PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cg hakkında ne düşünüyorsunuz

türk1313
04 Eylül 2020, 12:52
Sizce cg alınırmı iyi ve kötü özellikleri nelerdir

arndiol
04 Eylül 2020, 14:47
motoru sağlam oluyor, kalan parçaları kötü.

kullanan tayfa apaçi oluyor %90.

cg mecbur kalsam bile binmem o nedenle.

KinqEmpires4
04 Eylül 2020, 16:18
Cg kullanıyorum.Motorunun sağlam olduğunu düşünmüyorum yalnız acısını çıkararak kullandığımıda belirteyim.Sürekli kesicide kullanma, boşta kesiciye sokma , teker tamamen oyuncak amaçlı kullanıyorum. 15 bin kmde motorum daha doğrusu motosikletim çünkü şuan üzerinde 4.motoru var. 100 lük olarak aldığım motoru önce subap kesmesi sonucu 149 cc ye modifiye ettim. Bir süre sonra şanzıman sorun çıkardı motoru komple dağıttık sökülmüşken piston silindir çizik görünüyordu. 166 cc 65.5 piston kısa silindir toplandı krankta sorunluydu krankta değişti. Bu şekilde baya uzun süre kullandım.En sonda yine krank kilitledi. 4.kez motor toplarken daha sağlam malzemelerle toplamayı düşünerek 200 lük MSR krank + 250 lik MSR üst kapak + pz 30 karbüratör + 65.5 mm 76 boy MSR boş silindir + ATG Çift sekman 65.5 mm piston ve bu sisteme uyacak itecek mili ve saplamalar dahil yeni motor topladım. Şuan topladığım motorda 209 cc. Özellikle uzun ömürlü olsun diye uzun silindir toplamadım. Sisteme aşırı yük bindirecek modifiye yok. Eksantrik falan orjinal. Zaten sürekli yağ bakımlarını falan yapan biriyim. Filtre sökük gezmem. Ona rağmen CG motorlar pek dayanmıyor.Yeni motor içinde rodaj falan çoktan bitti. Uzun süre kullandıracak mı hayırlısıyla göreceğiz. CG motoru zorlamaya gelmiyor özellikle modifiyeli CG motorların zorlamayla ömürü bitiveriyor. Eğer düzgün kullanacaksan şans işi uzun süre kullanabilirsin :). CG motorda Kuzenim 20 bin km dir aynı motoru kullanıyor.Teker , redline hiç işi olmaz. Yüzdenin büyük payı senin kullanım tarzın. 15-20 bin km CG tecrübem var başka sorun varsa alabilirim :)

Uğur
04 Eylül 2020, 16:34
Bir önceki açtığınız konuda (http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/204296-cg-motoru-nasil.html) gerekli cevaplar verildi. Lütfen aynı başlıktan devam ediniz.