PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Derslerim başladı, yardımınıza ihtiyacım var.

SerhatUner
09 Kasım 2020, 21:12
Merhaba, normalde ben Aralık ayına A1 ehliyetine yazıldım fakat beni bu aya yazdılar 3-4 gün önce haber verdiler ve karantinadaydım, şuan bitti çok şükür birşeyim yoktu. Fakat 3-4 gün önce haber verildi ve bugün yazılı sınav için derslere başlandı.
Ben normalde önümüzdeki ay için staj yaptığım firmadan izin alacaktım ve öyle gidecektim.
Karantinayla çakışınca Pazartesi dersler başlıyor dediler, karantinam bitiyor dedim Pazartesi, tamam ben Pazartesi seni ararım dedi.
Ne aradı ne sordu, bende staj yapıyorum makina okuyorum, haliyle vaktim olmadı, unuttum. Akşam üzeri aklıma geldi stajdan çıkınca aradım (yazdığından haberim yok, Pazartesi arayacağım ya da sen beni ara dedi) dersler başladı ben seni yazdım dedi.
İnsan bir haber verir?
Sonra işte 40-45 dk. kalmış ben geleyim mi dedim, gel dedi. Gittim ders bitti dedi.
İlk yardım dersini kaçırmışım. Dedim telafi edebilir miyim? Seni bir sonraki derslere aldırmaya çalışacağım dedi.
Bir sürücü kursu kitabı verdi, içerisine bakıyorum sorular eski, bu A, A1, A2 düzenlenmesi yok içerisinde, Eski A2 var (herşeyi sürebilen)
Şimdi abilerim/kardeşlerim bana ne önerirsiniz ne yapayım verdikleri kitap eski, ilk yardım dersini kaçırdım.
Var mıdır sınavda çıkacak sorulara çalışabileceğim bir yer, daha önceki sınavlarda çıkan sorular vs. yardımcı olursanız sevinirim.

U.KALKAVAN
09 Kasım 2020, 21:30
Serhat psikolojimi bozuyorsun. Gözünü seveyim yazarken bir satır başı yap, bi' boşluk bırak, bir şey yap ya... :)

Google amca da bu güne kadar çıkmış tüm soru ve bu soruların doğru cevapları mevcut. Bi' search yaparsan sana zahmet, hepsine kolaylıkla ulaşacaksındır.

+ Olarak, kendini germeni gerektirecek hiçbir şey yok. Soruların %10 teknik bilgi ile çözülebilecekken geri kalan %90' ı genel kültürden ibaret.

Rahat, rahat girer geçer çıkarsın. Stres yapma.

AzÇok
09 Kasım 2020, 21:39
Google da "A1 ehliyet sınav soruları" yaz bugüne kadar yapılan sınavlara ulaşırsın. Online olarak çözebilirsin. Sınav sonunda hangi sorulara doğru, hangisine yanlış cevap verdiğine bakarak sürekli çalış ve test çöz. Youtube da e_SINAV la ilgili fazlasıyla bilgi var. Verdikleri kitaptan da çalışabilirsin. Fakat, kitaptan çalışma devri sona erdi.Zaman ayırıp çalışırsan sınavda tam puan alırsın.

hasangazili
09 Kasım 2020, 21:44
Her girdiğin sınavda bu kadar dertleniyorsan malesef çok yaşamazsın.:) Ehliyet sınavı basit bir sınav. Sonuçta bu sınava ilk okul mezunu 60-70 yaşında zor okuyup yazan insanlarda giriyor. Herkes için ortalama zorlukta bir sınav yapılıyor. Kurslara katılman tabiki önemli ama sınav açısından değil bilgi ve pratik açısından önemli.

SerhatUner
09 Kasım 2020, 21:45
Serhat psikolojimi bozuyorsun. Gözünü seveyim yazarken bir satır başı yap, bi' boşluk bırak, bir şey yap ya... :)

Google amca da bu güne kadar çıkmış tüm soru ve bu soruların doğru cevapları mevcut. Bi' search yaparsan sana zahmet, hepsine kolaylıkla ulaşacaksındır.

+ Olarak, kendini germeni gerektirecek hiçbir şey yok. Soruların %10 teknik bilgi ile çözülebilecekken geri kalan %90' ı genel kültürden ibaret.

