PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rider's cleaner

bdrhngvnc
19 Eylül 2020, 17:21
Burası İstanbul'da bir motosiklet ekipman temizleme merkezi. Aradığınızda gerçekten çok güzel ilgileniyorlar ve her şeyi en ince detayına kadar anlatıyorlar. Birkaç videodan da işlerini layığıyla yaptıklarını gördüm fakat revit ceketlerde ne kadar ince işçilik de yapsalar kollardaki yazıların silikleşebildiğini/silinebildiğini söylediler. Böyle bir şeyi tecrübe edenler var mı aramızda acaba? Fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim

gurcanozturk
19 Eylül 2020, 17:24
3 kez temizlik yaptirdim, hepsinde de memnun kaldim. Urunlerin hicbirinde de dokulme, bozulma filan yasamadim.
- Richa marka mevsimlik mont,
- Richa marka kislik mont,
- Held marka yazlik mont

bdrhngvnc
19 Eylül 2020, 17:31
3 kez temizlik yaptirdim, hepsinde de memnun kaldim. Urunlerin hicbirinde de dokulme, bozulma filan yasamadim.
- Richa marka mevsimlik mont,
- Richa marka kislik mont,
- Held marka yazlik mont

zaten sadece revit markada bu şekilde sıkıntı çektiklerini söylediler fakat yine de vericem galiba çok güzel yapıyorlar :)

Green Arrow
19 Eylül 2020, 18:59
zaten sadece revit markada bu şekilde sıkıntı çektiklerini söylediler fakat yine de vericem galiba çok güzel yapıyorlar :)

Arkadaşımın Held marka deri montunu Motomax'ın yönlendirmesiyle kendilerine vermiştik. Deri montu makinada yıkamışlar ve geldiğinde kahverengi şık deri mont bildiğin dökük retro ceket olarak geri döndü bundan 2 sene evvel, bırakın özrü para iadesi bile yapmamışlardı. Motomax kem küm deyip geçirmişti. Bana sorarsanız önce kıyafetin yıkama ve temizleme talimatlarına göre önce kendiniz yapın sonra başkasına verin.

peyloride
20 Eylül 2020, 00:03
Daha geçen Clover montumu verdim ben de. Reflektif yerlerde deformasyon olabileceği konusunda beni uyardı, ben sorun değil dedim. Çok fazla bir şey olmamış ama bir takım çizilmeler vs. söz konusu.

bdrhngvnc
20 Eylül 2020, 00:06
Arkadaşımın Held marka deri montunu Motomax'ın yönlendirmesiyle kendilerine vermiştik. Deri montu makinada yıkamışlar ve geldiğinde kahverengi şık deri mont bildiğin dökük retro ceket olarak geri döndü bundan 2 sene evvel, bırakın özrü para iadesi bile yapmamışlardı. Motomax kem küm deyip geçirmişti. Bana sorarsanız önce kıyafetin yıkama ve temizleme talimatlarına göre önce kendiniz yapın sonra başkasına verin.

Her aradğımda çok güzel ilgilendiler, youtubeda herkes vermeden önce/sonra şeklinde video çekmiş memnun kalmış. Şaşırdım açıkçası beklemediğim bir yanıttı :/

gondors1990
20 Eylül 2020, 15:54
Standart kuru temizleme dükkanı. Az çok işi bilen tüm temizleme dükkanları bu hizmeti verebilir.Bakmayın afilli kelimeler kullandıklarına. Dünya para vermeye gerek yok. Nikwax aldım 2 farklı çeşit artık kendim yıkıyorum. (ekipmanlarım deri değil)

zuluman
20 Eylül 2020, 22:06
Kuru temizlemede kiyafet donen tamburlu makinada icinde su olmayan farkli bir kimyasal ile temizleniyor. Donen tambur goretex gibi kumastaki ic kaplamayi yipratabilir. Elde montu kivirmadan duz sekilde temizlemek bende daha dogru yontem

ufoz
20 Eylül 2020, 22:21
Bakırköyde, iş kıyafetlerimizide yıkayan standart temizlemeciye veriyorum motosikletçi montumu.

