PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kısıtlamada polisten kaçarken yaşlı adamı öldürdü..

hachiko
12 Ocak 2021, 11:30
Adana’da sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan ve polisin “dur” ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan motosiklet sürücüsü kovalamaca sırasında yaşlı bir adama çarpıp ölümüne neden oldu. Çarpmanın etkiyle yoldan çıkan motosikletin sürücüsü de ağır yaralandı.

Yüreğir ilçesi Haydaroğlu Mahallesi’nde yaşayan Kemal Erdi Ş. (30) corona virüsü nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen 10 Ocak sabah saatlerinde motosiklet ile dışarı çıktı.

Kemal Erdi Ş., Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) otoyolundan Ceyhan istikametine doğru ilerlerken polis “dur” ihtarında bulundu. İhtara uymayan sürücü kaçmaya çalıştı, polis peşine düştü. Kemal Erdi Ş., kovalamaca sırasında Karataş Bulvarı’nda yolun karşısına geçmeye çalışan 76 yaşındaki Ahmet Tuğal'a çarptı.

MOTOSİKLET 240 METRE SÜRÜKLENDİ

Çarpmanın etksiyle direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü refüjdeki ağaç ve reklam panolarına çarpıp motosikletten düştü. Motosiklet ise yaklaşık 240 metre sürüklenip yol ortasında durdu. Bu anlar güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Olayı gören vatandaşlar hemen sağlık ekiplerine haber verdi.

Kaza yerine gelen ekipler, Tuğal'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Yaralanan Kemal Erdi Ş. ise ambulans ile Adana Şehir Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Hayatını kaybeden Tuğal'ın cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Cenaze otopsinin ardından toprağa verildi. Sürücünün ise hastanedeki hayatta kalma mücadelesi devam ediyor.(İHA)

https://www.youtube.com/watch?v=Y-UVcLVzYP0

atillatopal9
12 Ocak 2021, 11:45
Ne olursa olsun, evraksızda olsanız, hırsızda olsanız, karaktersiz bile olsanız polisten kaçmayın.
Sizler için macera olabilecek şeyler, bir başkasının ölümü ile sonuçlanır.
10,000 TL Ceza yemek canınızdan ve başkalarının canından önemli değil
Allah rahmet eylesin.

gurcanozturk
12 Ocak 2021, 11:48
Izleyenlerin, okuyanlarin bazilarina derste olmuyor isin garibi bu tarz seyler.

arndiol
12 Ocak 2021, 12:07
gectiğimiz hafta polisten kaçan adamı savunanlar vardı, yok polis silah cekmiş de yok şu da yok bu da.

alın size işte.

sallami
12 Ocak 2021, 12:17
Yani neresinden bakarsan tutarsız, sen niye kaçarsın, ötekinin sokakta ne işi var. Ecel gelmiş gerisi bahane ama...

Seramik
12 Ocak 2021, 12:32
gectiğimiz hafta polisten kaçan adamı savunanlar vardı, yok polis silah cekmiş de yok şu da yok bu da.

alın size işte.

Hocam şimdi de "onlar" polis kovalamasaydı bir şey olmazdı derler.

Polis kovalasa da kovalamasa da kaçıyorlar. Bu örnek ilk de değil ama işte...

ushuaia
12 Ocak 2021, 12:56
Çarpmanın etkiyle yoldan çıkan motosikletin sürücüsü de ağır yaralandı.

Umarım ölür

arndiol
12 Ocak 2021, 13:06
Hocam şimdi de "onlar" polis kovalamasaydı bir şey olmazdı derler.

Polis kovalasa da kovalamasa da kaçıyorlar. Bu örnek ilk de değil ama işte...

polis kontrolünde yakalanan yüzlerce ehliyetsiz kişi, ya da silah uyuşturucu vb. taşıyan ya da aranan suclular var iken polisten kaçmayı normal göstermeye calısanlar da muhtemel bir yerde bi halt karıştırıyor diye düşünüyorum.

