PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mt Blade 2 kaskta Burun ve dudakların kaska değmesi

StreetStiLLs
02 Eylül 2020, 12:59
Merhaba Mt blade 2 kask aldım.
Burnumun ucu kaska değiyor.
Dudaklarımın da ucu kaska değiyor.

Kask beden olarak bu 2 sorun dışında tam. Bir beden büyüğünü denediğimde kafamı sıkmıyor. Büyük geliyor.

Sizce bu normal bir şey mi?
Birisi arkadan pedler esneyeceğinden sorun olmaz dedi ama emın olamadım.
Bir de kaska çene kısmından bastırdığımda esniyor. Sanki bu mesafe bana az gibi geliyor ama size bir sormak istedim.

Sizce bu normal mi ?

shruikan
02 Eylül 2020, 13:04
Normal değil. Değiştirin mümkünse. Ufak bi çarpmada bile burnun, dişlerin kırılması, dudak/ağız yaralanmaları çok olası.

Farklı marka modellere bakın o marka olmuyorsa.

StreetStiLLs
02 Eylül 2020, 14:11
Normal değil. Değiştirin mümkünse. Ufak bi çarpmada bile burnun, dişlerin kırılması, dudak/ağız yaralanmaları çok olası.

Farklı marka modellere bakın o marka olmuyorsa.

Tesekkur ederım. bu durum benım çene ve burun yapımdan kaynaklı olabılır mı? M beden aldıgımda zaten ılk gıydıgımde sıkmıyor sonra esnemelerle buyuk gelır dıye dusunuyorum.

izzmarit
02 Eylül 2020, 15:14
aldığınız kask kafa yapınıza uygun değil anlaşılan. yanak pedleri biraz esner ama arka tarafın pek esneyeceğini sanmam.

geri verme gibi bir şansınız varsa verin. olmadı 2. el olarak satıp farklı markaların modellerine bakın.

shruikan
02 Eylül 2020, 15:18
Kask zamanla yanak-kulak taraflarından açma yapar, enseden veya alından pek yapmaz.

Anormal uzunlukta bir burnunuz ve fazla ileride bir çeneniz yoksa o kask size uygun değil. Markaların iç dizaynı farklı oluyor. O kask belli ki kafası yuvarlak kişilere göre tasarlanmış.

Bildiğim pek fazla kask yok; ama para sorun değil derseniz Shoei'ler uzun kafa yapısını daha uygun. Gene Scorpion'lar da benzer şekilde uygun olabilir.

Kafanın uzunluğu-yuvarlaklığına nasıl bakılır? Saçlarınızı -varsa tabi :mrgreen:- ıslatıp yatırın ya da bi balaklava giyip tam tepeden bi fotoğraf çekin. Yuvarlaksa yuvarlaktır, yumurta gibiyse uzun tiptir.

https://www.nhtsa.gov/sites/nhtsa.dot.gov/files/head-shape-diagram-388-300.jpg

StreetStiLLs
02 Eylül 2020, 15:25
Kask zamanla yanak-kulak taraflarından açma yapar, enseden veya alından pek yapmaz.

Anormal uzunlukta bir burnunuz ve fazla ileride bir çeneniz yoksa o kask size uygun değil. Markaların iç dizaynı farklı oluyor. O kask belli ki kafası yuvarlak kişilere göre tasarlanmış.

Bildiğim pek fazla kask yok; ama para sorun değil derseniz Shoei'ler uzun kafa yapısını daha uygun. Gene Scorpion'lar da benzer şekilde uygun olabilir.

Kafanın uzunluğu-yuvarlaklığına nasıl bakılır? Saçlarınızı -varsa tabi :mrgreen:- ıslatıp yatırın ya da bi balaklava giyip tam tepeden bi fotoğraf çekin. Yuvarlaksa yuvarlaktır, yumurta gibiyse uzun tiptir.

https://www.nhtsa.gov/sites/nhtsa.dot.gov/files/head-shape-diagram-388-300.jpg

Long oval kategorisine giriyor sanırım ama hem kafa yapım hem de burnum anormal düzeyde değil. Burnum biraz büyük ama bir rizeli burnu değil :)

Bugun farklı bedenını tekrar deneyım.
Sizin tavsıyenız hangı yonde olur?
Burnumun değmesi mı yoksa 1 beden buyuk modele gecıp daha rahata geçmek mi?

Bu arada kafam 54.7 cm mt de s beden 55-56 desteklıyor. M cok buyuk gelır dusuncesındeydım o yuzden.

Remzidemir41
02 Eylül 2020, 15:37
Size bir taktik verebilirim . Kaskın bedeninden eminseniz yani diyelim ki medium giyiyorsunuz. X markası dudağınıza ve burnunuza değiyormuş ya. Bir kaskı satın almadan önce denerken kaskı kafanıza geçirin , işaret ve orta parmağınızı birleştirip çenenizle kask arasına koyun. Eğer iki parmağınız girmekte zorlanıyorsa o kaskın kalıbı size uymuyor demektir. Eğer iki parmağınızı çenenizden geçirdiğinizde parmaklarınız kask ile çeneniz arasına cuk oturuyorsa o model size tam olmuş demektir. (Bu arada tabiki kaskın sadece yanaklardan hafif bir şekilde sıkması gerekir. Başınızın arkasında , sağında veya solunda baskı hissederseniz o kaskın yapısı size uymuyor demektir)

shruikan
02 Eylül 2020, 20:13
Long oval kategorisine giriyor sanırım ama hem kafa yapım hem de burnum anormal düzeyde değil. Burnum biraz büyük ama bir rizeli burnu değil :)

Bugun farklı bedenını tekrar deneyım.
Sizin tavsıyenız hangı yonde olur?
Burnumun değmesi mı yoksa 1 beden buyuk modele gecıp daha rahata geçmek mi?

Bu arada kafam 54.7 cm mt de s beden 55-56 desteklıyor. M cok buyuk gelır dusuncesındeydım o yuzden.

no ss no güven :P

Burun tabiki de değmeyecek, aynı şekilde çene de. Bir büyük bedeni yanlardan bolluk yapıyorsa, özellikle yanak kısmından, o kalıp size uygun değil demektir.

Bütçenize göre kask marke/modelleri belirleyin. Sonra Revzilla'ya girin, orda hangi kafa yapısına uygun olduğu kaskın yazar. Türkçe bi site de vardı; ama unuttum.

Yoksa artık ona buna sorarak kask arayacaksınız. Ben dedim, benim bildiğim Shoei ve Scorpion var, uzun/yumurta kafa yapısına uyar.