PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Habere Bak!!!! Motosiklet Tehlikelidir

Sayfa : [1] 2

victor54
23 Ağustos 2006, 13:04
http://img247.imageshack.us/img247/2711/haberok8.jpg (http://imageshack.us)

GAYET GÜZEL HERŞEY YAZILMIŞ MOTOSİKLET ŞÖYLE SATILIYOR BÖYLE SATILIYOR FAKAT HABERİN SON CÜMLESİ EVLERE ŞENLİK.GAZETENİN MOTOSİKLETE BAKIŞ AÇISINI ADETA ORTAYA KOYUYOR.

BU SAÇMALIĞI YAPAN GAZETEDE ÇOK DEĞERLİ ARKADAŞLARIMIN ÇALIŞMASIDA BENİ AYRICA ÜZDÜ.BEN TEPKİMİ EMAİLLE GÖSTERDİM UMARIM MOTOSİKLETE BAKIŞ AÇILARI DEĞİŞİR

adagazete@mynet.com

adagazete@hotmail.com

demonicdreams
23 Ağustos 2006, 13:08
Bu durumlarda kullanılar bir Amerikan atasözü var bilirsiniz: "F*** You" diye.

Sağa sola bakmadığın sürece karşıdan karşıya geçmek de tehlikelidir.
Araştırmasız Gazetecilik bu herhalde.

ozkansava
23 Ağustos 2006, 13:10
Isırmayız korkmayın.:queen:

semtuluce
23 Ağustos 2006, 13:13
gazeteye mail atacam. ışığınızla bizleri aydınlattığınız için çok tşk ederiz.:queen:

marefb
23 Ağustos 2006, 13:16
motosiklette patlama oldugı doğru tehlikeli olduada doğru ama dikkatli kulanıldıgında kazayla sonuclanmaz tehlikeyi olusturan en büyük etken ehliyetsiz korunmasız sürücüler

ManyAak
23 Ağustos 2006, 13:17
aslında yorum doğru bence ama bu düşüncenin gazetede yayınlanması da çok yanlış ben de motosikletin tehlikeli bir araç olduğunu düşünüyorum açıkcası motosiklet hastası olsam bile bu yüzden fazla hız yapmamaya çalışıyorum

bazı arkadaşlar yavaş ve güvenli kullanmayla hiçbişi olmıyacağını savunabilirler ama adamın biri arkadan bi toslarsa tamamdır:farao:

victor54
evet arkadaşlar kısada olsa düşünceleriniz yazıp bir email atarsanız gazeteye iyi olur bence

Luxor
Shoper Model???
amcam şopar demek istemiş heralde
heheh
bunlar kendilerini haberci sayıyorlar işte
daha okuma yazmayı düzgün bilmiyorlar

fakir ama gururlu
23 Ağustos 2006, 13:18
ben haberde yanlış bir bilgi göremiyorum. tehlikeli olduğu gözardı edilmemeli diyor. bence gayet yerinde ve doğru bir tavsiye. bu tip haberler az da olsa insanları yanlış kararlar vermekten alıkoyabilir. haberi yazan şahsı tebrik ediyorum.

viper_1
23 Ağustos 2006, 13:20
Yerel gazeteler , zaten cahil kalmaya mahkumdur. Yeterli sermayenin olmaması , sponsor ve reklam bulamamak ; personel sayısını azaltmakta ve kalitesini düşürmektedir.
Eğer yerel gazeteleri eleştirecek olsaydık. Ben her gün Eskişehirdeki gazeteleri buraya aktarmak zorunda kalırdım.
Zaten adreslerinden de belli oluyo. Adamlar gazetenin adına hotmail ve mynetten hesap almış... İnternette kendi adınıza e-mail hesabı 20YTL bile tutmaz...

DARKDIAMOND
23 Ağustos 2006, 13:21
Haber'i yazan arkadaşın kişisel görüşüdür.Saygı duyarım.Ama katılmıyorum.

