PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinyal Vermedi Diye Şoförü Darp Eden Motorcular.

Sayfa : [1] 2

hachiko
09 Şubat 2021, 11:21
Motosikletli gençler, sinyal vermeden döndüğünü iddia ettikleri sürücüyü tekme tokat dövdü

Ümraniye'de, motosiklet sürücüsü sinyal vermediğini iddia ettiği otomobil sürücüsünü darp etti. Araya girmek isteyenlere, motosiklet sürücüsünün arkadaşı 'Bırak akıllansın diyerek' engel olmaya çalışırken, yaşananlar kask kamerasına yansıdı.

Video linki: https://twitter.com/yenisafak/status/1359035888135675905?s=21

vandamme
09 Şubat 2021, 11:31
Video altına yapılan yorumları okudum, motorcuların ne anası kalmış ne avradı....

Bu tipler yüzünden millet motorculardan tiksiniyor...

Gökhan_Aygün
09 Şubat 2021, 11:35
https://twitter.com/yenisafak/status/1359035888135675905?s=21

Taksi sürücüsü sanırım dalgınlığına gelmiş ya da korkmuş.İnşallah dava açar da sağlam bir ceza yer şunlar.

Bu tür olayları her hafta görüyorum, aslında motosiklet sürücülerinin bazıları gerçekten şiddete yatkınlar .. daha doğrusu hayatlarında ettikleri tüm kavgalar muhtemelen 2-3 yumruk ile bittiği için ( genelde araya birileri girer ), kavga etmenin risklerini bilmiyorlar ..

Hatta şu an telefonumda bugün çektiğim bir video bile var, " in lan aşağı, in lan aşağı," diyor sonra da elindeki su şişesini arabanın camından adama atmaya çalışıyor falan, arabaya dışarıdan zarar vermeye çalışıyor v.s.

Tartışma çıkacaksa çıksın ama bunu yapan motosiklet kullanıcıları GENEL OLARAK X Max, R25 ve Mt07 kullanıcıları .. şu an telefonumda olan videoya da dikkat ettim, yukarıda anlattığım olayın müsebbibi X Max kullanıcısı .. şansları karşılarına gerçekten dövüşmeyi bilen birilerinin çıkmaması .. gerçi bence çıkanlar da oluyordur ama o videoları bir b.k yapmış gibi internete atamıyorlar ..

Neyse, aslında bir motosiklet çetesi kurup böyle " kamera var haha kamera var bir itlik yapayım " diye gezen tipleri bizzat motorcular olarak dövmek lazım .. " motorcular motorcuları dövüyor " mis gibi haber değeri de olur ..

Ozan arıcı
09 Şubat 2021, 11:53
Keşke şu tür tiplere psikopatın teki denk gelse de mermi manyağı yapsa.

Mirkut
09 Şubat 2021, 12:07
Videoyu izledim moturcular nereden baksan hatali ortada kavgalik durum yok nerden baksan şerefsizlik örneği

arndiol
09 Şubat 2021, 12:25
bunlar gibi it köpek yüzünden düzgün sürücüler haksızlıga ugruyor.

yarın bi gün emniyet şeridinden giden ya da aradan geçen motorcuyu kurallara uymuyr dövseler hemen savunmaya kalkarlar.

Ezio41
09 Şubat 2021, 12:34
Daha adam akıllı trafik kurallarını bilmeden motosiklet sürüyoruz ve haklı olduğumuzu iddia ediyoruz her zaman. Bir motosiklet sürücüsü olarak , ileride dönüş yolu olan bir sokakta arabayı sağdan geçmeye çalışırsak, doğal olarak kaza kaçınılmaz olur. Bu tür olaylar olduğu zaman genelde gece, toplu sürüşler, aksiyon kameraları devrede ve hepsinin altında R25, MT-07, MT-09 gibi motorlar çıkıyor. Kamerayı takan, kendini hep haklı çıkartmak zorunda bir şekilde. Çünkü youtube'a atıp like ve izlenme kasarak para kazanmanın peşinde apaçi kardeşimiz. Hiç mi senin hatan yok? Bütün yollarda geçiş üstünlüğü senin mi? Böyle Osmanlı Çocukları olduğu sürece, biz iki tekerlilere düşman olmaya devam ederler araç sürücüleri. Motosiklet haricinde otomobilim de var ve bazen ben bile görmüyorum bu tür kontrolsüz gazlayan apaçileri.

watercolours
09 Şubat 2021, 12:57
İzlemedim ama motorcular haklı da olsa karşıdakini dövemez. Nokta.

hokahey
09 Şubat 2021, 13:07
Bu hadisede hem üzüldüm, hem de sevindim.

