PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neredeyse bariyerlerle sevişiyordum

Sayfa : [1] 2

mavzer-i
27 Ağustos 2020, 01:13
video ile ilgili yorum yapmayacağım.
belki ben hatalıyımdır belki karşı taraf
izleyip kendiniz karar verin.

https://www.youtube.com/watch?v=ovebtzSXcNc

Levent
27 Ağustos 2020, 01:24
Dedim lastiklere cok güvendi herhalde.. Ayrıca öyle bir yazmışsın ki korktum; videoyu izleyince çok da anormal bir durum olmadığını gördüm. Öyle bariyerlik bir durum da yok şükür.

Tofaşkçılar yani.. Adam 2 şerit birden atlıyor, neyse bozmuyorum ağzımı..

mavzer-i
27 Ağustos 2020, 01:28
Dedim lastiklere cok güvendi herhalde.. Ayrıca öyle bir yazmışsın ki korktum; videoyu izleyince çok da anormal bir durum olmadığını gördüm. Öyle bariyerlik bir durum da yok şükür.

Tofaşkçılar yani.. Adam 2 şerit birden atlıyor, neyse bozmuyorum ağzımı..

daha hızlı olup kontrollü fren yapmasaydım o zaman bi münasebette bulunabilirdim bariyerlerle ::evil::

Levent
27 Ağustos 2020, 01:30
daha hızlı olup kontrollü fren yapmasaydım o zaman bi münasebette bulunabilirdim bariyerlerle ::evil::

Geçmiş gitmiş olsun.

İnazuma
27 Ağustos 2020, 01:33
far ampülü sağlammış, markası ne acaba?

mavzer-i
27 Ağustos 2020, 01:36
far ampülü sağlammış, markası ne acaba?

aldığımda vardı üstünde ama marka değil çin malı olması lazım

Seko
27 Ağustos 2020, 07:43
Hatalı değilsin, sadece belki biraz fazla hızlısın ama sonuçta aracı zamanında görüp yavaşlamışsın. O trafikte iki şerit birden sağa kayan adam hayvandır.

fatih.met
27 Ağustos 2020, 08:03
geçmiş olsun, ben çok kızıyorum böyle durumlarda, bir şey demeden kaldığım zaman içim içimi yiyor, bir ders yada bir ceza vermek zorunda hissediyorum kendimi.

okanbagiscan
27 Ağustos 2020, 08:27
Geçmiş olsun.Hatanın kimde olduğundan ziyade bu duruma düşmemek için ne yapmak gerek onu düşünmek gerek.Sende hızını birden arttırmışsın tofaşçı görmeyebilir.
Tofaşçıya gelirsek altında camaro varmış gibi iki şerit birden değiştiğine göre apaçi tipli biri muhtemelen.Az gelişmiş bir tofaşçı yüzünden sana bir şey olmasın.Dikkatli sür.

sallami
27 Ağustos 2020, 09:04
Günaydın. Bunun ki normal, tarlada traktör sürüyor. Bir de sinyal verdiği anda geçip, sinyal verdim görmedin mi diyenler var. Bana göre onlar duble.

arndiol
27 Ağustos 2020, 09:18
Tofaşşş reizzz.

Manisada calısan bir insan olarak şehirdeki her 3 kişiye 1 tofaş düştüğünden artık şaşırmıyorum.

olm burada adamlar klip falan cekiyor tofaşa, o derece.

omerbguclu
27 Ağustos 2020, 09:43
Gecmis olsun. Trafigi iyi izlemissin gec farketseydin harbiden sevisme durumu olabilirdi.
Elimden geldigince sagdan yardirmamaya calisiyotum ben

mavzer-i
27 Ağustos 2020, 10:03
Gecmis olsun. Trafigi iyi izlemissin gec farketseydin harbiden sevisme durumu olabilirdi.
Elimden geldigince sagdan yardirmamaya calisiyotum ben

normalde çok sakin sürerim. motosiklet buluşması yaptık gece 12 dönüş yolundayım. dedim biraz yaramazlık yapayım. baktım aynı yaramazlığı tofaşta yapıyo. benden farklı olarak kontrolsüz yaramazlık yaptı. ben gene aynalarda göremediğim yerlerde omuz kontrolü yapıyorum hiç değilse.