Polisleri sevmem. rahatsız edici bir egoları var. ama kurallar ve kanunlar olmasa hayvanlardan farkımız kalmaz.

watercolours
12 Ocak 2021, 13:20
Rutin polis kontrolüne (asayiş için olanına) karşıyım. Ama karşı olmam demek kaçarım demek değil.
Öte yandan, yukarıdaki olayda maalesef doğal seleksiyonda yanlış kişi seçilmiş.

Metela
12 Ocak 2021, 15:04
Amca suçlu değil ancak yaptığı da hata, şu ileriye doğru koşmak kadar tehlikeli bir şey yok, bomboş yol, araç trafiği olmayan bir zaman, koşma dur yerinde, yolun ortasındasın ne gerek var, gelen kamyon değil bir motor, yazık oldu ikisine de, motorcu polisten kaçmak gibi bir hata da yapsa sonuç bu olmamalı.

tommygun
12 Ocak 2021, 16:41
Maalesef kaderinde varsa angutun biri vesile olur sokağa çıkma yasağında bile trafik kazasından vefat edersin.

erensel
12 Ocak 2021, 17:27
Önlem kurallarını ihlal edip ceza yememek için bir cana mal olmak.
Allah geride kalanlarına sabır versin.

fatih.met
12 Ocak 2021, 18:17
pazar günü saat 11 civarı gibi, dayı markete gidiyordu muhtemelen çünkü sokağa çıkma yasağı var. motorcu ağır yaralanmış, kurtulmaması daha hayırlı olur. beyinsiz herif, ne o öyle canı pahasına kaçar gibi, kovalayanlar öldürmek için mi kovalıyor? o yolda öyle hız mı yapılır? dayıya yazık olmuş, motorun hızlı olduğunu görünce koşmaya başlamış hemen geçmek için ama hiç koşmasa bu trafik canavarından paçayı kurtarabilirdi.

buna benzer bir kaza daha olmuştu, beyaz bir BMW bir bisikletliye çarpmış ve öldürmüştü, üste birde o bisikletliden 50 bin lira tazminat almışlardı.. BMW sahibi tabi ki de AKP tanıdıkları olan biri ve ölen kişi ise emekli bir ast subay idi..

azizsele
12 Ocak 2021, 19:04
Daha önce uygulamadan kaçan bir veletle ilgili düşürülmeli-vurulmalı gibi bir fikir savunmuştum ve ciddi şekilde eleştirilmiştim. Uygulamadan kaçan kişi potansiyel tehlikedir ve vurulmalıdır. 1-2 kişi bu şekilde cezalandırılırsa uygulamadan kaçmak kolay kolay kimsenin cesaret etmeyeceği-edemeyeceği bir şey olur. Yazık olmuş 76 yaşında suçsuz günahsız bir adam aptalın teki yüzünden ölüp gitmiş. Böyle bir olaya şahit olsam yaralı motosiklet sürücüsü için ambulans falan çağırmam....

AzÇok
13 Ocak 2021, 00:32
Allah rahmet eylesin. Yaralıya da şifalar dilerim. Olay üzücü. Yazılanlar da öyle.

- Kabahatli olarak ölüme neden olan motosiklet sürücünün ölmesini istemek.
- Polisin bunları vurmasını istemek.
- Kazadan yola çıkıp şehirler arası düşmanlık ifadeleri dile getirmek.

Toplumca psikolojimiz iyi değil.

Garip şeyler öne sürülünce önemli bir ders dikkatlerden kaçmış.
Yaşlı amca caddenin ortasında durup çay kahve içip öyle karşıya geçebileceği bir ortamda kazaya uğramış.
İleri yaşta "göz-kas koordinasyonu" azalır. Bu nedenle yaşlı biri gördüğünüzde iyice yavaşlayın.
Ağır çekimde izleyin. Amca cadde boşken bekliyor. Motosikleti görünce geçmeye karar veriyor.
İleri yaşta bir kişi düşük hızla çarpmanız sonucu bile hayatını kaybedebilir.

Kazasız belasız sürüşler...