ManyAak
23 Ağustos 2006, 13:21
ben haberde yanlış bir bilgi göremiyorum. tehlikeli olduğu gözardı edilmemeli diyor. bence gayet yerinde ve doğru bir tavsiye. bu tip haberler az da olsa insanları yanlış kararlar vermekten alıkoyabilir. haberi yazan şahsı tebrik ediyorum.

tamam yorum doğru ama yazan kişi tarafsız bir şekilde yazmamış basın her zaman tarafsız olmd-alı öyle deil mi:silent:

victor54
23 Ağustos 2006, 13:24

sende haklı olabilirsin kendine göre saygı duymak gerek ama gazetenin vurgulama şekli yanlış.motosiklet tehlikelidir diye başlık atmak yerine bilinçli kullanım yönünde uyarıda bulunması daha doğru olurdu

ilginc olan bu haberin altındada bir motosiklet reklamı vardı.şimdi o ilanı veren firma ne yapar acaba

fakir ama gururlu
23 Ağustos 2006, 13:26
nasıl tarafsız? yazar haberde motosikletin tehlikeli olduğunu ve dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor bu yorumun neresi taraflı. insanlar bana birşey olmaz mantığı ile eğitim (en azından ehliyet) bile almadan gözü kapalı bir şekilde ucuz motosikletlere hücum ediyor. belki bu tip haberler sayesinde bunun önüne az da olsa geçilebilir. ben habercinin bu haberde kesinlikle objektif olduğunu düşünüyorum. o köşede ben yazsam belki bu şahıs kadar insaflı olmayabilirdim.

fuaterc
23 Ağustos 2006, 13:27
motor tehlikeli midir????!!!!
motor hacim olarak diğer arabalardan daha az yer kapladığı için trafikte diğer araçlarla buluşması daha zordur. yaya vb. ye direkt olarak çarpması zordur. tam koruma ile kullanılan motorlarda araç sürücülerine göre daha az hasar gelir. merkez kaç kuvveti ile döndüğünden (eğer lastikleri de iyi ise) savrulma daha az olur. bu nedenle araçlardan daha güvenlidirler (bilinçli kullanıldıklarında) .
Tehlikesi sadece optik bir yanılsamadır. 2 teker üstünde göründüğünden insanlara öyle gelir.
BENCE.

ManyAak
23 Ağustos 2006, 13:31
motor hacim olarak diğer arabalardan daha az yer kapladığı için trafikte diğer araçlarla buluşması daha zordur. yaya vb. ye direkt olarak çarpması zordur. tam koruma ile kullanılan motorlarda araç sürücülerine göre daha az hasar gelir. merkez kaç kuvveti ile döndüğünden (eğer lastikleri de iyi ise) savrulma daha az olur. bu nedenle araçlardan daha güvenlidirler (bilinçli kullanıldıklarında) .
Tehlikesi sadece optik bir yanılsamadır. 2 teker üstünde göründüğünden insanlara öyle gelir.
BENCE.

sen bi kazasını yap da gör tehlikeli midir deil midir:farao:sen istediin kadar bilinçli kullan sarhoşun biri ardandan bi çarpcak adama hiçbi halt olmaz sen ise... meçhul

victor54
23 Ağustos 2006, 13:34
ben heryıl motosiklet yüzünden trafikte binlerce kişinin öldüğünü hatırlamıyorum.elbette trafikte risk var.ama bu rsik arabalar için tırlar içinde var

prestijsigorta
23 Ağustos 2006, 13:35
arkadaşlar benim park halindeki aracıma motosikletli arkadaş gelip vurdu
ehliyetide yoktu ehliyetli birini bekledik zabıt için
ehliyetli kullanmak lazım ayrıca araba gibi şeridinde hareket ederse o kadarda tehlikeli değil makas yaparsa riskli siz ne dersiniz

ManyAak
23 Ağustos 2006, 13:35
nasıl tarafsız? yazar haberde motosikletin tehlikeli olduğunu ve dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor bu yorumun neresi taraflı. insanlar bana birşey olmaz mantığı ile eğitim (en azından ehliyet) bile almadan gözü kapalı bir şekilde ucuz motosikletlere hücum ediyor. belki bu tip haberler sayesinde bunun önüne az da olsa geçilebilir. ben habercinin bu haberde kesinlikle objektif olduğunu düşünüyorum. o köşede ben yazsam belki bu şahıs kadar insaflı olmayabilirdim.

