PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kazalı motosikletin komple motor kısmını kendi motorsikletime monte edicem

badass
12 Eylül 2020, 23:10
Merhaba babamın 100 cup bir motosikleti var yağ yakıyor rektefiye için baya bi masraf gidiyor birde çin malı silindir satıyorlar pek randıman almazsın dediler bende başka bir motor arayışına girdim ve hurdacı da kazalı bi motosiklet buldum kenbo 125 cc komple motor kısmını bizim motosiklete monte etsem sıkıntı olur mu sizce monte edeceğim motorun seri numarasını filan silicem hurdacı silmemi istiyor . Herhangi bir trafik kontrolünde bi sorun olur mu cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

watercolours
12 Eylül 2020, 23:12
Ben birşey anlamadım. Nokta virgül diye yeni bir şey keşfettiler, bir bakın bence.

karayel90
12 Eylül 2020, 23:16
Merhaba babamın 100 cup bir motosikleti var yağ yakıyor rektefiye için baya bi masraf gidiyor birde çin malı silindir satıyorlar pek randıman almazsın dediler hurdacı da kazalı bi motosiklet var kenbo 125 cc komple motor kısmını bizim motosiklete monte etsem sıkıntı olur mu sizce motor numarasını filan silicem alıcağım motorun . kullandığımız motor zaten vizeye filan girmiyor Allaha emanet biniliyor :) herhangi bir trafik kontrolünde bi sorun olur mu cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Bir çevirmede polisle başınız derde girebilir.Çalmadığınız bu numarası silinmiş,alt motor yüzünden hırsız damgası yiyebilirsiniz bence bulaşmayın.

badass
12 Eylül 2020, 23:20
hocam, kusura bakmayın acele ile yazdım bu arada şey ayrı yazılıyor yazım kuralları diye bir şey keşfettiler bir bakın bence

gerivites
12 Eylül 2020, 23:22
Hiçbir polis şüpheli bir durum yoksa şasi ve motor numarasını kontrol etmekle uğraşmaz. Motor numarası okunmuyorsa muayeneden hafif kusurlu olarak geçiyor. Yani sorun olmaz.

badass
12 Eylül 2020, 23:24
çek teşekkür ederim, arabaların motorunu değiştiriyoruz bi problem olmuyor hatta vizeden bile geçiyor motor numarası okunmuyor diye hafif kusur ile geçiyor, acaba motorsiklein içinde aynı şey geçerli mi dedim .

tommygun
12 Eylül 2020, 23:38
Polis farkına bile varmaz, özellikle genç olanların bazıları güneş gözlükleri vs şekil,poz peşinde. Adamın silahı kapsan ruhu duymaz.

ozan1991
12 Eylül 2020, 23:38
muayenede kontrol ediyorlar muayene harici kimse şasi numarama bakmadı çoğu kişidede böyledir ama istisna durumlar vardır illaki

volkanmet86
14 Eylül 2020, 09:30
motor kısmı sorun olmaz. muayene de bile hafif kusur. al tak devam et. önemli olan sase numarası. motor sarf malzemeye giriyor.

tarikcapar
14 Eylül 2020, 09:37
Kuba FastWind 200R motorumun üstünde 1 yıldan fazla Mondial Drift 150 Motoru kullandım. 250cc ye yükseltilişl motordu. bi çok kez çevirmeye girdim. Muayneye girer mi bilmem ama Çevirmelerde sorun yaşamadım. Depoda Kuba, altta Mondial yazıyordu.

https://i.hizliresim.com/TGWJQJ.jpg (https://hizliresim.com/TGWJQJ)

Tundzhay
14 Eylül 2020, 10:45
Bir çevirmede polisle başınız derde girebilir.Çalmadığınız bu numarası silinmiş,alt motor yüzünden hırsız damgası yiyebilirsiniz bence bulaşmayın.

Ne zaman polis senin motosikletinin motor numarasını kontrol ettiğini gördün?

muayene esnasında sorun çıkartırlar mı bilemedim, ama motor no okunmuyor diye hafif kusurlu geçiyor. Bir keresinde arkadaşın hyosung gt250r motosikletini muayeneye götürmüştüm, grenajı yüzünden motor no bulamamıştı. okuyamamıştı. O yüzden motor no okunmuyor- hafif kusurlu olarak geçmişti.

arndiol
14 Eylül 2020, 11:19
ooo çalıntı motor alıp motorunu baska motora takacagım diyip tavsiye istemek.

https://galeri14.uludagsozluk.com/805/seni-daha-yakindan-tanimak-istiyorum_1497495.jpg

RoofRoof
14 Eylül 2020, 13:18
Ne zaman polis senin motosikletinin motor numarasını kontrol ettiğini gördün?

muayene esnasında sorun çıkartırlar mı bilemedim, ama motor no okunmuyor diye hafif kusurlu geçiyor. Bir keresinde arkadaşın hyosung gt250r motosikletini muayeneye götürmüştüm, grenajı yüzünden motor no bulamamıştı. okuyamamıştı. O yüzden motor no okunmuyor- hafif kusurlu olarak geçmişti.

İlk girdiğim çevirmede polis direk motor no sormuştu.Acemi duruyordu ama belli olmaz tabii bu işler

yokon
14 Eylül 2020, 14:54
Polis bugün motor numarasına bakmadı diye yarın da bakmayacak anlamına gelmiyor. En doğrusu kendi motosikletini tamir ettirmendir. Alacağın motorun çalıntı olmadığını bilemezsin.

gerivites
14 Eylül 2020, 15:27
Polis bugün motor numarasına bakmadı diye yarın da bakmayacak anlamına gelmiyor. En doğrusu kendi motosikletini tamir ettirmendir. Alacağın motorun çalıntı olmadığını bilemezsin.

Muayeneden geçiyor, polislik birşey yok. Şasi numarası aynı olsa yetiyor. Polis ne diyecek motor numarası okunmuyorsa. Muayene geçirmesinler o zaman. Kaldı ki polis motor numarasının yerini bile bilmez.