EAK54
13 Ocak 2021, 01:02
Yorumlara bak ne çirkin insanlarsınız böyle biri , motorcuya ölsün der , diğeri adanılara ırkcılık yapar , biri devlete giydirir , biri polise . Politikanız nasılsa ona göre yorumluyorsunuz resmen ! 1. Kimse motorla birini öldüreyüm demez hatasının sonucu olan bişey. 2.yürüyen adam resmen eceline yürümüş , o gün o dakka o saniye yazılmış ve buluşmuşlar resmen benim bakış acım bu. Tabiki aşırı kötü bi olay, apaciliğinin bedelini kayil olarak ödedi hayatı karardı bir tanesi dikkatsizliğinin bedelini canıyla ödedi. 2 tarafada allah yardımcı olsun. Çok kötü bişi. O vefat eden adamın yerinde tanıdıgım biri olsa canım yanardı öfkeden ben de ölsün derdim küfürler ederdim haklısınız da tabi.. allah korusun herkesi allah hayırlı ölüm nasıp etsin.

Ros1n2
13 Ocak 2021, 01:44
Devletin sopası olmazsa sopa gösteren çok olur. Sopa devletin olsunki it çakalla muhatap olmayalım.

ero__
13 Ocak 2021, 01:55
Yorumlara bak ne çirkin insanlarsınız böyle biri , motorcuya ölsün der , diğeri adanılara ırkcılık yapar , biri devlete giydirir , biri polise . Politikanız nasılsa ona göre yorumluyorsunuz resmen ! 1. Kimse motorla birini öldüreyüm demez hatasının sonucu olan bişey. 2.yürüyen adam resmen eceline yürümüş , o gün o dakka o saniye yazılmış ve buluşmuşlar resmen benim bakış acım bu. Tabiki aşırı kötü bi olay, apaciliğinin bedelini kayil olarak ödedi hayatı karardı bir tanesi dikkatsizliğinin bedelini canıyla ödedi. 2 tarafada allah yardımcı olsun. Çok kötü bişi. O vefat eden adamın yerinde tanıdıgım biri olsa canım yanardı öfkeden ben de ölsün derdim küfürler ederdim haklısınız da tabi.. allah korusun herkesi allah hayırlı ölüm nasıp etsin.

Ne çirkin insansınız ya. Resmen kaderciliğe bağladınız olayı.

ushuaia
13 Ocak 2021, 03:23

Beyinsizin biri kendi imkanlarıyla ölmeye çalışmış ama becerememiş. Bu arada da başka birini öldürmüş. Umarım hastaneden ölüsü çıkar. Bunu ummak beni çirkin yapmaz, terbiyesizliğin ve hadsizliğin lüzumu yok.
Ayrıca da aklının ermediği her şeyi allaha havale etmekten vazgeç bence, çünkü öyle biri yok...

EAK54
13 Ocak 2021, 03:30
Neye bağlayalım ne istiyon . En azından oturdugum yerden birilerini suclayacak şeyler yazmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:26 ----------

Beyinsizin biri kendi imkanlarıyla ölmeye çalışmış ama becerememiş. Bu arada da başka birini öldürmüş. Umarım hastaneden ölüsü çıkar. Bunu ummak beni çirkin yapmaz, terbiyesizliğin ve hadsizliğin lüzumu yok.
Ayrıca da aklının ermediği her şeyi allaha havale etmekten vazgeç bence, çünkü öyle biri yok...

Sen kafirsen dinsizsen ben nabayım birader. Asıl sen hadiszlik yapma. Boş yapma. Karşında cocuk yok . Kimse öldürmeyi istemez , bi hata yüzünden ölmeyide hak etmez. Aklınızı başınıza alın . Oturdugunuz yerden atıp tutmayın. Başınıza gelir şaşarsınız.

ushuaia
13 Ocak 2021, 04:20
Neyse ki dangalaklığı engelleme şansımız var...

arndiol
13 Ocak 2021, 08:40

ya allah aşkına kadercilik alın yazısına baglamayın su işi artık.

sharkspeedr2
13 Ocak 2021, 08:50
yiyin birbirinizi aynen böyle devam

mfBulut
13 Ocak 2021, 10:47
Adana'lılara laf eden o soytarının yorumunu siliyorsunuz. Üstüne bizim onunla ilgili yazdığımız insan gibi yorumları da siliyorsunuz. Gerçekten inanılmazsınız forum yöneticileri..