yaw kardeşim bak tamam ben de tehlikeli diyorum ama tehlikesi yok diyen bir sürü insan var yaw yani yazı öznel olmamalı muhabir kendinden kesinlikle bir görüş katmamalı ha herkes motosiklet tehlikeli derse o zaman istediini yazsın ama ööle deil:farao:

fuaterc
23 Ağustos 2006, 13:36
sen bi kazasını yap da gör tehlikeli midir deil midir:farao:sen istediin kadar bilinçli kullan sarhoşun biri ardandan bi çarpcak adama hiçbi halt olmaz sen ise... meçhul

sen bi araba ile kaza yapda gör. bi de kemersiz olursa dadından yinmez

tabiki motor kullanmak tehlikeli amam bu tehlike motordan değil kullanandan kaynaklanıyor. sen gir makaslara, sağdan gir soldan çık, hız limitlerini şamar oğlanına döndür.... sonra motosiklet tehlikeli.
motoru öyle kullanan uzaktan kumandalı araba ile bile tehlikelidir. tehlike söfördedir.

fakir ama gururlu
23 Ağustos 2006, 13:36
BENCE.

bu yorumun altına bende imzamı ataım ancak eksik noktalar var. motosiklet sürücüsünün kaza anında otomobil sürcüsüne göre daha çok tehlike altında olması ve zemin ve hava şartlarının otomobile oranla motosikleti daha çok etkilemesi gibi...

haberi okuduktan sonra aklımda oluşan fikir motosiklet satışlarındaki patlamanın aslında büyük bir tehlike oluşturmaya başlamasıdır. kesinlikle katılıyorum.

not:bunlar sadece benim kendi fikirlerim kimseyi bağlamaz.

ManyAak
23 Ağustos 2006, 13:37
ben heryıl motosiklet yüzünden trafikte binlerce kişinin öldüğünü hatırlamıyorum.elbette trafikte risk var.ama bu rsik arabalar için tırlar içinde var

söylediin doğru ama motor kazasında ölüm oranları daha yüksek bunu da hesaba katacaksın

[QUOTE=fakir ama gururlu;401017]
haberi okuduktan sonra aklımda oluşan fikir motosiklet satışlarındaki patlamanın aslında büyük bir tehlike oluşturmaya başlamasıdır. kesinlikle katılıyorum.QUOTE]

kesinlikle dooru her taraf motosiklet kaynıyo bunlar yüzünden buralarda araba sürmek bir çile haline gelmeye başladı

prestijsigorta
23 Ağustos 2006, 13:42
evet tehlike şöförde

semtuluce
23 Ağustos 2006, 13:43
motor bence arabadan daha tehlikeli. kazada ölüm riski çok fazla. mesela sen arabayla 50km/s hızla bir ağaca şarpsan hiiiç bişe olmaz. ama motorda.

ha buarada teknik bilgiler bölümünde bir sorum var ve yardıma ihtiyacım var. 15 dk oldu kimse cevap vermemiş. bir bakarsanız çok mutlu olacam.

fuaterc
23 Ağustos 2006, 13:43
işte manyaak kardeşim bu ölüm oranlarının fazlalığı bilinçsiz şöferlerdendir. sen günde kaç tane üstünde tşörtle motor kullanan görüyorsun. adamın gözünde gözlük bile yok bi sinek girse gözüne sonra direkt kaza... tehlike söförden kaynaklanır

[QUOTE=semtuluce;401039]motor bence arabadan daha tehlikeli. kazada ölüm riski çok fazla. mesela sen arabayla 50km/s hızla bir ağaca şarpsan hiiiç bişe olmaz. ama motorda.
QUOTE]

canım sen motorla 50 ile giderken mortorun kadar kalınlıkta bişiyi çok rahat sıkalarsın( biraz reflekslerin kuvvetliyse) ama araba o ağaçtan en az 5 kat daha geniş ıskalamaz..

