PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza sonrasi jant yamulmasi

lort_58
29 Aralık 2020, 10:53
Selamın aleyküm herkese dün tek taraflı bir kazaya karıştım ,lastiğimin durumu kötüydü virajada sert girince kaldirima ön lastiği çarptım jantım yamuldu düzeltsek çekme yapar mı ?
https://i.imgyukle.com/2020/12/29/aLa1dM.jpg tabi son durumu böyle degil çekiçledik azıcık.
Bir diğer sorum lastik şiştikten sonrada dönmekte zorlaniyorum bazen bundanmıdır ön takım mi ?

tarzan rıfkı
29 Aralık 2020, 12:22
bunu ya bu işin profesyöneli yapıcak yada yenisini alıcaksın.o kadar güvendiğin biri yoksa çok sakat iş.

-ZERO-
29 Aralık 2020, 13:38
benzer yamulmayı benim eski pulsar 200'de yaşadım. keskin bir çukura girmiştim böyle yamulmuştu.
sanayiye gittim. motosiklet jantı düzelten yerleri sordum insanlara. bunu sorman önemli yoksa araba jantı düzeltenler bu iş yapamıyor.
usta ilk önce jantı şalamalla ısıttı daha sonra uzun kollu çektirme gibi bir aletle esnete esnete düzeltti. o düzetme yapılırken jantın ne kadar çok esneyebildiğini görsen şaşırırdın. neredeyse oval şekle gelecek kadar esneyebiliyordu.
sonuç olarak jant düzeldi. ben de daha sonra o jantla yine defalarca çukura girdim, 140 150 km hız yaptım sıkıntı sorun olmadı.
jantın boyası ısıtma işleminden sonra çıktı ama sprey boyayla usta boyadı yine.