PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teke-Darlık-Şile Hava Durumu

gokhan85
12 Eylül 2020, 12:45
Arkadaşlar, gökyüzü gri bulutlarla dolu ama hava durumu yağmur yağma ihtimalini yok denecek kadar az gösteriyor. Tahmini olan var mı, yağar mı?

watercolours
12 Eylül 2020, 13:04
Yağar, veya yağmaz.

gokhan85
12 Eylül 2020, 13:08
Evet ben de öyle tahmin etmiştim. Çok teşekkürler

ozan1991
12 Eylül 2020, 14:08
yağsa bile geçiş olur kısa sürer yerler hemen kurur

ero__
12 Eylül 2020, 14:26
Yağarsa yol çizgilerinden uzak durunuz. Zaten kayıyor evet ama oranın çizgilerinde sıkıntı var sanki. Lastiğim Angel GT 2 beni dahi terletti...

gokhan85
12 Eylül 2020, 14:34
Teşekkürler, benim de lastikler Rosso Corsa 2. Kuru zeminde müthişler ama ıslakta malum. Bakalım nasıl olacak. Yola çıkıyorum şimdi

Olcay Avşar
12 Eylül 2020, 14:59
Gece yarısına kadar ihtimal yok gösteriyor, sabah yağacak uyarısı var.

gokhan85
12 Eylül 2020, 15:29
Darlık'a vardım. Yer yer yoğun bulutlar var ama burası günlük güneşlik.

arndiol
12 Eylül 2020, 15:40
Artık acılan konuların kalitesi iyice düşüyor . Hadi yağmura yakalanırsam ne yapmam lazım diye konu acsan tamam da hava durumu tahmini nedir ya.

Bu arada size cok gizli bir bilgi vereceğim, aşağıdaki linke tıklayınız.

https://www.google.com/search?rlz=1C1GCEU_enTR824TR824&sxsrf=ALeKk02NbxIpSqIJWcZDZixrbVwAdsl-0g%3A1599914269233&ei=HcFcX9XwDfGP1fAPqIi-gAw&q=darl%C4%B1k+%C5%9File+Hava+Durumu&oq=darl%C4%B1k+%C5%9File+Hava+Durumu&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzIGCAAQCBAeMgYIABAIEB46BAgAEEc 6DAgjECcQnQIQRhCAAjoGCAAQBxAeOgYIABAFEB46DwgjELACE CcQnQIQRhCAAjoICAAQCBAHEB46CAgAEAgQDRAeULg9WKdNYM9 OaAFwAXgAgAHaAogBjwqSAQcwLjYuMS4xmAEAoAEBqgEHZ3dzL XdpesgBCMABAQ&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwiV88CN0ePrAhXxRxUIHSiED8AQ4dUDCA0&uact=5

cıbılduck
12 Eylül 2020, 15:57
Yaz bitti basladık yine hava durumu gözlemeye :cherry:

tommygun
12 Eylül 2020, 20:58
Ben de Teke Darlık tarafını kışın daha bir başka seviyorum, bomboş oluyor. Rahat rahat, istediğiniz tempoda sürüyorsunuz.

watercolours
12 Eylül 2020, 22:51
15 dakika sonra bakkala gideceğim, açık olur mu sizce?

sharkspeedr2
12 Eylül 2020, 23:04

yok bug'ta kalır

gokhan85
13 Eylül 2020, 01:04
Herbiri ayrı bir psikolojik vaka denebilecek kadar iticilikte yarış içinde olanlar, yazdığı mesajların %90 nını sözümona birileriyle dalga geçmek için yazanlar, her mesajından kibir fışkıranlar. Evet burası motosiklet.net.

Bir de tam bir klişe olan Salih miydi neydi O'nu da yakıştırın tam olsun. Neyseki içimizde her zaman pozitif düşünebilen, insanlarla diyaloğu sağlam kişiler var da forum çekilir hal alıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Gece yarısına kadar ihtimal yok gösteriyor, sabah yağacak uyarısı var.
Çoğu zaman isabetli tahminda bulunuyorlar fakat bir anda çark ettiklerine birçok kere şahit oldum. Ve bulutların görüntüsü hiç de iç açıcı değildi. Ama bu sefer tuttu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

Yağarsa yol çizgilerinden uzak durunuz. Zaten kayıyor evet ama oranın çizgilerinde sıkıntı var sanki. Lastiğim Angel GT 2 beni dahi terletti...

Doğrudur. Teke, Darlık arasında yağmura yakalanmak demek, eve gerisin geri dönmek benim için.

Levent
13 Eylül 2020, 01:09
Artık acılan konuların kalitesi iyice düşüyor . Hadi yağmura yakalanırsam ne yapmam lazım diye konu acsan tamam da hava durumu tahmini nedir ya.