Makinada yıkanınca reflektörler deforme oluyor deyip, herseferinde elde yıkıyorlar.

En son yanılmıyorsam Mart başıydı, 30 TL vermiştim montun yıkamasına.

Oldukça memnunum...

bdrhngvnc
21 Eylül 2020, 13:16
Bakırköyde, iş kıyafetlerimizide yıkayan standart temizlemeciye veriyorum motosikletçi montumu.

Makinada yıkanınca reflektörler deforme oluyor deyip, herseferinde elde yıkıyorlar.

En son yanılmıyorsam Mart başıydı, 30 TL vermiştim montun yıkamasına.

Oldukça memnunum...

herhangi bir kuru temizlemeciye mi veriyorsunuz yani? çünkü 30 lira bu firmanın istediğinin 4te 1 i :D

izzmarit
21 Eylül 2020, 13:49
işin içine "motosiklet" kelimesini koyduğunuzda fiyatı x3 x5 olarak bize geliyor. Kendi eliniz yatkın değilse temizliğe yada vaktiniz yoksa kullanılabilir biryer gibi.

Yağmurluğumu kendim duşun altında yıkarım ( annem eski yağmurluğumu pislenmiş diye makineye atmıştı :mrgreen: özelliği gidiyor)

kumaş ve benzeri ürünlerimi tüm korumalıklarını çıkarıp standart kurutemizlemeciye bırakıyorum. Biraz daha narin davranmalarını rica edip belki 10 tl fazlasını veriyorum.

Deri ürün varsa elinizde en güzel temizlik yöntemi vazelindir arkadaşlar. Uzun süre deri ceket atölyesinde çalışmış biri olarak bunu söyleyebilirim (hala uzak değilim imalat ufakta olsa devam ediyor). Deriyi kurutacak şeylerden uzak tutmak önemli. Kendiniz yapacaksanız temizliğini bir kutu renksiz kokusuz vazelin ve ufak bir şişe bakım sütüyle ilk günki halinde tutabilirsiniz. Dışarıya verecekseniz daha önce deri işi yapmış yerleri tercih edin.

ufoz
21 Eylül 2020, 20:06
herhangi bir kuru temizlemeciye mi veriyorsunuz yani? çünkü 30 lira bu firmanın istediğinin 4te 1 i :D
Evet.
Bildiğimiz kuru temizleyici.
Tek fark, makinada değil, elde süngerle sabunlayarak yıkıyorlar.
Çarşamba veya perşembe günü kış öncesi temizliğe vereceğim montu.
Yeni fiyatı yazarım.
Büyük ihtimal artmıştır.

Edit:
Bu arada.
Temizlikçideki kadın her seferinde "korumaları çıkardınız mı, yoksa ben çıkarayım mı" diye soruyor...

numan
22 Eylül 2020, 09:23
montu güzel temizliyorlar temizlik anlamında ancak hiç deformesi olmayan montta hörgüç kısmında deride deforme meydana geldi. mont 4 yaşında diye çok kafaya takmamaya çalıştım ama biraz canımı sıkmıştı. şimdi ter kokusu arttığı için tekrar temizletmeyi düşünüyorum ancak nerede yaptırırım bir fikrim yok.

Cyan
22 Eylül 2020, 10:58
Vay be, her ikisi de yaklaşık 4,5 - 5 yıllık 2 motosiklet montum var (yazlık Revit, kışlık Dainese), her ikisini de evimde çamaşır makinamda yıkıyorum. Kurutma makinesinde kurutuyorum. Bir sıkıntı yok, daha 2 sene rahat kullanırım. Revit'in sırttaki marka kabartması soldu o kadar - çok umurumda değil açıkçası... Millet kuru temizlemeye veriyormuş!? :) :) :)

ufoz
22 Eylül 2020, 13:04
Vay be, her ikisi de yaklaşık 4,5 - 5 yıllık 2 motosiklet montum var (yazlık Revit, kışlık Dainese), her ikisini de evimde çamaşır makinamda yıkıyorum. Kurutma makinesinde kurutuyorum. Bir sıkıntı yok, daha 2 sene rahat kullanırım. Revit'in sırttaki marka kabartması soldu o kadar - çok umurumda değil açıkçası... Millet kuru temizlemeye veriyormuş!? :) :) :)