Üzüldüğüm nokta zavallı bir insana acımasızca vurulması oldu. İnsanlık dışı görüntülerdi. Dayak yiyenin mahkemede hakkını sonuna kadar aramasını istiyorum.

Sevindiğim nokta ise arac sürücüsü trafik magandalarinin bu görüntüleri görüp azıcık korkması. Motorcularin üstüne sürerken "acaba beni de döverler mi" diye bi düşünsünler. Az çekinsinler. Sürücülerin çoğu masum değil çünkü.

CasperCrazy
09 Şubat 2021, 14:21
https://www.youtube.com/watch?v=Hwejzo-k_hA

Sinyal vermediğini iddia ettikleri arabada sinyalin verildiği burdan bile net görünüyor, yokmu şu motorcu arkadaşı yusuf yusuf yapacak bir savcı ülkede.

Metela
09 Şubat 2021, 14:32
Utanıyorum bunlardan, ne trafik bilen tipler ne insanlık.

Motorcu demiyorum her grubun çöpleri vardır bunlarda onlardan ve biz motor sevdalılarını karalayan zor durumda bırakan güruh maalesef.

Şu adam olsa bir kere arabayı değil kendini suçlar, bir aracın şeridini ihlal edemezsin, motor kullanmayı biliyor olsan yol ağzında başına böyle bir şey geleceğini tahmin ederek de oraya girmezsin, hem suçlu hem güçlü olmak, yalnız bir gün sert bir kayaya çarparsın ya hayatını ya da sağlığını kaybedersin, bir gün seni de yalnız yakalarlar o gidonu monte de edebilirler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Sinyal de vermiş ki hani yaptığına sıvamak bu demek, en ağır cezayı alması dileğiyle..

BloodyBaron
09 Şubat 2021, 14:42
Apaçilik ve beyinsizlikten başka bir şey değil. Çete gibi çökmüşler adamın üstüne. Bunun gibiler yüzünden halkın motora olan bakış açısı değişiyor. Ben de motorcuların yarısından fazlasını sevmiyorum. Hep aynı motor kullancıları. İnstagramda görürsünüz zaten bu kişilerin videolarını. "Egzoz takalım, ters şeritten polisten kaçalım, lastik yakalım, kendimiz sinyal vermeyelim ama bütün arabalar versin, kendimiz aynaları sökelim ama arabalar aynasına baksın..." Bu böyle uzar gider. Adam akıllı konuşursun halledersin tamam. Ama böyle olmaz.

ryangt
09 Şubat 2021, 14:50
apaçi leşçi takımın bu yaptığı ilerde hepimizin üzerine direksiyonu üzerimize kırma olarak geri dönecektir.

youtube'da ki videoda net bir şekilde gözüküyor ki araç sinyal vermiş ve motorcu lavuk sağından tam gaz geçmeye çalışıyor. Trafik suçu bir yana sadece çete/ darp ve mala zarar vermeden yumruk atan adamın 5 sene yatarı var. Bu motorcular herhangi bir cemaat dergah mensubu değillerse 10 sene ile yargılanıp 5 sene yatar o yumruğu atan eleman. Pilavlı cemaate üye olsaalar çucukta ezseler bir şey olmazdı ayrı konu

poer.145
09 Şubat 2021, 14:54
Adamin alttan aldigini gorunce suru psikolojisi ile saldiran bir grup goruntusu umarim guzel bir ceza alir

espresso
09 Şubat 2021, 14:59
Bu tür olayları her hafta görüyorum, aslında motosiklet sürücülerinin bazıları gerçekten şiddete yatkınlar .. daha doğrusu hayatlarında ettikleri tüm kavgalar muhtemelen 2-3 yumruk ile bittiği için ( genelde araya birileri girer ), kavga etmenin risklerini bilmiyorlar ..

Hatta şu an telefonumda bugün çektiğim bir video bile var, " in lan aşağı, in lan aşağı," diyor sonra da elindeki su şişesini arabanın camından adama atmaya çalışıyor falan, arabaya dışarıdan zarar vermeye çalışıyor v.s.

