PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cg mi cub mu?

Sagopa K
15 Eylül 2020, 14:50
birbirlerine karşı avantajları ve dezavantajları nelerdir? şehir içi kullanımda.

TamGazDevam
15 Eylül 2020, 15:23
Birisi açık çatı birisi kapalı çatı.

Cublar yarı otomatik vites olur, geneli 100cc olur. Vergi dilimine girmez.
Cgler ise manuel vites olur. genelde 125cc ve üstü olur.
Her ikisinde de usta konusunda bir sorun yaşamazsın.

Vites harici net farkı söyleyelim, benzin deposu.
Cubların benzin deposu, koltuğun altında olur. Bu şu demek oluyor, her benzin almak istediğinde koltuğun altını kaldıracaksın. Ve bu depolar çok küçük. Ortalama 4lt benzin alıyor.
Cgler ise 11-12ltye kadar alıyordur tahminimce.

Şehir içi kullanımda ise kesinlikle avantajlı olan cup. Debriyaj derdin yok, kalkışlarda çok seri.
İmaj olarakta cub daha mantıklı.

İki tane motosikletim var. Birisi R25, diğeri 100cc mondial. Gündelik olarak mondiali kullanıyorum bende.

arndiol
15 Eylül 2020, 15:45
Cub daha rahat ve pratik. uzun mesafe yapmayacaksanız sadece şehir içi ise cub.

CG daha dayanıklı, yukarda arkadaş detaylı olarak da acıklamış.

Ancak CG kullanan insan profili ciddi anlamda sıkıntılı (istisnalar kaideyi bozmaz) , ben sahsen bedava verseler binmem otobüsü tercih ederim.

Diver07
15 Eylül 2020, 16:45
birbirlerine karşı avantajları ve dezavantajları nelerdir? şehir içi kullanımda.

Modifiye yapmam ben fabrika çıkışı kullanmayı tercih ederim diyorsan cub modeller şehir içi kullanımda iyi.
Modifiye ve CC yükseltme yaparım dersen CG motorlar daha kolay parça bulunmasından ve uyumluluk açısından daha avantajlı ve daha büyük yakıt deposu ile uzun yolda öne çıkıyor.

Mesela YBR 125 ve Honda titan yan sanayi parçaları birçok CG modele uyumludur. gerçi cub modellere de parça bol, ben olsam yine CG derim.

KinqEmpires4
15 Eylül 2020, 16:57
Bende CG ci olarak Cub u tercih edeceğimi hiç sanmıyorum. Cub un büyük avantajı yakıt tüketimi aşırı düşük bassan da yakmıyor. Bassan da gitmiyor orasını da hesaba katarsan CG de performans konusu daha iyi ona göre yakıtı da daha fazla. Debriyaj olması sebebiyle birlikte tüm hakimiyet sende. Scooter tarzı motorları sevmiyorsan tüm sürüşün senin ellerinde olmasını istiyorsan Scooter ve Cub hoşuna gitmeyecektir. Performans olarakta CG her türlü daha ileri seviye , kalkış , uzama , hız. Yok bunların hiçbiri beni ilgilendirmiyor performans , hakimiyet istemiyorum sadece gitsin diyosan Cub al yakıtı düşük hiç yoktan.

ErdemFX
15 Eylül 2020, 21:15
Demek CG konusu açıldı ve kimse modifiyeden bahsetmedi? Hahah, şaka bir yana Cub şehir içinde çok avantajlıdır. CG'ci dediğimiz tayfa tek tekerden düşmeyen modifiye aşıkları kekolardır. CG, CUB'a göre daha sağlamdır çünkü Cub aşırı titriyor. Pahalı markalar hariç.

BloodyBaron
15 Eylül 2020, 21:17
İkisini de kullanan biri olarak ben şehiriçi cup, anayollara çıkılacaksa cg öneririm. Cuplar 80 km hızlarda nefesi tükeniyor.

Sadistic
16 Eylül 2020, 00:41
cub ın grenajları çok çabuk yıpranıyor, ses yapar sürekli

cg ise diğerine nazaran fazla plastik aksam bulunmayan bir motor

100cc cg alıp 150cc yaparak daha seri bir kullanıma sahip olabilirsin.

bu arada apaçi gibi gözükmek istemiyorsan mondial superboy 100, kuba razore 100 gibi cg ye benzemeyen commuterlarda var

Omer55
16 Eylül 2020, 09:55
CG çok zevkli ama kıro motoru diye ismi çıkmış. Tavsiyem kıro diye anılmakta bir beis görmüyorsan CG alman.