PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acemiye Yardim*******

atakan5255
24 Ağustos 2006, 21:11
arkadaşlar benim motoru alalı daha bir ay oldu motor 200 km de yaklaşık 5 gündür çalıştırmadım bu gün kontağı açtığım da akü göstergesinin çalışmadsığını farkettim tabi motor da çalışmadı sanırım akü bitti merak ettiğim konu akümü dandik çünki her 5 günde biterse ne anlamı var eğer daha iyi bir akü varsa ne marka ne tip akü almalıyım bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

ayvalikli
24 Ağustos 2006, 21:19
Dostum ,
Bazen aküleri tam şarj etmeden motorları satışa çıkarabiliyorlar . Böyle şeyler genelde çin mallarında görülüyor. Bence şarj ettir akünü...
Kazasız sürüşler

BlackMoon
24 Ağustos 2006, 21:29
akü bitsede ayak marşı ile çalışması lazım bi kaç denemede eğer o şekilde de çalışmıyorsa elektirik sisteminin iyi bir kontrole ihtiyacı var. aküyü bir kontrol et sızıntı veya benzeri bir bozulma var mı. 200 km de olduğuna göre tam şarj olmamış yada elektrik sisteminde bir kısa devre olma ihtimali var

MASTER OF THE ROAD
25 Ağustos 2006, 11:04
5günde akü bitmez kablolarda kısa devre vardır

ozkansava
25 Ağustos 2006, 11:11
Kardeş bende yeni aldım.Ayakla çalıştırma işe yaramadı.Bende aradım bayiyi çalışmadı dedim.Benzin kapağını aç biraz hava girsin kapat dedi.Meğersem kapağı deliyorlarmış hava alsın diye.E be dallama madem biliyordun delsene motoru aldığımda.Ama benim akü çalışıyordu.Bir ara sor bayiyi.

SnR
25 Ağustos 2006, 11:46
dostum fabrikadan aküler tam şarj edilmeden monte ediliyo bbıraz kılometre yayarsan düzelir.

Kemal
25 Ağustos 2006, 11:49
Akü tam şarj edilmemiştir. Servise bir çek baktırt derim.

Gokhan2433
25 Ağustos 2006, 11:49
Napcan bılıyonmu yokus bı yer bulcan kendıne cıkcan en tepeye bos da hızla gıderken ayak marsı verecen abımın r1 dede olduydu aynı sorun ole yaptılar 6-7 denemeden sonra oluyor yanı sen yapabılırsen artık

yürekçe
25 Ağustos 2006, 11:59
Servİse BaŞvur. Ama Önce Ayaktan ÇaliŞtirmayi DenemİŞsen(kİ DenemİŞsİndİr) Ben De Alali 2 Ay Oldu. 3000km De Ayni Sorunlari YaŞadim (dÜn) Servİse Verdİm. Kutup BaŞlari OksİtlenmİŞ, BaĞlanti GevŞemİŞ. BaĞlantilari Kontrol Edİver. Ama Mutlaka Servİse Ver. Şarj Dİnamosu Da Ariza YapmiŞ Olabİlİr. Servİs Garantİsİnİ Kullan. Hatayi Sana YÜklerlerse Bİraz Bastir. Çİnlİ Makİnalarda Hatayi Hemen Kullaniciya YÜklÜyolar. Sen Bİraz Cazgirlik Yaparsan Hatayi Kabullenİrler. TecrÜbeyle Sabİttİr. Yolun AÇik Olsun, Tekerİn DÜz Bassin KardeŞ.

thebarbarian
25 Ağustos 2006, 12:06
akü dandik marş dandik motor dandik:)))bunu yapan adamlar dahada dandik

mavimerdiven
25 Ağustos 2006, 12:18
GÖKHAN 2433 "Napcan bılıyonmu yokus bı yer bulcan kendıne cıkcan en tepeye bos da hızla gıderken ayak marsı verecen abımın r1 dede olduydu aynı sorun ole yaptılar 6-7 denemeden sonra oluyor yanı sen yapabılırsen artık"

Sonra da bi yere yapışacaksın.......... Böyle çözüm mü üretilir arkadaşım sen adamı öldürmeye mi çalışıyorsun yardımcı olmaya mı?
Arkadaş motoru daha yeni almış henüz 200 km yapmış. Lütfen arkadaşın sorununa yönelik çözüm üretelim ki uzun yıllar aramız da kalsın:)

ÇÖZÜM: 1)Ayak marşını kullan mutlaka alır bir kaç basmadan sonra. Ama önce ayak marşının boşluğunu al kısa kısa basarak. Sonra dooooğru servise aküyü şarj ettirmeye.

2) Motorunda alarm varsa muhtemelen 5 gün içerisinde o yemiştir akünü benim de başıma geldi en son alar mı iptal ettirdim. Bunun çözümü yok dediler bana, sistem kendiliğinden aküyü 3-4 günde bitiriyormuş.

3)Ya da: MASTER OF THE ROAD arkadaşımızın dediği gibi "5günde akü bitmez kablolarda kısa devre vardır."