fatih.met
13 Ocak 2021, 20:16
bence polislerin kaçmak isteyen aracın lastiklerine ateş etmesinde bir sakınca olmaz, yada ateş etmek riskli olur, seken mermi başkasına gelir falan, o zaman kaçanlar için polisler yanlarında lastik patlatıcı şerit bulunduracak ve kaçmak isteyenin önüne sallayacaklar olacak bitecek.

bence kimse işini düzgün yapmak gibi bir kaygı içerisinde değil, herkes vurdum duymaz olmuş, dünya yansa kimsenin umurunda değil, insanlarda ilginç şekilde beyin ölümü gerçekleşmiş ve bilinçsizce zombi gibi yaşıyorlar.

gurcanozturk
13 Ocak 2021, 20:25
bence polislerin kaçmak isteyen aracın lastiklerine ateş etmesinde bir sakınca olmaz, yada ateş etmek riskli olur, seken mermi başkasına gelir falan, o zaman kaçanlar için polisler yanlarında lastik patlatıcı şerit bulunduracak ve kaçmak isteyenin önüne sallayacaklar olacak bitecek.

bence kimse işini düzgün yapmak gibi bir kaygı içerisinde değil, herkes vurdum duymaz olmuş, dünya yansa kimsenin umurunda değil, insanlarda ilginç şekilde beyin ölümü gerçekleşmiş ve bilinçsizce zombi gibi yaşıyorlar.

Zaten ulkedeki temel problem bu. Ulkede kanun/yonetmelik var da, uygulayan yok. Dediginiz gibi kimsenin umrunda degil.

Buraki
14 Ocak 2021, 12:57
adam yolda tarlada gezer gibi gezdiği için suçlu, motorcu yasak varken dışarda olduğu için, hız limitlerine uymadığı için suçlu, polis; böyle osuruktan bi olay için motorcuyu ölümüne kovaladığı için suçlu. bu kazadaki ölümüm sebebi polistir.. ama tabii ki bu ülkede insan canının kıymeti yoktur. insanlar devletin karşısında böcekten farklı değillerdir. o adam yakalanıp, ceza verilmelidir. kovalamaca sonucu duvara çakılıp ölme ihtimali olsa bile..

arndiol
14 Ocak 2021, 14:53
adam yolda tarlada gezer gibi gezdiği için suçlu, motorcu yasak varken dışarda olduğu için, hız limitlerine uymadığı için suçlu, polis; böyle osuruktan bi olay için motorcuyu ölümüne kovaladığı için suçlu. bu kazadaki ölümüm sebebi polistir.. ama tabii ki bu ülkede insan canının kıymeti yoktur. insanlar devletin karşısında böcekten farklı değillerdir. o adam yakalanıp, ceza verilmelidir. kovalamaca sonucu duvara çakılıp ölme ihtimali olsa bile..

bu kafalara bayılıyorum.

Ozan arıcı
14 Ocak 2021, 15:15
Çarpan kişinin ölmekten çok cezasını çekmesini ben de isterim ama tepki gösteren arkadaşlar, çarpılıp yolda yatan kişi babanız olsaydı aynı şeffaflıkta yorum yapabilecek miydiniz? Ya da bir tanıdığınız olsa? Türkiye'de verilen cezalar belli. Çarpan kişi kuş kadar bir ceza alır, yatar çıkardı. Sevdiğim birinin ölümüne yol açsa şahsen ölmesini dilerdim. Burada yapılan yorumlar kişisel görüşten ibaret. Arkadaş ölse de yaşasa da bunun kararını hakim verecek zaten. Bu kadar tepki gösterecek bir durum yok.

ero__
14 Ocak 2021, 16:00

Yargı dağıtan arkadaşım yaşınız kaç?

Buraki
14 Ocak 2021, 16:19
ortaya atılan bir argumana, sen çoluk çocuksun, yaşın yetmez tarzı cevap vermeye felsefede "ad-hominem" deniyor. mantık yürütme de kullanılan safsatalardan sadece biri. geçiniz... söylediklerime bir cevabın varsa okurum seve seve..

arndiol
14 Ocak 2021, 16:22
Motorcu yasakta sokağa cıktıgı için, Hız limitine uymadıgı için, polisten kactıgı için suclu.

