PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şile otoyolunda ata çarpan motorcu

Sayfa : [1] 2

hokahey
08 Temmuz 2020, 15:31
Şile Otoyolu’nda süratli bir şekilde seyreden motosiklet sürücüsü, aniden yola atlayan arabanın bağlı olduğu ata çarptı. Feci kaza kask kamerasına yansırken, atın telef olduğu sürücünün ise yaralı kurtulduğu öğrenildi.

Kaza, geçtiğimiz Pazar günü öğle saatlerinde Şile Otoyolu’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre otoyolunda süratli bir şekilde seyreden Serhat A’nın önüne aniden arabaya bağlı at çıktı. Son anda atı fark eden genç sürücü frene bastı ancak çarpışmadan kurtulamadı. Kaza sonucu at telef olurken, genç sürücüsü ise yaralandı. Feci kaza ise kask kamerasına yansıdı. Kazanın ardından vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı sürücüyü yaptıkları müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırarak tedavi altına aldı.

https://imagizer.imageshack.com/img923/2786/XQ29sP.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=-vqGobp6GtY

oldcockroach
08 Temmuz 2020, 15:36
https://mobile.twitter.com/HaberGlobal/status/1280834244013690883

Yorumları alayım. Ben ata üzüldüm.

İnsan akıldan yoksun olunca böyle oluyor.Belli zaten yol ayrımına geldiğin ,hayvana yazık olmuş.

arndiol
08 Temmuz 2020, 15:36
kaçma ihtimali zaten yok denecek kadar az ancak en azından bir kontra vermeye calıssaydı bi kacmaya calıssaydı diye düşündüm arkadaşın.

o değil de başıboş at napıyor la orada ?

https://i.pinimg.com/236x/81/3c/7c/813c7cf3aa566a04fd232fbed68ccb53--innocent-movies.jpg

hokahey
08 Temmuz 2020, 15:38
kaçma ihtimali zaten yok denecek kadar az ancak en azından bir kontra vermeye calıssaydı bi kacmaya calıssaydı diye düşündüm arkadaşın.

o değil de başıboş at napıyor la orada ?

https://i.pinimg.com/236x/81/3c/7c/813c7cf3aa566a04fd232fbed68ccb53--innocent-movies.jpg

At yalnız değil, arkasında at arabası var.

arndiol
08 Temmuz 2020, 15:39
mobilden bakınca görememişim kücük ekran, pardon :pr:

sallami
08 Temmuz 2020, 15:41
Ata yazık olmuş, keşke kovboydan intakımını alabilse. Ulan arabalar önü boş yolda spor olsun diye mi duruyor acaba?

Ozan arıcı
08 Temmuz 2020, 15:47
Hayvana çok üzüldüm. Zaten bu fayton atlarına bir sürü zulüm yapılıyor. Kural tanımaz lavuğun teki çarpıyor yolda yürürken bile hayvanlara rahat yok.

AzÇok
08 Temmuz 2020, 15:49
Kim demiş "Kaza geliyorum demez" diye. Yırtınmış, ama duyan olmamış. Ata yazık olmuş. Yaralanan sürücünün şifa bulmasını ve bisiklet hariç araç kullanmamasını temenni ederim.

tommygun
08 Temmuz 2020, 16:00
O yol hakikaten tehlikeli. Geçen sene Ömerli sonrası sağa doğru viraj alırken viraj bitiminde orta şeritte atla karşılaşmıştım. Allahtan hızım yüksek değildi ve doğru yerden viraja girip doğru yere bakmışım. Geç farketsem patates olmuştum. Videodaki arkadaşa da geçmiş olsun, umarım atta da birşey yoktur. Boş yolda trafik birden durmuşsa ileride bir müsibet olduğu belli, daha dikkatli olmamız gerekiyor.

siyanoz
08 Temmuz 2020, 16:02
At yerine biri hatta bi çocuk ta olabilirdi ,ama gerçekten hayvana yazık olmuş hayvandan aşşağı mahluk yüzünden
Bide adamlar duruyor sen 1 km hızla bile gitsen tüm araçları geçebiliyorsun ,bu hız niye

shruikan
08 Temmuz 2020, 16:11
burası gerçekten otoyol mu? mekanı bilmediğimden soruyorum..

otoyolsa, orda at arabasının işi ne? tamam, motorcu da mal, emniyet şeridi/banketten yardırıyor.

gerçi orası pek de otoyol gibi görünmedi bana...

gerivites
08 Temmuz 2020, 16:34
Araba çektirilerek hayatı boyunca eziyet gören, muhtemelen düzgün bakılmayan iyi beslenmeyen at, motosiklet çarpmasıyla ölüyor. Keşke at arabasındakine çarpsaydı.

snappy x
08 Temmuz 2020, 16:39
Bu şoparları döveceksin sonra da nezarete atacaksın,atlara asıl zulmu bunlar yapıyor,trafiği de tehlikeye atıyorlar,he motorcunun hiç mi sucu yok,tabiki var...

