PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mikrofon benim sesimi almiyor

bezor1
10 Eylül 2020, 18:00
beyler kanalim icin daha kaliteli icerik üretmek icin kamerami degistirdim ve mikrofon aldim mikrofonuda en kalitelisinden aldim pop filiter vs taktim ruzgar sesi gelmesin diye mikrofon azimin icindeydi resmen ama mikrofon benim sesiimden cok motorun sesini almis motorun sesi benim sesimi bastirmis bu konu hakkinda ne yapabilirim bir bilgisi olan varmi acaba ses kayit islemini telefondan yapiorum kaska taktigim mikrofonunu telefona bagliyorum

Ali Mert
10 Eylül 2020, 18:13
Ben ceketin içine koyuyorum, hem sesimi hem motor sesini rahatça alıyor.Vizörü kaparsan rüzgar sesi falan azalır. Bir de çenenin alt kısmında kumaş olan kask modelleri daha iyi oluyor mikrofon için.
Post-prodüksiyon açısından, ekolayzır ile "vokal" ayarı üzerinden insan sesinin yakın olduğu frekansı güçlendirebilirsin tercih ettiğin program aracılığı ile. 2000 civarı frekanslar insan sesine ait.

bezor1
10 Eylül 2020, 20:16
kaskım çene kısmında kumaş olanlardan ls2 f353 mikrofonu oraya takıorum agzıma gelicek şekilde ama gende motorun sesi benim sesimi bastırmış kullandıgınız program nedir acaba ve montun içerisinde nereye takıyorsunuz mikrofonu

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

Ben ceketin içine koyuyorum, hem sesimi hem motor sesini rahatça alıyor.Vizörü kaparsan rüzgar sesi falan azalır. Bir de çenenin alt kısmında kumaş olan kask modelleri daha iyi oluyor mikrofon için.
Post-prodüksiyon açısından, ekolayzır ile "vokal" ayarı üzerinden insan sesinin yakın olduğu frekansı güçlendirebilirsin tercih ettiğin program aracılığı ile. 2000 civarı frekanslar insan sesine ait.

dostum adobe audition dan gürültü engelem vs denedimde benim sesimi de kıstı :) montun içine koymak mantıklı gibi gelior ama ozman sesi düzgün alırmı ki ?

Albertorun
11 Eylül 2020, 01:14
Tüylü mikrofon kullan

Ali Mert
11 Eylül 2020, 03:55
kaskım çene kısmında kumaş olanlardan ls2 f353 mikrofonu oraya takıorum agzıma gelicek şekilde ama gende motorun sesi benim sesimi bastırmış kullandıgınız program nedir acaba ve montun içerisinde nereye takıyorsunuz mikrofonu

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

dostum adobe audition dan gürültü engelem vs denedimde benim sesimi de kıstı :) montun içine koymak mantıklı gibi gelior ama ozman sesi düzgün alırmı ki ?

Boya marka yaka mikrofonu kullanıyorum, hiç ayar vs. yapmadan direkt olarak yakama taktım ve mükemmel alıyor sesi. Şans işte. Gürültü engelleme sevmiyorum ben, ses kalitesini düşürüyor. Sesin üzerinde kendim oynuyorum audacity ile.