SuleymanE
27 Ağustos 2020, 10:21
Tabii ki de sen haksızsın. Neden? Çünkü o bir şahin, hemde beyaz şahin! Trafikte geçiş üstünlüğü olan sayılı araçlardandır kendileri. Onların bir tık daha üstü doblolardır, onların sınırsız geçiş üstünlüğü vardır.

Olası bir kazada beyaz bir şahin seni ezip öldürse, sürücüsü tutuksuz yargılanır, tahminen hiç bir ceza almadan elini kolunu sallaya sallaya da sokaklara geri döner. Böyle bir araç nasıl haksız olabilir ki?

Bunca yıl motosiklet kullanıp hala bunları bilmediğin için seni kınıyorum dostum :)

Kameranın gece çekim kalitesi de baya iyiymiş bu arada.

mavzer-i
27 Ağustos 2020, 10:29
Tabii ki de sen haksızsın. Neden? Çünkü o bir şahin, hemde beyaz şahin! Trafikte geçiş üstünlüğü olan sayılı araçlardandır kendileri. Onların bir tık daha üstü doblolardır, onların sınırsız geçiş üstünlüğü vardır.

Olası bir kazada beyaz bir şahin seni ezip öldürse, sürücüsü tutuksuz yargılanır, tahminen hiç bir ceza almadan elini kolunu sallaya sallaya da sokaklara geri döner. Böyle bir araç nasıl haksız olabilir ki?

Bunca yıl motosiklet kullanıp hala bunları bilmediğin için seni kınıyorum dostum :)

Kameranın gece çekim kalitesi de baya iyiymiş bu arada.

kamerada bi sıkıntı var ama onu çözemedim.
bazı çekimler yok. mesela bu çekimin öncesi yok.
buraya gelene kadar 5 - 6 dk geçmiştir. kontak açtığımdan bu vakte kadarki çekim aralığı yoktu hafıza kartında.
geçen günde farketmiştim hafıza kartı doluydu acaba dedim üstüne yazarken en eskiyi değilde aralardan mı seçiyor diye. kartı boşalttım. boş halinde de aynı sorun vardı.
ya ani fren yaptım diye sensör çalıştı o kaydın öncesinden almaya başladı
ki öyle olsa tüm kayıtlarda yapardı. çünkü bazı kayıtların baştan sonra kadar olanları var

arndiol
27 Ağustos 2020, 10:36
buraya gelene kadar 5 - 6 dk geçmiştir. kontak açtığımdan bu vakte kadarki çekim aralığı yoktu hafıza kartında.
geçen günde farketmiştim hafıza kartı doluydu acaba dedim üstüne yazarken en eskiyi değilde aralardan mı seçiyor diye. kartı boşalttım. boş halinde de aynı sorun vardı.
ki öyle olsa tüm kayıtlarda yapardı. çünkü bazı kayıtların baştan sonra kadar olanları var

Nazar var nazar.

Kamera üstüne bunlardan yapıştır zifiri karanlıkta 4k görüntü elde edersin. :flower:

https://www.hayalperestboncuk.com.tr/Uploads/UrunResimleri/buyuk/-renkli-nazar-boncugu-73ff.jpg

ChuckBerry
27 Ağustos 2020, 10:38
İstanbul' da sıradan bir sürüş günü... Geçmiş olsun.

SuleymanE
27 Ağustos 2020, 10:53

Aklıma birkaç ihtimal geliyor, birincisi kartta bozuk sektör oluştuysa o kısmın kayda kapatılmış olması olabilir, yada ikinci ihtimal olarak dediğin gibi cihazın kaza algılama sensörü gibi bir özelliği varsa kaza anının videosunu silinmez olarak kaydedip kart dolunca o video hariç diğerlerinin üzerine kayda devam eder ama kart boşken de aynı hatayı verdiği için bunu eleyebiliriz.