Rahat, rahat girer geçer çıkarsın. Stres yapma.

Google da "A1 ehliyet sınav soruları" yaz bugüne kadar yapılan sınavlara ulaşırsın. Online olarak çözebilirsin. Sınav sonunda hangi sorulara doğru, hangisine yanlış cevap verdiğine bakarak sürekli çalış ve test çöz. Youtube da e_SINAV la ilgili fazlasıyla bilgi var. Verdikleri kitaptan da çalışabilirsin. Fakat, kitaptan çalışma devri sona erdi.Zaman ayırıp çalışırsan sınavda tam puan alırsın.

Her girdiğin sınavda bu kadar dertleniyorsan malesef çok yaşamazsın.:) Ehliyet sınavı basit bir sınav. Sonuçta bu sınava ilk okul mezunu 60-70 yaşında zor okuyup yazan insanlarda giriyor. Herkes için ortalama zorlukta bir sınav yapılıyor. Kurslara katılman tabiki önemli ama sınav açısından değil bilgi ve pratik açısından önemli.

Bana kitap verdiler kitapta kitap olsa bari, üzerinde 2005 model Opel Corsa'nın bulunduğu bir kitap var ve üzerinde "SON MODEL Opel Corsa'larla Şehiriçi Birebir Eğitim" yazıyor.
Kitapta 10 sorudan 6-7'sini yanlış yapıyorum.
Forum üzerinde arkadaş bir site attı sınava burdan çalış diye, ordan çözüyorum 78 puan aldım.

AzÇok
09 Kasım 2020, 21:47
https://www.aydinsari.com.tr/sinavsorulari.php

gurcanozturk
09 Kasım 2020, 22:14
Bana kitap verdiler kitapta kitap olsa bari, üzerinde 2005 model Opel Corsa'nın bulunduğu bir kitap var ve üzerinde "SON MODEL Opel Corsa'larla Şehiriçi Birebir Eğitim" yazıyor.
Kitapta 10 sorudan 6-7'sini yanlış yapıyorum.
Forum üzerinde arkadaş bir site attı sınava burdan çalış diye, ordan çözüyorum 78 puan aldım.

Hadi adamlar bi mallik yapmis eski kitap vermis sana, iyi de 2005 yilindan bu yana Ilk Yardim dersi ne kadar degismis olabilir sence? Ya da trafik ne kadar degismis olabilir? Hadi diyelim %50 degismis olsun, 5/10 yapman gerekiyor :)

Nınja
09 Kasım 2020, 22:19
İki üç kez test çözmeniz yeterli ; geçen gün sınavı geçtim
Neredeyse hiç çalışmadan bile geçebilirsin :

AzÇok
09 Kasım 2020, 22:21
https://ehliyetsinavihazirlik.com/

SerhatUner
09 Kasım 2020, 22:27
Hadi adamlar bi mallik yapmis eski kitap vermis sana, iyi de 2005 yilindan bu yana Ilk Yardim dersi ne kadar degismis olabilir sence? Ya da trafik ne kadar degismis olabilir? Hadi diyelim %50 degismis olsun, 5/10 yapman gerekiyor :)

İki üç kez test çözmeniz yeterli ; geçen gün sınavı geçtim
Neredeyse hiç çalışmadan bile geçebilirsin :

İlginize teşekkürler şimdiden, fakat burda amaç benim sınavı geçip geçmemem değil ki? :D
5 hak var illa geçilir fakat yanlış yönlendirmesi garip.
Ben o kitabı çöpe atmadım ama o kitabı açmayacağım da.

gurcanozturk
09 Kasım 2020, 22:31
İlginize teşekkürler şimdiden, fakat burda amaç benim sınavı geçip geçmemem değil ki? :D
5 hak var illa geçilir fakat yanlış yönlendirmesi garip.
Ben o kitabı çöpe atmadım ama o kitabı açmayacağım da.

Ben cok dert etmemenizi, zorlanmayacaginizi anlatmaya calisiyordum.

arndiol
10 Kasım 2020, 08:46
kitap içerikleri değişmediyse ondan eski kitabı vermiş olabilir ancak ehliyet kurslarından cok şey beklıyorsun.

ben derslere girmemiştim , kendim calısmıstım.