ManyAak
23 Ağustos 2006, 13:49
sen bi araba ile kaza yapda gör. bi de kemersiz olursa dadından yinmez

tabiki motor kullanmak tehlikeli amam bu tehlike motordan değil kullanandan kaynaklanıyor. sen gir makaslara, sağdan gir soldan çık, hız limitlerini şamar oğlanına döndür.... sonra motosiklet tehlikeli.
motoru öyle kullanan uzaktan kumandalı araba ile bile tehlikelidir. tehlike söfördedir.

yaw arkadaş ben ne dion sen ne dion yaw benim amacım motor kazaları mı daha feci yoksa araba kazaları mı skandalı yapmak deil benim demek istediim şu:sen ne kadar dikkatli sürersen sür her an aptalın biri sana çarpabilir ülkemizde yok mu böyle kazalar tamam arabada da çarpabilir ona da laf yok ama arabaların yine de kaportası var 1.üstü kapalı bu da 2.yani ölüm riskin motosiklette her zaman FAZ-LA-DIR benim demek istediim bu daha da bişi söylemiyom bu yazdıklarımdan bazıları kendi görüşüm olsa da bazıları değişmez görüşlerdir

saygılar...

işte manyaak kardeşim bu ölüm oranlarının fazlalığı bilinçsiz şöferlerdendir. sen günde kaç tane üstünde tşörtle motor kullanan görüyorsun. adamın gözünde gözlük bile yok bi sinek girse gözüne sonra direkt kaza... tehlike söförden kaynaklanır

[QUOTE=semtuluce;401039]motor bence arabadan daha tehlikeli. kazada ölüm riski çok fazla. mesela sen arabayla 50km/s hızla bir ağaca şarpsan hiiiç bişe olmaz. ama motorda.
QUOTE]

canım sen motorla 50 ile giderken mortorun kadar kalınlıkta bişiyi çok rahat sıkalarsın( biraz reflekslerin kuvvetliyse) ama araba o ağaçtan en az 5 kat daha geniş ıskalamaz..

işte şimdi aynı dili konuşuyoruz benim söylemek istediklerim bunlar artık tartışmaya lüzum yok teşekkür ederim:cat:

şunu da ekleyeyim sadece motor sürücüsünden kaynaklanmıyor işte ben bu yüzden motorla trafiğe çıkmaya korkuyom(zaten çıkamamda because yaş 16:salut: )

saygılar...

fuaterc
23 Ağustos 2006, 13:55
arkadaşım ses tonunu yükseltmeden yaz..
O zaman sana şöyle söyliyim o tehlike yolda yürürken de var. ne yapcaz. salağın teki gelip kadırımda yürüyenleri otobüsle biçiyo. tamam o zaman diyelim ki kaldırımda yürümek tehlikelidir.
o potansiyel her zaman var. bsenin dediğin şey söz konusu bile olamaz. kim zaten aksini idda edebilir ki. çarpışma testlerinde en adii arabadan bile daha çok ölüm oranı yüksektir motorlarda...
SAYGILARIMLAAA

Crayz_aplper
23 Ağustos 2006, 14:00
motosiklet kadar güzel bir ulasim araci daha olamaz hem ekonomik hem hesaplı hem zevkli yaa bunlar zevkden ne anlarki motosiklet tehlikeliymismis haaaa bakın hemde park sorununu yok trafige takılıp kalma yok aralardan yallahh :)

Gökhan
23 Ağustos 2006, 14:01
bence yorum yanlış motosiklet tehlikeli degil. trafikte ne yaptıgını bilmeyen geriler var onlar tehlikeli... gitsinler motosiklet kazalarına baksınlar % 60-70 i hep diger sürücülerin hatalarından motosikletin kaza yapması sonucu ile olmuş olaylardır. sorun bizim türk soförlerimizde ...sürücü kursları ehliyeti bakkaladan ekmek verir gibi veriyorlar. parası olanda bastırıyo alıyo arabayı sonra gidiyo motorsikletliye çarpıyoo . eee sonrada ne var efendim motosiklet tekliyeliii .... şimdi birşey diycektim ama neyse yeri degil.. zaten diycegim şeyleri tahmin edersin.

vampir112
23 Ağustos 2006, 14:02
DİFFATLİ OLMADIKTAN SONRA HER ARAÇ TEHLİKELİDİRRRRR.....

