PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2020 Kasım Yamaha Fiyat Listesi Güncellendi !

Sayfa : 1 [2]

plectrum
02 Kasım 2020, 13:23
Ne bekliyorsunuz indirim yapmalarını mi? Böyle konular açmayın arkadaşlar lüzumsuz yani euro 50 TL bile olur gayet normal dünyayı yöneten sistem belli isterse dolar euro 100 TL olur tornete bineriz sıkıntı yok aşalım artık bu konulari

-ZERO-
02 Kasım 2020, 15:02
Bu fiyatları motora verene kadar 2. elde eski de olsa araba almak daha mantıklı desem burada ölüm fermanımı kendim vermiş olurum sanırım. ::xs26::

Önceden de pahalı bir hobiydi ancak artık pahalı kısmını da aştı. Pahalıdan sonra ne geliyor kelime olarak bilmiyorum. Yok ya akıl mantık işi değil bu ülkede..

40 bin liraya sıfır km r25 aldım 3 ay önce. hadi şu an sıfırına 50 bin lira de. 50 bin liraya alınacak ikinci el arabaya sanayide sürekli 300-500 lira belki de daha fazla masraf çıkarır. 20 yaşındaki arabaların 60 binli rakamlara satıldığından bahsetmiyorum bile gerisi sen düşün.

ben motoru aldığımdan beri servis bakımı hariç tek kuruş harcamadım. birkaç güne kış lastiğimi de alıp kışın da kullanacağım mesela. cebinde çok parası olmayan adam gidip ucuz araba alıyor mecbur ama alınca da sanki taksit öder gibi sanayiye gidiyor. eskisi gibi 10 yaşında arabayı 40-50 bine alabilecek olsak söylediklerinde haklı olurdun ama o zaman da motosikletler bu kadar pahalı değildi zaten. olay aslında tamamen fiyat-performans olayı.
aslında o arabayı 40-50 bin'e aldıktan sonra bi 10 lira da zaman içinde masraf yapıyorsun. paran dışında giden zamanını ve arabanı kullanamadığın süreleri söylemiyorum bile.

unutmamak gereken şey şudur ki; arabaya veya motora verdiğin parayı fazlasıyla geri alırsın ama yaptığın masrafı geri alamazsın. yani atıyorum R25 100 bin lira olsun mesela. satarken sen 100 bin lirayı belki fazlasını geri alırsın. ama o motora 10 bin lira masraf yapmış olsan gidip alıcıya 10 bin lira masraf yapmıştım o yüzden piyasasından 10 bin lira fazla istiyorum diyemezsin. dersin ama satılmaz. yani yaptığın masrafı satarken alıcıdan isteyemezsin. belki yaptığın masrafı dahi söyleyemezsin alıcıda kötü intiba bırakmamak için.

ne yazık ki suç bizde değil. kimde olduğunu hepimiz biliyoruz.

YasinC
02 Kasım 2020, 16:22
Arabaların masrafları motosikletten az hatta bakım masrafları bile daha ucuza geliyor. Gidip motor almayın araba alın demiyorum ki bende foruma üyeyim ve daha 1 ay önce 70 bin lira kadar para verdim motora. Ancak gerçekten alınan riskler, ekipman ıvır zıvır deyince motosiklet ulaşımdan ziyade ancak hafta sonları hobi olarak binilir vaziyete geldi.

Tabi 250cc motor fiyatlarına düzgün araba beklenmesi mümkün değil ancak bugün en sağlam denilen motordan standart bir araba daha dayanıklı. Bugün sanırım r25 gibi bir motor için gerekli olan bütçeye sanırım almera, civic gibi yaşlı da olsa mekanik olarak sorunsuz araçlar alınabilir.

Son 3-4 sene de 250cc motora 20.000 lira bile astronomik bir ücret derken 50 binlere geldik. Gelen zamlar kadar maaşın da gelirin de artış yaşayan var mı? Maalesef yaşadığımız ülkenin ekonomik koşulları bok gibi. Araba fiyatları sabit durmadı ancak demek istediğim amaç ulaşım ise motosiklet maalesef artık lüks.

Ezio41
03 Kasım 2020, 08:50
Arabaların masrafları motosikletten az hatta bakım masrafları bile daha ucuza geliyor. Gidip motor almayın araba alın demiyorum ki bende foruma üyeyim ve daha 1 ay önce 70 bin lira kadar para verdim motora. Ancak gerçekten alınan riskler, ekipman ıvır zıvır deyince motosiklet ulaşımdan ziyade ancak hafta sonları hobi olarak binilir vaziyete geldi.

Tabi 250cc motor fiyatlarına düzgün araba beklenmesi mümkün değil ancak bugün en sağlam denilen motordan standart bir araba daha dayanıklı. Bugün sanırım r25 gibi bir motor için gerekli olan bütçeye sanırım almera, civic gibi yaşlı da olsa mekanik olarak sorunsuz araçlar alınabilir.

Son 3-4 sene de 250cc motora 20.000 lira bile astronomik bir ücret derken 50 binlere geldik. Gelen zamlar kadar maaşın da gelirin de artış yaşayan var mı? Maalesef yaşadığımız ülkenin ekonomik koşulları bok gibi. Araba fiyatları sabit durmadı ancak demek istediğim amaç ulaşım ise motosiklet maalesef artık lüks.

Motosikletim haricinde 2015 model orta seviye bir arabam da var. Arabanın genel masrafı motorumdan daha uygun. 1-1.5 yılda bir temel bakım yaptırıyorum sadece. Motosikletin de bakım aralıkları uzun aslında ama totalde harcanan masraf daha çok. Sırf lastiklere 2150 TL para verdim bu yaz. Ekipmanlar desen, Euro kuruyla geldiği için ateş pahası artık. Şöyle bir kaliteli ekipman alamıyoruz adam akıllı. Maaşımız desen her ay sabit. O yüzden her ay daha çok batıyoruz. Ne olacak bu sonumuz bakalım.

BloodyBaron
03 Kasım 2020, 12:04
Valla babamda Opel Corsa 1.2 var tüplü. Uzun yolda yokuş çok yoksa benim motor kadar falan yakıyor. Hatta baya yokuşlu yollarda seyahat ettik hala çok hesaplı. Bakımları yağına göre 10 veya 15binde bir yağ değişimi. Benim motosikletimde kullanım klavuzu 1000km de bir diyor. Kaliteli bir yağ koysan iki zamanlı masrafı çıkıyor ortaya. Eskiden 1.6 corollamız vardı efsane kasa bozulduğu nadirdir.

kamil55
18 Kasım 2020, 10:41
Davar gibi zam yapmışlar