PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kymco Türkiye'ye DoğanTrend'le Tekrar Giriş Yaptı

eyup58
18 Kasım 2020, 19:20
Doğan Trend Otomotiv, motosiklet dünyasının scooter sınıfındaki en büyük isimlerinden KYMCO’nun Türkiye’deki yeni yetkili distribütörü oldu.

KYMCO açıklamasına göre, yıllık 1 milyon adedin üzerindeki üretimiyle küresel oyuncular arasında yer alan ve kendi kategorisinde Avrupa pazarında 3’üncü sırada bulunan KYMCO’nun, onbinlerce kullanıcısı olduğu Türkiye pazarındaki yaygın hizmet ağı da Doğan Trend Otomotiv ile daha da güçlenecek.

Modern teknoloji ve stil sahibi motorlarıyla üretimine hızla devam eden KYMCO, ayrıca elektrikli modellerini de kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. KYMCO Türkiye’de; Agility 125i +16, Agility 125i Carry, People S 125i, People S 150i, Xtown 250i ve Downtown 350i TCS modellerini satışa sunmaya hazırlanıyor.

KYMCO, tüm dünyadaki kullanıcıların kalbini kazanacak kişisel araçlar yaratmak hedefiyle 1964 yılında Tayvan’da kuruldu. KYMCO, ilk olarak Japon devi Honda’nın motosikletlerinin üretimiyle scooter üretimine başladı. Zaman içerisinde kullanıcılarına günlük yaşamda en iyi sürüş deneyimini sunmak için daima kendini geliştirmeye devam etti.

1992 yılında Honda’dan bağımsız olarak geliştirdiği kendi markası altında pazarlanan ürünleri satışa sunmaya başlayan KYMCO, 2003’de küresel pazarlara odaklanarak büyümesini hızlandırdı. 2014 yılında 50. yılını kutlayan marka, son yarım asırda 100 ülkede 10 milyondan fazla üretim yaparak büyük bir başarı ortaya koydu. Teknolojik yatırımlarına aralıksız devam eden marka aynı zamanda önemli, premium motosiklet markalarına motor ve komponent sağlıyor.

Türk motosiklet severler ise KYMCO’yu yakından tanıyorlar. Önceki yıllarda oldukça başarılı bir satış performansı sergileyen markanın yaygın bir satış ve servis ağı bulunuyor. Yeni dönemde, Doğan Trend Otomotiv Ticaret ve Teknoloji AŞ tarafından temsil edilecek olan markanın önceliği yeni modelleri getirmek olduğu kadar mevcut müşterilerin daha iyi bir hizmet alması olacak.

Türkiye pazarına sunduğu ürünler arasında günlük kullanımlarından teslimat sccoterlarına, keyifli şehir turlarından uzun yolculuklara kadar birçok modeli bulunuyor.

Bu yeni güç birliği neticesinde 2021 yılında sunulacak olan modeller arasında, kalabalık kentlerde ve kırsal alanlarda kolay manevra kabiliyeti ve çevikliğiyle eğlenceli sürüşler sunan Agility 125i +16, çok yönlü taşıma çözümlerine ihtiyaç duyanlar için üstün özelliklere sahip teslimat scooterı Agility 125i Carry, tasarımı, konforu ve yakıt tüketimiyle scooter dünyasında fark yaratan People S 125i ve People S 150i, Sport Touring scooterlara yeni standartlar getiren Xtown 250i ve kısa ya da uzun mesafe yolculuklarda sürücüsüne dinamizm katan Downtown 350i TCS yer alıyor.

- 'Türkiye’mize tüm Avrupa’yı hedefleyen üretim tesisini kazandırmayı umuyoruz'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğan Holding Otomotiv Grubu şirketleri ve Doğan Trend Üst Yöneticisi (CEO) Kağan Dağtekin, otomotiv işlerini büyütmeyi ve çeşitlendirmeyi amaçladıkları, kısaca “4x4” adını verdikleri stratejik planlarını hayata geçirmek için var güçleriyle çalıştıklarını ifade etti.

