PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bursa'daki motorculara sorum yardım gerekiyor

MSRL
06 Eylül 2020, 17:45
Merhaba 3 yıl sonra motosiklet almayı düşünüyorum sıfır bursada güzel bi usta var mıdır her hangi bir sorunda uğrayacağımız ve güzel bir motosiklet lastikçisi değişim vs. için sıfır bajaj rs 200 düşünüyorum her sorunda servise gitsem ekstra ne kadar para alıyolar

SuleymanE
06 Eylül 2020, 19:17
3 yıl sonra kim öle kim kala kardeşim, fazla uzun vadeli planlar yapmışsın sen. Yine de soruna cevap vereyim.

Sıfır aldığın motorunu yetkili servisine bakıma götürmen gerekecek garantiden çıkmaması için. Zaten senden kaynaklanmayan bir nedenle sorun yaşarsan ücretsiz çözmeleri gerekiyor, garanti bunun için var. Bursadaki bajaj satan ve yetkikli servisi olan bayiilerin en başında şukla motor(motocross) ve tekyıldız geliyor. Normalde tekyıldız suzuki-benelli-sym bayiisiydi, bajajın sitesinde bayii olarak adı var, sanırım bajajla da anlaşmış.

Bu iki servise de gönül rahatlığıyla gidebilirsin.

Motosiklet lastiği değiştirmek için de sana tavsiye edebileceğim Bursada güzel bir yer var; Buz motor. Yeri de millet mahallesinde, çevre yolu üzerinde. İnternetten aratırsan tam adresine ulaşırsın. İşçiliğiyle, efendiliğiyle çok iyi bir esnaf, gönül rahatlığıyla gidebilirsin. 150cc çin malı motora da Kawasaki ZX10R motora da aynı ilgi alakayı gösteriyor. Motosiklet lastiği konusunda uzmanlaşmış bir yer, sökme,takma,balans vs her şeyi yapıyor.

3 yıl sonra inşallah yeniden görüşmek üzere, fiyatlar bu hızla artmaya devam ederse belki de 4 yıl sonra, kim bilir... :)

.

selçuk sezer
06 Eylül 2020, 19:23
3 yıl sonra kim öle kim kala kardeşim, fazla uzun vadeli planlar yapmışsın sen. Yine de soruna cevap vereyim.

Sıfır aldığın motorunu yetkili servisine bakıma götürmen gerekecek garantiden çıkmaması için. Zaten senden kaynaklanmayan bir nedenle sorun yaşarsan ücretsiz çözmeleri gerekiyor, garanti bunun için var. Bursadaki bajaj satan ve yetkikli servisi olan bayiilerin en başında şukla motor(motocross) ve tekyıldız geliyor. Normalde tekyıldız suzuki-benelli-sym bayiisiydi, bajajın sitesinde bayii olarak adı var, sanırım bajajla da anlaşmış.

Motosiklet lastiği değiştirmek için de sana tavsiye edebileceğim Bursada güzel bir yer var; Buz motor. Yeri de millet mahallesinde, çevre yolu üzerinde. İnternetten aratırsan tam adresine ulaşırsın. İşçiliğiyle, efendiliğiyle çok iyi bir esnaf, gönül rahatlığıyla gidebilirsin. 150cc çin malı motora da Kawasaki ZX10R motora da aynı ilgi alakayı gösteriyor. Motosiklet lastiği konusunda uzmanlaşmış bir yer, sökme,takma,balans her şeyi yapıyor.

3 yıl sonra inşallah yeniden görüşmek üzere, fiyatlar bu hızla artmaya devam ederse belki de 4 yıl sonra, kim bilir... :)

.
Bence aradan üç yıl geçmış yani üç yıl öncesinden bahsediyor şimdiki zaman galiba motoru şimdi alacak gibi

SuleymanE
06 Eylül 2020, 19:31
Bence aradan üç yıl geçmış yani üç yıl öncesinden bahsediyor şimdiki zaman galiba motoru şimdi alacak gibi

Valla ben çok düz bir insanım, "3 yıl sonra motosiklet almayı düşünüyorum" yazdığı için 3 yıl sonra alacak zannettim. Mühendis aklı işte, benim hatam :P

Halbuki "Geçen 3 yılın sonunda nihayet motosiklet almayı düşünüyorum" veya "3 yıldır düşündüğüm motoru sonunda alacağım" vs yazsa daha kolay anlardım ama sağlık olsun.

Umarım aradığı cevaba ulaşmıştır. Sıfır alacağı garanti kapsamındaki motoru dışarıdaki özel servislere götürüp garantisini bozması da çok mantıklı olmaz.

Ayrıca bursadaki bajaj servisleri de zaten öyle aman aman çok abartı pahalı servisler değil.

MSRL
06 Eylül 2020, 19:35

aynen yanlış iletmişim 3 yıl oldu son motorumu satalı 3 yıldır kullanmıyorum nasipse 10 gün içinde almayı planlıyorum açıkcası

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Motosiklet lastiği değiştirmek için de sana tavsiye edebileceğim Bursada güzel bir yer var; Buz motor. Yeri de millet mahallesinde, çevre yolu üzerinde. İnternetten aratırsan tam adresine ulaşırsın. İşçiliğiyle, efendiliğiyle çok iyi bir esnaf, gönül rahatlığıyla gidebilirsin. 150cc çin malı motora da Kawasaki ZX10R motora da aynı ilgi alakayı gösteriyor. Motosiklet lastiği konusunda uzmanlaşmış bir yer, sökme,takma,balans vs her şeyi yapıyor.

.

çok sağolasın bilgin için çok yararlı oldu teşekkürler

selçuk sezer
06 Eylül 2020, 19:39
Bende bajaj için motocross u tavsiye ederim osmangazi panayır mahallesinde

enes_ayx
07 Eylül 2020, 08:21
Bey motoya gidebilirsin tüm aksesuar malzemelerimi ordan temin ettim 2.el motorlarımında bakımını orda yapmıştım cana yakın ilgililer

CanAydın
08 Eylül 2020, 14:02
3 yıl az yaa 500 sene sonra alcağın motoru sor sen.