Tartışma çıkacaksa çıksın ama bunu yapan motosiklet kullanıcıları GENEL OLARAK X Max, R25 ve Mt07 kullanıcıları .. şu an telefonumda olan videoya da dikkat ettim, yukarıda anlattığım olayın müsebbibi X Max kullanıcısı .. şansları karşılarına gerçekten dövüşmeyi bilen birilerinin çıkmaması .. gerçi bence çıkanlar da oluyordur ama o videoları bir b.k yapmış gibi internete atamıyorlar ..

Neyse, aslında bir motosiklet çetesi kurup böyle " kamera var haha kamera var bir itlik yapayım " diye gezen tipleri bizzat motorcular olarak dövmek lazım .. " motorcular motorcuları dövüyor " mis gibi haber değeri de olur ..

Ben de xmax kullanıcısıyım ama xmax kullanan magandalar yüzünden xmax kullanıcılarının adı çıkınca motorumdan soğuyacağım neredeyse. İtlik yapan motorcuları döven motorcu çeteniz olursa xmax'im ile görünce beni de dövmeyin. :)

BloodyBaron
09 Şubat 2021, 15:13
Ben de xmax kullanıcısıyım ama xmax kullanan magandalar yüzünden xmax kullanıcılarının adı çıkınca motorumdan soğuyacağım neredeyse. İtlik yapan motorcuları döven motorcu çeteniz olursa xmax'im ile görünce beni de dövmeyin. :)

Benim motor da keko motoru drift hocam. Arkadaşlarım bas şu motoru diyorlar. :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

Videoyu şu an izliyorum. Vay şerefsiz. Bir gün sert kayaya çarp da sen o zaman akıllanırsın.

gurcanozturk
09 Şubat 2021, 15:16

Hocam acikcasi Xmax almayip Forza almamdaki sebeplerden biri de buydu, tum Xmax kullanicilari kotu demiyorum ama azimsanmayacak bir kismi da apaci. Ekipmansiz kullananlar, plakasini zincirle kapatanlar, yanindan silme gecenler, daha neler neler.

Hırbonen
09 Şubat 2021, 15:27
Adam tam bir serefsiz. Sinyal falan hikaye,cani birisini dovmek istemis cok net.

nasil da vuruyor,uzun zamandir bekledigi an gelmis..umarim bir virajda geberip gidersin.

espresso
09 Şubat 2021, 15:30
Hocam acikcasi Xmax almayip Forza almamdaki sebeplerden biri de buydu, tum Xmax kullanicilari kotu demiyorum ama azimsanmayacak bir kismi da apaci. Ekipmansiz kullananlar, plakasini zincirle kapatanlar, yanindan silme gecenler, daha neler neler.

xmax alırken bundan haberim yoktu, tanıdığım bütün motorcular da gayet efendi motorcular olunca hiç aklıma gelmemişti. Sele altı bagajına laptop çantası sığıyor, zincir yağlama falan derdi de yok iyiymiş bu deyip almıştım. Neyse, eskiyene kadar bineceğim artık.

Mr.wind
09 Şubat 2021, 17:34
1-motorcu aracin sagindan gecmeye calisiyor hatali.
2-araba surucusu sinyal vermedigi icin o da hatali.
3-arac sahibi aciklama yaparken, dikkat edin motorcu arkadas adimlarini ayarliyor, yumruga hazirlaniyor.
4-cocugun yumruk atis seklinden dovus sporlariyla ilgilendigini anliyoruz. Diz falan atiyor muhtemelen kickbox yapmis.

Dovus sporlariyla ilgilendiysen, nefsi mudafa disinda kavga etmeyeceksin. yazik ya 5 kisi basina ususup keklik gibi avlamis adami.

AzÇok
09 Şubat 2021, 17:53
Sonuçta maddi hasarlı bir kaza olmuş. Yapılacak şey tutanak tutup oradan ayrılmak.

Kim haklı, kim haksız evraklar gidince karar verilecek. Sigorta haklı olanın hasarını karşılayacak.

Kamera kayıtta.

Bedava kahraman olmak moda.

O zaman gösteri başlasın.

Ne gösterisi?

Haysiyetsizlik gösterisi.