Dağtekin, “Mutluyuz, çalışmalarımız meyvelerini vermeye başladı. KYMCO ile önemli bir adım attığımıza inanıyoruz. Kısa vadede motosiklet iş hacmimizi yeni markamızla beraber en az ikiye katlamayı uzun vadede ise Türkiye’mize tüm Avrupa’yı hedefleyen üretim tesisini kazandırmayı umuyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

KYMCO Türkiye için merkezi yapılanma çalışmalarına hızla başladıklarını belirten Dağtekin, ilk olarak Avrupa’da başarılarıyla öne çıkan scooter modellerini ve ardından elektrikli modelleri de ürün gamına ekleyeceklerini kaydetti.

Kaynak: AA

ALİCEM
18 Kasım 2020, 19:36
Yalnız revonex modeli harika görünüyor.

Alman_
18 Kasım 2020, 20:03
350lik downtown a ön teker 14 inçlik lastik koymuşlar ağırlık 184 kg 250 lik xtown ön teker 16 inç koymuşlar 195 kg garip. :)

gurcanozturk
18 Kasım 2020, 20:26
350lik downtown a ön teker 14 inçlik lastik koymuşlar ağırlık 184 kg 250 lik xtown ön teker 16 inç koymuşlar 195 kg garip. :)

Ben de Xtown-Downtown-Forza 250 karsilastirmasi icin baktim hemen. Agirlik, boyut, aks mesafesi ilginc bir sekilde Xtown Downtown'dan daha buyuk. Yanlis yazmis olabileceklerini dusunuyorum, globalden karsilastirmaya da usendim.

21HP - 28HP - 19 HP
20Nm - 30Nm - 24Nm
195kg - 184Kg - 182Kg
2250 x 800 x 1385 mm - 2250 x 780 x 1310 mm - 2.140 x 755 x 1.470
785 mm - 775 mm - 780 mm
1545 mm - 1.553 mm - 1.510
13 LT - 12.5lt - 11.5lt
100/80-16 - 120/80-14 - 120/70-15
120/80-14 - 150/70-13 - 140/70-14

AzÇok
18 Kasım 2020, 20:34
Sıfır moto alacak olsam iyi haber derdim. Fakat iyi haber değil. Çünkü, Kymco 2. elleri belirsiz durum nedeniyle piyasası biraz düşmüştü. Hatta Xciting400 bakmaya başlamıştım. Şimdi distribütor sorunu çözüldüğü için fiyatları onlarda günceller. Yani çuvalladık :pale:

erensel
18 Kasım 2020, 20:49
DoğanTrend ile koskoca Suzuki'nin hali ortada
İnşallah yanılırım ama piyasaya hareket olarak pek birşey katmayacaktır.

emenyasin
18 Kasım 2020, 20:57
Downtown 350i TCS modelinin Türkiye sitesi ile küresel sitesi arasında hem aynı değerler hem farklı değerler var.
Türkiye Sitesindeki sayfası (https://www.kymco.com.tr/downtown-350i-tcs.html)

Küresel Sitesindeki sayfası (https://www.kymco.com/product/downtown-350i-tcs)

Kuru ağırlık farklı, Lastik ölçüleri aynı.
Tork ve beygir değerleri çok yakın ama hangi devirlerde verdiği farklı. Belki bu yakıt haritası değiştirildiğinden falandır ama emin değilim.
Sele yükseklikleri farklı ve aracın boyutlarında da bir miktar farklılık mevcut.

tommygun
18 Kasım 2020, 20:59
Bence güzel iş yapmışlar Kymco ile. Vespa ve Aprilia da Doğan Trend'de ve satışlar fena değil diye biliyorum.

AzÇok
18 Kasım 2020, 21:47
Xtown 250 resmi var sitede. Ama getirirler mi bilmem. Xtown 125 getirmişlerdi. O ağır kasaya 125 lik blok bence pek uygun değildi. Xtown 250 piyasadaki 250 lik scooterlar arasında güzel bir alternatif olur umarım. Xtown250 Şeker gibi bir şey. Fiyatını duyunca fikrim değişebilir.:cherry:
https://lamoto.com.ar/wp-content/uploads/2019/03/Kymco-15.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=XG-Yt_gUPyU

Tefoo
19 Kasım 2020, 01:46
çok güzel haber, kymco nun silinip gitmesi hiç içime sinmiyordu. su people s150 de en azından 15-16 bg falan olsaydı tadından yenmezdi.

x-town oturuş pozisyonu çok güzel bir aletti, sırf 125cc diye vazgeçmiştim. gelsin şu yeni modeller de bi görelim. inşallah fuara kadar su pandemi belası azalır da gidebiliriz.

yokon
19 Kasım 2020, 01:57
çok güzep haber, kymco nun silinip gitmesi hiç içime sinmiyordu. Bu distribütör ile silinip gideceği kesinleşti. En azından Kymco'dan umudu kesmek için artık bir sebep var.

