önce düzenli kan bağışı yapıyordum) Yasaktan dolayı gitmeye çekiniyorum. Yolda çevirirler de ceza yazarlar diye.

mustick
28 Şubat 2021, 13:33
Doktor randevusu olduğunda telefondaki randevu mesajını görmek istiyorlar. Siz de Kızılay’ın randevu mesajını gösterebilirsiniz.

mgdk
28 Şubat 2021, 13:53
Bir kaç hafta önce gittim. Kan Bağışı için randevu oluştur. Kontrole denk gelirsen bu mesajı göstermen yeterli. Gitmeden önce polisede sordum randevun varsa sıkıntı olmaz demişlerdi

Yunus Özbek
28 Şubat 2021, 13:57
https://i.hizliresim.com/eLmGTf.png (https://hizliresim.com/eLmGTf)

ero__
28 Şubat 2021, 14:01
Kızılay benden anca 3'ün 1'ini alır...

Yunus Özbek
28 Şubat 2021, 14:11
Kızılay benden anca 3'ün 1'ini alır...

Maksat sağlık için kan vermek. Kan verdiğim zaman kendimi kuş gibi hafiflemiş hissediyorum. Birsürü yararı var. Bileğimi kesip kanımı yere akıtacak halim yok. Bende mecbur bunlara bağışlıyorum.

Kerem34_
28 Şubat 2021, 14:14
Hastanelerin kan merkezleri oluyor bağımsız, onlardan birine verirseniz hem size hem karşı tarafa yararı daha çok dokunur.

Böyle de dokunuyor da karşı taraf parayla alınca güzel olmuyor bence.

ufoz
28 Şubat 2021, 15:40
Kan merkezi bulunan hastanelere kan verebilirsiniz. Sadi Konuk, Cerrahpaşa gibi...
Kızılay hastanelerden belli bir ücret talep ediyor diye hatırlıyorum.
Hastane Kan Merkezlerine, mesai saati dışındasa kan verebiliyorsunuz.
Örneğin Bakırköy Sadi Konuk...

Deryali
28 Şubat 2021, 15:58
Gidebilirsin sıkıntı olmuyor. Randevu aldıktan sonra gelen sms'i göstermen yeterli
Beni çevirdiler hafta sonu sms'i gösterdim ve bir sıkıntı olmadı.
Tabi gerçekten kan vermeye gitmiyorsanız başınıza geleceklerden haberim yok :=)

Samet Ağır
28 Şubat 2021, 16:09
21 sene önce rahmetli babam için elimizde olan 5 unite kan vardi. Ameliyat ertelenince kanları capanin kapısında olan Kızılay şubesine vermek istedim. Siz kullanın haftaya lazim olunca bana verirsiniz dedim
Hayir olmaz ancak bağışlarsaniz aliriz lazim olunca satın alırsınız dendi..
Hastanede hastalardan birine verdim kanı. Bir daha da Kızılay ile isim olmaz dedim kendime..
Herhangi bir üniversite hastanesine gidip kan bağışlamak istiyorum deseniz kimse hayir demez sanirim. Kan ihtiyacı sürekli vardır..