PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İki Otobüsün Arasında Kalan Motosiklet Kaza Yaptı!

Uğur
11 Ekim 2020, 23:11
Kaza, geçtiğimiz 18 Eylül Cuma günü saat 22.00 sıralarında Esenyurt Doğan Araslı Bulvarı Belediye Altgeçidinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre arkadaş grubuyla bulvar üzerinde seyir halinde olan motosikletli bir genç, bir süre sonra tek tekerlek üzerinde gitmeye başladı. Genç sürücü tekerden indiği esnada yolcu indiren halk otobüsü ile seyir halinde olan bir otobüsün arasından geçmek istedi. Ancak mesafeyi ayarlamayan sürücü, otobüslerin arasında sıkışarak kaza yaptı. Hakimiyeti kaybederek yere savrulan genç sürücü hafif şekilde yaralandı. Kaza anı ise kask kamerasına saniye saniye yansıdı.

Kazanın ardından bir süre sonra ayağa kalkan genç, motosikletine binerek yoluna devam etti.

x7wrbjo

atillatopal9
11 Ekim 2020, 23:20
ekşide görmüştüm.
Motosikletleri adeta terörist ilan etmişler. Bu kadar motosiklet düşmanı varken işimiz zor.

Kötü çocuklar burada (https://eksisozluk.com/trafikte-iki-otobusun-arasina-sikisan-motorcu--6698984)

Videoya gelecek olursak, cbr nin bu motorlarında artistlik yapmanın bir anlamı yok. Sırf racing'e biniyorlar diye tüm yolun kendilerine ait olduğunu düşünüyorlar. O yüzden ben motorcu arkadaşı suçlu buluyorum, inşallah kısa sürede iyileşir...

Bulut_Motor
11 Ekim 2020, 23:21
Böyle bir videoya anket açmak nedendir acaba.

Ortada çelişkili bir durum bile yok.

Hız limitine uymuyorlar.
Trafiği tehlikeye atıyorlar.
Araç zaten sağlanmaz.

Şimdi iyi olmuş diyeceğim ama bazıları kızacak.

AzÇok
11 Ekim 2020, 23:21
Neyse ki ucuz kurtulmuş. Kaza trafik açısından olmasa da apaçilik kavramı açısından tartışmaya değer.

Bulut_Motor
11 Ekim 2020, 23:22
ekşide görmüştüm.
Motosikletleri adeta terörist ilan etmişler. Bu kadar motosiklet düşmanı varken işimiz zor.

Kötü çocuklar burada (https://eksisozluk.com/trafikte-iki-otobusun-arasina-sikisan-motorcu--6698984)

Videoya gelecek olursak, cbr nin bu motorlarında artistlik yapmanın bir anlamı yok. Sırf racing'e biniyorlar diye tüm yolun kendilerine ait olduğunu düşünüyorlar. O yüzden ben motorcu arkadaşı suçlu buluyorum, inşallah kısa sürede iyileşir...

Sonuna kadar haklılar.

oluroyle
11 Ekim 2020, 23:24
Merhaba,
Geçmiş olsun, umarım en kısa sürede iyileşirler. Trafik kurallarına uymayıp trafiği tehlikeye atıp, başkaa insanların eşlerinin, çocukların ailesinin, birilerin evladının canına sebep olmaları asla kabul edilir değil.

atillatopal9
11 Ekim 2020, 23:31
Sonuna kadar haklılar.

öyleyse motosiklet forumunda ne iş yapıyorsunuz?

*video sonunda ölmeyen bir trafik teröristi içerir.
*kuralları çiğnemek için motor alıyorlar, sonra da "bizi fark edin" diyorlar. "ben bunları yapmıyorum" diyenlere inanmayın, hepsi yapıyor.
*çete halinde motorun önünü kaldırıp trafiği terörize ederlerken bir tanesi iki otobüsün arasına sıkışıyor ama maalesef ölmüyor. hatta belki de burnu bile kanamıyor.
*maalesef ölmemiş sürücü içeren video.
sürekli mağdur olan motorsiklet terör örgütü umarım yakında azalarak biter.

bu yorumlara hak mı veriyorsunuz?

bakın ben size motosikletli haklı demedim, tamamen hatalı. anketide ona göre işaretledim.
Ancak adamlar Tüm motosikletlilere Terorist diyor ve hepsi aynı diyor. Hepsi için aynısını söylüyor yani....