Sj's
19 Kasım 2020, 02:37
Dogan grubu parayi sacacak yer ariyor diye degerlendiriyorum bunu. Neden hic bir sekilde kurumsal olarak ilgilenmedikleri markalara cokmeye calisirlar anlamam.

Soyle bir ornek vereyim: Suzuki genel merkezde motosikletlerle ilgili tek arkadas vardi. Bunun disinda motosikletler konusunda bilgi sahibi kimse calismiyor Suzuki bolumunde. O motosikletlerle ilgilenen arkadas da artik oradan ayrildi MV Agusta Turkiye'de calisiyor.

Dogan grubunun motosiklet markalarina ekip acisindan yatirimi bu sekilde.

plectrum
19 Kasım 2020, 08:34
Yalnız revonex modeli harika görünüyor.

0-100 de 4 sanıye yazmıslar sonunda teknık ozelliklere demekkı motora guvenıyorlar, fiyatlar cf moto ile rekabet edebılırse iş yapar

sallami
19 Kasım 2020, 09:14
0-100 de 4 sanıye yazmıslar sonunda teknık ozelliklere demekkı motora guvenıyorlar, fiyatlar cf moto ile rekabet edebılırse iş yapar

Motor elektrikli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

Dogan grubu parayi sacacak yer ariyor diye degerlendiriyorum bunu. Neden hic bir sekilde kurumsal olarak ilgilenmedikleri markalara cokmeye calisirlar anlamam.

Soyle bir ornek vereyim: Suzuki genel merkezde motosikletlerle ilgili tek arkadas vardi. Bunun disinda motosikletler konusunda bilgi sahibi kimse calismiyor Suzuki bolumunde. O motosikletlerle ilgilenen arkadas da artik oradan ayrildi MV Agusta Turkiye'de calisiyor.

Dogan grubunun motosiklet markalarina ekip acisindan yatirimi bu sekilde.

Yedek parça gelsin, motor gelsin. Usta meselesini biz çözüyoruz zaten. Kymco aldın mı, usta kim?, Yedek parça kimde var? Hepsini öğreniyorsun. Bizim gayri resmi distribütörümüz bilem vardı?:cherry:

ulkerhan
19 Kasım 2020, 09:20
oo gene bi ölü yatırım daha. sanki kymko satış patlaması yapacak. yakında hyosung'u falan da alırlar bunlar.

bu ülkede honda dışında, xmax'in 5/3 hatta 2/1 fiyata satılmadığı sürece hiç bir maxi scooteri satamazsın zaten.

sonra sağda solda derler ki, "omo o motoru eski dostrobotor gotordo boz bokmoyoroz"

Thracian
19 Kasım 2020, 09:32

Elektrikli motosiklet olduğundan 4 sn gayet normal.CF Moto ile çok ayrı kulvarda.Fiyat olarak çok düşük fiyat beklemek lazım.

AzÇok
19 Kasım 2020, 15:48
Başarılı olmaları Türkiye ikiteker camiası adına hayırlı olur.
https://www.youtube.com/watch?v=bCuwTfO8e9w
Şunu YBR CBF parasına verseler be ya... :queen:

Motorun sesi uçak sesine benziyor. Alırım Akrapoviç'in anaktarını diyo.

11 saniyede 205 km/h. Yamaha MT07 nin yarı süresi.

Bir de benzincilere nanik yapardık. Fenamı?

erensel
19 Kasım 2020, 20:12
Bence güzel iş yapmışlar Kymco ile. Vespa ve Aprilia da Doğan Trend'de ve satışlar fena değil diye biliyorum.