Bu arada size cok gizli bir bilgi vereceğim, aşağıdaki linke tıklayınız.

https://www.google.com/search?rlz=1C1GCEU_enTR824TR824&sxsrf=ALeKk02NbxIpSqIJWcZDZixrbVwAdsl-0g%3A1599914269233&ei=HcFcX9XwDfGP1fAPqIi-gAw&q=darl%C4%B1k+%C5%9File+Hava+Durumu&oq=darl%C4%B1k+%C5%9File+Hava+Durumu&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzIGCAAQCBAeMgYIABAIEB46BAgAEEc 6DAgjECcQnQIQRhCAAjoGCAAQBxAeOgYIABAFEB46DwgjELACE CcQnQIQRhCAAjoICAAQCBAHEB46CAgAEAgQDRAeULg9WKdNYM9 OaAFwAXgAgAHaAogBjwqSAQcwLjYuMS4xmAEAoAEBqgEHZ3dzL XdpesgBCMABAQ&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwiV88CN0ePrAhXxRxUIHSiED8AQ4dUDCA0&uact=5

Bakış açını genişletmelisin. Yazdıgın mesaj sadece polemik yaratmaya yarar, farkında mısın? Kalite diyorsun, fakat yazdığın mesajın kalitesini görmüyorsun ve bu hiç hoş gözükmüyor.

Sence bu arkadas google 'dan hava durumuna bakmamışmıdır? Düşündün mü hiç ? veya mesajını dikkatli okudun mu?
hava durumu yağmur yağma ihtimalini yok denecek kadar az gösteriyor. Zaten bakmış, verdiğin link çöp oldu.

Diğer taraftan, konu ilgi çekmiyor ise cevap vermek zorunda da değil kimse, bu konudan bağımsız olarak söylüyorum, bir konunun yakışıksız kaldığını düşünüp mesaj göndermek kaliteyi cok daha fazla düşürür, gerçekten kalitesiz bir konuya, kimse cevap vermez ise, kaybolur gider, kalite seviyesi de düşmez, ama yazılan her bir mesaj o kalitesizliği kat be kat katlar.

Bu konuya dönecek olursak;

Belki motosikleti uygun değildir yağışlı havaya? Belki yağmurda sürmek istemiyordur, veya o taraflarda olan birilerinden bilgi almak niyetindedir.. Olamaz mı?

Ben ortada bir kaç kalitesizlik görüyorum, fakat o kesinlikle bu konu değil. Lütfen biraz olgunlaşın, bu mesajı da moderatör kimliğimle değil, bir ağabeyiniz, bir kardesinizin yorumu olarak değerlendirin ve artık kendinizi geliştirin.

2020 yılındayız, forum mu kaldı etrafta 3-5 taneden başka? Onu da biz yerle bir etmeyelim.

Hırbonen
13 Eylül 2020, 01:24
Herbiri ayrı bir psikolojik vaka denebilecek kadar iticilikte yarış içinde olanlar, yazdığı mesajların %90 nını sözümona birileriyle dalga geçmek için yazanlar, her mesajından kibir fışkıranlar. Evet burası motosiklet.net.

Bir de tam bir klişe olan Salih miydi neydi O'nu da yakıştırın tam olsun. Neyseki içimizde her zaman pozitif düşünebilen, insanlarla diyaloğu sağlam kişiler var da

Bosver yukardaki ibibikleri,actigi dandik kanala gelmedigin icin kizmistir ;)

atillatopal9
13 Eylül 2020, 13:07
Bakış açını genişletmelisin. Yazdıgın mesaj sadece polemik yaratmaya yarar, farkında mısın? Kalite diyorsun, fakat yazdığın mesajın kalitesini görmüyorsun ve bu hiç hoş gözükmüyor.

Sence bu arkadas google 'dan hava durumuna bakmamışmıdır? Düşündün mü hiç ? veya mesajını dikkatli okudun mu? Zaten bakmış, verdiğin link çöp oldu.

Diğer taraftan, konu ilgi çekmiyor ise cevap vermek zorunda da değil kimse, bu konudan bağımsız olarak söylüyorum, bir konunun yakışıksız kaldığını düşünüp mesaj göndermek kaliteyi cok daha fazla düşürür, gerçekten kalitesiz bir konuya, kimse cevap vermez ise, kaybolur gider, kalite seviyesi de düşmez, ama yazılan her bir mesaj o kalitesizliği kat be kat katlar.

Bu konuya dönecek olursak;

Belki motosikleti uygun değildir yağışlı havaya? Belki yağmurda sürmek istemiyordur, veya o taraflarda olan birilerinden bilgi almak niyetindedir.. Olamaz mı?

Ben ortada bir kaç kalitesizlik görüyorum, fakat o kesinlikle bu konu değil. Lütfen biraz olgunlaşın, bu mesajı da moderatör kimliğimle değil, bir ağabeyiniz, bir kardesinizin yorumu olarak değerlendirin ve artık kendinizi geliştirin.

2020 yılındayız, forum mu kaldı etrafta 3-5 taneden başka? Onu da biz yerle bir etmeyelim.