Bulut_Motor
11 Ekim 2020, 23:34

*video sonunda ölmeyen bir trafik teröristi içerir.
*kuralları çiğnemek için motor alıyorlar, sonra da "bizi fark edin" diyorlar. "ben bunları yapmıyorum" diyenlere inanmayın, hepsi yapıyor.
*çete halinde motorun önünü kaldırıp trafiği terörize ederlerken bir tanesi iki otobüsün arasına sıkışıyor ama maalesef ölmüyor. hatta belki de burnu bile kanamıyor.
*maalesef ölmemiş sürücü içeren video.
sürekli mağdur olan motorsiklet terör örgütü umarım yakında azalarak biter.

bu yorumlara hak mı veriyorsunuz?

bakın ben size motosikletli haklı demedim, tamamen hatalı. anketide ona göre işaretledim.
Ancak adamlar Tüm motosikletlilere Terorist diyor ve hepsi aynı diyor. Hepsi için aynısını söylüyor yani....

Dostum haklısın ama sırf böyle motorcular yüzünden kavga ettiğin veya kendi hayatının ve sevdiklerinin hayatlarının umarsızca tehlikeye atıldığı oldu mu?

Olmadıysa bu durumu anlayamazsın.

tommygun
11 Ekim 2020, 23:34
Çocuğu Allah korumuş, belediye otobüsüne kafadan girebilirdi.

atillatopal9
11 Ekim 2020, 23:38
Dostum haklısın ama sırf böyle motorcular yüzünden kavga ettiğin veya kendi hayatının ve sevdiklerinin hayatlarının umarsızca tehlikeye atıldığı oldu mu?

Olmadıysa bu durumu anlayamazsın.

tabi ki, zaten genelleme yapacak olursak motosiklet sürücülerinin %60'indan fazlası makas atıp trafikte ailelerimizi ve bizleri tehlikeleye atıyor. En önemlisi " Motosikletlilerin adını kötüye çıkarıyor "
Ben motosiklet sürerken efendi efendi sürmeyi tercih ediyorum, Diğer makas atarak kaza yapan motosiklet sürücülerine çok fazlada üzülmüyorum açıkcası.
Sadece burada tüm motosikletlilere yapılan genelleme doğru değil, onu savunmuştum.

kurubuzz
11 Ekim 2020, 23:41
düşe kalkka ögrenicekler motosiklet kullanmayı hatalı motosikletli geçmiş olsun kırık yok en azından.

Bulut_Motor
11 Ekim 2020, 23:44
tabi ki, zaten genelleme yapacak olursak motosiklet sürücülerinin %60'indan fazlası makas atıp trafikte ailelerimizi ve bizleri tehlikeleye atıyor. En önemlisi " Motosikletlilerin adını kötüye çıkarıyor "
Ben motosiklet sürerken efendi efendi sürmeyi tercih ediyorum, Diğer makas atarak kaza yapan motosiklet sürücülerine çok fazlada üzülmüyorum açıkcası.
Sadece burada tüm motosikletlilere yapılan genelleme doğru değil, onu savunmuştum.

Yok dostum sen beni başından yanlış anladın. kesinlikle senin şahsına lafım yok.

O ekşideki yazıya hak veriyorum. Hak verme kısmım da söylenenlerin sertliği. Bende ölmesini istemem ama Ders almalılar.

O tip sürücüler yüzünden canından olmaya yaklaşan tanıdıklar var. İyileşsin ama motor kullanmasın veya adam akıllı kullansın ben bundan yanayım.

COQ
11 Ekim 2020, 23:48
Orası tünel değil mi?
Otobüs niye orada yolcu indirip bindiriyor?
Otobüs durağında duran beyaz araç yüzünden olabilir mi?

