PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Düşük devirde pıs sesi ve gaz kesme ve marş rölesi

KanuniAhmet
28 Ocak 2021, 01:36
Arkadaşlar 2 sorum olacak:

1-Genelde motor freninden sonra gaz verdiğimde karbüratörden hava filtresine doğru pıst pıst ses geliyor ve gaz kesiyor sizce neden olabilir?

2-Marş düğmesine bastığımda bazen marş rölesinden tıırt sesi geliyor gösterge ışıkları lambalar gidiyor 2 saniye sonra geri geliyor.
Akünün kırmızı artı kutbundaki kabloyu ittirdiğim zaman ışıklar geliyor marş basıyor sizce neden olabilir?

Kanuni Windy S 150lx 2013
Karbüratör: Shengwey
Akü 12v9ah
Hava filtresi yeni değiştirdim hala aynı sorun var*

RideForLife.
28 Ocak 2021, 02:13
Büyük ihtimalle hava filtresine benzin geri püskürtüyor. Tam emin olmamakla beraber bunun sebebi hava ayarı olabilir. Sen karbüratörünü temizlettir arkasındanda hava ayarı yaptır. Yüksek ihtimalle problemin çözülecektir.

2. problemin ise + kutbundaki kablon aküye tam temas etmiyor, temassızlık yapıyor. Onu tamirciye göstersen 'Abi şurayı bi' sıkar mısın?' desen para bile almaz. eğer elin alet edevat tutuyorsan ordaki kabloyu (kontağın kapalı olmasına ve izole şartlarına uyduktan sonra) yerine oturt ve tornavida ya da küçük anahtar ile sık. Problem çözülecektir.

KanuniAhmet
28 Ocak 2021, 16:01
2. Sorum ile ilgili teşekkür ederim 😊

Karbüratör sorunum ile ilgili birşey daha sormak istiyorum;
Hava ayarı 4 zamanlılarda normalde tam sıktıktan sonra 2,5 tur açılması gerekiyor ama benim 2,5 değil 3,5 açsam bile motor zor çalışıyor gazı bıraktığımda 2 bin devirin altına düşer düşmez stop ediyor rölanti ayarını falan sıkıyorum yok olmuyor
En son hava ayar vidasını baya gevşettim sallanıyor hatta vibrasyonla çıkmasın diye yayı uzattım çakmak contası taktım şimdi 1200 devirde rölantide duruyor stop etmiyor soğukta kolay çalışıyor ama bu sefer de gazı birden verdiğimde yemiyor yavaş yavaş veriyorum sence neden olabilir yardımcı olabilir misin?

RideForLife.
30 Ocak 2021, 01:07
2. Sorum ile ilgili teşekkür ederim ��

Karbüratör sorunum ile ilgili birşey daha sormak istiyorum;
Hava ayarı 4 zamanlılarda normalde tam sıktıktan sonra 2,5 tur açılması gerekiyor ama benim 2,5 değil 3,5 açsam bile motor zor çalışıyor gazı bıraktığımda 2 bin devirin altına düşer düşmez stop ediyor rölanti ayarını falan sıkıyorum yok olmuyor
En son hava ayar vidasını baya gevşettim sallanıyor hatta vibrasyonla çıkmasın diye yayı uzattım çakmak contası taktım şimdi 1200 devirde rölantide duruyor stop etmiyor soğukta kolay çalışıyor ama bu sefer de gazı birden verdiğimde yemiyor yavaş yavaş veriyorum sence neden olabilir yardımcı olabilir misin?

Valla o kadarından anlamam. Diğer arkadaşlar biliyorsa yardımcı olsunlar :).