PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik Tamir Kiti Spreyler

Claxs
11 Temmuz 2020, 01:18
Arkadaşlar uzun yola çıkacağım bu lastik tamiri spreyler işe yarıyormu yanıma almamda fayda sağlarmı faydalıysa hangi marka önerirsiniz ? bir de yanıma başka neler almamı tavsiye edersiniz

Mamba09
11 Temmuz 2020, 02:08
Çok ilginç ama cidden işe yarıyor.

Patlak lastiği lastikçiye götürdüm, yama yaptı. Fakat yama tutmadı. Hava kaçırıyor. Yeni lastik lazım. E kargo vs vaktim yok diye bu spreyi denedim. Şuan en ufak hava kaçırma yok.

Alırken ürünün son kullanma tarihine bakın

Ali Mert
11 Temmuz 2020, 03:09
İşe yarıyor, forumda reklamını yapan bir eleman da vardı, güvenliliği konuşunda tartışılmıştı. Yama tutuyorsa yama daha iyi olur lastik dengesi açısından. Tutmuyorsa bunu yapın geçin. Özellikle lastik yeniyse ben çöpe atmam şahsen. Ama çok performans sürüyorsunuzdur lastik en iyi haliyle lazımdır, o zaman yenisini alırsınız. O da herkes kendini biliyor herkesin kendi bileceği.

Ben lastiğin içine su doldurup gezmediğim gibi sprey doldurup da gezmem, ama mecbursanız böyle yapacaksınız ve daha dikkatli süreceksiniz. Ya da sprey'i patladıktan sonra yapıp, delik kapandıktan sonra fazlasını boşaltabilirsiniz belki de? Araştırırsanız mantıken o kadar kötü ürünler değil

Claxs
11 Temmuz 2020, 04:24
Çok ilginç ama cidden işe yarıyor.

Patlak lastiği lastikçiye götürdüm, yama yaptı. Fakat yama tutmadı. Hava kaçırıyor. Yeni lastik lazım. E kargo vs vaktim yok diye bu spreyi denedim. Şuan en ufak hava kaçırma yok.

Alırken ürünün son kullanma tarihine bakın

Dubleks olmayan şamyelli lastiklerde işe yarıyormu ? bir de hangi ürünü tavsiye edersiniz ?

KırmızıGrom
11 Temmuz 2020, 11:57
Peki bu spreyi sıktıktan sonra temizleyen var mı? Çünkü motul'un spreyi için sitesinde, lastiğinizi tamir ettirene kadar bir kaç yüz km sürebilirsiniz diyor. Yani yama yaptırmak gerekiyor. Ama yama yapmayı zorlaştırıyor mu sprey acaba?

Dubleks olmayan şamyelli lastiklerde işe yarıyormu ? bir de hangi ürünü tavsiye edersiniz ?

Motulun spreyi, datasheet'ine göre, iç lastikle de kullanılabiliyor.

https://d23zpyj32c5wn3.cloudfront.net/images/product_descriptions/technical_data_sheets/7544/Tyre_Repair_P3__28GB_29.pdf?1492016196

mavellen
11 Temmuz 2020, 12:07
Peki bu spreyi sıktıktan sonra temizleyen var mı? Çünkü motul'un spreyi için sitesinde, lastiğinizi tamir ettirene kadar bir kaç yüz km sürebilirsiniz diyor. Yani yama yaptırmak gerekiyor. Ama yama yapmayı zorlaştırıyor mu sprey acaba?

Motulun spreyi, datasheet'ine göre, iç lastikle de kullanılabiliyor.

https://d23zpyj32c5wn3.cloudfront.net/images/product_descriptions/technical_data_sheets/7544/Tyre_Repair_P3__28GB_29.pdf?1492016196

Benim arabanın lastiklerine sıkmışlardı.80 km hızı keçince araba müthiş sağa çekiyor ve zangırdıyordu.Lastikçiye söktürdüm temizledik ama istediğim gibi olmadı.Bende yeni lastik almıştım.

snappy x
11 Temmuz 2020, 12:34
Bu tarz spreyler sadece durumu kurtarmalık şeylerdir,uzun ömürlü olmaz
motorun benden önceki sahibi bundan sıkmış,lastikçi söve söve temizledi,abi allah rızası için sıkmayın bundan işi çok uzatıyor dediydi...