PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletiyle trafik denetimlerini teftiş eden İstanbul valisi

istanbulian
31 Temmuz 2020, 00:18
BMW 1250 GS motoru, Shoei kaskı ve Revit eldivenleriyle Mahmutbey gişelerinde şov yapmış.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/istanbul-valisi-yerlikaya-motosikleti-ile-denetimlere-katildi-5962340/

yaşlıveacemi
31 Temmuz 2020, 00:35
BMW 1250 GS motoru, Shoei kaskı ve Revit eldivenleriyle Mahmutbey gişelerinde şov yapmış.

Bu kadar mı?

Hani fotoğraf veya video!

Ne yapmış? motosikleti ile turnikelerin üzerinden falan mı atlamış?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/istanbul-valisi-yerlikaya-motosikleti-ile-denetimlere-katildi-5962340/

İşte böyle kuru kuruya tek satırla olmaz altına kaynak, fotoğraf, video gibi bir şeyler ekle.

cıbılduck
31 Temmuz 2020, 00:38
Ben bu mentaliteyi şöyle yorumluyorum. Eğer herkesin refahı artar da GS alabilen adam sayısı artarsa senin GS'e binmenin pek bir özelliği kalmayacaktır. Neticede herhangi bir vatandaş heves ederse en kötü bi kaç ay maaş biriktirip alabilir. Ama bizim durumdaysa GS almak bir statü belirtisi, bir yüklü maaş belirtisi olduğu için "GS'e binen adam" şahsiyeti de insanın gözünde ister istemez büyüyor. Bu adamlar da herkes binmesin, tek tük biz binelim de herkes seyretsin sokakta kafasını seviyor sanırım. Passat'a da onlar binsin, GS'e de, Ducati'ye sadece elit kesim binebilsin falan filan. Halktan kopukluğun başlı başlına bir göstergesi bence. Asgari ücret ile neler alınabiliyor bu insanların bildiğini de umursadıgını da zannetmiyorum.

Shrieker
31 Temmuz 2020, 00:38
Motosiklete biniyor ≠ Motorcu dostu.

Felis Leo
31 Temmuz 2020, 06:28
Bir valinin motosiklete binmesi çok güzel bir şey, herkese örnek olur belki,

espresso
31 Temmuz 2020, 09:29
Benim anlamadığım da 21 yüzyıla gelmişiz, bir şehrin seçilmiş belediye başkanı varken Valiniye onun üzerinde sayılıyor? Atanmış devlet memurlarının amiri seçimle gelmiş belediye başkanı olmalı.

nyk
31 Temmuz 2020, 10:37
Motosiklete binmesi ve denetimleri kontrol etmesi güzel bir şey bence. Ben yanlış bir şey görmedim bunda. Kendi parasıyla aldığı sürece neye bindiği beni ilgilendirmiyor açıkcası.

tommygun
31 Temmuz 2020, 20:25
"Vay efendim Gs'e selam verdim de almadı" diye triplere girmeyelim, adamın vali çıkma tehlikesi var.

yaşlıveacemi
31 Temmuz 2020, 22:08
Benim anlamadığım da 21 yüzyıla gelmişiz, bir şehrin seçilmiş belediye başkanı varken Valiniye onun üzerinde sayılıyor? Atanmış devlet memurlarının amiri seçimle gelmiş belediye başkanı olmalı.

Ohooo sizin Türkiye gerçeklerinden haberiniz bile yok. Vali izin vermezse belediye başkanı şehir dışına bile çıkamaz.

Atanmışlar seçilmişlerin her zaman amiridir nokta.

TIGERSHARK
01 Ağustos 2020, 00:08
Madem vali motorcu. Belediye başkanına baskı yapısında şu bariyer olayını halletsinler

mgora
01 Ağustos 2020, 01:05
Hiç böyle bir profili yoktu gözümde dürüst olmak gerekirse.
Motosiklet kullanan bir vali olması her zaman iyidir.Şöyle bir göz attımda daha öncede örnekleri varmış.
https://twitter.com/aliyerlikaya/status/1201041641269792769
güzel şeyleri takdir etmeliyiz , motosiklet kullanan devlet yöneticisi sayısı arttıkça ihtiyaç ve taleplerimiz daha kolay anlaşılır.

mesela benim şöyle bir konum varmış:
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/169318-bir-motosiklet-dernegi-kursam-3-ana-noktam-ne-olurdu.html

watercolours
01 Ağustos 2020, 11:28
Laftaki seçilmiş atanmıştan, seçen de seçilmişten üstündür lafına inanmayın, o ancak işlerine gelince oluyor. Birilerinin atadığı adamlar çakarlı araçlarla seçen kişiye yana çekil diye selektör yaparken bir kişi tepki gösteriyorsa bu daha böyle çok gider.
Valinin yaptığında da bir yanlışlık görmüyorum. Yanlış onun GS almasında değil, bizim alamamızda.

Ali Mert
02 Ağustos 2020, 01:52
Asgari ücret ile neler alınabiliyor umursadıgını da zannetmiyorum.

2020 kuru ile rahatlıkla, nefes, alabilirsiniz. Başka da aklıma alınabilecek bir şey gelmiyor.

NERO2810
02 Ağustos 2020, 17:54
Siyasete girmek istemiyorum. Eleştirebilirsin istediğin kadar...haklı olarak da. Ama ''ekonomimiz kötü ben Kanuni'ye biniyorum, Yuki'ye biniyorum'' bu adam GS ile hava atıyor triplerine girmeyelim. Adam ne güzel motoruyla çıkmış. Zırhlı merso'sunun arka koltuğundan lagaluga yapmasından daha iyidir