PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBR 250 Çalışmama gaz yememe sorunu

HRider
11 Eylül 2020, 16:56
Arkadaşlar, arkadaşla normal seyir halinde iken. Hiçbir sıkıntı yokken giderken, Birden yavaşladığımız sırada motor stop etti ve çalışmadı.
Marş basıyor ama çalışmıyor. Zar zor marşa basıp çalıştırdığımızda ise, tam gaz verince max 4bin devire çıkıyor. Gazı bırakınca anında stop ediyor. Bu sırada motordan benzin kokusu geliyor çalışmaya zorladığımızda. Sorun ne olabilir?

turkerboss
11 Eylül 2020, 17:18
Arkadaşlar, arkadaşla normal seyir halinde iken. Hiçbir sıkıntı yokken giderken, Birden yavaşladığımız sırada motor stop etti ve çalışmadı.
Marş basıyor ama çalışmıyor. Zar zor marşa basıp çalıştırdığımızda ise, tam gaz verince max 4bin devire çıkıyor. Gazı bırakınca anında stop ediyor. Bu sırada motordan benzin kokusu geliyor çalışmaya zorladığımızda. Sorun ne olabilir?

Tıpatıp aynı problem benim motorumda da oldu (mondial z-one 150) durmak üzereyken boğulur gibi oldu sonra stop etti çalıştırınca da 4 bin deviri geçmiyodu ki 4 bin devire doğru geldiğinde bujinin ordan çıtırdama sesleri geliyodu depoya baktım pislik vardı gittim polise otostop çektim gecenin bi saatinde bidonla benzin alıp geldim doldurdum problem yine çözülmedi ki karbüratöre temiz benzin gelmesini vs de bekledim ne yaparsam yapayım 3500 4 bin deviri geçmiyodu biraz daha gaz verdiğimde de boğuluyodu buji çatırdıyodu ve stop ediyodu o gece motoru yaklaşık 1 km falan ittim eve bıraktım. sabah da gittim çalıştırmaya neyi var diye bakarken buji piposunu söktüm taktım bişeyler yaptım düzeldi ama motorun bozulduğu o gece de çıkardım taktım buji piposunu yine de düzelmemişti ne olduysa sabaha kadar olmuş motor çalışır hale gelmişti