Gökhan_Aygün
08 Temmuz 2020, 16:40
Gerçekten çok acı bir yandan da sinir bozucu bir durum ancak işin başındaki kardeşler için bir hatırlatma şart.

EDS muhabbetinde de böyledir, solundaki aracın hızı neyse ona oranla gitmen gerekir ki burada durma noktasında bir trafik var, her şey bir kenara bu durumda 500 metre ötedeki adam önüne de kırabilir ve bu hızla yine duramaz ve arabaya çarparsın .. gibi ..

sey_47
08 Temmuz 2020, 16:41
Abi bir düşünün be, bu adamlar niye duruyor?
Ben niye bu kadar hızlıyım?

Geçmiş olsun.

Bugün at'a çarpmasa, duran arabaların yanından bu kadar hızlı giderken, karşıya geçen bir yayaya, çoluğa çocuğa çarpacaktı.

Edit: eğer orası otobansa(mesela yani), daha kötü. Otobanda bu kadar adam niye duruyor. Mal mı bunlar diye sorar adam kendine. Var bir b.kluk işte, nereye gidiyorsun.

hokahey
08 Temmuz 2020, 16:55
Aslında ambulans gelince atı alıp götüreceksin. Öylece kalakalsin orada hıyar.

tarzan rıfkı
08 Temmuz 2020, 17:05
akla gelmez bir kaza olmuş.motorcu yüzde 100 haklı çıkar keşke kavşağa gelirken hız falan keseydi.at sürücüsünün hiç bir şekilde haklı olma ihtimali yok at kara yollarına çıkamaz.kısaca olan garibana oldu yine embesil at sürücüsü dikkatsiz motor sürücüsü eşittir atın ölümü.ölmesede zaten bacaklar vs kırılcak hayvanı uyutucaklardı.ne oluyorsa hep garibana oluyor bu ülkede zaten

Tundzhay
08 Temmuz 2020, 17:11
Reis şileye otoyol yapmış. wauu...

gurcanozturk
08 Temmuz 2020, 17:14
Yanlis gormuyorsam;

- Emniyet seridinden yuksek hizla gitmek,
- Tum araclar dururken yavaslamamak,
- Saga giris, sagdan cikis yapilabilecek bir katilima gelirken yavaslamamak,
- Eldivensiz motosiklet kullanmak

Bunlarin hepsini birden yapan kazaya niye sebep oldugunu dusunmeli bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

akla gelmez bir kaza olmuş.motorcu yüzde 100 haklı çıkar keşke kavşağa gelirken hız falan keseydi.at sürücüsünün hiç bir şekilde haklı olma ihtimali yok at kara yollarına çıkamaz.kısaca olan garibana oldu yine embesil at sürücüsü dikkatsiz motor sürücüsü eşittir atın ölümü.ölmesede zaten bacaklar vs kırılcak hayvanı uyutucaklardı.ne oluyorsa hep garibana oluyor bu ülkede zaten

100% cikamaz, emniyet seridinde gidiyor gibi geldi bana.

emenyasin
08 Temmuz 2020, 17:16
Evet arkadaş ciddi dikkatsizlik etmiş. 2 tarafa da geçmiş olsun. Bizlerin de aklında bu görüntüler kalsın ki aynı hataya düşmeyelim inşallah.

tarzan rıfkı
08 Temmuz 2020, 17:18
Yanlis gormuyorsam;

- Emniyet seridinden yuksek hizla gitmek,
- Tum araclar dururken yavaslamamak,
- Saga giris, sagdan cikis yapilabilecek bir katilima gelirken yavaslamamak,
- Eldivensiz motosiklet kullanmak

Bunlarin hepsini birden yapan kazaya niye sebep oldugunu dusunmeli bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

100% cikamaz, emniyet seridinde gidiyor gibi geldi bana.