Bulut_Motor
11 Ekim 2020, 23:54
Orası tünel değil mi?
Otobüs niye orada yolcu indirip bindiriyor?
Otobüs durağında duran beyaz araç yüzünden olabilir mi?

Ciddi misin sen?

Araç sağlamanın yasak olduğunu biliyorsun değil mi?

Artı videoya dikkat edersen orası araç park etmek veya başka bir durak gibi içeri yapılmış bir bölüm. ve otobüs belediye otobüsü.

Hatta kendin yazmışsın otobüs durağı diye.

Nikkfurie
11 Ekim 2020, 23:55
Evet evet otobüs sürücüsü hatalı , hatta o saatte Esenyurt 'a doğru hareket eden tüm sürücüler hatalı :)

mattiadestro
12 Ekim 2020, 00:01
Evet evet otobüs sürücüsü hatalı , hatta o saatte Esenyurt 'a doğru hareket eden tüm sürücüler hatalı :)

%99 motosiklet sürücüsü hatalı ama otobüs şoförü de durağın cebine girmek yerine sağ şeritte durmuş. motorcunun yanlış olması otobüsü haklı kılmıyor.

Nikkfurie
12 Ekim 2020, 00:08
%99 motosiklet sürücüsü hatalı ama otobüs şoförü de durağın cebine girmek yerine sağ şeritte durmuş. motorcunun yanlış olması otobüsü haklı kılmıyor.

Otobüs orada arıza yapabilir veya önünde biri durmuşda olabilir ki durakta bir taşıt var cebe girememiş..ben kazadan çok ankete takıldım :)

BAIIHAN
12 Ekim 2020, 08:28
Bu foseptik çukurunda araç süren, hatta nefes alan herkes suçlu.

Aynı anda kafadan 10-12 tane kural ihlalini 3-4 farklı sürücü, ikişer üçer sergiliyor. Direksiyondaki insan değil maymun olsa sonuç yine bu olacak.

arndiol
12 Ekim 2020, 08:47
Otobüsten kaynaklı bir sıkıntı yok. Öndeki arac ani fren yapmamış zaten duruyor.

zikzak cizmeye calısmak aradan fırlamaya calısmak, sağlama yapmak. bunlar motorcunun sucu. zaten kurallara uyuyor olsaydı böyle bir kaza olmazdı.

adam akıllı kullanın su aracı, suclu motorcu ama hayatı riske giren yine motorcu. hiç mi geride bırakacak kimseniz yok da bu apaçiliği yapıyorsunuz.

dipnot: eksi tayfası her b.ka maydonoz bir tayfa, söylemleri abartı olsa da temelde aynı şeyi düşünüyoruz

ero__
12 Ekim 2020, 08:47

"ben bunları yapmıyorum" diyenlere inanmayın, hepsi yapıyor.

:queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:: queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen::q ueen::queen::queen::queen::queen::queen::queen::qu een::queen:

Benim fikrimde olmayan bizden değildir, hadi git öteye bakim demek nasıl bir acizlik :) Yazık...

Kimse otobüs durağının orta noktasına park etmiş otomobile laf etmemesi de ayrı bir ilginçlik...

berk_cglr
12 Ekim 2020, 09:11
sığır gibi motor sürüyor sonrada yapışıyor yere baştan sona motoru sürenin mallığı ankete bile gerek yok

gerivites
12 Ekim 2020, 09:24
Yanlış oy attım :D tabi ki motosiklet sürücüsü hatalı

-ZERO-
12 Ekim 2020, 09:31
eee apaçiliğin ana kuralı her zaman en ileriye bakmaktır.
sollama yapmadan önce önündeki arabanın önündeki araba yavaşlıyor mu diye bakıp daha sonra arkadan araba geliyor mu diye bakmaktır mesele. yoksa sen arkana bakarken giriverirsin öndeki arabaya.