NERO2810
09 Şubat 2021, 18:55
Adam sinyal verdim diyor, özür diliyor, hatasını kabul ediyor. Sen de arkadaki 10 andavalın gazına gelerek adama yumruk savuruyorsun. Ulan, manyak herifler. Gece gece vites düşürüp, motorları bağırtıyorsunuz. Sürü gibi sağlı sollu geziyorsunuz. Ulan, mal! Sana ehliyet kursunda takip mesafesi diye bir şey öğretmediler mi? Ulan ahmak, sana arabanın sağından geçilemeyeceğini anlatmadılar mı?

darkmotor
09 Şubat 2021, 19:13
Aracın sağından geçmeye çalışıyor, hemde takip mesafesi yok. Adam makineyi çıkarsa yanındakilerde nasiplenecek farkında değiller, çoğu iyi insanı yanındaki arkadaşı yakar, umarım dava açar hakkını alır o şahıs ve yanındakilerde cezadan payını fazlasıyla almalılar.

BloodyBaron
09 Şubat 2021, 19:39
1-motorcu aracin sagindan gecmeye calisiyor hatali.
2-araba surucusu sinyal vermedigi icin o da hatali.
3-arac sahibi aciklama yaparken, dikkat edin motorcu arkadas adimlarini ayarliyor, yumruga hazirlaniyor.
4-cocugun yumruk atis seklinden dovus sporlariyla ilgilendigini anliyoruz. Diz falan atiyor muhtemelen kickbox yapmis.

Dovus sporlariyla ilgilendiysen, nefsi mudafa disinda kavga etmeyeceksin. yazik ya 5 kisi basina ususup keklik gibi avlamis adami.

Sinyal vermiş.
Yumruk da bildiğimiz mahalle kekosu yumruğu. Çok savurmuş ve rastgele vuruyor.

vandamme
09 Şubat 2021, 19:47
Asıl üzüldüğüm konu; İstanbul gibi bir ilde trafikte onlarca o.çocuğu varken nasıl olmuşta böylesine efendi, mazlum bir adama denk gelmişler.

Ulan yüzlerce kasap var trafikte, bula bula sinyalini vermiş kurallara uygun şekilde hareket eden adamı dövmüşler.

Zaten motor sürücülerine olan antipati tavan yapmış durumdaydı, buda tuzu biberi oldu.

oktayakgoz
09 Şubat 2021, 20:00
Şimdi bunların çevresindeki kişiler bu olaydan sonra doğru tepki verseler bu tip olaylar yaşanmaz. Maalesef toplum olarak karaktersisiz. Ben o ortamda olsam kesinlikle adamın dokunulmasına izin vermezdim. Hele ki alttan alıyorsa kesinlikle.

Çevrelerindeki kimsede adam gibi tepki koymadığı için bir şey yaptığını sanıyor. Bu tipler genelde tek kişi olunca ağam bokunu yiyim modunda olur ve benim tanıdığım niri yapmış olsa toplumun içinde onu itin bi tarafına orada bırakırdım.

Eskiden mertlik vardı yazık ortam bunlar gibi itlere kaldı.

vandamme
09 Şubat 2021, 20:57
Magandanın 2 tekeri 4 tekeri olmaz, maganda yürürken bile magandadır.

https://www.youtube.com/watch?v=GkYk_H23SWc

tommygun
09 Şubat 2021, 21:03
Kavga olabilir normaldir ama zaten araba şoförü alttan alıyor, efendi efendi konuşuyor, motosiklet grubu da sayıca üstün, o yazlık Venom montuna kuş sıçası adamın kombine yumruklarla girişmesi ayıptır. Delikanlılık denen son yıllarda içi boşaltılmış kavramın orijinal haline yakışmaz. Bir motosiklet sürücüsü olarak belki de ilk defa araba sürücüsünün aracından pompalı çıkarıp motorcuların kıçlarına ateş etmesini diledim.

vandamme
09 Şubat 2021, 21:08
Kavga olabilir normaldir ama zaten araba şoförü alttan alıyor, efendi efendi konuşuyor, motosiklet grubu da sayıca üstün, o yazlık Venom montuna kuş sıçası adamın kombine yumruklarla girişmesi ayıptır. Delikanlılık denen son yıllarda içi boşaltılmış kavramın orijinal haline yakışmaz. Bir motosiklet sürücüsü olarak belki de ilk defa araba sürücüsünün aracından pompalı çıkarıp motorcuların kıçlarına ateş etmesini diledim.

Aynen,

Erdoğan'ın korumaları böyle bir çeteye bagajdan pompalı çıkardıklarında, motorcular süt dökmüş kediye dönmüştü.

Anladığımız dil şiddet olmuş maalesef...

hasmet
09 Şubat 2021, 21:10
Bu hadisede hem üzüldüm, hem de sevindim.

