PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Superlight 200 rolantide dalgalanma ve stop

Kavinsky
22 Ekim 2020, 23:12
Arkadaşlar merhaba,

Motorumu alalı 1 ay kadar oldu 2. El olarak aldım. Motorun contaları, baskı balatası, debriyaj telini değiştirttim. Fakat motosiklet çalışırken bazı gariplikler oluyor.

Motosiklet soğukken herşey düzgün, stop etme yok, gidişinde bir sorun yok. Yani ilk motorum pek anlamıyor olabilirim ama ben pek sorun hissetmedim.

Ama motor ısındığında işler değişiyor. Rolanti dengesizleşiyor, motorun rolanti devri düşüyor, rolantide dengesizlikler ve oynamalar var 300 devirlik yukarı aşağı yönlü olacak şekilde. Rolanti çok düştüğü için ışıklarda vs stop ediyor her seferinde tekrar çalıştırıyorum. Eğer rolantisini biraz arttırırsam bu sefer de gazı kestiğimde motor 2 3 saniye daha gazı sabit tutup sonra düşürüyor. Ayrıca motor sıcakken ışıklarda durduğumda devir bazen çok yüksek bazen çok düşük kalıyor anlamıyorum.

Değerli yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Nikkfurie
22 Ekim 2020, 23:34
Karbüratörün altından hava emiyor olabilir , soğukken motora aşırı yakıt girdiği için etkilemez ama ısındıkça yakıt normale iner dengesizlikler başlar..

Kavinsky
23 Ekim 2020, 06:52
Ne yapmam gerekir, karburatörü bir ustaya mı göstermeliyim ?

Kavinsky
04 Kasım 2020, 14:22
Arkadaşlar konu sübap ayarıymış. Sübap ayarı yaptırınca saat gibi çalışmaya başladı.

yokon
04 Kasım 2020, 14:37
Supap ayarına baktır diye yazacaktım, neyse ki çözülmüş. Geçmiş olsun. Kaç km'de supap ayarı istedi?

Kavinsky
04 Kasım 2020, 14:41
30000 de istedi

Nikkfurie
06 Kasım 2020, 16:35
Arkadaşlar konu sübap ayarıymış. Sübap ayarı yaptırınca saat gibi çalışmaya başladı.

Dostum subap ayarının bozukluğundan motor stop etmez , çekişi biraz düşer birazda sesli çalışır , subap ayarıyla beraber buji , hava filtresi ve rölanti ayarına vs de el atmış olmalı ustan , geçmiş olsun..

Kavinsky
10 Kasım 2020, 09:59
Teşekkür ederim, açmışken ona da bakmış olabilir haklısın