O milletin, senden daha az zeki olduğu için mi evde yıkamayıp, kuru temizleyiciye verdiğini sandın :)

5 yıldır hiç sorunsuz çalışan çamaşır makinası, tamda motosikletçi montunu yıkarken bozulsun, bak gör evde kopan hengameyi.. :)

Senede iki defa 30 ar liradan, 60 lira tasarruf yapacağım diye huzurumdan olamam :)

ALİCEM
22 Eylül 2020, 13:34
Açıkcası konu açmak istemedim. Montumu 14 derecede yıkamak istiyorum. Bir sorun olur mu?

Cyan
22 Eylül 2020, 14:48
O milletin, senden daha az zeki olduğu için mi evde yıkamayıp, kuru temizleyiciye verdiğini sandın :)

5 yıldır hiç sorunsuz çalışan çamaşır makinası, tamda motosikletçi montunu yıkarken bozulsun, bak gör evde kopan hengameyi.. :)

Senede iki defa 30 ar liradan, 60 lira tasarruf yapacağım diye huzurumdan olamam :)

Ne ilgisi var ki mont ile çamaşır makinesinin bozulması arasında? Makineye ilk defa mont girmiş herhalde - o zamana denk gelmiş.

Tasarruf değil de ben kuru temizlemeciye gitsem gitsem senede ancak bir giderim (takım vs. kullanmıyorum işte...), şu pandemi zamanında hiç AVM'lere girmediğim için onu bile yapamam şu sırada... (Bildiğim kullandığım kuru temizlemeciler AVM'lerde...) Üstelik yazlık montumu haftada bir en fazla on günde bir yıkıyorum yani, kuru temizlemeci hiç pratik olmaz benim için.

ero__
22 Eylül 2020, 16:27

Bu da calgon yalanı gibi :)

Makine ağır şeyi kurutmada sıkıntı yaşayıp bozulur diyorsunuz sanırım?

Kendimden örnek vereyim; Arçelik 15 yıllık makine. 2 defa x2 rulman x1 keçe değiştirdim. Rulmanlar ve keçe seti halinde SKF 50 TL. :)

Sj's
22 Eylül 2020, 19:13
Rider's Cleaner sahibi de agir motorcu olan ve isine buyuk hassasiyet gosteren avrupa standartlarinda bir yer. Gonul rahatligiyla teslim edebilirsiniz.

bdrhngvnc
22 Eylül 2020, 21:58
Standart kuru temizleme dükkanı. Az çok işi bilen tüm temizleme dükkanları bu hizmeti verebilir.Bakmayın afilli kelimeler kullandıklarına. Dünya para vermeye gerek yok. Nikwax aldım 2 farklı çeşit artık kendim yıkıyorum. (ekipmanlarım deri değil)

nikwax bugün birinden daha duydum. Tam olarak modellerini ve nasıl yıkadığınızı söyler misiniz? (benimki de revit raceway ceket)
Bir de ne kadar sürede kuruyor :)

ufoz
22 Eylül 2020, 22:29
@Cyan ve @ero bekar herhalde :)

Yahu hiçmi böyle beklenmedik bir şey başınıza gelmedi.

Bir gün hanımın arabasını ödünç alırsın, bozulacağı vardır ama sen kullanırken bozulur.

Elektrik süpürgesini arabaya götürür, uzatmayla temizlik yapayım dersin, tamda sen kırk yılın başı süpürgeyi kullanırken bızulur.

Kumandanın pilini değiştirmeye kalkarsın. Aslında kapağı gündüzden kırıktır, kızın düşürmüştür. Sonuç olarak semin elinde kalır, ihale sana çıkar...