Abi Eli öpülecek adamsın, Ağzına sağlık..
Bazılarına bu şekilde konuşmak gerçekten çok doğru.
Yahu Hava durumunun %100 güneşli gösterdiği havada sağanak yağdığını hatırlıyorum ben
%90 yağışlı dediğinde ise yağmadığını hatırlıyorum.

ne olur yani insanlara yardım etsek, trollemesek!
Konu başlığını adam açmış, sormuş. ilgilenmiyorsan yazma be kardeşim.
birisi de çıkmış" yağar veya yağmaz" , " bakkala gidiyorum yağar mı " gibi cümleler kurmuş.
bu tür adamlar buraların adamı değil, gidin abi ekşiye kime giydiriyorsanız giydirin.
ancak burada kimse kimseden üstün değil 125cc sürende 600cc sürende 1000cc sürende eşit seviyede yorum hakkına sahip. Ancak tüm bunlar insanları kırmadan incitmeden, güzel dille anlatarak yapılır. yorum yapmak için yorum yapıp spamlamanın anlamı yok. Hemde hiç yok.

burası motosiklet kardeşliği ve paylaşım formudur.

watercolours
13 Eylül 2020, 14:50
Levent Bey'e katılmıyorum. Forumdaki konuların bir zamana direnebilirliği olmalı. Sürüş tekniği sorsanız her zaman geçerlidir. Giyim-kuşam falan sorsanız cevapların soran kişinin işinize yarama süresi belki bir hafta ile birkaç ay arasında değişir (sonuçta kişi o süre içinde cevaplara göre karar verir), soran kişi dışında da pek çok kişiye bilgi sağlar. Motor veya kask tavsiyesi deseniz, keza öyle.

Amma velakin, hava durumu şöyle gösteriyor, doğru mudur?
1-Sizin bu sorunun cevabını ne kadar süre içinde öğrenmeniz gerekiyor? Belki 1-2 saat, maksimum 6 saat içinde, sonra akşam olacaktır zaten. Ertesi gün de hava durumu değişecektir.
2-Bu 6 saat içinde sizin bölgeyi bilip cevap verebilecek kişi sayısı kaç? Makul zamanda sadece 3 kişi cevap verebilmiş.
3-Bu 3 kişi tahminden öteye veya bir sitenin söylediğinden başka bir şey diyebilmiş mi? Hayır.
4-6 saat sonra bu konunun bir amacı veya fonksiyonu kalmış mı? Kalmamış. Bundan sonra kimseye faydası olacak mı? Hayır. İşte, sanal ortama katkınız bu kadar.

Hırbonen
13 Eylül 2020, 16:00
Levent Bey'e katılmıyorum. Forumdaki konuların bir zamana direnebilirliği olmalı. Sürüş tekniği sorsanız her zaman geçerlidir. Giyim-kuşam falan sorsanız cevapların soran kişinin işinize yarama süresi belki bir hafta ile birkaç ay arasında değişir (sonuçta kişi o süre içinde cevaplara göre karar verir), soran kişi dışında da pek çok kişiye bilgi sağlar. Motor veya kask tavsiyesi deseniz, keza öyle.

1-Sizin bu sorunun cevabını ne kadar süre içinde öğrenmeniz gerekiyor? Belki 1-2 saat, maksimum 6 saat içinde, sonra akşam olacaktır zaten. Ertesi gün de hava durumu değişecektir.
2-Bu 6 saat içinde sizin bölgeyi bilip cevap verebilecek kişi sayısı kaç? Makul zamanda sadece 3 kişi cevap verebilmiş.
3-Bu 3 kişi tahminden öteye veya bir sitenin söylediğinden başka bir şey diyebilmiş mi? Hayır.
4-6 saat sonra bu konunun bir amacı veya fonksiyonu kalmış mı? Kalmamış. Bundan sonra kimseye faydası olacak mı? Hayır. İşte, sanal ortama katkınız bu kadar.

Levent Bey haa

Yakismadi senin gibi sith lorduna :(

atillatopal9
13 Eylül 2020, 17:28

hocam sen zaten hiçbir şeye katılmıyorsun. Kendi hukuk ve Anayasaların var.
bir şeyi akıl edememişsin.

"makul zamanda bu konuya 3 kişi yorum yazabilmiş" önemli olan konuyu kaç kişi gördü. bende makul zamanda konuyu gördüm ancak bölgeye yakın olmadığım için cevap vermedim. yani konu aslında bir çok kişiye ulaşabiliyor ve ilgili insanlar yorum yapıyor veya yapmıyor.

madem katkıdan bahsediyoruz

Yağar, veya yağmaz.

senin katkılı oluşun buysa eğer, varsın bizlere katkın olmasın.

watercolours
13 Eylül 2020, 18:43
6 saatlik ömrü olan başlığa benim katkım o kadar olur. Nasılsa bir daha kimse bakmayacak bu başlığa.

Levent Bey haa

Yakismadi senin gibi sith lorduna :(

Hep merak ederdim, kimse profillere bakıyor mu diye. :queen:

RuzgarAşkı
13 Eylül 2020, 20:22
Bu forum bazen, forum ile What's up grubu arası bir şeye dönüşüyor ki, bunun samimiyetten kaynaklandığını düşünüyorum. Bu durum beni çoğu zaman rahatsız etmiyor.. Rahatsız ettiği zaman da cevap vermezsin olur biter, kafaya takmaya gerek yok.

watercolours
13 Eylül 2020, 21:14
Takmadım zaten. WhatsApp'mış gibi cevap verdim.