ben de apaçilik yapıyorum yalan yok ama makas atmam gerekse bile ilk önce en ileriye bakarım yavaşlayan var mı diye daha sonra arkama bakarım hızlı gelen var mı diye.
normalde önde yavaşlayan bir araba olunca frene basarsın ama böyle durumlarda aklın karışır makas atacam diye daha da hızlanırsın ama önüne bakmadığın için duran/yavaşlayan arabayı göremeyip son gaz bagajına girersin ki youtube'da böyle bir yığın kaza videosu var.

biraz gözlem, biraz bilgi yahu. çok zor değil.

izzmarit
12 Ekim 2020, 09:46
orası alt geçitteki bir otobüs durağı.
beyaz araç durakta bekleme yaptığı için kural ihlali yapıyor.
halk otobüsü tam yanaşmamış (belki beyaz arabada yüzünden, belki çakallıktan) durağa yolcu indiriyor.
yolcu otobüsünün hiçbir kusuru yok şeridinde gidiyor.
motor sürücüsüne diyecek laf bulamıyorum. videonun başındaki hareketten sonunun ne olacağı belli olmuş.

atillatopal9
12 Ekim 2020, 11:24
:queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:: queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen::q ueen::queen::queen::queen::queen::queen::queen::qu een::queen:

Benim fikrimde olmayan bizden değildir, hadi git öteye bakim demek nasıl bir acizlik :) Yazık...

Kimse otobüs durağının orta noktasına park etmiş otomobile laf etmemesi de ayrı bir ilginçlik...

Mizah mi yaptınız? Anlayamadım, bahsi geçen alıntıları eksiden motosikletli herkese yazmışlar ben değil. Oradan alıntı yani, diğer arkadaş da, evet yorumlar da haklılar deyince, bu alıntıları paylaşıp bunlar mı haklı? Diye sordum. Siz ya çok yanlış anladınız, yada anlamadınız.

Ayrıca, tüm motosikletleri kötü gören, hepsinin terörist olduğunu düşünen birisinin forumda işi ne?
Tabi biz kendisiyle konuştuğumuz da öyle olmadığını gösterdi orası ayrı, ama ilk yorumuyla öyle bir izlenim verdiği için yapılmış yorumdur.
Daha yorumların bile tamamenini okuyamamış veya anlayamamış olan sen acizsin, "tüm motosikletler terörist değil" diyen ben değil.

kurubuz
12 Ekim 2020, 11:35
Geri zekalı. Hala hayatta olması bile toplum için tehlikeli.

mavellen
12 Ekim 2020, 12:05
Motorun limitlerini bilmeden tarzan gibi gazlayan adam.Hatasını tolere edemeyeceğin motora binmeyeceksin.Azdaha hızlı olsa vede biraz dengeli, belki kurtarırdı.Yırtarım sandı ama yırtamadı.Aradan geçebilirim hissiyatı ağırbasmış ama sonra vazgeçip firen yapmış.Malesef motorun hızını yeterince düşürememiş.Demekki neymiş; nekadar hızlı gittiğinin değil nekadar çabuk durduruğunun önemi varmış.O motor yarın, birgün servis bakımlı diye ilana düşer.

gurcanozturk
12 Ekim 2020, 13:51
Inanan biri degilim ama bu arkadas yatsin kalksin o iki otobus arasinda sadece 1 metre aralik bulabildigine dua etsin, yoksa beyaz otobuse carpip sektikten sonra belediye otobusunun lastiginin altina girerdi ya da belediye otobusunun arkasina bindirip dislerini kaskinin icine dokerdi.

Watercolours yazardi ben yazayim, dogal seleksiyon calisiyor. Tam da ortaokul cocuklarina fen bilimleri dersinde dogal seleksiyon basliginda anlatilacak cinsten bir kaza.

TIGERSHARK
12 Ekim 2020, 15:38
Niye bizim insanımız Avrupa da olduğu gibi insan gibi motor yada araba kullanmaz.

Gökhan_Aygün
12 Ekim 2020, 16:32
Mümkünse bu tip sürücüler bir şekilde motosiklet kullanmayı bıraksın ..

Metela
12 Ekim 2020, 17:46
Anket saçma olmuş sonuç belli.