Polis kendinden kaçan kişiyi osuruktan bir sebeple değil suclu oldugu için kovalıyor, suclu değil.

Ve evet polisten kacıyor ise duvara vurup ölse sıkıntı yoktur, haketmiştir.

Sadece su haberi mantıklı okusanız bile anlarsınız.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/polisten-kacan-motosikletli-kaza-yapip-yaralandi-uzerinden-uyusturucu-ve-tabanca-cikti-41709472

sallami
14 Ocak 2021, 16:30

Başlangıcın iyi olmuş ama polise bok atmak olmamış. Amerika polisini görüyoruz, 5 polis şarjörü boşaltırdı sürücünün arkasından. Sokağa çıkma yasağında sokağa çıkan ihtiyar, aynen polisten kaçan, dur ihtarına uymayan sürücü ve Allah'ın takdiri sonucu ecel gelmiş.

Rheago
18 Ocak 2021, 14:35

Sen yolda tarlada gezer gibi gezen yaşlı bir adam görüyorsun, ben yaşlı olduğu için ağır adımlarla boş yolda karşıdan karşıya geçmeye çalışan yaşlı bir adam. Sen sokağaı çıkma yasağında dışarıda polisten kaçan motosiklet sürücüsü görüyorsun, ben ise bir katil. Sen polisi kısıtlamada kaçan birini kovaladığı için suçlu görüyorsun, ben ise yasaklara uymayan ve bunun üstüne kendisinin dur ihtarına uymayan birini kovalayan polis görüyorum.

ero__
18 Ocak 2021, 16:12
Sen yolda tarlada gezer gibi gezen yaşlı bir adam görüyorsun, ben yaşlı olduğu için ağır adımlarla boş yolda karşıdan karşıya geçmeye çalışan yaşlı bir adam. Sen sokağaı çıkma yasağında dışarıda polisten kaçan motosiklet sürücüsü görüyorsun, ben ise bir katil. Sen polisi kısıtlamada kaçan birini kovaladığı için suçlu görüyorsun, ben ise yasaklara uymayan ve bunun üstüne kendisinin dur ihtarına uymayan birini kovalayan polis görüyorum.

Eminim kendisi de bu tarz bir suç işlediği ya da o potansiyelde olduğu için kendi açısından bakıyor. Boşver küçük dünyasında eğlensin dursun. Şamarı yiyince bir gün aklı başına gelir elbet.

Huseyin9595
19 Ocak 2021, 11:16
Allah rahmet eylesin. Motorcunun durumu umarım iyidir.

Amcanın sokağa çıkma yasağı olduğunu nereden biliyorsunuz acaba ? Belki markete veya fırına çıktı. Belki de hastaneye gidiyor izin belgesi vardır.

Bide polise laf söyleyenleri anlayamıyorum gerçekten inanılmazlar aklım almıyor böyle insanların olabileceğini ama her seferinde yanılıyorum.
Dur ihtarına uymadıysa napsın durmadı gitti napalım mı desin gerçekten inanamıyorum ya... belki motor çalıntı belki adam hırsız katil aranan birisi polise bu durumda bile laf atıyorlar Allah sonumuzu hayır etsin.

Geçen dükkanımın önünde böyle bir olay yaşadım. Yunus polis bir motosikletliyi kovalıyordu kask yok ekipman yok adamda bizim dükkanın önünde polis taksiye çarptı.

arndiol
19 Ocak 2021, 15:15
Allah rahmet eylesin. Motorcunun durumu umarım iyidir.

Amcanın sokağa çıkma yasağı olduğunu nereden biliyorsunuz acaba ? Belki markete veya fırına çıktı. Belki de hastaneye gidiyor izin belgesi vardır.

Bide polise laf söyleyenleri anlayamıyorum gerçekten inanılmazlar aklım almıyor böyle insanların olabileceğini ama her seferinde yanılıyorum.
Dur ihtarına uymadıysa napsın durmadı gitti napalım mı desin gerçekten inanamıyorum ya... belki motor çalıntı belki adam hırsız katil aranan birisi polise bu durumda bile laf atıyorlar Allah sonumuzu hayır etsin.

