PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet botu tavsiyeniz var mı?

zazenya
25 Şubat 2021, 16:50
Herkese selam.
Fiyatı çok ütopik olmayan tam boy motosiklet botu arayışındayım.
YDS'nin şu modeli çok makul duruyor: https://www.ydsshop.com/attm-1096-motorsiklet-botu--siyah-1397
Bu modeli deneyimlemiş kişi varsa yorumlarını merak ediyorum.
Farklı model/marka tavsiyesi olanlar da yazarsa sevinirim.

Kerem34_
25 Şubat 2021, 17:14
Gore-tex veya benzeri bir membrana sahip değil illaki su geçirir.
Vibram taban koymamışlar düz enjeksiyon taban var.

Yazlık tactical bota bilek koruması, vites yerine akordiyon deri eklemişler gibi bir şey olmuş.
Geçenlerde mail atmıştım 11 serisi uzun diablo üretmeyecek misiniz diye. Cevap olarak bunu koymuşlar sanırım :) Bir iki hafta önceye kadar yoktu böyle bir ürün. Sanmıyorum çok kişinin fikri olacağını.

Diablo serisi baya iyi, deri kalitesi yüksek, vibram taban ve gore astar var. Beklentileri karşılıyor sadece kısasının tasarımı kötü. Bir uzun, bir kısa güzel tasarım yapsalar yok satarlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

Gerçi araziye falan girilmeyecek, ya da girilse de botun üretiliş amacı bu değil. Enjeksiyon taban da fazla fazla yeter ama diablo'ya göre benim gözümde bir eksi bu.

konfucyus
25 Şubat 2021, 17:29
Tavsiye edecegimi degilde etmeyecegimi soyleyeyim 4 riders 3. giyisimde en ustteki ipin askisi koptu. Cok onemli olmadigindan degisme vermedim ama ipucunu verdi 1 sene anca gider bu.

BloodyBaron
25 Şubat 2021, 18:25
Gore tex olanının uzunu çıkarsa ben de smx6ları satıp almayı düşünüyorum. Smx6 driftte ve gün içinde kullanılmıyor cidden. Umarım goretex olanının uzununu üretirler.

Atincozkan
25 Şubat 2021, 18:50
bi tık daha kaliteli istersen motoplusda falco botlar var ben bin liraya liberty 2 modelini aldım taksitle.fc motoda ve motardinde 70-90 esuro arası çok güzel uzun modeller var.yds de iyi olabilir.kullanıcılarına sormak lazım

BlackGhost
25 Şubat 2021, 18:55
yds odin markasını kullanıyorum,geçen karlı havada ne bir ıslanma nede soğuk geçirgenliği vardı.goratex oladuğu için çok sağlam ve nispeten uzun bir bot.günlük kullanımdada çok rahat.herkese tavsiye ediyorum..

https://www.ydsshop.com/yds-odin-gtx-siyah

zazenya
25 Şubat 2021, 22:02
yds odin markasını kullanıyorum,geçen karlı havada ne bir ıslanma nede soğuk geçirgenliği vardı.goratex oladuğu için çok sağlam ve nispeten uzun bir bot.günlük kullanımdada çok rahat.herkese tavsiye ediyorum..

Güzel duruyor fakat sanırım koruması yok

Kerem34_
25 Şubat 2021, 22:07
Odin tactical bot normalde. Asker polis operasyonel olarak kullanabilsin diye geliştirilmiştir. YDS'nin genel işi bu zaten, orduya üretim yapar, kampçıya üretim yapar.

Motosiklet ekipmanlarını ekstra olarak üretiyor ya da ürettiği askeri ekipmanları biraz modifiye edip motosiklet ekipmanı diye sürüyor piyasaya. Ama diablo serisi böyle değil, direkt motosiklet üstüne tasarlanmış bence. Gerçekten çok başarılı bir çalışma. Keşke çizim konusunda italyanlardan biraz destek alsalar. O özelliklere sahip, İtalyan tasarımlı bir Türk malı motosiklet ekipmanı gerçekten harika olurdu.

azizsele
26 Şubat 2021, 14:00

Askerde tanıştım Odin ile kar-kış demeden +45 derecede de -35 derecede de ayakları koruyor. Dağ taş dere depe demeden yürüdüm bin km den fazla, su almıyor. Bir kaç defa küçük büyük kaza atlattım koruma seviyesi de tatmin edici seviyede. Uzun ömürlü ve nispeten ucuz sayılır fayda/maliyet açısından ... ayrıca günlük kullanım için motosiklet botlarına nazaran daha uygun (alışık değilseniz sıkıntı çıkarabilir sadece)Ben zorlu hava koşullarında motor kullanacağım zaman botları giyiyorum ofiste sürekli spor ayakkabı bulunduruyorum.

BlackGhost
26 Şubat 2021, 15:45
Askerde tanıştım Odin ile kar-kış demeden +45 derecede de -35 derecede de ayakları koruyor. Dağ taş dere depe demeden yürüdüm bin km den fazla, su almıyor. Bir kaç defa küçük büyük kaza atlattım koruma seviyesi de tatmin edici seviyede. Uzun ömürlü ve nispeten ucuz sayılır fayda/maliyet açısından ... ayrıca günlük kullanım için motosiklet botlarına nazaran daha uygun (alışık değilseniz sıkıntı çıkarabilir sadece)Ben zorlu hava koşullarında motor kullanacağım zaman botları giyiyorum ofiste sürekli spor ayakkabı bulunduruyorum.

yds odin modeli zaten soğuk ve yağışlı havalar için çok ideal.Benim bu modeli tercih etmemdeki bir diğer sebeb,taban altı tasarımı kaydırmaz özellikte.Yani soğuk geçirmemesi,su almamaması önemli bir artı ancak yarı ıslak yada tam ıslak zeminde botun kaymamasıda hayati öneme sahip,hatta ben motor servisindeyken yere dökülmüş mazot üstündede deneme yaptım,ani kayma veya ciddi tehlike oluşturacak bir durumda yaratmadı dolayısıyla hem günlük hemde motor kullanımı için bu botu aldım.Motor kullanırken ayağımı yere koyduğum zaman bana fazlasıyla güven veriyor.

Çalışanlar içinse bende aynı şekilde işyeri ortamında gerektiği zaman ayakkabı,üst-baş değişimi yapıyorum.Daha resmi çalışan işyerlerinde bu maalesef mecburi oluyor.Ben duruma göre kendimi ayarlıyorum.

botun koruma durumu ise muadil günlük bot modellerine göre çok daha iyi ama motor botu konsepti içinde tasarlanmış bir bot değil.Bende tasarımsal açıdan motor botu kullanmatı tercih etmedim ancak yds odin botu diğer alanlardaki yüksek kalitesi ve güven verici yapısı ile kullanmama sebeb oldu.