Gençlik gazı ile çok hatalı bir davranış, hataları saymaya gerek yok, aklı başında herkes anlar, çok da şanslı ki ne kendi ne de başkasının hayatına maloldu, kendi de ucuz atlattı refleksleri sayesinde. Buradan ders çıkartmazsa ileride ölür, ders çıkartırsa da düzgün bir motorcu olur.

fatih.met
12 Ekim 2020, 19:54
bence motosiklet sürücüsünün bir suçu yok, sorun otobüslerde, otobüsler çok büyük, yolda fazla yer kaplıyorlar, teknoloji çağındayız, bunların biraz daha ufak versiyonu üretilemez mi?

hatta tekerleri de yüksek olsa iyi olur, motorcular olarak yatarak altından da geçebiliriz öyle tasarlasalar. hani "hızlı ve öfkeli" filminde arabalar tırın altında geçiyor ya işte bizde otobüslerin altından geçeriz öyle, yanından da geçeriz ufak olsalar biraz.

Notyet
12 Ekim 2020, 20:17
Suç ne motorcuda ne otobüste , dış mihrakların oyunu bu, kimse bizim apaçi kardeşlerimize laf söyleyip de bizim sabrımızı sınamasın.

arndiol
13 Ekim 2020, 08:31
ciddi ciddi 3 kişi motosikletli haklı bulmus :queen:

sharkspeedr2
13 Ekim 2020, 20:45
Niye bizim insanımız Avrupa da olduğu gibi insan gibi motor yada araba kullanmaz.

motorcular için konuşacağım
farkettiysen (özellikle bende dahil) racing tip motor sürenler trafikte hızlı kullanmaya çalışıyoruz
bunun nedenini ben buldum
1. en basiti basacak yapıştıracak yol yok mecbur trafikte deniyorlar hızlı gitmeyi hızlı viraj almayı falan sonuç patates.

2. si benim bir tanıdığım var ve motosiklet ekipmanı üretiyor dünyadaki çoğu ülkedeki motorsporu yapan kişilere ve neredeyse tüm ilçelerde/eyaletlerde hatta kasabalarda bile ufak büyük bir pist var motorunuzla yüksek hızlar deniyebileceğiniz ortamlar var orada ne kadar basarsanız basın sorun yok orda attığınız stresi trafikte denemeye kalkışmıyorsunuz

3.bizde heryerde halısahalar spor tesisleri var ama bir tane adam akıllı antrenman pisti yokki insanlar orada denesinler ne deneyeceklerse ekipman lastik ıvır zıvır herşey çok pahalı bu racing tipi makinelerlede bu denemelerde en basit yol malesef trafik oluyor ki yapmamak lazım

4. ehliyet eğitimi motor kurslarındaki genel olarak verilen rezalet eğitimler sonucu trafikte bu tür sürüşler yapan insanlar dolu ki hiç bitmeyecek = cahillik

daha aklıma gelmeyenlerde var tabiki:P

Alman_
13 Ekim 2020, 23:47
Bunun gibi apaçilerin yaptığı kazaya zerre üzülmem ölseler bile. Ne halleri varsa görsünler.

ciddi ciddi 3 kişi motosikletli haklı bulmus :queen:

Biri yanlış oy attığını belirtmiş. :) Kaldı 2 kişi.

Discordian
14 Ekim 2020, 00:49
Beyaz otobüs sağdan sola geçiyor neden diye düşünse zaten bunlar hiç başına gelmezdi

arndiol
14 Ekim 2020, 08:43
Bunun gibi apaçilerin yaptığı kazaya zerre üzülmem ölseler bile. Ne halleri varsa görsünler.

Biri yanlış oy attığını belirtmiş. :) Kaldı 2 kişi.

yine sayı insaflı.

üye profillerine göre en az motosikleti suclayacak 10 üye tanıyorum forumda :D

Tundzhay
14 Ekim 2020, 17:48
Bu mal aramızda mı?

gurcanozturk
14 Ekim 2020, 18:01
Bu mal aramızda mı?