Geçen dükkanımın önünde böyle bir olay yaşadım. Yunus polis bir motosikletliyi kovalıyordu kask yok ekipman yok adamda bizim dükkanın önünde polis taksiye çarptı.

motorcu forumu oldugumuz için millet motorcuyu haklı cıkarmak için ıkınıyor boş boş

ero__
20 Ocak 2021, 08:34
motorcu forumu oldugumuz için millet motorcuyu haklı cıkarmak için ıkınıyor boş boş

Basur yapar can yakar :)

drtayfun
20 Ocak 2021, 09:40
buna benzer bir kaza daha olmuştu, beyaz bir BMW bir bisikletliye çarpmış ve öldürmüştü, üste birde o bisikletliden 50 bin lira tazminat almışlardı.. Bu olay üzücü ama , mesela bisiklet ile kaldırımdan gidemezsiniz , yaya geçidinden geçerken bisikletten inip karşıya yaya olarak geçmek zorundasınız vs. Bu kuralları kaç kişi biliyor ? Muhtemelen öyle bir hatası vardı bisiklet kullananın.

Merdo
20 Ocak 2021, 09:54
haftaiçi çalıştırıp, haftasonu da evde oturacaksınız muhabbetini sorgulamadan tartışmanın bir anlamı yok. ne polis ne motorcu ne de dayı. bir tane suçlu var.

gurcanozturk
20 Ocak 2021, 11:38
haftaiçi çalıştırıp, haftasonu da evde oturacaksınız muhabbetini sorgulamadan tartışmanın bir anlamı yok. ne polis ne motorcu ne de dayı. bir tane suçlu var.

18 yasini gecmis, okumasi yazmasi olan, duyu organlari yeterli derecede calisan birinin merkezi yonetim tarafindan belirlenmis, "haftasonu x-y saatleri arasinda belirli kosullar disinda sokaga cikmasi, yazili izin olmadan kisisel araclarini kullanmasi yasaktir" cumlesine uymayip sokaga cikip bir insana carpip olumune sebep olmasi suc mudur degil midir onu tartisiyoruz.

Ben niye cikmiyorum haftasonu motorumla? Niye sadece evime yurume mesafesindeki firindan ekmek/pogaca alip evime donuyorum? Kurallara yasalara uymayacaksak niye kendimize akilli yaratik diyoruz?

arndiol
20 Ocak 2021, 13:14

Klasik muhabbet, virüs iş yerinde bulasmıyor kafede mi bulaşıyor şeysi.

haftada 5 gün işe gittiğinde serviste ortalama 20 kişi, ofiste 10 kişi toplamda 30 kişi ile temas halindesin. Bunlar standart kişiler. (işe göre değişiklik gösterebilir)

Sen dahil bu 30 kişi sokaga cıkma yasakları sayesinde kuralları ihlal etmediği ve uydugu sürece siz hariç neredeyse kimse ile muhattap olmayacak.

Ancak aksam 9 dan sonra çıkma , haftasonu cıkma olayları oldugunda 30 kişi haricinde kafeye gidip oturdugunda 30 kişi, bara gittiğinde 30 kişi, pikniğe gittiğinde 30 kişi vs. vs. ve bunların muhattap oldugu yüzlerce kişi seni risk grubuna sokacak.

yani bir yerde korona riskini aynı grup içerisinde döndürme durumu var bir yerde yüzlerce kişi arasında bilinmeyen denklemlerle döndürme var.
Açıkçasoı hukumetin bu yasaklarını desteklıyorum, hatta haftasonu sadece pazar günü 2 -3 saatliğine marketler acık olmalı. herkes market ayagına geziyor.

- Şimdi yukarda dediklerime karşılık "ben fabrikada calısıyorum 1000 kişi, otobüsle gidiyorum 50 kişi" diyeceksin. haklısın. Ancak hükümet parayı hortumladı, seni işe göndermeyecek güç yok adamalarda, yediler. Neresinden virüsü kıssak kardır diye düşünüyorlar. Ne yazık ki işe otobüsle gitmen işyerinin sorumlulugunda olan servis koymamasından kaynaklı bir durum, 1000 kişi calısman da iş yerinin düzeni ile alakalı.