Hşç mi başınıza gelmedinyahu :)

ALİCEM
22 Eylül 2020, 23:00
Yahu kimse bir şey dememiş. Montu cidden makinasa yıkamam monta veya çamaşır makinasına zararlı mı? Eğer öyleyse sadece pantolonu yıkasam bir sorun olur mu? Tech90 kullanıyorum.

Cyan
22 Eylül 2020, 23:23

Bir gün hanımın arabasını ödünç alırsın, bozulacağı vardır ama sen kullanırken bozulur.

Elektrik süpürgesini arabaya götürür, uzatmayla temizlik yapayım dersin, tamda sen kırk yılın başı süpürgeyi kullanırken bızulur.

Kumandanın pilini değiştirmeye kalkarsın. Aslında kapağı gündüzden kırıktır, kızın düşürmüştür. Sonuç olarak semin elinde kalır, ihale sana çıkar...

Bekâr değilim, böyle şeyler başıma hiç gelmedi, kafamız hanımla çok uyuyor herhalde? :) :) Sadece Mart ayında USD 1600'lerden 1470'lere düşünce USD'de duran parayı altına mı gömsem diye düşünürken hanım altın al dedi uymadım korktum dinlemedim, kafamı duvara vuruyorum şimdi... :) :)

ero__
23 Eylül 2020, 00:45

Nayır... (ama evliyim 14 senedir...)

gondors1990
23 Eylül 2020, 08:24
nikwax bugün birinden daha duydum. Tam olarak modellerini ve nasıl yıkadığınızı söyler misiniz? (benimki de revit raceway ceket)
Bir de ne kadar sürede kuruyor :)

Merhaba,

İki modeli var bende Tech Wash olan modelini tek olarak montu ya da pantolonu atıyorum belirtilen ölçekte koyuyorum.Ama iki üründen fazla atılmaması öneriliyor. Kışlık ve su geçirmez olan ürünlerimde ise, yıkmadan sonra Tx.Direct Spray On sprey kullanıyorum.Su geçirmezlik özelliği için. Bu arada dip not: Doğaya sür etkinliğinde Şile'de bu markayı satan yer İngiltere de kraliyet ailesinden onay almış 3.5 markadan biri imiş çok da önemli değil benim için dip not olarak söylemek istedim:)

espresso
23 Eylül 2020, 09:26
Ben mi pasaklıyım yoksa?
Revit montumu 2 yılda sadece kaza yaptıktan sonra çamur oldu diye banyoda elbise askısıyla asıp duşta el yakmayacak kadar sıcak suyla dışından elle yıkadım çamurlarını akıttım. Yazın sürerken sinek vb. yüzünden ön tarafında lekeler olmuştu, biraz çıktı biraz çıkmadı ama sorun değil dedim. Beyaz olan yerleri zaten grileşmişti, onları da sorun etmiyorum.
montun iç kısmını da çamaşır makinasında sentetik soğuk su programında en kısasında yıkıyorum yetiyor.

Riderdenim pantalonumu da üzerindeki su geçirmek özelliği kaybolmasın diye yalnızca bir kere makinada yıkadım. Korumalarını çıkarıp elde yıkıyordum, su görsün yeter diyordum.

bdrhngvnc
23 Eylül 2020, 20:47
Merhaba,

İki modeli var bende Tech Wash olan modelini tek olarak montu ya da pantolonu atıyorum belirtilen ölçekte koyuyorum.Ama iki üründen fazla atılmaması öneriliyor. Kışlık ve su geçirmez olan ürünlerimde ise, yıkmadan sonra Tx.Direct Spray On sprey kullanıyorum.Su geçirmezlik özelliği için. Bu arada dip not: Doğaya sür etkinliğinde Şile'de bu markayı satan yer İngiltere de kraliyet ailesinden onay almış 3.5 markadan biri imiş çok da önemli değil benim için dip not olarak söylemek istedim:)

