PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eğitim

eeeemmreee
04 Eylül 2020, 10:52
Merhaba abilerim. Bazen konularda eğitim tavsiyesi isteyenler oluyor. Bu kişiler motosiklet ehliyeti olan kişiler. Ehliyet alınca yeterince eğitim verilmiyor mu? Eğitimin amacı ne? Anlatırsanız çok sevinirim.

arndiol
04 Eylül 2020, 11:02
sürücü kursu sadece sınavı gecmene yetecek kadardır. guvenli sürüş bambaska bir konu.

watercolours
04 Eylül 2020, 11:08
Sürücü kursu, kişiyi trafikte güvenli bir şekilde taşıt kullanacak şekilde eğitim verir, bu uluslararası olan kısmı.
Ama burası Türkiye. Devlet, kursu zorunlu tutmuş. İnsanlar da evrak kısmını tamamlamak için kurs açmış.

eeeemmreee
04 Eylül 2020, 11:40
Sürücü kursu, kişiyi trafikte güvenli bir şekilde taşıt kullanacak şekilde eğitim verir, bu uluslararası olan kısmı.
Ama burası Türkiye. Devlet, kursu zorunlu tutmuş. İnsanlar da evrak kısmını tamamlamak için kurs açmış.
Anladım teşekkür ederim

sürücü kursu sadece sınavı gecmene yetecek kadardır. guvenli sürüş bambaska bir konu.

Yani aslında bize gerçek anlamda motor sürmeyi öğretiyor değil mi?

shruikan
04 Eylül 2020, 11:48
Yani aslında bize gerçek anlamda motor sürmeyi öğretiyor değil mi?

Ballı olmak lazım öyle bir kurs bulmak için

ahmetmert58
04 Eylül 2020, 11:49
kurslar sadece motoru sürmeyi ( debriyaj kullanımı, kütüklerin kullanımı, fren ve gaz kullanımı vb. ) öğretiyor. maalesef motosiklet sürmek, üstüne binip düşmeden gidebilmek değildir. bu bilimum tekerlekli araçlar için de geçerlidir. trafiğin akışını öğrenmek, tehlike arz eden durumlar da nasıl davranılacağını bilmek gerekir. bunları da güvenli sürüş eğitimi veren kurumlar sağlıyor genelde. bence internetten de öğrenebilirsin. özellikle barkın bayoğlu'nun videoları hem çok açıklayıcı hemde en doğru bilgilerdir kanımca.

watercolours
04 Eylül 2020, 12:58
Teknik olarak ehliyet aracı kullanmak için değil, aracı trafikte kullanmak için yeterliliği gösterir. Dağın başında, yol olmayan yerde trafik polisi gördünüz mü hiç?
Ama bizim ehliyet kursları, özellikle de motosiklette, sadece ilk kısma odaklanıyor.

ErenArslan
04 Eylül 2020, 13:12
şimdilerde kurslar yine iyi 2006 da ehliyetimi almaya kendi motorumla gitmiştim.
4 tane kukanın arsından geçtim ve aldım

Nikkfurie
04 Eylül 2020, 13:32
......Yani aslında bize gerçek anlamda motor sürmeyi öğretiyor değil mi?.......

maalesef düşündüğün daha doğrusu olması gerektiği gibi değil ehliyet kursu eğitimleri... herhangi bir ehliyet kursuna gittiğinde sana motosiklet sürmeyi biliyormusun diye sorarlar !

hasmet
04 Eylül 2020, 14:42
Merhaba abilerim. Bazen konularda eğitim tavsiyesi isteyenler oluyor. Bu kişiler motosiklet ehliyeti olan kişiler. Ehliyet alınca yeterince eğitim verilmiyor mu? Eğitimin amacı ne? Anlatırsanız çok sevinirim.

Hayır, verilmiyor.

Amaci güvenlik.

Bu noktada motosiklet ile araba arasında büyük fark mevcut. Motosiklet ile kazaya karışma riski çok daha fazla, kazanın ölüm ya da sakatlık ile sonuçlanma riski de çok daha fazla. Bu riskleri azaltmak için ekstra eğitim şart.

eeeemmreee
04 Eylül 2020, 21:38
Bütün cevap yazan abilerime, kardeşlerime teşekkür ederim. İyi akşamlar dilerim.