Üzüldüğüm nokta zavallı bir insana acımasızca vurulması oldu. İnsanlık dışı görüntülerdi. Dayak yiyenin mahkemede hakkını sonuna kadar aramasını istiyorum.

Sevindiğim nokta ise arac sürücüsü trafik magandalarinin bu görüntüleri görüp azıcık korkması. Motorcularin üstüne sürerken "acaba beni de döverler mi" diye bi düşünsünler. Az çekinsinler. Sürücülerin çoğu masum değil çünkü.

Sahsen hic kavga etmedim daha. Bu tip bir olayin basima gelme ihtimali az degilse, yani "acaba beni de döverler mi" diye bi düşünecek olursam, olay basima gelmeden once savunma maksatli bireysel silahlanirdim. Tabii ki gosterme maksatli degil, cekip vurma maksatli. 5 kisi dovmek uzere uzerime yuruyorsa, kacmam da mumkun degilse, nefsi mudafa hakkedilmis demektir.

Ben "acaba beni de döverler mi" diye dusunecegime, onlar "acaba bu herifte de silah var mi" diye dusunsunler...

tommygun
09 Şubat 2021, 21:14
Aynen,

Erdoğan'ın korumaları böyle bir çeteye bagajdan pompalı çıkardıklarında, motorcular süt dökmüş kediye dönmüştü.

Anladığımız dil şiddet olmuş maalesef...

Moralim o gün bozuksa gülmek için açtığım birkaç videodan biridir o video :) Diğerleri "Inglorious Basterds - Italian Scene" , Trainspotting T2 "No more Catholics left scene"

vandamme
09 Şubat 2021, 21:16
Sahsen hic kavga etmedim daha. Bu tip bir olayin basima gelme ihtimali az degilse, yani "acaba beni de döverler mi" diye bi düşünecek olursam, olay basima gelmeden once savunma maksatli bireysel silahlanirdim. Tabii ki gosterme maksatli degil, cekip vurma maksatli. 5 kisi dovmek uzere uzerime yuruyorsa, kacmam da mumkun degilse, nefsi mudafa hakkedilmis demektir.

Ben "acaba beni de döverler mi" diye dusunecegime, onlar "acaba bu herifte de silah var mi" diye dusunsunler...

5 kişi dövmek üzere üzerinize yürür ve sizde silah çeker vurursaniz, bu nefsi müdafaa değil orantısız güç olur ve siz suçlu olursunuz.

gurcanozturk
09 Şubat 2021, 21:17
Moralim o gün bozuksa gülmek için açtığım birkaç videodan biridir o video :) Diğerleri "Inglorious Basterds - Italian Scene" , Trainspotting T2 "No more Catholics left scene"

T2'yi ben de severim :D

fatih.met
09 Şubat 2021, 21:39
hava karardığı vakit dışarıda benim işim biter aga, akşam olduğu zaman herkes melankolik oluyor, herkes içmeden sarhoş oluyor abi, hava karardığı vakit evde olacaksın ben onu bilirim.

eğer birine erkeklik yapacak isende o vakit sabah olmalı çünkü insanın aklının ve vücudunun dinç olduğu zamandır ve hata yapma payın az olur.. ne yapıyor isen gündüz yapacaksın, mümkünse sabah yapacaksın.

dediğim gibi geceleri insanlar bir garip oluyor, beyinlerinin yarısı yavaş yavaş fonksiyonunu kaybediyor.

edit: melankolik demişim pardon, hafiften sarhoş demek istedim. neydi o kelime hatırlayamadım neyse.. otomatik mayalama sendromu oluyor çoğu insanda akşamları..

reclusive
09 Şubat 2021, 21:53
İnsanları çoğullaştırmayı bıraktığımız gün ülke olarak bence 1 adım daha ileri gideceğiz. Yok motorcular şöyle,arabacılar böyle,taksiciler dolandırıcı ,esnaf kazıkçı vs vs uzayıp gidiyor.Ya kardeşim olay insanın şereflisi var şerefsizi var.

Acil112
09 Şubat 2021, 22:28
Videodaki motorlu tam bir orospu çocuğuymuş. Haklı yada haksız böyle davranamaz. Ülkenin adaletsizliğine güveniyor piç herif. Umarım buralardadır, bunları okur...
(yorum kurallara aykırı olabilir, umrumda değil)

Öz_Musti
09 Şubat 2021, 23:04
Motorcuları sevmiyorum. Başlık bile açmıştım;

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/196689-motosikletlilere-sinir-oluyorum.html

hasmet
09 Şubat 2021, 23:06
5 kişi dövmek üzere üzerinize yürür ve sizde silah çeker vurursaniz, bu nefsi müdafaa değil orantısız güç olur ve siz suçlu olursunuz.