Ben sorunun karttan olabileceğini düşünüyorum, başka bir hafıza kartıyla deneme şansı varsa birde başka kartla dene derim. Eğer ki başka kartla sorunsuz kaydediyorsa eldeki hafıza kartınla vedalaşma vaktin yaklaşmış demektir :king:

Aslında bir ihtimal daha var, direkt kontağa bağlanan kameralar kontağı açınca açılıp kayda başlıyor ancak marş basarken anlık güç düşüşü(veya dalgalanması) yaşanınca kapanıp açılmama yada geç açılma gibi sorunlar yaşanabiliyor. Bazı araç içi kayıt yapan kameralarda bu gibi sorunlar olduğundan "direkt kontaktan elektrik almayın, araya bir anahtar koyun" diye tavsiyeler okumuştum zamanında. Acaba aynı şekil bir sorun yaşanıyor olabilir mi? bilemedim...

mavzer-i
27 Ağustos 2020, 11:01
Aklıma birkaç ihtimal geliyor, birincisi kartta bozuk sektör oluştuysa o kısmın kayda kapatılmış olması olabilir, yada ikinci ihtimal olarak dediğin gibi cihazın kaza algılama sensörü gibi bir özelliği varsa kaza anının videosunu silinmez olarak kaydedip kart dolunca o video hariç diğerlerinin üzerine kayda devam eder ama kart boşken de aynı hatayı verdiği için bunu eleyebiliriz.

Ben sorunun karttan olabileceğini düşünüyorum, başka bir hafıza kartıyla deneme şansı varsa birde başka kartla dene derim. Eğer ki başka kartla sorunsuz kaydediyorsa eldeki hafıza kartınla vedalaşma vaktin yaklaşmış demektir :king:

Aslında bir ihtimal daha var, direkt kontağa bağlanan kameralar kontağı açınca açılıp kayda başlıyor ancak marş basarken anlık güç düşüşü(veya dalgalanması) yaşanınca kapanıp açılmama yada geç açılma gibi sorunlar yaşanabiliyor. Bazı araç içi kayıt yapan kameralarda bu gibi sorunlar olduğundan "direkt kontaktan elektrik almayın, araya bir anahtar koyun" diye tavsiyeler okumuştum zamanında. Acaba aynı şekil bir sorun yaşanıyor olabilir mi? bilemedim...

müsait zamanda bi el atmayı düşünüyorum. bağlantıları kontrol edicem

NERO2810
27 Ağustos 2020, 11:08
Kimseye laf atmak istemem, ama 10 tane Tofaş'a binen adamların 8'i apaçı oluyor

Nikkfurie
27 Ağustos 2020, 11:13
Geçmiş olsun yazacağımda , trafikde aynısını defalarca yaşadığım için artık bana gayet normal gelen görüntüler :) sadece Tofaş da değil Audi ye Volvo ya binende yapıyor bunu , neyse geçmiş olsun , sen uzamaya başlamadan düşük hızda denk gelmeniz şans..

pinkcrow7
27 Ağustos 2020, 11:18
İstanbulda yaşan biri olarak artık böyle bir duruma tepki bile vermiyorum.

sallami
27 Ağustos 2020, 11:38
Geçmiş olsun yazacağımda , trafikde aynısını defalarca yaşadığım için artık bana gayet normal gelen görüntüler :) sadece Tofaş da değil Audi ye Volvo ya binende yapıyor bunu , neyse geçmiş olsun , sen uzamaya başlamadan düşük hızda denk gelmeniz şans..

Audi gördün mü;
Buyurun haşmetmeabları, sizin için yapılmış yolu kirlettiğim için özür dilerim." diyip yol vermen lazım.

atillatopal9
27 Ağustos 2020, 12:06
Ben bu videoyu sabah bir facebook sayfasında gördüm ama şimdi bulamıyorum :D

hokahey
27 Ağustos 2020, 12:31
Öncelikle geçmiş olsun. Şahin sürücüsüne bir şey demek istemiyorum zira gayet uysal/sakin bir insanı nazi subayı kıvamına getirebiliyorlar.

Fakat bayım, siz de az değilsiniz. Gördüğüm kadarıyla sağ şeritte tehlikeli manevralar yapmışsınız. Sağ şerit yardırıp gidilen bir şerit değildir. Lütfen kendinize geliniz.

Lütfen bu trafik ortamında böyle tehlikeli manevralar yapmayınız. Her daim dört gözünüz açık olsun. Sağdan, soldan, yukarıdan, aşağıdan; kısacası her yerden önünüze çıkabilirler. Tedbirli olunuz lütfen.

mavzer-i
27 Ağustos 2020, 13:47
Öncelikle geçmiş olsun. Şahin sürücüsüne bir şey demek istemiyorum zira gayet uysal/sakin bir insanı nazi subayı kıvamına getirebiliyorlar.