Crayz_aplper
Ama motoru daha dikkatli kullanırsan bi şey olmaz dostum sen motorun ustunde ayseyi fatmayı dusunursen olacaklardan kim sorumlu ki

ManyAak
arkadaşım ses tonunu yükseltmeden yaz..
O zaman sana şöyle söyliyim o tehlike yolda yürürken de var. ne yapcaz. salağın teki gelip kadırımda yürüyenleri otobüsle biçiyo. tamam o zaman diyelim ki kaldırımda yürümek tehlikelidir.
o potansiyel her zaman var. bsenin dediğin şey söz konusu bile olamaz. kim zaten aksini idda edebilir ki. çarpışma testlerinde en adii arabadan bile daha çok ölüm oranı yüksektir motorlarda...
SAYGILARIMLAAA

yaw ne sesi:silent: ne yükseltmesi:silent:
evet abi tehlikeli şimdi öyle kazalara rastlamak hiç de kolay deil geçen sene ben böyle sorumsuz bilinçsiz bir şoför yüzünden teyzemle kuzenimi kaybettim bizimkilerde hiçbi suç yok ama karşıdan gelen sarhoş kazma bi çarpıo tamam:salut:

işte böyle sorumsuz insanlar trafikte yok deil BÖYLE İNSANLARA BİNBİR LANET OLSUN:salut:

saygılar...

Özer
Evet çok doğru yazmışsın arkadaşım.

Motosiklet kullanmak benim gözümde tam anlamı ile bir sanaattır.
Evet sanaat. Usta ve bilinçli kullanıcı dahi olsak birgün mutlaka birşeyler geliyor başımıza.
Kah düşeriz kendi kendimize, bazen hafif yaralarla kurtuluruz.Bazılarımız; geçenlerde Çeme yolunda oldu gibi yaşamını yitirir! sadece düşmekle. kah birileri gelip çarpar ve aynı sonuçlar doğar:salut:

onun için DİKKAT başkası yalan.
Allah kimseye acı gün tatdırmasın.

Selamlar,
Özer

fuaterc
23 Ağustos 2006, 14:09
manyaak kardeşim başın sağolsun.
tamam işte ben de onu diyorum. bu sebeple tehlikeli olan eğitimsizliktir. bilinçsizliktir. biz kontrol edebildiklerimizi kontrol edelim. gerisi kaderdir zaten . motor tehlikeli deyip binmeyince ölümden kaçabilecekmiyiz. ya da yaralanmadan.

kll
23 Ağustos 2006, 14:10
bence 2 teker herzaman 4 tekere göre tehlikelidir. her ikiside en iyisi olsa bile bu değişmez. ama uyarıları dikkate alınca kıyafete önem verince risk azalır.

ManyAak
23 Ağustos 2006, 14:11
tabii ki azalır bütün şoförler sorumlu olsa herkes herkesin haklarına saygı gösterse tamam zevk budur işte

Gökhan
23 Ağustos 2006, 14:17
GAZETEYE MAİL ATTIM

http://img170.imageshack.us/my.php?image=haberok8yj9.jpg

merhaba bir yerde yazınızı okudum. motosiklet tehlikeli demişsiniz...!!!

bence yorumunuz yanlış motosiklet tehlikeli degil. trafikte ne yaptıgını bilmeyen geriler var onlar tehlikeli... motosiklet kazalarına bakın % 60-70 i hep diger sürücülerin hatalarından motosikletin kaza yapması sonucu ile olmuş olaylardır. sorun bizim türk soförlerimizde ...sürücü kursları ehliyeti bakkaladan ekmek verir gibi veriyorlar. parası olanda bastırıyo alıyo arabayı sonra gidiyo motorsikletliye çarpıyoo . eee sonrada ne var efendim motosiklet tekliyeliii .... burda teklikeli olan motosiklet degil. araba kullanıcıları. birazdaha denetim sıkı olsa şu ehliyeti bakkaldan dagıtır gibi vermeseler . motosiklet tehlikeli diye birşey olmayacak çünki sorun motosiklette degil sürücülerde...
iyi çalışmalar. bundan sonraki yazılarınızda daha dikkatli olmanız dilegiyle ...

Ertuğrul_Öz
23 Ağustos 2006, 14:22
Evet motosiklet tehlikelidir. Özellikle sırf ucuz diye alan bilgisiz insanların ellerinde dada da tehlikelidir.