tabi tabi yüzde 100 dediğim kimse hesap sormaz anlamında.at değilde araba olsaydı orda durum değişirdi.istanbulda tüm motorlar emniyet şeridinden gidiyor polisler görüyor bişi demiyor ama kaza olduğunda durum nası oluyor onu bilmiyoruz

emiliosantos
08 Temmuz 2020, 17:46
haberin altındaki yorumlarda motosikletçilere edilen küfürlere bakınca "yollarda motosikletlileri farkedin" tarzı bilinçlendirme hareketlerimiz komik geliyor. iğne çuvaldız aklınıza gelen ne varsa kendimize batırmamız gerekiyor. EMNİYET ŞERİTLERİ BİZE ÖZEL OLARAK YAPILAN YOLLAR DEĞİL. trafik akarken ya da dururken sağdan duramayacağın hızlarda yardırmak hakkımız değil. hiç birimizin hayatı yolda kazanacağımız 5 dk zamanla daha iyi olacak diye bir şart yok.

sharkspeedr2
08 Temmuz 2020, 20:33
niye otobanda gidiyormuş gibi g.t kadar olan emniyet şeridinde 85-100 kmh hız ile gidiyor aptal bence bu sürücü
lan 40 50 ile bile gitse ki yine fazla durabilirdi ata üzüldüm

mustick
08 Temmuz 2020, 21:43
Yazık, olan ata olmuş. Umarım sucuk olarak bize dönmez.

yürekçe
08 Temmuz 2020, 22:44
Şu insanoğlu ne çok zalim...

Ali Mert
08 Temmuz 2020, 23:46
haberin altındaki yorumlarda motosikletçilere edilen küfürlere bakınca "yollarda motosikletlileri farkedin" tarzı bilinçlendirme hareketlerimiz komik geliyor. iğne çuvaldız aklınıza gelen ne varsa kendimize batırmamız gerekiyor. EMNİYET ŞERİTLERİ BİZE ÖZEL OLARAK YAPILAN YOLLAR DEĞİL. trafik akarken ya da dururken sağdan duramayacağın hızlarda yardırmak hakkımız değil. hiç birimizin hayatı yolda kazanacağımız 5 dk zamanla daha iyi olacak diye bir şart yok.

İğne de bize batıyor çuvaldız da bize batıyor. Duran trafikta en sağ şeritten 40'la gidiyorum arkamdan tır selektör yapıyor :D Beni geçip en fazla 50 ile gideceksin zaten.
Çuvaldızı araç şoförlerine iğneyi de böyle motor sürenlere batırmak lazım.

arndiol
09 Temmuz 2020, 08:44
İğne de bize batıyor çuvaldız da bize batıyor. Duran trafikta en sağ şeritten 40'la gidiyorum arkamdan tır selektör yapıyor :D Beni geçip en fazla 50 ile gideceksin zaten.
Çuvaldızı araç şoförlerine iğneyi de böyle motor sürenlere batırmak lazım.

sizin tırlar iyiymiş, ben 3 şeritli yolda orta şerittten 100 ile gidiyorum, tırlar düzenli selektör yapıyor bana :thumleft:

newmoto76
09 Temmuz 2020, 10:09
Millet olarak trafikte herhangi bir taşıt sürme kabiliyetimiz yok. bizim trafik kazalarının emsallerini yüksek ihtimal votkasız gezmeyen RUSYA da görebiliriz.. Bizim trafikten neden adam olmaz ?

1) Sürekli en önce ben olmalıyım öndekini mutlaka ben geçmeliyim şeklinde araç kullanımı.
2) Takip mesafesi diye bir fizik kuralı olayı varken öndeki aracın kıçına kadar girmek.
3) Taşıtın kapasitesi , fren meselesi vs dikkat etmeden Allah ne verdiyse canını çıkarmak.
4) Kırmızıda geçmek, geçiş önceliği ne ki?
5) Hatalı sollama & sağlama, makas atma.
6) Arabaya lastik almama , bakımını yaptırmama..
7) Araba & motor alırken bu kaç beygir kaç basıyor ( örn. R25 le 190 gördüm geyikleri )
8) 5 bin km. düşük cc kullanan kabiliyetli gencimizin prof eğitim falan almadan 600 lük ( genelde ss ) bakınması.. İlk kazasındada şanslı ise sadece kolunu bacağını kırması..
9) Saygısız ve malesefki matematik algısı zayıf bir toplum olmamız.. ( örn. Doblo düz yolda takla atmaya meyilliyken dobloyla gazlamaya çalışmak gibi )

vs.vs.. Velhasıl bu kazalar bilinç seviyesi ile eşdeğer orantılı azalır & artar..