Fakat bayım, siz de az değilsiniz. Gördüğüm kadarıyla sağ şeritte tehlikeli manevralar yapmışsınız. Sağ şerit yardırıp gidilen bir şerit değildir. Lütfen kendinize geliniz.

Lütfen bu trafik ortamında böyle tehlikeli manevralar yapmayınız. Her daim dört gözünüz açık olsun. Sağdan, soldan, yukarıdan, aşağıdan; kısacası her yerden önünüze çıkabilirler. Tedbirli olunuz lütfen.

teşekkür ederim. bi şimarayım dedim tofaşa kurban gidecektik.

UzunYolAdami
27 Ağustos 2020, 13:57
tofasi suren ralli pilotunun trafik kurallarindan haberdar oldugunu sanmiyorum
ama seninde pek öyle kural falan taktigin yok.
25 saniyelik videoda herhalde 5-6 kural ihlalin vardir.
trafikte böyle öküz cok, sen kendine cekin duzen ver, ordan kurtarirsin belki.
zaten motorcu adam surekli azraille dans ediyor memlekette.

ozan1991
27 Ağustos 2020, 14:09
yapılan hareket tehlikeli savunmuyorum ama ben gün içinde bunu yapan 50 tane motorcu görüyorum istanbulda ve ben inatla seri makaslarda bile sinyal veriyorum bunu alışkanlık haline getirdim ama ne yazık ki sinyal kullanımı çok düşük seviyelerde sinyal hayat kurtarabilir bunu en çok biz motorcular biliriz

Ali Mert
27 Ağustos 2020, 15:04
Serengeti düzlüklerinde sıradan bir gün

emenyasin
27 Ağustos 2020, 15:35
yapılan hareket tehlikeli savunmuyorum ama ben gün içinde bunu yapan 50 tane motorcu görüyorum istanbulda ve ben inatla seri makaslarda bile sinyal veriyorum bunu alışkanlık haline getirdim ama ne yazık ki sinyal kullanımı çok düşük seviyelerde sinyal hayat kurtarabilir bunu en çok biz motorcular biliriz

Kendi uymadığımız kurala başkası uymayınca kızmamız çok anlamlı olmaz tabii ki.
Ama bu olay sinyalsiz şerit değiştirmenin ötesinde herif aynı anda duraksız 2 şerit değişiyor.

ozan1991
27 Ağustos 2020, 18:14
Kendi uymadığımız kurala başkası uymayınca kızmamız çok anlamlı olmaz tabii ki.
Ama bu olay sinyalsiz şerit değiştirmenin ötesinde herif aynı anda duraksız 2 şerit değişiyor.

tabiki dorğu bir hareket değil yaptığı belki yersiz oldu ama çoğu motorcununda sinyal kullanmadığı bir gerçek

espresso
27 Ağustos 2020, 18:49
Serengeti düzlüklerinde sıradan bir gün

Motorla trafikteyken hep aklıma getirdiğim şey bu. Şimdi serengeti düzlüklerinde sürüsünden ayrı düşmüş bir antilopum ben, etrafta leoparlar, aslanlar, timsahlar var her an tetikte olmalıyım diye kendime tekrarlıyorum.

tommygun
27 Ağustos 2020, 22:33
Şahin sürücüleri her ne kadar içlerinde süper,mümtaz kardeşler barındırsa da çoğunluğu Street Fighter oyununda bölüm sonundaki M.Bison gibi. O kadar yolu, dövüşçüyü sağ salim geç en sonunda bu denyo üzerine uçsun, oyunu kaybet.

hokahey
27 Ağustos 2020, 23:13
Şahin sürücüleri her ne kadar içlerinde süper,mümtaz kardeşler barındırsa da çoğunluğu Street Fighter oyununda bölüm sonundaki M.Bison gibi. O kadar yolu, dövüşçüyü sağ salim geç en sonunda bu denyo üzerine uçsun, oyunu kaybet.

