PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'da Sürücü Kursu ve Sürüş Eğitimi Tavsiyesi

cgokhana
07 Ekim 2020, 15:32
Merhaba,

A ehliyet almak istiyorum. Vitesli geçmişim hiç yok. Dolayısıyla bir kurs şeklinde süreci yürütecek aynı zamanda da bana düzgün eğitim verecek bir yer arıyorum. Amacım ileri sürüş, güvenli sürüş gibi bir eğitim değil, çünkü görüştüğüm yerler bu eğitimler için asgari 2000km motorumuzla mesafe kat etmiş olmamı söyledi. Ama ehliyet için alacağım temel sürüşün de düzgün verilmesini istiyorum.

Motto Akademi ile görüştüm. Giz Sürücü kursunu devrettiklerinden sadece sürüş eğitimi veriyorlar. iki ayrı iş ile uğraşmak istemiyorum.
A2MTSK- Burayı tavsiye ettiler. görüştüm.
Alpha Akademi diye bir yer geçiyor ama numara bulamadım.

Tecrübeli arkadaşlar fikir verirse sevinirim.

YasinC
07 Ekim 2020, 15:49
A2 sürücü kursu iyidir yerleri biraz ters yerde ama Kerim hoca falan ilgililer baya. Ehliyet için yazıldığında dahi çoğu temel eğitimi veriyorlar başka yerlerin vermediği

haluk23
07 Ekim 2020, 15:59
Merhaba.

Birlik mahallesindeki A2Mtsk bu işte başarılıdır.

Sahibi Kerim bey yılların motorcusudur.

Yanlış hatırlamıyorsam bir dönem Yamaha bayiliği de yapmış birisi.

Eğer eğitimlere gidip gelmek sizin için çok vakit alıcı olmayacaksa, yani eviniz kursa çok uzak değilse tavsiye ederim.

Kolay gelsin.

cıbılduck
07 Ekim 2020, 18:29
Merhaba.

Birlik mahallesindeki A2Mtsk bu işte başarılıdır.

Sahibi Kerim bey yılların motorcusudur.

Yanlış hatırlamıyorsam bir dönem Yamaha bayiliği de yapmış birisi.

Eğer eğitimlere gidip gelmek sizin için çok vakit alıcı olmayacaksa, yani eviniz kursa çok uzak değilse tavsiye ederim.

Kolay gelsin.

Gecen gün yazan sizdiniz galiba onu arıyordum buraya yazmak icin. Bi de Atom Karınca diye bi hoca vardı onu hatırlıyorum İncek tarafında :D

cgokhana
08 Ekim 2020, 09:09
Tavsiyelerin geneli A2 MTSK üzerine. Bana da zaten orası iyi ilgilenir. Sadece ehliyet için değil öğretmek için çabalarlar denmişti. Teşekkürler arkadaşlar.

OzeNHocA
02 Mayıs 2024, 13:53
Yeni konu açmak istemedim. Motto Akademi ve A2 MTSK maillerime cevap verme zahmetinde bulunmadılar.
Motosiklet sürme virüsü yine bünyeyi sardı. Son 4 yıldır hava muhalefeti olmadığı sürece günlük işe gidiş gelişlerde bisiklet sürüyorum. Artık motosiklete geçme vakti geldi. B ehliyetim var. A2 ehliyet almayı düşünüyorum.
Ankara'da ikamet eden üyelerimizden motosiklet eğitimi de veren sürücü kursu tavsiyesi istiyorum. Eğer yakınlarda kursa gitmişseniz fiyat bilgisi de paylaşırsanız sevinirim.

espresso
02 Mayıs 2024, 14:01
Yeni konu açmak istemedim. Motto Akademi ve A2 MTSK maillerime cevap verme zahmetinde bulunmadılar.
Motosiklet sürme virüsü yine bünyeyi sardı. Son 4 yıldır hava muhalefeti olmadığı sürece günlük işe gidiş gelişlerde bisiklet sürüyorum. Artık motosiklete geçme vakti geldi. B ehliyetim var. A2 ehliyet almayı düşünüyorum.
Ankara'da ikamet eden üyelerimizden motosiklet eğitimi de veren sürücü kursu tavsiyesi istiyorum. Eğer yakınlarda kursa gitmişseniz fiyat bilgisi de paylaşırsanız sevinirim.

