PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dalgalı Rölanti, Stop Sorunları.

aGencoo
15 Kasım 2020, 15:40
Merhabalar! CF150NK sahibiydim ve çok yakın arkadaşıma satışını gerçekleştirdim. Gerçekleşmeden önce temiz vermek için motoru yıkamaya gittim hiçbir problem yoktu yıkadım kuruladım. Daha sonra marş basınca çalışıp anında deviri düşürerek stop etti. Egzozdan sanki su varmış gibi blopblop sesler duydum. Biraz gazlayınca gazı açık tutunca düzeldi. Arkadaşım da sanırım motoru sıcakken tekrar yıkamış yağmurda kaldığı için bu sefer motor hiç çalışmamış. Karbüratör temizletmiş, bujiyi temizlemiş, soketleri kontrol ettirmiş ama yok. Motor çalışırken devirde kesik kesik oluyor. Ani gaz vermeye kalkınca gaz boşa dönüp deviri direkt olarak düşürüyor. Sebebi ne olabilir? Ben motoru yıkamadan önce böyle bir olayla asla karşılaşmadım. Sonra düzeldi bu sefer yine başlamış. Motor ustaları çözememiş, servis de aşırı pahalı. Nasıl düzeltebiliriz bu problemi?

BloodyBaron
15 Kasım 2020, 16:41
Enjeksiyonlu motorda karbüratörü nasıl temizletmiş onu anlamadım. Enjeksiyonlu motorları servisine götürmek zorundasiniz çünkü her usta anlamaz. daha da bozabilir.