Kanka beni 1990'lı yıllara götürdün getirdin. Sabah atari salonuna seğirtir, akşama kadar salonda zimbilderdik. Para bitince oynayanları seyrederdik. Ulan ne yıllardı be. En favori oyunu yazmışsın, bu oyunun üstüne oyun tanımam:

https://i.hizliresim.com/cs3OJP.jpg (https://hizliresim.com/cs3OJP)

Biz bu oyunun hileli sürümünü oynardı. Hani şu balrog'un yumruk atarken aduket çıkardığı, zangief'in döne döne yukarı çıktığı hileli sürüm.

tommygun
27 Ağustos 2020, 23:18
Kanka beni 1990'lı yıllara götürdün getirdin. Sabah atari salonuna seğirtir, akşama kadar salonda zimbilderdik. Para bitince oynayanları seyrederdik. Ulan ne yıllardı be. En favori oyunu yazmışsın, bu oyunun üstüne oyun tanımam:

https://i.hizliresim.com/cs3OJP.jpg (https://hizliresim.com/cs3OJP)

Biz bu oyunun hileli sürümünü oynardı. Hani şu balrog'un yumruk atarken aduket çıkardığı, zangief'in döne döne yukarı çıktığı hileli sürüm.

Ben bu lanet oyunu ilk Commodore 64'te oynadım, sonra Amiga 500'de grafiklere hasta olmuştum. Zart zurt disket değiştiriyorduk ama keyifliydi. Kaç Quick shot joystick parçaladığımın "hasss... gene kırdık" dediğimin sayısını unuttum. :)

hokahey
27 Ağustos 2020, 23:47
Ben bu lanet oyunu ilk Commodore 64'te oynadım, sonra Amiga 500'de grafiklere hasta olmuştum. Zart zurt disket değiştiriyorduk ama keyifliydi. Kaç Quick shot joystick parçaladığımın "hasss... gene kırdık" dediğimin sayısını unuttum. :)

https://i.hizliresim.com/ZtYyfJ.jpg (https://hizliresim.com/ZtYyfJ)

Şu zımbırtıdan oyun oynadın mı hiç?

tommygun
27 Ağustos 2020, 23:57
https://i.hizliresim.com/ZtYyfJ.jpg (https://hizliresim.com/ZtYyfJ)

Şu zımbırtıdan oyun oynadın mı hiç?

Bu marka değil ama buna benzer birşeyi tv.ye bağlayıp duvar tenisi gibi birşeyler oynamıştım Nuh Nebi zamanında

hokahey
28 Ağustos 2020, 00:48
Bu marka değil ama buna benzer birşeyi tv.ye bağlayıp duvar tenisi gibi birşeyler oynamıştım Nuh Nebi zamanında

Ben bu aleti ilk olarak fethullah gülen cemaatine ait bir ışık evinde görmüştüm. Ortaokul zamanında bizleri o evlere çekebilmek için atari almışlar, sırayla oynatıyorlardı. Çay içip "püskevit" yiyorduk. Namaz falan kıldırmaya başladılar, f.g. hocanın sohbetine gidelim demeye başladılar; ondan sonra tüydüm oradan. Çocuksun, namaz kıl diyorlar, sohbete katıl diyorlar, erkek erkeğe aktiviteler falan; ulan çevremde yahut medeni ülkelerde yaşıtlarım çatır çatır sevişirken biz erkek erkeğe sohbete katılıp maklube mi yiyeceğiz mk deyip koşarak uzaklaştım oradan..

tommygun
28 Ağustos 2020, 00:55
Ben bu aleti ilk olarak fethullah gülen cemaatine ait bir ışık evinde görmüştüm. Ortaokul zamanında bizleri o evlere çekebilmek için atari almışlar, sırayla oynatıyorlardı. Çay içip "püskevit" yiyorduk. Namaz falan kıldırmaya başladılar, f.g. hocanın sohbetine gidelim demeye başladılar; ondan sonra tüydüm oradan. Çocuksun, namaz kıl diyorlar, sohbete katıl diyorlar, erkek erkeğe aktiviteler falan; ulan çevremde yahut medeni ülkelerde yaşıtlarım çatır çatır sevişirken biz erkek erkeğe sohbete katılıp maklube mi yiyeceğiz mk deyip koşarak uzaklaştım oradan..