Sanmiyorum, burada olsaydi hemen arkadaslari toplanip bu post altina onu destekleyecek yorum yazarlardi :)

Zeybeks
14 Ekim 2020, 18:10
Suç ne motorcuda ne otobüste , dış mihrakların oyunu bu, kimse bizim apaçi kardeşlerimize laf söyleyip de bizim sabrımızı sınamasın.

Ahahahahah. Sesli güldüm ya. Allah iyiliğinizi versin.

fatih.met
17 Ekim 2020, 01:14
Anket ciddiye alınamayacak kadar açık ve net olduğu için ben grafiği dengeleme amaçlı düşük yere oy kullandım, simetri hastalığı var bende, grafiklerin aynı boyda olması lazım.

arndiol
17 Ekim 2020, 08:13
Anket ciddiye alınamayacak kadar açık ve net olduğu için ben grafiği dengeleme amaçlı düşük yere oy kullandım, simetri hastalığı var bende, grafiklerin aynı boyda olması lazım.

3 kişi de istemeden oy verdi sanırım, hiç biriniz oy vermeseydi simetriyi bozacak bir cıkıntı olmayacaktı ankette :queen:

watercolours
17 Ekim 2020, 11:05
Doğal seleksiyon başarısız oldu demek, yazık. Neyse, yine şansı olur.

alp_tunay
17 Ekim 2020, 12:38
Burda herkes ayrı ayrı suçlu..Ama motorcu abimiz bi haltı beceremediği için , hatta yanlış becerdiği için daha da suçlu..
Hatta ben bile suçluyum... Yorum yaptım...

natila
19 Ekim 2020, 22:40
Trafikte tek teker yapmak nedir ya... 30 yaşından küçüklere 50cc den büyük motosikleti yasaklayacaksın... hadi kendi sümük gibi yapıştı ya etrafına zarar verseydi... panikleyen bi araba sürücüsü maazallah katliama sebep olabilirdi... sonrada insanlar her motorcuyu böyle zibidi zannediyorlar...

darkmotor
19 Ekim 2020, 22:53
Biz bir otobüs görünce kaçıyoruz, bu arkadaş iki otobüsün üstüne sürüyor ne deyek kaza geliyorum demiş.

ALİCEM
19 Ekim 2020, 22:54
Trafikte tek teker yapmak nedir ya... 30 yaşından küçüklere 50cc den büyük motosikleti yasaklayacaksın... hadi kendi sümük gibi yapıştı ya etrafına zarar verseydi... panikleyen bi araba sürücüsü maazallah katliama sebep olabilirdi... sonrada insanlar her motorcuyu böyle zibidi zannediyorlar...

Siz de diyosunuz ki 30 yaşının altındaki herkes zibidi. Sizin bu mantığınızla ticari araç kullanan herkesin ehliyetini alalım, kimse ticari araç kullanmasın. Tek tekerin ne yaşla ne de kullanılan araçla alakası var. Saçma mantığınızı kendinize saklayın. Gören de asla aralara girmedi asla emniyet şeridi kullanmadı diyecek. Burada herkes ne kadar araba kullanıcıları bilinçsiz sinyal vermiyorlar dese de bizlerin de pek bir farkımız yok. Trafikte hangi motorcu sabırla araba gibi şeritte bekliyor düşünmek lazım. Ek olarak da ekleyeyim bir kere bile denemedim stunta karşı zerre de ilgim yok.

cıbılduck
19 Ekim 2020, 23:04
Biz bir otobüs görünce kaçıyoruz, bu arkadaş iki otobüsün üstüne sürüyor ne deyek kaza geliyorum demiş.

Kesinlikle, otobüs kamyon görürsem yakınından asla manevra yapmam. Sadece uzarım veya sağa geçmesini beklerim.

plectrum
06 Kasım 2020, 10:58
cok fazla bilgisayar oyunu oynayıp trafıge cıkmanın zararları. Sıkıstıgıda yok gayet rahat gecebılırdı amatorce dusmus . Metro turızm ıle kapısılmaz orası ayrı tabı adamlar 48 saat uykusuz otobus suruyorlar :D