Öz_Musti
09 Temmuz 2020, 11:33
Şöyle objektif bakıyorum, ne kadar olumsuz tepkiyi hak eden insanlar bu motorcular yahu.

Gece uyuyorum garrrr-gurrrr, "dit dit" korna çalıp yol istemektense "vututututuuuu" devir kesici ve egzost bağırtısını korna zannedenler, aynaları kapatmış apaçiler.

Geçen gün İstanbul'da 70 km lik sıkışık trafikte motor kullandım, arabacılardan çok motorculara sinir oldum.

Bir gün motor üzerindeyken, başka bir motorcuyu sıkıştıracam, o derece sinir oluyorum. Yahu trafikte sinir olmamak için motor aldım, diğer motorculara daha fazla sinir olmaya başladım.

Kendim motor üzerindeyken, evde oturuyorken sürekli olarak ses, kullanış, görüntü-gürültü argümanlarıyla sürekli motosikletlilere sinir olup duruyorum.

Hiç motora binmemiş, binmeyecek ve baştan beridir motor karşıtı insanların bize bakış açısını düşündükte içim ürperiyor.

"Türkiye motor kazaları-kavgaları" videoları izliyorum youtube da, olum %90 motorcu suçlu oluyor bir de üstüne üstlük el-kol yapıyor, bağıtıyor, zaman zaman da adamın arabasına hatta kendisine zarar veriyor. Motorcuların çoğunluğu bu şekilde.

1 kişi ben ve 2-3 tane de bilmediğim motorcuları tenzih ederim. Benden bu tepkiyi alan bir grup, motorla alakası olmayan insanlardan nefret duyması çok doğal. Yahu arabacılar az bile yapıyorlar bize ne diyorsunuz siz. Şükredin valla.

newmoto76
09 Temmuz 2020, 12:29
Şöyle objektif bakıyorum, ne kadar olumsuz tepkiyi hak eden insanlar bu motorcular yahu.

Gece uyuyorum garrrr-gurrrr, "dit dit" korna çalıp yol istemektense "vututututuuuu" devir kesici ve egzost bağırtısını korna zannedenler, aynaları kapatmış apaçiler.

Geçen gün İstanbul'da 70 km lik sıkışık trafikte motor kullandım, arabacılardan çok motorculara sinir oldum.

Bir gün motor üzerindeyken, başka bir motorcuyu sıkıştıracam, o derece sinir oluyorum. Yahu trafikte sinir olmamak için motor aldım, diğer motorculara daha fazla sinir olmaya başladım.

Kendim motor üzerindeyken, evde oturuyorken sürekli olarak ses, kullanış, görüntü-gürültü argümanlarıyla sürekli motosikletlilere sinir olup duruyorum.

Hiç motora binmemiş, binmeyecek ve baştan beridir motor karşıtı insanların bize bakış açısını düşündükte içim ürperiyor.

"Türkiye motor kazaları-kavgaları" videoları izliyorum youtube da, olum %90 motorcu suçlu oluyor bir de üstüne üstlük el-kol yapıyor, bağıtıyor, zaman zaman da adamın arabasına hatta kendisine zarar veriyor. Motorcuların çoğunluğu bu şekilde.

1 kişi ben ve 2-3 tane de bilmediğim motorcuları tenzih ederim. Benden bu tepkiyi alan bir grup, motorla alakası olmayan insanlardan nefret duyması çok doğal. Yahu arabacılar az bile yapıyorlar bize ne diyorsunuz siz. Şükredin valla.

Çok güzel bir durum tespiti olmuş..Aynen böyle.. Motosiklet kullanıcılarının sadece %10 u düzgün ve abartısız sürüş içinde trafikte seyrediyordur.

otopsici
09 Temmuz 2020, 12:51

açın biraz kanun okuyun!
motosiklet sürücüsü %100 hatalıdır. hiç bir şekilde %1 bile haklı değildir
bkz:2918 sayılı kanun 57. madde

Lucas
09 Temmuz 2020, 12:58
Ülkemizde genel itibariyla bir kullanıcı kılavuzu oluşturulup tüm halka dağıtılmalı.