Benim calıstıgım fabrikada binlerce kişi calısıyor, korona önlemleri için aklına gelmeyecek derecede minimum temas durumu var. Gun içerisinde barkod sistemi ile kim kimle aynı servise binmiş, kim kimle aynı masada yemek yemiş herşey kayıt altına tutuluyor.

Peki bu adamlar napıyor biliyor musun? Firma bizi düşünmüyor hala işe geliyoruz diyip sanki korona için desteği devlet değil de iş yerinin vermesi gerektiği gibi düşünüp full maalı ücretsiz izin bekleyip üstüne dışarı cıkıp "iş yeri bizi düşünmüyor" diyip aynı sigarayı 2 kişi dönüyorlar.

hasangazili
21 Ocak 2021, 00:13
Hem ateisterin hemde dindarların ortak bir noktada bulustuguna ilk defa şahit oluyorum. Her ne kadar küçük beyinle üretilmiş canice, bir insanın ölmesini isteyen fikirler ortaya atsalarda ilginç.

Merdo
21 Ocak 2021, 00:54
lol. suç insana, işçiye atılmış. önlemlerin güvenlik pornosu olduğunu da anlamışlar demek ki. iş giderken ne ortamda gittikleri, yemek yerken nasıl ortamda yediklerini bildikleri için çelişkili safsataları hayatlarına almamışlar. zaten bu önlemler de ortasınıf mastürbasyonu, hemen herkes dökülmüş ben önlem alıyorum diye. bravo herkese, sayenizde 10 aydır yaşamıyoruz, hayatta kalıyoruz. firmalar da kar üstüne kar bindiriyor, patron tayfası da uludağ, kartepe dolaşıyor. haftasonu hava alırken bile polis gelip kontrol ediyor, nasıl bunu içselleştirdiniz de kabul eder oldu insanlar benim aklım almıyor. bu ülkede ne kadar değeriniz var da kurallar sizi koruduğunu düşünüyorsunuz? her vergi muhabbetinde karşı çıkan adamlqr burada kural, düzen, önlem goygoyu yapıyor.

arndiol
21 Ocak 2021, 09:01
valla kardeş ben haftasonu yasakta evde oturuyorum. Dingilin birisi yasagı delip motorla polisten kacıyorsa onu da savunacak kadar delirmedim.

Suc işçiye atılmadı, ne yapılırsa yapılsın memnun olunmayacagı herşeyi karşı taraftan beklendiğini anlatıyorum.

Devlette para yok ne yapsın? yasak yok herkes kafasına göre takılsın mı desin?

Parası olana heryerde hayat güzel. Torpillileri mi kıskanıyorsun sende mi uludaga gitmek istiyorsun?

Yukarda sana rakamlar ile kısıtlamalar sonucu olusacak temasların ne derece azaldıgını anlattım, bunu yorumlamak yerine başkalarını kıskanıyorsun

Sakin ol champ, evdeyiz

Merdo
21 Ocak 2021, 09:59
valla kardeş ben haftasonu yasakta evde oturuyorum. Dingilin birisi yasagı delip motorla polisten kacıyorsa onu da savunacak kadar delirmedim.

Suc işçiye atılmadı, ne yapılırsa yapılsın memnun olunmayacagı herşeyi karşı taraftan beklendiğini anlatıyorum.

Devlette para yok ne yapsın? yasak yok herkes kafasına göre takılsın mı desin?

Parası olana heryerde hayat güzel. Torpillileri mi kıskanıyorsun sende mi uludaga gitmek istiyorsun?

Yukarda sana rakamlar ile kısıtlamalar sonucu olusacak temasların ne derece azaldıgını anlattım, bunu yorumlamak yerine başkalarını kıskanıyorsun

Sakin ol champ, evdeyiz

valla kiskaniyorum. sen de kiskanmalisin. uludaga gitmek degil mesele zaten, ama neyse.