ManyAak
23 Ağustos 2006, 14:23
GAZETEYE MAİL ATTIM

http://img170.imageshack.us/my.php?image=haberok8yj9.jpg

merhaba bir yerde yazınızı okudum. motosiklet tehlikeli demişsiniz...!!!

bence yorumunuz yanlış motosiklet tehlikeli degil. trafikte ne yaptıgını bilmeyen geriler var onlar tehlikeli... motosiklet kazalarına bakın % 60-70 i hep diger sürücülerin hatalarından motosikletin kaza yapması sonucu ile olmuş olaylardır. sorun bizim türk soförlerimizde ...sürücü kursları ehliyeti bakkaladan ekmek verir gibi veriyorlar. parası olanda bastırıyo alıyo arabayı sonra gidiyo motorsikletliye çarpıyoo . eee sonrada ne var efendim motosiklet tekliyeliii .... burda teklikeli olan motosiklet degil. araba kullanıcıları. birazdaha denetim sıkı olsa şu ehliyeti bakkaldan dagıtır gibi vermeseler . motosiklet tehlikesi diye birşey olmayacak çünki sorun motosiklette degil sürücülerde...
iyi çalışmalar. bundan sonraki yazılarınızda daha dikkatli olmanız dilegiyle ...

bundan sonra hiçbir açıklama yapmıyorum siz nasıl görüyorsanız öyle olsun ama şu bir gerçek ki aramızda bazı sorumsuz kişiler yüzünden masum kişiler ölüyor yani azrail seni hiç beklemediin bir anda vuruyor bunlar gibi adamlar olmasa.......sabahın köründe binin motora akşama kadar.istediğiniz yerleri gezin istediiniz yerde kullanın ama durum öyle değil işte bir arkadaşın da sööledii gibi adam ehliyetten önce motoru alıyo sonra bunların kazalarıyla uğraş

foruma katılan herkese sonsuz teşekkürler:rendeer:

saygılar...

richy
23 Ağustos 2006, 16:15
haberde yorum yapılmaması gerekirdi. Haber oldugu gibi verilir okuyucu istedigini alır. Fakat haberi hazırlayan arkadas arada kendi görüsünü de kaptırmış. Bizim burda da yerel gazetelerde nerdeyse her haberde yorum var kac defa e-mail attım ama cevap yazan olmadı.
Eğer köşe yazarı yazısında bu olayı işleyip sonuna da yorumunu koysaydı eywallah der gecerdim.

ylmzzz
23 Ağustos 2006, 16:23
yanlış kullanılan herşey tehlikelidir. uçaktan düşenler direk ölüyor ayrıca hızları 1000 km/h. fakat kimse yavaş git yavrum düşeceksin bak demiyor :)

watercolours
23 Ağustos 2006, 16:26
Gazetenin didaktörü de yok galiba. Hangi de ayrı, hangisi bitişik yazılır, bilmiyorlar.
Yazılana gelirsek, motosikletin tehlikeli araç olduğu doğrudur. Ama cansız nesneler tek başlarına tehlikeli olamazlar. Dikkatli kullanılan bir supersport sınıfı motosiklet ne kadar güvenli olabilirse dikkatsiz kullanılan bir Volvo da aynı oranda tehlikeli olabilir. Unutulmamalıdır ki motosiklet kazalarında suçun %80'i otomobillerdedir. Böyle olunca mağduru tehlikeli diye göstermek saçmalık. Onun yerine otomobil sürücüleri artan motosiklet nedeniyle daha dikkatli olmaları konusunda uyarılsaydı daha iyi olurdu.

velespit-cbr
23 Ağustos 2006, 16:26
ne güzel haber bulup yayınlamışlar ...ama niye kendi yorumunu katıyorsun işin içine kardeşim git onu köşe yazılarında yap... ....kafalarını bunlara yoracaklarına gidin devlet büyüklerinin,hükümetin yaptıklarına yorum yapın birazda....

myheart
23 Ağustos 2006, 16:41
ya millet kafayı yemıs ya ole haber mı olur...