Market, mağaza vb. yerlerde çalışanlara davranış el kitabı,
Toplu taşıma araçlarında diğer yolcu ve şoförlere davranış kuralları,
Trafikte sürücü, yaya, motosiklet ve bisikletliler için uyulması gereken kurallar
Apartmanda yaşam ve davranış biçimi,
vb. binlerce konu hakkında bilgilendirici/eğitici bir şeyler yapılmalı.
Kısacası ülkeyi komple formatlayıp baştan temiz bir kurulum yaparak insanlık sürümünü yüklemek şart.

retox70
09 Temmuz 2020, 15:03
Trafikte o kadar çok var ki bu tiplerden, aptal, tedbirsiz, kabiliyetsiz ama cesaretli. Motosikleti eğitimli maymun bile kullanıyor. Önemli olan insan gibi kullanmak.

okanbagiscan
09 Temmuz 2020, 16:40
Ülkemizde genel itibariyla bir kullanıcı kılavuzu oluşturulup tüm halka dağıtılmalı.

Trafikte sürücü, yaya, motosiklet ve bisikletliler için uyulması gereken kurallar
Kısacası ülkeyi komple formatlayıp baştan temiz bir kurulum yaparak insanlık sürümünü yüklemek şart.

Bizim milletin bir üst sürümü donanım olarak kaldırabileceğini düşünmüyorum. Özellikle CPU DX286 RAM 64kb olduğundan muhtemelen minimum konfigüsaryonu karşılamaz.

Levent
09 Temmuz 2020, 16:45

Ilac prospektusu okumayan bir millete, tablete yukleyip versen okumaz haci, en iyisi fdisk yapmak.

hokahey
09 Temmuz 2020, 16:50
Ilac prospektusu okumayan bir millete, tablete yukleyip versen okumaz haci, en iyisi fdisk yapmak.

Vezneye kocaman yazdım İKİ KİŞİDEN FAZLA GİRMEK YASAKTIR diye, buna rağmen giriyorlar. Okumuyorlar yazıyı. Okumaya karşı alerjik reaksiyon gösteriyorlar adeta.

Sj's
09 Temmuz 2020, 21:32
Ya bisey dicem: Facebookta ve baska yerlerde de paylasildi bu konu. %99 ata uzulmus motorcu da davar. Bir kisi de demedi ki ben de emniyet seridinde boyle gidiyorum. Ama ben her gun emniyet seridinde veya sagdan bunun gibi yardiran yuzlerce adam goruyorum.

Hepiniz motosiklet egitmeni misiniz sagdan 40la mi gidiyorsunuz hep nasi oluyor bu isler?

hacidayi
10 Temmuz 2020, 11:21
Şimdi ben motorcuyu savunmuyorum ama eğri oturup doğru konuşmak lazım.Trafikte kurallara uyan motorcu ya ölür yada dövülür,hergün işede gidip geliyorum motorla motorcu arkadaşlarımızın %90'ı yardırıyor.Benim yaşım 36 ve kız çocuğum var ben dikkat ederek yavaş giderim kısaca motosiklet sürmeyi seviyorum hızı değil neyse beni bile tehlikeye atıyorlar ve ne 1'i ne 2'si en az %90'ı.Kurallara uyduğum için sag el yüzük parmağımı kaybettim keşke uymasaydım emniyet şeridinden kapatsaydım.%100 haklı bulundum eee sonuç kim bilir kaç yıl sürecek dava.Kıssadan hisse kimse motorcu kurallara uymuyor diye dert yanmasın bu ülkede kimse kurallara uymuyor ne hız sınırına nede takip mesafesine ...

AzÇok
10 Temmuz 2020, 14:08
Şimdi ben motorcuyu savunmuyorum ama eğri oturup doğru konuşmak lazım.Trafikte kurallara uyan motorcu ya ölür yada dövülür

Teorinize göre ölmem veya dayak yemiş olmam gerekiyordu. Tam tersine otomobil kullanırken dayak yedim.:salut:
Şimdi işkillenmeye başladım. Yoksa öbür tarafta mıyım? Eğer öyleyse, öbür tarafta da MT forumu var :queen:

sallami
10 Temmuz 2020, 14:29
[QUOTE=Şimdi işkillenmeye başladım. Yoksa öbür tarafta mıyım? Eğer öyleyse, öbür tarafta da MT forumu var :queen:[/QUOTE]

Welcome Other Side.. Abi sende biraz teknik öğren bari dayağı az ye.
Mevzuu biz çok iyi kullanıcıyız demek değil. Yolu, trafiği okuyabilmek. Ben zaten emniyet şeridinden takılmadan gitmek için aldım motoru. Bana haftalık getirisi 3-4 saat.

otopsici
10 Temmuz 2020, 16:09
Ya bisey dicem: Facebookta ve baska yerlerde de paylasildi bu konu. %99 ata uzulmus motorcu da davar. Bir kisi de demedi ki ben de emniyet seridinde boyle gidiyorum. Ama ben her gun emniyet seridinde veya sagdan bunun gibi yardiran yuzlerce adam goruyorum.

