PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tracer 700 egzoz

Youngracer
02 Eylül 2020, 17:50
Öncelikle herkese merhabalar. Orijinal egzozun ses seviyesinden memnun olsam da motorun düşük devirlerde adeta scooter edası ile çalışması hoşuma gitmediği için çok yüksek ses çıkartmayan kimseye rahatsızlık vermeyen benim de başımı polisle belaya sokmayan :D ama normal egzozdan daha tok ses verebilen bir egzoz araştırıyorum. Akrapoviçlerin kendi susturucuları ile kullanıldığında çok abartı sesi olmadığını ve hoş bir tonu olduğunu okudum. Almak istediğim model tamamen titanyum olan internette MT-07 uyumlu diye geçen model. Ama aklımda 2 soru var.
İlk sorum susturucu ile ses seviyeleri insanları rahatsız edecek düzeylerde oluyor mu ve polisler ceza yazıyor mu ?
Şu an motorun üstünde orta sehpa var egzozu satın alacağım yer orta sehpa uyumluluğu hakkında bir bilgilerinin olmadığını söyledi,egzoz orta sehpa ile uyumlu mudur ?
Şimdiden teşekkürler :)

knuis
02 Eylül 2020, 19:12
farketmiyor. 1,5 ay oldu susturucu olduğu halde çevirmede 1500 tl yedim.
susturuculu egzozun susturucusunuda susturmak için extra bir işlem yapmayacaksanız geçmiş olsun :D

fb__ömer
02 Eylül 2020, 19:17
Slip on tiger.

cıbılduck
02 Eylül 2020, 19:19
Her polis gördüğünde, polisi geçtim reflektörlü yelek gördüğünde bile elin ayağın dolanır kardeşim pek değmez bence aldığın riske.

Youngracer
02 Eylül 2020, 20:04
@knuis
Youtube da db karşılaştırması baktım hocam ama normal egzoz ile ekstra bir fark yok.(db logartmik ölçülüyor her 1db 10 katt fark demek ama gerçek dünya koşullarında tabikide 1 db ses inanılmaz bir fark yaratmıyor). Kullandığınız egzoz akrapoviç miydi tiger veya sc projectlerin susturucuları çok da susturmuyor diyorlar :D

(Aslında mesajı cevapla şeklinde atmıştım ama otomatik olarak alıntılamadı forumda genelde okuyorum o yüzden beceriksizliğimin kusuruna bakmayın :))

f0cus
02 Eylül 2020, 20:35
4-9 bin lira fiyat aralığı olan akrapoviclerden bahsediyorsan susturuculu fazla ses çıkaracağını sanmam ama n11 gittigidiyor gibi yerlerde satılan 3. 4. kalite çakmalardan bahsediyorsan polis güzelce cezasını yazar motoruda parka çeker. Desibel ölçümü yapılmıyor çevirmelerde

Youngracer
02 Eylül 2020, 23:49
4-9 bin lira fiyat aralığı olan akrapoviclerden bahsediyorsan susturuculu fazla ses çıkaracağını sanmam ama n11 gittigidiyor gibi yerlerde satılan 3. 4. kalite çakmalardan bahsediyorsan polis güzelce cezasını yazar motoruda parka çeker. Desibel ölçümü yapılmıyor çevirmelerde

Yok yok hocam biliyorum o çakmları 1000 2000 TL arası full sistem diye geçiyor belli şekillerinden zaten. Benim almak istediğim görseldeki ürün
https://d1sfhav1wboke3.cloudfront.net/ImageServer/Apim2media/Images/14876/7b69f225b2dc47f8bba62e11f5ad9450.png?width=1056&height=594
Youtube da izlediğim bir arkadaş da MT-09 unda bu egzozdan kullanıyordu susturucusu takılı olmadığı için ceza yazmıştı polis ve susturculu orijinal akrapoviçlere (susturculu rahatsız edici ses çıkarmadığı için) yazmıyoruz demişti.
Ses dışında bir de orta sehpa uyumluluğu da önemli ama galiba deneyen yok, ilk deneyen ben olacağım gibi :D

Ozan arıcı
03 Eylül 2020, 01:25
Yok yok hocam biliyorum o çakmları 1000 2000 TL arası full sistem diye geçiyor belli şekillerinden zaten. Benim almak istediğim görseldeki ürün
https://d1sfhav1wboke3.cloudfront.net/ImageServer/Apim2media/Images/14876/7b69f225b2dc47f8bba62e11f5ad9450.png?width=1056&height=594
Youtube da izlediğim bir arkadaş da MT-09 unda bu egzozdan kullanıyordu susturucusu takılı olmadığı için ceza yazmıştı polis ve susturculu orijinal akrapoviçlere (susturculu rahatsız edici ses çıkarmadığı için) yazmıyoruz demişti.
Ses dışında bir de orta sehpa uyumluluğu da önemli ama galiba deneyen yok, ilk deneyen ben olacağım gibi :D

MT-09 İçin yazmıyorlar. Akrapovic titanyum modelleri susturuculu halde orijinal egzozdan çok farkı olmuyor ama devirlendikçe ses artar. yüksek devirde makineyle oynarken çevirmeye denk gelirsen kesin yazar:)

xtrafrozen
03 Eylül 2020, 10:22
Bu iş tamamen şans.. Bir de bulundugun sehir faktörü var.. Hafta sonu Ayvalık'taydım.. İnliyordu bir cok yer.. Ama gel gör Mersin de adım başı ceza.. Örnektir..

khaledome
03 Eylül 2020, 13:10
tracer 700 ile bogazdan ixil kullanıyorum susturucu ile birlikte. euro 4 standart sertifikası var, onu ruhsatın içinde taşıyorum, muayeneden sorunsuz geçti egsozla, 3-4 kere çevirmeye girdim yazmadılar. sesini de çok beğeniyorum.
bu linkte orjinal manifold dahil mi bilmiyorum benimki komple gelmişti
https://urun.n11.com/egzoz/yamaha-xsr-700-tracer-700-ixil-performans-egzoz-xy9362xb-P162932663