Sen iyi ki kadın kız dalgasına uyanmışsın işe, hormonların seni kurtarmış. Hormonları sağlıklı çalışmayan aşağıdaki temsili agaların yediği haltların hala ceremesini çekiyoruz.

https://i.hizliresim.com/owHW3y.jpg (https://hizliresim.com/owHW3y)

hokahey
28 Ağustos 2020, 01:28
Sen iyi ki kadın kız dalgasına uyanmışsın işe, hormonların seni kurtarmış. Hormonları sağlıklı çalışmayan aşağıdaki temsili agaların yediği haltların hala ceremesini çekiyoruz.

https://i.hizliresim.com/owHW3y.jpg (https://hizliresim.com/owHW3y)

Sadece f.g değil, dayım süleymancıların yurduna vermeye çalıştı, kaçtım. Babamla menzil grubunda bir süre takıldık. Dergâhına sokmaya çalıştı, üniversiteyi kazanıp sıvıştım. Off içim daraldı gece gece. Ne çok bâdireler atlatmışız yahu! İçim attı yemin ederim.

O değil de bu cemaatler 90'lı yıllarda acayip etkin idiler. Şu anda dünya malına meylettiler. Lüks yaşama tamah ettiler, eskisi gibi etkin değiller. Bunların derdi para imiş galiba. Parayı bulunca eski coşkularını kaybettiler. Eskiden adım atsan cemaatlere ve onların propagandalarına denk geliyordun. Şu anda herkes pompa ve lüks yaşam peşinde.

Mavzer kardeşim, konunu dağıttık özür dilerim.

Umut_1981
28 Ağustos 2020, 01:36
Videonun 6-8 saniyeleri arası seni görmesine imkan yok. Çünkü öyle bir ayna yok. Tabi yaptığı yanlış 2 şerit birden atlıyor. Geçmiş olsun.

okanbagiscan
28 Ağustos 2020, 09:23
Hoka ben oynadım.Almanyadan gelen kuzende vardı.:)Oyunlarından bagsetmiyorum bir futbol oyunu vardı kutu kutu pense tadında.

Tommy bu arada aynı yollardan geçmişiz.Comodor 64 bende vardı önce kaset sonra disket sürücüsü.Amiga 500 sonra dx386 almıştım.

Biraraya gelsek sohpet edecek çok şey var :) Mavzeride çağrırız. :)

Cyan
28 Ağustos 2020, 10:38
Benim Amiga'm halen çalışıyor :) Kullanmıyorum tabi; depoda duruyor - 1988'de aldırmıştım pedere, sayesinde meslek sahibi olduk. Benim için çok değerli...

fatih.met
28 Ağustos 2020, 11:38
en güzeli de yol bağlantısında gelen arabanın sinyal vermediğini görüp onu beklemek, "sinyal vermiyor, düz gidecek" diye düşünürsün ama adam yaklaştıkça hızı düşer ve sakin bir şekilde sapaktan ayrılır, sonra içinden "l.. a.. k.. madem dönecen niye sinyal vermiyorsun, ben burada enayi gibi neyi bekledim" şeklinde uzunca bir küfür ve moral bozukluğu yaşarsın..

yahu arkadaş madem bir manevra yapacaksın o zaman sinyal ver, ben büyücü falan değilim yani nerden bilecem senin nereye gideceğini...

bakın çocuğa "sobaya elleme elin yanar" dersiniz ama o eli yanana kadar bunu idrak edemez, eli yanacak ki sobadan uzak durması gerektiğini anlayacak... işte bizde bu aptalları(gerçekten aptallar) uyarmak ile hata ediyoruz, bunlarda bir şekilde bela almaları gerekiyor ki düzelsinler...

............
çözüm basit ama motosiklet ile olmuyor, geçen konuların bir tanesinde paylaşmıştım, araba olacak ve sağlam koruma demirleriye donatacaksın ve geniş lastik takacaksın... sonra çarpışan araba gibi istediğine ders ver, nede olsa arabana bir şey olmayacak..

-abim kamyoncudur, benzer durumda kamyonu ile biçtiği arabalar olmuştur, ama işte biz motosiklet ile bunu yapamayız.

espresso
28 Ağustos 2020, 13:23
en güzeli de yol bağlantısında gelen arabanın sinyal vermediğini görüp onu beklemek, "sinyal vermiyor, düz gidecek" diye düşünürsün ama adam yaklaştıkça hızı düşer ve sakin bir şekilde sapaktan ayrılır, sonra içinden "l.. a.. k.. madem dönecen niye sinyal vermiyorsun, ben burada enayi gibi neyi bekledim" şeklinde uzunca bir küfür ve moral bozukluğu yaşarsın..

yahu arkadaş madem bir manevra yapacaksın o zaman sinyal ver, ben büyücü falan değilim yani nerden bilecem senin nereye gideceğini...

bakın çocuğa "sobaya elleme elin yanar" dersiniz ama o eli yanana kadar bunu idrak edemez, eli yanacak ki sobadan uzak durması gerektiğini anlayacak... işte bizde bu aptalları(gerçekten aptallar) uyarmak ile hata ediyoruz, bunlarda bir şekilde bela almaları gerekiyor ki düzelsinler...

