PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2014 Model Nc750 X ABS ışığının yanıp sönmesi

apocoban28
18 Eylül 2020, 17:35
Merhaba arkadaşlar 2014 model Nc 750 X aldım yakın zamanda. Sizlere sormak istediğim bir şey var. Dün arka tekerin rulmanlarını ve ön arka balatayı yenilettim. Sabah yola çıktığımda ABS ışığı yanıp sönüyordu. Önceden yanmıyor diye hatırlıyorum . Daha sonra ani bir firenle asfaltı öptüm 🙂 Allaha şükür hiç bir sorun yok. Sonrasında ise ABS ışığı motor hareket ettiğinde sönüyor olması gerektiği gibi seyir halinde ise kapalı halde kalıyor. ? Sabah arızalımıydı sonra düzeldi mi ? Bu neden böyle oldu bunları anlamadım.Yardımlarınız için çok teşekkürler.

cıbılduck
18 Eylül 2020, 20:38
Normali şudur hocam, ABS ışığı kontak açınca yanar, harekete geçince söner. Yandığı esnada devrede değildir. Benim motorumda öyle en azından. ABS yanıyorsa ya az önce ABS tetiklenmiştir, ya da kontak açılmıştır ABS devreye girmemiştir henüz.

oguncelik
18 Eylül 2020, 21:20
Benim nc de öyle, kontak açıkken abs yanıyor, harekete geçince sönüyor.

to1ga
19 Eylül 2020, 02:40
İlk starttan sonra teker dönene kadar abs yanıp söner. Teker döndükten sonra abs tamamen söner. Teker döndükten sorna hala daha yanıp sönüyor veya tamamiyle yanıyosa devre dışıdır. O an bi pislik mislik neyim kaçmıştır devre dışı kalacağı tutmuştur.

figoksel
19 Eylül 2020, 10:12
Arka teker montajı doğru olmayabilir.
Tekerdeki çember ve sensör arası mesafe, max. mesafenin dışına çıkmış olabilir.
Sorun bu ise zaman zaman tekrarlayacaktır.