Hepiniz motosiklet egitmeni misiniz sagdan 40la mi gidiyorsunuz hep nasi oluyor bu isler?

dostum Van ilinde kullanıyorum. buraya gelenlere trafiğinin nasıl olduğunu sorun!
Ben bunca yıldır burada kullanmama rağmen halen benden kaynaklı kaza yapmadım.
asla sağdan gitmem asla araçları sağdan sollamam
ben araçlardan çok dürümcülerden şikayetçiyim 660 lık motorla 40 la gittiğim yerden 80-90 la beni yalayarak geçiyorlar
en son birini temiz dövecektim elimden aldılar beni köprüden aşağı atıyordu az daha

plectrum
12 Temmuz 2020, 17:57
Çok fazla bilgisiayar oyunu oynamanın zararlarını görmüş olduk bu videoda. Hayatta kalırsa mucize

Buraki
12 Temmuz 2020, 21:07
yol ayrımına gelmişsin, bütün araçlar duruyor bunlar sana yavaşlaman için bir ipucu vermiyorsa senin sonun kötü olur arkadaşım.

Anfibi
12 Temmuz 2020, 22:50
Kardeşim reyzing tamammı,299 ekıpmana gerek yok daha hafif daha hızlı gidiyorum,attım kızı arkama yardırıyorum trafik falan umurumda değil hepsini silme geçiyorum kerizler öyle duruyor :king:

ero__
13 Temmuz 2020, 09:10
Başlığı

"Şile otoyolunda ata çarpan andaval/ayı/angut/sığır/denyo/mal"

yapabilir miyiz?

fatih.met
13 Temmuz 2020, 12:17
insan demeye bin şahit istenilecek bir mahlukatın kaza videosunu izledik, emniyet şeridinden bu şekilde yardıran çok motorcu var ama bura düz yol da değil, ileride sapak var ve herkes sapakta durmuş. yani oradan bir şeyin geçtiğini tahmin etmek için filozof mu olmak gerekiyor.

bu kişinin ehliyetine sınırsız el konulmalı, bu arkadaş bir daha araç kullanmamalı, bisiklet dahi kullanmamalı.

4 yol ağzı var gibime geldi orada, böyle bir yerde durmuş arabaların yanından öyle.... yorum yapasım bile gelmiyor aslında.

nyk
13 Temmuz 2020, 12:58
O kadar bariz ki bir şey olacağı buna kaza bile denmez. Duran trafikte emniyet şeridinden yardıra yardıra gitmek nedir. Oradan at arabası çıkmış, insanda çıkabilir, o arabaların birisi kapıyı açıp aşağıda inebilir, ya da karşıya geçen başka bir otomobil, motosiklet vs de olabilir yani nasıl bir algı kapalılığıdır bu.

Alman_
16 Temmuz 2020, 16:24

%100 haklı çıkmaz bir yerinden element uydurma. Emniyet şeridinden sürüyor. %50 kusur olur ki burada bence %100 haksız olan taraf motor sürücüsü.

arokh
19 Temmuz 2020, 20:15
Görüntünün sonunda kaskını çıkaran bir kız yer alıyor.. Artçı mı, yoksa arkadan gelen motor mu? Herhalde işin içine
yine çoşku girmiş, akıl uçmuş.

şemik
23 Temmuz 2020, 14:40
Şimdi bu racingçi arkadaş katil olmuyor mu? Bence direk hayvan katili... 100 ile ata çarpıyor... ya yaya olsaydı ne olacaktı... İnsan olan orada 30-40 arası bir süratle gider... hiç yol okuma yok, kafayı kaldırmak yok... bunların hepsi niye duruyor demek yok... racingçisin ya yardır yürü bütün yollar senin... eldiven yok, motosiklet pantalonu yok... mucize eseri hayatta kalmış.... teyzeyi de ekmek teknesinden etmiş hayvanını öldürmüş... haklı çıksa ne olur... Zaten bizi trafikte en büyük sevmeme nedenlerinden birisi racingçiler... mal mal kullanıyorlar her yerde... dürbünden bakar gibi bakıyor yola...