Motosiklet eğitmenleri, sürücü kursları falan bunlardan emaillere dönüş beklemeyin, direkt telefon numaralarını arayın. mailleri düzgün kullananına rastlamadım daha, sanırım bu sektörde işler maille yürümüyor pek bakmıyorlar.

Bir de yaşınız tutuyorsa niye a2 ehliyet almaya uğraşıyorsunuz, direkt A ehliyeti alın, sınav aynı sınav, sonradan bir daha uğraşmamış olursunuz.

Punctum
02 Mayıs 2024, 14:11

Bu biraz ikamet yerinize de bağlı. Çankaya tarafında iseniz TEK Sürücü kursu. Fatih iyi çocuktur. Bu işi düzgün yaparlar. Sahadaki eğitmenleri biraz serttir ama standart saat gözetmezler, siz öğrenene kadar uğraşırlar.

B ehliyetiniz var ve yaşınız uygunsa doğrudan A yazılın. Arada çok fiyat farkı yok. Sonradan size yine iş çıkmasın.

OzeNHocA
02 Mayıs 2024, 16:08
Tavsiye ve gerekçeleriniz çok mantıklı. Cevaplar için teşekkürler.
Aslında direkt A sınıfı ehliyet almayı ben de düşündüm. Yaş 49. Bir de eskisi kadar cesaret yok. Motosiklete kendimi fazlasıyla kaptırıp bir yerlerde patlamak istemiyorum. Kendimi biraz tanıyorsam hep daha fazlasını isteyeceğim. Limit olması açısından A2 olsun istemiştim.
Kurs konusunda sormamın amacı şuydu. Ehliyeti bir şekilde alacağımı biliyorum. Amaç biraz daha eğitime ağırlık veren kursları öğrenmek. Yoksa adım başı sürücü kursu dolu.
Tavsiyelerinize uyacağım. Anlaşılan yüz yüze veya telefonla görüşmek gerekecek.
Özellikle Keçiören geneli veya Demetevler civarı da olabilir eğitimine güvendiğiniz kurslar için de tavsiyenizi alabilirim.

"Bu zamana kadar motosikletten uzak durmamın nedeni, motosikleti aldıktan sonra nasıl koruyacağım endişesiydi. Oturduğum binada kapalı alan yok. Mecbur en fazla apartmanın bahçesine koyabilirim. Çalınma ihtimali var. Bisikleti eve çıkarabiliyorum. Motosiklet konusunda hala çıkar yol bulamadım."

Lunatique
02 Mayıs 2024, 19:03
A2MTSK veya Çankaya A2 Sürücü Kursu diye geçiyor, ikisi de aynı yer. Ben de tavsiye ederim.
Diğer sürücü kurslarının çoğu sınav alanında eğitim verdiği için 1.5 saatlik eğitim zamanının çoğu başkalarını beklemekle geçiyor.
A2 Sürücü Kursu ise, kursun birkaç km aşağısında Mühye tarafında boş beton bir arazide eğitim veriyor.
Gereksiz ve uzun süre sıra bekleme derdi olmadan rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz.
Sırf bu nedenle tavsiye ederim.
Kurslara eğitimi nerede verdiklerini sorun ve mümkün olduğunca kendilerine ait bir alanda eğitim veren kursları tercih etmeye çalışın.

Nereye giderseniz gidin tam teşekküllü muhteşem bir eğitim beklemeyin.
Temel şeyleri öğrendikten sonra kendi kendinize motoru tanımaya, öğrenmeye çalışın.
Ders zamanlarını olabildiğince verimli geçirin.
A ehliyeti almaya hakkınız varsa, boşuna A2 ile zaman kaybetmeyin.
Şu an "Bana A2 yeter" diye düşünseniz de, şüphesiz emin olun ki bir gün mutlaka daha yüksek CC motora binmek isteyeceksiniz.
Sonra tekrardan para verip, eğitim alıp sınav stresi çekmek zorunda kalacaksınız.