PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Dio yerine keşke bunu getirseydi CB 350 RS

KendoUSTA
24 Şubat 2021, 00:19
Az önce daha az önce Youtube da gezerken denk geldi Honda BigWing India videoyu yükleyeli daha bir hafta olmuş Honda neden böyle güzel modellerini Türkiye'ye getirmiyor. Bundan önce Super CUP getirdi ne oldu şimdi Dio geldi hayırlısı bakalım. Sizi bilmem ama tam da benim sevdiğim tarzda motosikletler bunlar.

https://youtu.be/q7T_KkJfmc8

https://i.hizliresim.com/waaDJ8.png (https://hizliresim.com/waaDJ8)

Mamba09
24 Şubat 2021, 01:24
Hintli bir kişi tarafından yayınlanan bir video izliyorsanız genelde o motosikletler sadece o pazar için üretilmiş oluyorlar. Çünkü hindistan'da euro normları bizim gibi değil. Euro normları falan yok. Dünya'nın en pis havasına sahip ülkedir ayrıca. Umarım uyum sağlar bunların motorları Türkiye'ye ve gelirler.

tommygun
24 Şubat 2021, 07:57
Şekil şukul çok güzel bu motorda.

Cyan
24 Şubat 2021, 08:13
Honda'nın Hindistan'da Royal Enfield Bullet'in karşısına çok daha modern bir alternatif olarak konumlandırmış olduğu bir motor; 348cc / 21hp hava soğutmalı tek silindir. Gelse 30 tane satmaz. :)

mattiadestro
24 Şubat 2021, 09:39
Hintli bir kişi tarafından yayınlanan bir video izliyorsanız genelde o motosikletler sadece o pazar için üretilmiş oluyorlar. Çünkü hindistan'da euro normları bizim gibi değil. Euro normları falan yok. Dünya'nın en pis havasına sahip ülkedir ayrıca. Umarım uyum sağlar bunların motorları Türkiye'ye ve gelirler.

çok yanlış bilgiler. hindistanın kendi emisyon standartları var. euro3den beri hindistan Avrupa'ya denk gidiyor. euro3-bharat3 (bh3) ve euro4-bharat4 gibi.

hindistanda üretilen ve satılan yeni motosikletler yanlış hatırlamıyorsam nisandan beri bharat6 standartları ile üretilip satılıyor. bharat6 dediğimiz standartlar şu anda avrupada motosikletler için geçerli olan euro5 standartından daha sıkı. euro6'ya denk.

hindistanda satılan her türlü motor türkiyede de satılabilir. dominar 250, bilimum tvs modeli, hero xpulse vs. görüyoruz zaten.

hondanın gelmemesi için emisyon yönünden sıkıntı yok.

arndiol
24 Şubat 2021, 10:24
Honda'nın Hindistan'da Royal Enfield Bullet'in karşısına çok daha modern bir alternatif olarak konumlandırmış olduğu bir motor; 348cc / 21hp hava soğutmalı tek silindir. Gelse 30 tane satmaz. :)

348 cc den 21 beygir cıkarmak cok sacma olmaz mı, internette 36 beygir yazıyor diye gördüm.

---

350 cc motosiklet pek satmaz. İnsanlar 125- 250 - 600 olarak devam ediyor, zaten para yok bi de araya 350 sıkıştırmazlar :D

ALİCEM
24 Şubat 2021, 10:49
Vergiden dolayı fiyatı çok fazla olur alanı az olur evet ama bu motor klasiğin moderne uyarlanmış hali. Bu motorlar zaten çok fazla bg sahip olmazlar. Ek olarak bu modelin rakipleri de bu bg civarında. Keşke şöyle bir 40bg 2silindir olsaydı trde de 50ye satılsaydı. Eminim o zaman güzel satardı.

Mr.wind
24 Şubat 2021, 12:34
Vergiden dolayı fiyatı çok fazla olur alanı az olur evet ama bu motor klasiğin moderne uyarlanmış hali. Bu motorlar zaten çok fazla bg sahip olmazlar. Ek olarak bu modelin rakipleri de bu bg civarında. Keşke şöyle bir 40bg 2silindir olsaydı trde de 50ye satılsaydı. Eminim o zaman güzel satardı.

hocam bu motosikletin olayi bu zaten.
tek silindir, basit hava sogutmali motoru sayesinde ucuza maliyet.

sıkıstirma orani dusuk, uzun stroke sayesinde dayanikli ve torklu. ve az yakiyor.

Mamba09
24 Şubat 2021, 13:15
çok yanlış bilgiler. hindistanın kendi emisyon standartları var. euro3den beri hindistan Avrupa'ya denk gidiyor. euro3-bharat3 (bh3) ve euro4-bharat4 gibi.

hindistanda üretilen ve satılan yeni motosikletler yanlış hatırlamıyorsam nisandan beri bharat6 standartları ile üretilip satılıyor. bharat6 dediğimiz standartlar şu anda avrupada motosikletler için geçerli olan euro5 standartından daha sıkı. euro6'ya denk.

hindistanda satılan her türlü motor türkiyede de satılabilir. dominar 250, bilimum tvs modeli, hero xpulse vs. görüyoruz zaten.

hondanın gelmemesi için emisyon yönünden sıkıntı yok.

Demek ki yanlış biliyormuşum. Yakın zamanda mı değişti acaba? Araştıracağım bu konu üzerinde. Teşekkürler.

ekremcelik00
24 Şubat 2021, 13:59
Çok güzel motormuş

greyhorse
24 Şubat 2021, 14:24
klasik ile modern tasarımın güzel bir birleşimi olmuş.Royal enfield'in tasarımına çok benziyor.Tam hinduların kullanacağı tarzda ve güçte.ülkemiz yollarında görebilseydik

Red_Whiskers
24 Şubat 2021, 14:39
cb350 çok güzel bir motosiklet olmuş klasik alt yapısına modern hatları eklemiş.
Ülkemiz şartlarında 250-500 cc arası kullanımı en ideal motosiklet olduğunu düşünüyorum. Vergi oranlarının tekrar güncellenmesi gerektiği kanaatindeyim.

Remzidemir41
24 Şubat 2021, 15:22
ülen gelse kimse almaz vergisi çok diye neden keşke gelse diyorsunuz :mrgreen: Bak cb250r geldi naked retro tasarımlı kaç tane sattı ki ?

ALİCEM
24 Şubat 2021, 16:36
hocam bu motosikletin olayi bu zaten.
tek silindir, basit hava sogutmali motoru sayesinde ucuza maliyet.

sıkıstirma orani dusuk, uzun stroke sayesinde dayanikli ve torklu. ve az yakiyor.

Zaten yorumumda dedim bu tarz motorlarda çok bg olmaz torku bu ccde genelde 20-25nm olur(bu cc aralığındakileri genelliyorum). Çekişi güçlü güzel motorlar. Amacı da dediğiniz gibi hedef piyasasındaki gibi ucuz maliyet ve sağlamlık. Ben sadece aynı kawasaki z900rs, triumph modelleri, honda cb1000rs vsvs. gibi motorların tutkunu olarak düşük ccde alternatif olsa güzel olurdu diye yazdım.

Cyan
24 Şubat 2021, 20:06
Tam böyle Datça Marmaris vb. yerlerde kullanmaya uygun bir motosiklet. Klasik Royal Enfield'lara da bayılıyorum bu arada...