Vespa ve Aprilia kullanıcı grubu markaya sadık insanlar.
Kymco'yu piyasaya tutundurmak daha zor olacaktır.
İnşallah başarılı olurlar

plectrum
19 Kasım 2020, 20:50
Başarılı olmaları Türkiye ikiteker camiası adına hayırlı olur.
https://www.youtube.com/watch?v=bCuwTfO8e9w
Şunu YBR CBF parasına verseler be ya... :queen:

Motorun sesi uçak sesine benziyor. Alırım Akrapoviç'in anaktarını diyo.

11 saniyede 205 km/h. Yamaha MT07 nin yarı süresi.

Bir de benzincilere nanik yapardık. Fenamı?

2021'de Hindistan da satışa cıkıyormus belkı ulkemızede gelır

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Elektrikli motosiklet olduğundan 4 sn gayet normal.CF Moto ile çok ayrı kulvarda.Fiyat olarak çok düşük fiyat beklemek lazım.

bı dokumanda both petrol and electric model olarak okumustum fiyat olarak farklıydı petrol versiyonu da yokmu
https://gaadiwaadi.com/kymco-reveals-electric-sports-bike-revonex-at-2019-eicma/ su adresteydı ama sanırım tum kymco versıynlarının değiştigi fiyat aralıgı demiş o zmn . A evet scooterlardan bahsetmıs ama fıyat en yuksek oldugunda 185.000TLye yakın gelıyor o zmn batarya malıyetı de var revonex satılmaz birim para cevirici 1,85 lakh kac TL yapıyor bılen ar mı?

Thracian
20 Kasım 2020, 09:18
2021'de Hindistan da satışa cıkıyormus belkı ulkemızede gelır

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

bı dokumanda both petrol and electric model olarak okumustum fiyat olarak farklıydı petrol versiyonu da yokmu
https://gaadiwaadi.com/kymco-reveals-electric-sports-bike-revonex-at-2019-eicma/ su adresteydı ama sanırım tum kymco versıynlarının değiştigi fiyat aralıgı demiş o zmn . A evet scooterlardan bahsetmıs ama fıyat en yuksek oldugunda 185.000TLye yakın gelıyor o zmn batarya malıyetı de var revonex satılmaz birim para cevirici 1,85 lakh kac TL yapıyor bılen ar mı?

Sanırım Revonex'in sadece elektrikli versiyonu var.Paylaştığınız linkte fiyatları Rs 90,000 to Rs 1.85 arası değişen hem elektrik hemde benzinli 4 farklı scooter modelinin Hindistan'da satılacağını yazmış.Rs 90,000 to Rs 1.85 lakh Türk Lirası ile 9000-18.000 TL civarı yapıyor.Revonex'in fiyatı ile ilgili herhangi bir şey belirtilmemiş.

MR.BERK
24 Kasım 2020, 17:35
Yamaha ile aynı fiyatlar, bravo vizyonunuza. :)

erensel
24 Kasım 2020, 21:06
Fiyatlar bir harika :queen:

Tefoo
25 Kasım 2020, 00:51
fiyatlar bir harika dostum, bütün hevesim içimde patladı.:queen::queen:

gurcanozturk
25 Kasım 2020, 10:07
Ulkede 1 tane bile satistan anlayan yonetici yok mu yaw? Ulkenin piyasasina uzun bir aradan sonra yeni modellerle giren bir markanin fiyat politikasina hayran kaldim.

Harika oldu fiyatlari da. Asagidaki seceneklerden hangisini alirsiniz? Alirken neye bakarsiniz?

Honda Forza 250 45.900 TL
Yamaha Xmax 250 44.250 TL
Kymco Xtown 250 46.400 TL
Suzuki Burgman 200 47.900 TL

Piaggio artik maxi-scooter getirmiyor, sanirim sadece Beverly 350 var. Baska kim var bizi kundeye getirip puan almayi isteyen ?

vandamme
25 Kasım 2020, 10:11
Ulkede 1 tane bile satistan anlayan yonetici yok mu yaw? Ulkenin piyasasina uzun bir aradan sonra yeni modellerle giren bir markanin fiyat politikasina hayran kaldim.

Harika oldu fiyatlari da. Asagidaki 3 secenekten hangisini alirsiniz? Alirken neye bakarsiniz?

