PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Burgman 200 stop etme ve statör problemi ?

Emre Fırat
10 Şubat 2021, 01:12
Merhaba Arkadaşlar. Arkadaşımıza suzuki burgman 200 ABS aldık 2015 model 70 binde.
Motor bazen devamlı stop ediyor bazen hiç böyle problem olmuyor. Gittikçe akü zayıflıyordu üzerinde yeni alınmış varta akü vardı. Kontrol ettim motor çalışırken bile ürettiği güç 12 voltu geçmiyor.
Sargıdan şüphelendik. Motoru biraz soydum 3 tane sarı renkli kablonun olduğu soket vardı 3 kablolu. Statörün kablosu olduğunu düşündüm.
Soket kömür gibi olmuş uçları ve birbirine kaynamış yanıp. Motor akü yetersizliğinden çalışmadığı için motoru çalıştırıp statörün ölçümünü yapamadım aküyü şarja verdik. Önerileriniz nedir ve istanbul Avrupa yakasında yaptırabileceğimiz yer var mı ? Çektirme aparatımız yok ama bizim depomuzda statörü sökmek mümkün mü ? Ve tam olarak statör motorun neresinde ? Sardırmaya filan götürüp montajını yaparız en azından :) çektirme hariç çoğu ekipmanım mevcut

tommygun
10 Şubat 2021, 07:23
Yazın statörüm yandığında ve orijinal statör bulamadığımda ben de nerede bu işi yaptırırım diye arayışa girmiştim. Google'dan aşağıda link vereceğim arkadaşlara ulaştım. Telefonla aradım, statörü söküp getirmemizi, 1 gün sonra da teslim alabileceğimizi söylediler. Google yorumları olumluydu. Anadolu yakasında olduğum ve çalıştığım için git gelle uğraşamadım, Bostancı'da farklı bir arkadaşa sardırdı ustam, ondan da memnun kaldım.

https://www.ustanerede.com/TEKNIK-BOBINAJ-Motosiklet-Bobinaji-Sarimi-Motosiklet-Alternator-Tamiri-Motorsiklet-Sarj-Dinamosu-Sarimi-Motorsiklet-Bobin-Sarimi-Motorsiklet-Mars-Tamiri-Zeytinburnu-Topkapi-Avrupa-Yakasi-Istanbul,PR-542.html

ogzcngdk
10 Şubat 2021, 20:32
Merhaba Arkadaşlar. Arkadaşımıza suzuki burgman 200 ABS aldık 2015 model 70 binde.
Motor bazen devamlı stop ediyor bazen hiç böyle problem olmuyor. Gittikçe akü zayıflıyordu üzerinde yeni alınmış varta akü vardı. Kontrol ettim motor çalışırken bile ürettiği güç 12 voltu geçmiyor.
Sargıdan şüphelendik. Motoru biraz soydum 3 tane sarı renkli kablonun olduğu soket vardı 3 kablolu. Statörün kablosu olduğunu düşündüm.
Soket kömür gibi olmuş uçları ve birbirine kaynamış yanıp. Motor akü yetersizliğinden çalışmadığı için motoru çalıştırıp statörün ölçümünü yapamadım aküyü şarja verdik. Önerileriniz nedir ve istanbul Avrupa yakasında yaptırabileceğimiz yer var mı ? Çektirme aparatımız yok ama bizim depomuzda statörü sökmek mümkün mü ? Ve tam olarak statör motorun neresinde ? Sardırmaya filan götürüp montajını yaparız en azından :) çektirme hariç çoğu ekipmanım mevcut

sanırım scooter statörleri için çektirme lazım haklısınız. şimdi o üç sarı kabloyu birbirinden ayırıp motoru çalıştırdıktan sonra multimerteyi 200 V AC moduna getirip tek tek ölçmelisiniz üç kabloda 20-80 V arası değer okumalısınız. Eğer gaz verdikçe voltaj yükselmiyorsa statörde sorun vardır. Sarı kablolarda terslik görülmüyorsa sorun konjektördür.

gurcanozturk
10 Şubat 2021, 20:49
Her ne kadar site genel olarak 650 ile ilgili ama; bakmanizda fayda var.

https://sites.google.com/site/testburgmancenter02/diy---maintenance-guides