Uzerinize gelen tanimadiginiz 5 kisi, kucuk bir el silahindan daha az tehlikeli degil kesinlikle.

Acikcasi 5.56'lik bir tabancayla birini oldurmeniz cok kolay da degil. Doverek insani oldurebilirsiniz de.

Gayet orantili bence. Aksi zaten "buyrun gelin agzimi burnumu dagitin" demek... Buna kimsenin hakki yok.

vandamme
09 Şubat 2021, 23:19
Uzerinize gelen tanimadiginiz 5 kisi, kucuk bir el silahindan daha az tehlikeli degil kesinlikle.

Acikcasi 5.56'lik bir tabancayla birini oldurmeniz cok kolay da degil. Doverek insani oldurebilirsiniz de.

Gayet orantili bence. Aksi zaten "buyrun gelin agzimi burnumu dagitin" demek... Buna kimsenin hakki yok.

Yasalar gereği orantısız güç maalesef.

Bana kalırsa 5 kişiye karşı insan kendini silah, bıçak v.s ile savunabilmeli.

eraysefer28
09 Şubat 2021, 23:59
karaktersiz haysiyet yoksunu motorcular pardon motorcu demişim ...

hokahey
10 Şubat 2021, 00:43

Çok şanslı imiş hergeleler. O saatlerde sürücüler genelde makina ile inerler arabadan. Dikkat ederseniz motorcular önce bir yokluyorlar alet edevat var mı diye, hemen üstüne çullanmıyorlar.

Başka birine denk gelseler bu kadar şanslı olmayabilirlerdi.

Neyse, dayak yiyen çocuk en iyisini yapmış. Hiç müdahale etmeden dayağın yemiş. Şimdi karşı tarafı mahpus damında çok pişman olacağı günler bekler.

Atincozkan
10 Şubat 2021, 02:31
otomobil sürücüsü sinyal vermiş,motosikletli takip mesafesinde değil daha yakın sürüyor ve süratli,sağdan sollama yapmış ki motosiklet sürücüleri bunu kendilerinde hak görüyor.inşallah gereken cezayı alır.
bir diğer mevzu haklı haksız mevzusu.trafiğe çıktığın an kazayı kabullenirsin.insan her an hata yapabilir.haklı veya haksız.herkes dalgın,acemi,sinirli olabiliyor

Umut_1981
10 Şubat 2021, 04:38
Site ismi yazabiliyor muyuz bilemiyorum ama yazacağım. Modaratörler dilerse silebilirler. Forum donanım sitesinde bu konu açılmış ve ne kadar motorcu düşmanı varsa kin kusuyor. Kan beynime sıçradı gece gece.
Forumda, bu olayla ilgili motorcuların barbarlık yaptığını ve doğru olmadığını söyledim ılımlı bir yazıyla. Herkesin aynı kefeye konulmayacağını vs. Ama genelde yazılar bundan sonra motorculara şöyle yapacağım böyle ezeceğimle başladığı için insan zıvanadan çıkıyor. Malum siteye üye olan arkadaşlar varsa konuya bir kaç kelam etmelerini rica ederim.

arndiol
10 Şubat 2021, 08:27
Site ismi yazabiliyor muyuz bilemiyorum ama yazacağım. Modaratörler dilerse silebilirler. Forum donanım sitesinde bu konu açılmış ve ne kadar motorcu düşmanı varsa kin kusuyor. Kan beynime sıçradı gece gece.
Forumda, bu olayla ilgili motorcuların barbarlık yaptığını ve doğru olmadığını söyledim ılımlı bir yazıyla. Herkesin aynı kefeye konulmayacağını vs. Ama genelde yazılar bundan sonra motorculara şöyle yapacağım böyle ezeceğimle başladığı için insan zıvanadan çıkıyor. Malum siteye üye olan arkadaşlar varsa konuya bir kaç kelam etmelerini rica ederim.

Şu açıdan düşün, Trafikte 1000 araç görürsen bunun 20 si öküz, ama o sırada en fazla 20 motosiklet görüyorsun 10 u öküz.

dogal olarak sayımız azken birisinin yaptıgı öküzlük göze batıyor.