gezgin-sovalye
23 Ağustos 2006, 17:37
motosiklet kitapçıklarında bile yazıyor tehlikelidir diye.İyi bir eğitim bile alsanız bu araç tehlikelidir bu bir gerçektir.Kaporta sizsiniz ve saate 100km hızla gidiyorsunuz boynunuza arı çarpsa kaza yaparsınız lütfen burda biraz aklı başında konuşun bazı gerçekleri redederek asilik yapmıyalım.Ölen arkadaşlarımız var bu zevk için değermi değmez motoru günlük ulaşım aracı olarak kullandıgınız sürece kendiniz büyük tehlikeye atarsınız motor bir zevk aracıdır bunun bilincinde kullanırsanız uzun ömürler yaşarsınız.Saymakla bitmez motorun zararları en kral korumayı dahi giyseniz kireçlenme sorununuz olur en titreşimsiz motora binseniz dahi ilerde kemik rahatsızlıkları yaşarsınız daha 3-5 yıllık motorcularsınız birde isterseniz dedelerinize sorun zararlarını.Hayat ucuz değil giden can kesilen uzuv yerine gelmez.Gazeteci çok güzel uyarmış hele çin motorları daha tehlikeli freni tutmaz motoru tutmaz kıcı başı tutmaz işte anlayın alana sabır.

AKREPAHMET
23 Ağustos 2006, 17:41
ARKADAŞLAR MEDYANIN BÖLE OLAYLARI ABARTTIĞINI HEPİMİZ BİLİYORUZ NE KADAR TEHLİKESİZDE OLSA BU YAZILARLA AİLEMİZİNDE BİZE KARŞI SAF ALMALARINI BAŞARIYOLAR.ONLARA HELAL OLSUN.DİYORUM. MOTOR TEHLİKELİ DEĞİL AMA OLSAYDIDA BU SEVDADAN BENİ ASLA GERİ ÇEVİREMEZLER Dİ.O KADAR.:cat:

aybiketa
23 Ağustos 2006, 17:49
Bu durumlarda kullanılar bir Amerikan atasözü var bilirsiniz: "F*** You" diye.

Sağa sola bakmadığın sürece karşıdan karşıya geçmek de tehlikelidir.
Araştırmasız Gazetecilik bu herhalde.

Amerikalıların bi lafı var bildin mi ? :queen: :queen: :queen:
:rendeer:

fbmania
23 Ağustos 2006, 17:58
üfffffff rahat olun bu ne ya

BİSANCI_42
23 Ağustos 2006, 18:24
Valla Kza Olduktan Sonra Dozerin Içindede Olsan Başina Bişey Gelir Onun Için Kazayio Yapmamaya Gayret Göstermek Lazim Olduktan Sonra Neyin önemi Kaliyor Bide Bu Gazeteci Sanan Kardeş Bi Gitsinde Kelimelerin Nlamini öğrensin Chopper Diyeceğine şhoper Diyor Bundan Gazeteci Olsa Ne Olacak Pehhhh Motor Tehlikeliymiş Sen Onu Benimkine Anlat :) .)

cgl125
23 Ağustos 2006, 18:35
arkadaşlar sonuçta kaza yapma riski çok yüksek motosiklette yapılan kaza oranına bakarsanız arabalara göre düşük tabi ki ama burda gazeteci arkadaşın demek istediği motor fiyatları düştü diye herkes motosiklete rağbet edip bişlinçsiz kullanıcı sayısı artabilir ni tekim öylede oldu zaten
ona bakarsanız çoğu sigorta şirketi motosiklete kasko sigorta vs yapmak istemiyo bu kaza riskinden dolayı tepki gösterilecek bişey varsa bu
trafikteki motor kazalarının oranını motor sayısına oranlasınlar otomobil sayısınıda oto sayısına oranlasınlar istatistiksel bi veri bulsunlar ona göre değerlendirsinler ama kaza yapma riski çok diye çoğu şirket sigorta yapmıyo hatta çalınma riski daha çok diye bazı otoparklar motorları kabul etmiyo yada sorumluluk almıyor

hatta daha komiği aynı fiyatta peugeot 106,206.. vs model araçlarla diğer araçların aynı sınıf kategori vs kasko ücretleri arasında dünya kadar fark var çünkü peugeot araçların kaza oranı daha fazla fakat aynı kaza oranı hesabı nedense motosiklet kaskolarında işe yaramıyor