Şuraya bak yahu en uygunu, çok pahalı dediğimiz X-Max

ulkerhan
25 Kasım 2020, 10:12

Harika oldu fiyatlari da. Asagidaki 3 secenekten hangisini alirsiniz? Alirken neye bakarsiniz?

anlamsız gülüyorum. fiyatı 30k olsaydı insanlar almak için sıraya girmişti.

ee şimdi ne olacak? 1-2 kişi alacak. o alanlarda diğer motosikletler stokta yok ise alacak. sonra gelsin parça sıkıntısı usta sıkıntısı...

bursalıali
25 Kasım 2020, 12:23
Kymco yu UMA getirmiyor muydu? Vaz mı geçti ? Ben Kymco hiç kullanmadım. Ancak kalite olarak Japon dan
hemen sonra geliyordu. Kanaatim << Capondan başkası çöp abi yaaa >> isimli şehir efsanesi KYMCO TÜRKİYE
yi bitirdi.

ojo
25 Kasım 2020, 12:39
https://www.hepsiburada.com/staticpage/288769883396655

Seko
25 Kasım 2020, 16:57
Her zaman baz aldığım Fransa fiyatlarına baktım, Forza 300 5949 € (indirimde 5499 €), Kymco X-Town 300 : 3999 €, Kymco Downtown 350 : 5599 €.

Bizdeki fiyatların tek açıklaması çakallıktır. Biz bir türlü bu köşe dönücü kafayı bırakamadık gitti. Bizde iyi olan hiçbir şeyin fiyatı uygun olamaz. Bu ticaret ahlakı olmayan insanların tek fiyat belirleme kriteri "Abi şu kadar yaz, Forza'dan ne eksiği var gider o paraya" cümlesinden ibarettir. Bunun yanında bir de, pahalı mal satalım ki alanlar kendini elit, farklı zannetsinler yaklaşımı vardır. Devlet, vergiler falan hepsi bahane... Emin olun bugün ÖTV sıfır olsa yine yarım ÖTV parasını motora koyup öyle satarlar. Bu işin tek çözümü fiyatları bu şekilde Avrupa ile kıyaslayıp anormal farklarda hesap sorup ceza kesmektir. Adam olamıyorlarsa devlet zorla adam edecek, serbest piyasa ekonomisini adam kazıklamak zanneden ve bunu kanıksayanları cezalandıracak.

Bir tane satamayıp iki seneye dükkanı kapatıp giderler. Ülke krize girmiş, uyanıkların koydukları fiyatlara bak.

sallami
26 Kasım 2020, 13:49
Hırbonen bu post sana gelsin. 4 yeni modelle geliyor.
https://www.kymco.com/event

bursalıali
27 Kasım 2020, 20:42
Hırbonen bu post sana gelsin. 4 yeni modelle geliyor.
https://www.kymco.com/event

Bu üç teker olan da güzelmiş. Bizim melmekete de gelir mi acep ?

sallami
28 Kasım 2020, 10:26
Sanmam, herkesin nefesi kesildi. Üstünede ek gümrük binince, çok pahalıya geliyor. Avrupa'da çok oturmuş marka ama bizim dinamiklerimiz başka. Bizde ucuz olacak, çok yüksek kalite olacak, parçası bakkalda satılacak, usta gözü kapalı anlıyacak....

bursalıali
28 Kasım 2020, 18:21
Teşekkürler sallami.

PHAETONW12
30 Kasım 2020, 19:59
Eski bir xciting250 kullanıcısı olarak olarak sevindim, markayı birinin sahiplenmesine,kalite yönünden hiç bir tereddüt etmeden alınabilecek bir markadır,ama Türkiye'de fiyatları çok yüksek,neye göre yüksek marka imajına göre yüksek,marka imajını oturtamadılar yıllardan beri

hercul3367
15 Haziran 2021, 10:21
Scarabeo 200 motorumu satıp peoles 150i almayı düşünüyorum arkadaşlar.değiştirme sebebim 150 hafif ve yeni teknoloji,artı karavanda taşımak istiyorum.dün bayiye gittim görünüşü fotolardakinden heybetli.bayi birini kendine ayırmış hemen yakın zamanda test edebileceğim.alan varmı acaba yorum yapsa.