Ben şahsen kızmıyorum insanlara. Bu forumda bircok motorcu trafikte arabadan cok motorcudan rahatsız oldugunu belirtti. biz bile böyle düşünüyoruz.

E.Yzr
10 Şubat 2021, 09:02
Araba kullanan adam bu sefer bu davranışı hak etmemiş. Yazık olmuş.

hasmet
10 Şubat 2021, 10:09

Bu tip durumlarda "Inception" takilin :)

Hic "aynı kefeye koymama" olayina girmeyin, insanlara ders verme gibi anlasilabilir...

Mesela lafin gelisi motosiklet kullanicisi oldugunuzu belirterek videodaki motosikletliye tepki verip, arabalinin sonuna kadar hakli oldugunu belirtin.

Bunu okuyan insafli insanlar kendileri cikarsinlar her motosikletlinin ayni olmadigini... Cikarmayacak insana zaten ne deseniz bos...

atillatopal9
10 Şubat 2021, 13:25

Sevgili haşmetciğim,
sırf sana yorum yazmak için üye girişi yaptım.

Öncelikle,
hayatta bazen dayak yemek iyidir. Boş yere kabadayılık yapmamayı öğretir.
Ortaokul 7.sınıfta, okulun en güzel kızıyla çıkıyordum.
Okulun serserilerinden biri geldi ve bu kızı ben seviyorum ayrılacaksın dendi.
Siz kimsiniz ayrılmıyorum seviyorum ben dedim. Tabi o yaşta sevgi neyse artık.
Akşam üstüne doğru 20 küsür kişi evime geldi. Cama büyük taş atarak balkonun camını kırdılar, Aşağı indim beni sokağa çekip yer misin yemez misin çok temiz dövdüler. O hafta yürümeye dermanım yoktu gidemedim okula.
Ertesi hafta kızın suratına bakmadım daha :)

Lisedeyiz, okuduğum lise sol görüşlü bense sağ, tabi cahiliye dönemleri ocakta felanız, bir gün beni ifşalıyorlar, okul çıkışı hep tokat yiyordum birilerinden. Bir keresinde bana vuran birine geri vurdum diye, bir sürü şahıs sırayla dizilip tek tak tokat attılar bana. Eğitim görevlileri bile görmezden gelmişti :)

Bir gün kafedeyiz, arkadaşlarla oturup nargile içiyoruz,
yan masadan kız bana tip tip bakıyor, o zamanlar foursquare diye de bir uygulama var, checkin yapıyorsun, seni buluyorlar felan.
Tabi bizde de bmw anahtarı ( çakmaklık ) masada, şekiz giyinmişiz bilen bilir ortamların en iyi olduğu fenerbahçe bruj kafedeyiz, kızla eşleştik, sohbet ediyoruz hatta garsona söyledim yan masaya çilekli milkshake söyleyelim diye, Kız milkshake'ini aldı geldi yanımıza oturdu. Benim arkadaşta gitti kızın masaya, 30 dakika sohbet felan derken tam çıkarken bir yumruk yedim tam gözüme, gözümü 2 gün kullanamadım. Meğersem kızın eski sevgilisi belalıymış..

Bir gün gene semtteyiz, tabi 21 yaşına girmişiz büyüdük sanıyoruz kendimizi hani askerlik çağı ya, bizimle aynı görüşte olmayan kişiyle uzun uzun tartışma yaşadık. Diğer arkadaşı da meğersem telefondan adam topluyormuş. Kaç kişi geldiklerini hatırlamıyorum ama sayıları epey fazlaydı, biz kaçmaya çalıştık ama bizi yakalayıp bir temiz dövdüler, kemiklerimiz yumuşamıştı :)

Eeee noldu? artık öyle gereksiz erkeklik yapmamayı öğredik.

Mesela sen, vakti zamanında eğer ki birazcık dayak yemiş olsaydın birazcık akıllanırdın.
Klavyeden çok fazla erkeksin, hep atıyorsun hep tutuyorsun neyi savunduğun belli değil, görüşün ideolojin yok, Daha iyi şartlar için bırakmışsın ülkeni gitmişsin başka ülkeye ama hala Türk forumlarında, Türkiye hakkında yorum yapıyorsun.