............
çözüm basit ama motosiklet ile olmuyor, geçen konuların bir tanesinde paylaşmıştım, araba olacak ve sağlam koruma demirleriye donatacaksın ve geniş lastik takacaksın... sonra çarpışan araba gibi istediğine ders ver, nede olsa arabana bir şey olmayacak..

-abim kamyoncudur, benzer durumda kamyonu ile biçtiği arabalar olmuştur, ama işte biz motosiklet ile bunu yapamayız.

Benimilk arabam 74 model voswos'du. Onların tamponları demir, zaten arabanın kaportası heryeri göçük çizik içindeydi, hızlı akmayan trafikte hiç korkum olmuyordu, bana dokunanın arabası daha fazla zarar görüyordu. Zaten ucuz araba, zaten varolan çizik ve göçüklere yenileri eklenince fazla dert etmiyordum.

sallami
28 Ağustos 2020, 14:00
Hoka ben oynadım.Almanyadan gelen kuzende vardı.:)Oyunlarından bagsetmiyorum bir futbol oyunu vardı kutu kutu pense tadında.

Tommy bu arada aynı yollardan geçmişiz.Comodor 64 bende vardı önce kaset sonra disket sürücüsü.Amiga 500 sonra dx386 almıştım.

O siz benden sonrasınız.
Bir tenis oynanan ve tabancası olan alet vardı, sonra monochorme yeşil amstrad, sonra zx spectrum 48k, 64, amiga 500, 286 ...... render farm imalatı, huge raidler. Lan açmayın oğlum şu konuları gene yaşımız ortaya çıkıyor. Dinazorlar çağını gördüm ben. Bebeykene Ibm bilgisayarlara kart delme yapan ablalar vardı. Onların kucağında başladım ben bu işe. Sonra o kartlardan paket taşıma demiri yaparlardı. 1975...

emenyasin
28 Ağustos 2020, 14:40
O değil de bu cemaatler 90'lı yıllarda acayip etkin idiler. Şu anda dünya malına meylettiler.

Uzak olduğun toplum kesimi iseler eğer ondan sana öyle gelmiş olabilir mi acaba?
Gerçi 90'lar dediğin zamanları bilmem ben ama maalesef çok fazla tebliğ ve irşad peşinde koşan heyecanlı insanların kalmadığı gerçeğini sezebiliyorum.
Neyse bu konu tartışma meselesine dönebilir gibi.

hokahey
28 Ağustos 2020, 15:02
Uzak olduğun toplum kesimi iseler eğer ondan sana öyle gelmiş olabilir mi acaba?
Gerçi 90'lar dediğin zamanları bilmem ben ama maalesef çok fazla tebliğ ve irşad peşinde koşan heyecanlı insanların kalmadığı gerçeğini sezebiliyorum.
Neyse bu konu tartışma meselesine dönebilir gibi.

Öyle yani, eski şevk yok gibi. O günleri yaşayan birisi olarak hissedebiliyorum. Paraya ulaşınca mı oldu, yoksa hedef kalmayınca bi rehavet mi çöktü nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

El atarisi, tetris dönemleri, daha sonra play station'un sahneye çıkması. Film şeridi gibi geçiyor hayat gözlerimizin önünden.

Oyun oynamayı tamamen bıraktım. Hiçbir zevk alamıyorum. Halısaha bile tat vermez oldu. Sanırım zırıl zırıl yaşlandık..

Çocukken şunu oynarken aldığım tadı hiçbir şeyden alamıyorum artık.

https://i.hizliresim.com/cyB9oQ.jpg (https://hizliresim.com/cyB9oQ)

"-"
28 Ağustos 2020, 16:00
geçmiş olsun

TIGERSHARK
28 Ağustos 2020, 16:46
Aman ALLAH korusun