PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cup boğulma yığılma sorunu

Emreerdem25
29 Aralık 2020, 15:49
Herkese merhaba Küba ege 50 CC motosikletim var 2018 model 110 CC yapılmışti yanlız krank dağıldı bende tamiri için 3 4 motorcuya sordum 1000 TL fiyat verdiler krank 125 TL idi bende yaptırmak istemedim bana fazla geldi internette yuki Gusto 100 CC kelle buldum 600 TL aldım benim motoru soydum onu taktım vs bı sorun yok çalışıyor fakat motor her zaman değil ama gaz yememe ve boğulma olduğu yerde sayıyor yani nasıl desem ya benzin yetersiz ya ateşleme ya da hava bunlardan biri sorun yapıyor fakat çözemedim rölanti de hiç sorun yok stabil sabah zor çalışıyor çalışıp stop ediyor eski motor tek mars sabah çalışıyordu sorunumu anlayabilmiş indir umarım şimdiden teşekkürler yardımlarınız için

ferhatkars
29 Aralık 2020, 22:13
çin malı motorların karbüratörleri malzeme kalitesi ve titreşimden dolayı bozuluyor...
hiç ayar kayar ile uğraşmayın... muadil yeni bir karbüratör ile değiştirin ... sorun sıkıntı kalmaz...

Barbarouses
30 Aralık 2020, 11:09
yuki Gusto 100 CC 'de kullanılan karbüratörden takarsan muhtemelen sorunun çözülür.

Emreerdem25
31 Aralık 2020, 13:40
Aklıma subap dan yaparmi diye geliyor ama bu sorun atıyorum 100 kmnin 70 km sinde var 30 km sağlıklı gidiyor subap olsa sürekli yapar degilmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

yuki Gusto 100 CC 'de kullanılan karbüratörden takarsan muhtemelen sorunun çözülür.

Farkeder mi hocam acaba ola bilir tabi ama deneme yanılma da yapmak istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Birde eski Küba bin üst subap kapağını değişmem mi acaba ilk etap birde bunu yaparken sente alıp soksem subap ayarı yapmadan yuki nin üzerine taksam mi size sorayım

Emreerdem25
02 Ocak 2021, 02:34
Karbüratör değiştirerek sorun çözüldü herkese teşekkürler