Boşver Haşmetçiğim,
Türk siyaseti de, Türk tarihi de, Türk insanı da seni aşar...
Amerigaya benzemez Türkiye, yeri gelir dayak kişinin karakterini değiştirir :)

Son olarak,
Video için yorum dahi yapmayacağım.
O sokakta kural tanımayıp, Sonrasında kendi hataları ve hızları yüzünden farkedilmediğini de bilmeleri gerekiyor.
Motorcu dediğin öngörülü olarak böyle ara caddelerde her an araç şerit değiştireceğini veya araç çıkabileceğini bilerek kontrollü gidilmesi gerekiyor.

hasmet
10 Şubat 2021, 17:33
Mesela sen, vakti zamanında eğer ki birazcık dayak yemiş olsaydın birazcık akıllanırdın.
Klavyeden çok fazla erkeksin, hep atıyorsun hep tutuyorsun neyi savunduğun belli değil, görüşün ideolojin yok, Daha iyi şartlar için bırakmışsın ülkeni gitmişsin başka ülkeye ama hala Türk forumlarında, Türkiye hakkında yorum yapıyorsun.

Ders için teşekkürler kafatasçı arkadaşım.

Bir de şöyle düşün: Bak sen ideolojin olduğunu düşünüyorsun galiba, lakin neyi niye savunduğunu makul şekilde dile getirmekten acizsin. Bu durum ortaya çıkınca da propaganda-vari yazılar ve görseller paylaşıp "ben böyle düşünüyorum, beni kimse vazgeçiremez" diyorsun... E böyle daha mı iyi?

Şahsen samimi olarak doğru olduğunu düşündüğüm fikirleri savunmaya çalışıyorum, doğru-yanlış. Lakin kafa bireysel fikirler değil, kalıplar ve stereotipler bazında çalışmaya alışmışsa, klasifiye edilmem zorlaşıyor muhtemelen. O yüzden aynı başlığın başında terörist imasında bulunan sonunda özür diliyor, başında hoş beş olan sonunda terörist imasında bulunuyor... Hem de aynı başlıkta.

Diyeceğim o ki: Ne biçim ideolojiniz, ne biçim dininiz, ne biçim prensipleriniz var arkadaş? İnsana insan gibi muamele etmekten alıkoyuyor sizi... Belki özünde saftır ama, yorumunuz evlere şenlik.

atillatopal9
10 Şubat 2021, 21:00
Ders için teşekkürler kafatasçı arkadaşım.

Bir de şöyle düşün: Bak sen ideolojin olduğunu düşünüyorsun galiba, lakin neyi niye savunduğunu makul şekilde dile getirmekten acizsin. Bu durum ortaya çıkınca da propaganda-vari yazılar ve görseller paylaşıp "ben böyle düşünüyorum, beni kimse vazgeçiremez" diyorsun... E böyle daha mı iyi?

Şahsen samimi olarak doğru olduğunu düşündüğüm fikirleri savunmaya çalışıyorum, doğru-yanlış. Lakin kafa bireysel fikirler değil, kalıplar ve stereotipler bazında çalışmaya alışmışsa, klasifiye edilmem zorlaşıyor muhtemelen. O yüzden aynı başlığın başında terörist imasında bulunan sonunda özür diliyor, başında hoş beş olan sonunda terörist imasında bulunuyor... Hem de aynı başlıkta.

Diyeceğim o ki: Ne biçim ideolojiniz, ne biçim dininiz, ne biçim prensipleriniz var arkadaş? İnsana insan gibi muamele etmekten alıkoyuyor sizi... Belki özünde saftır ama, yorumunuz evlere şenlik.

Şimdi kafatasçı dedin de, hayırdır kafanı mı kırdık da bu kelimeyi kullanıyorsun, ben sana buyur gel diyorum istanbula, Söz veriyorum seni havalimanından alıp kahvaltını ısmarlayıp, kendi ideolojimi sana detaylı bir şekilde anlatacağım. Sonrasında istediğin otele de seni yerleştirip rahat bir uyku almanı sağlayacağım. Bak erkek sözü veriyorum, yapacağım dediğimi ama gel istanbul'a.
Amerikaya iltica etmiş olan birisine ideolojimi niye sanal ortamdan anlatayım, aslında ben sana çok şey anlattım da, senin zihniyetsiz ermeni kafan bunu tam olarak anlayamadı.
Bizim ideolojimizi anlayacak insanın, Önce adam olması lazım.

Cyan
10 Şubat 2021, 22:56
...senin zihniyetsiz ermeni kafan...

Siz bunu yazdıktan sonra birinin size kafatasçı demesi doğrudur, başka ne desinler? :)