teşekkür ederim. Şu an ürün olmadığı için önce küvette sabunla suyla kirini aldım daha sonra 14dk 400 sıkım programda 2 kere yıkadım (doğal temizleyici kullandım) şu an pırıl pırıl oldu kurumasını bekliyorum. Not: ceketim beyaz :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Ben mi pasaklıyım yoksa?
Revit montumu 2 yılda sadece kaza yaptıktan sonra çamur oldu diye banyoda elbise askısıyla asıp duşta el yakmayacak kadar sıcak suyla dışından elle yıkadım çamurlarını akıttım. Yazın sürerken sinek vb. yüzünden ön tarafında lekeler olmuştu, biraz çıktı biraz çıkmadı ama sorun değil dedim. Beyaz olan yerleri zaten grileşmişti, onları da sorun etmiyorum.
montun iç kısmını da çamaşır makinasında sentetik soğuk su programında en kısasında yıkıyorum yetiyor.

Riderdenim pantalonumu da üzerindeki su geçirmek özelliği kaybolmasın diye yalnızca bir kere makinada yıkadım. Korumalarını çıkarıp elde yıkıyordum, su görsün yeter diyordum.

aynı şekilde beyaz revit montumu kazadan sonra lifle ılık suyla yıkıyordum fakat artık iyice grileşti :) yıkadım şu an tertemiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Yahu kimse bir şey dememiş. Montu cidden makinasa yıkamam monta veya çamaşır makinasına zararlı mı? Eğer öyleyse sadece pantolonu yıkasam bir sorun olur mu? Tech90 kullanıyorum.

ben sorunuzu anlayamamıştım. Az önce Revit raceway beyaz montumu önce duşta ıslatıp sonra sabunla süngerle biraz kirleri çıkarttım daha sonra 14dk 400 sıkım programda 30 derecede yıkadım 2 kere. Çok güzel oldu. Ağartıcı, deterjan kullanmadım korkuma :) Doğal ürünler vardı evde onları kullandım

meditugra
24 Eylül 2020, 15:30
Bence de güzel işler yapıyorlar.Ben tekstil ekipmanlarımı korumak için Putoline Textile Proof and Protect var , onu kullanıyorum . hem yapısını koruyor, hem su geçirmez yapıyor hem de kiri üstünde tutmuyor. ve aynı zamanda hava geçirme özelliği de var . sürekli böyle temizletmeye vereceğime koruyucu ürün kullanmak çok daha mantıklı.

BloodyBaron
24 Eylül 2020, 17:39
Doğal ürünler derken ne gibi ürünler var elinizde. Ben de hassas ürünleri yıkarken çok güçlü deterjanlar kullanmak istemiyorum.

ufoz
09 Ekim 2020, 19:49
Kışlık montum biraz tozlu görünüyordu.
Yavaş yavaş kullanma zamanı geliyor.
Bu hafta herzamanki kuru temizleyiciye verdim.
İçliğini makinada, mont kısmını elde yıkamışlar.
Pırı pırıl olmuş.

"Normalde 60 lira ama, siz sürekli getirdiğiniz için 40 lira" dediler.

oluroyle
11 Ekim 2020, 23:33
Vay be ne güzel hizmetler. Montun cebine kedi işediği için mecbur makineye attım bende. Elde asla çıkmazdı bence, o kokuya da tahammül edemedim. Buralarda yok böyle dükkanlar.

ufoz
12 Ekim 2020, 00:05
Vay be ne güzel hizmetler. Montun cebine kedi işediği için mecbur makineye attım bende. Elde asla çıkmazdı bence, o kokuya da tahammül edemedim. Buralarda yok böyle dükkanlar.

Oralar, nereler ?

bdrhngvnc
12 Ekim 2020, 01:09

varsın olmasın zaten ben de önce elde yıkayıp kirleri yumuşatıp kısa programda makineye attım çok güzel oldu :)

bdrhngvnc
27 Ekim 2020, 13:57
revit chevron 2 deri eldivenlerimi verdim. Çok güzel temizlenmiş rengi açılmış, kokusu gitmiş. Ceketime cesaret edemedim ama eldivende çok güzel hizmet aldım. Aklınızda bulunsun fiyatlara da zam gelmiş gitmeden önce arayıp bilgi alabilirsiniz :)