PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet yıkama sanatı

burakyqmr21
12 Haziran 2020, 16:19
1 saat önce rks 220 titanium motosikletimi yıkamaya gittim petrolde su Makinesi bozulmuştu ben de o lastik şişirme yerinin yanında olan su fıskıyesiyle ufak su tuttum 10 dk sonra ise yola çıktığımda 6000 deviri geçince gaz kesme sorunu oldu büyük ihtimal su kaçmıştır bi yere diyip sağa çektim güneşe koydum ve biraz sonra düzelince yola çıktım sizce nerelere su vurmamalıyız yıkama hakkında bilgiler verebilir misiniz ?

arndiol
12 Haziran 2020, 16:24
hep merak ederim bu 2 tl veriyon köpük su veriyo falan ya istasyonlarda, motor sıcak ise su vurmamak gerekiyor ki bu durumda baya yakında bi yere gitmek lazım yıkamak için, sıkıntı olmuyor mu? silindir catlamasına kadar gider diyorlar?

hocam Motosiket zaten yağmurda da kullanılabilir şekilde dizayn edilmiştir, üstten ve yandan şekilde iyice yıkayabilirsiniz. Ancak su şiddetini sertleştirmemeniz ve kapalı olan kablo kısımlarına girecek sekilde alttan vs. tutmamanız gerekir.

burakyqmr21
12 Haziran 2020, 16:53
Reis ben de düşündüm dediğini sıcak motora soğuk su vurulmaz ama zaten 2 kmlik yakınlıktaydı petrol yine de egzoza bile bile su vurmadım vurunca çıss diye bi buharlaşma oluyor anlık

mavzer-i
12 Haziran 2020, 17:07
geçen forumda bi arkadaş yazmıştı ilaçlama şişesi ile yıka diye. bende aldım onunla yıkadım geçen gün. baya baya temizleniyor motosiklet. hatta fantazi yapıp bol köpüklü karışım bile yapılabilir

aldığım ürün bu LİNK (https://www.hepsiburada.com/olinda-basincli-ilaclama-pompasi-su-puskurtucu-pompa-bahce-cicek-sulama-ilaclama-2-lt-p-HBV00000Q0MSH)

fb__ömer
12 Haziran 2020, 17:18
Motor soğukken yapın ne yapıyorsanız.

Ben o makinaların basınçlı suyunu 3 metre geriden falan tutuyorum. Genelde buji başlığına su kaçıyor ama silip 10 dakka bekledikten sonra bir sorun kalmıyor. Abartmaya gerek yok benzinlikte yıkamayın motor bozulur diye. Sadece elektrik ve açıktaki motor bloğuna su ve köpük vurmayın. Zaten uzaktan seken sularla nemleniyor o kısımlar sonra silersiniz zaten.

arndiol
12 Haziran 2020, 17:43
geçen forumda bi arkadaş yazmıştı ilaçlama şişesi ile yıka diye. bende aldım onunla yıkadım geçen gün. baya baya temizleniyor motosiklet. hatta fantazi yapıp bol köpüklü karışım bile yapılabilir

aldığım ürün bu LİNK (https://www.hepsiburada.com/olinda-basincli-ilaclama-pompasi-su-puskurtucu-pompa-bahce-cicek-sulama-ilaclama-2-lt-p-HBV00000Q0MSH)

2lt diyo kaç kere doldur bosalt sürüyor bi yıkma için

tarzan rıfkı
12 Haziran 2020, 17:54

o arkadaş benim hocam :cherry: şişemizde aynı ucu ister sprey ister püskürtme güzel oluyor.bende kokteyl falan yapmayı düşünüyorum :)
diğer arkadaşlara tekrar yaziyim benzinlikteki köpükleri KULLANMAYIN !! ciddi asit içeriyor arabaların anasını ağlatıyor ki otomobiller metalden oluşuyor bizim motor plastik gerisini siz düşünün.hani cross motorla çamura girersin balçık ağır çamur olur evet işe yarar köpük ama toz olan motora kullanmak çok saçma.

arndiol
12 Haziran 2020, 17:58
o arkadaş benim hocam :cherry: şişemizde aynı ucu ister sprey ister püskürtme güzel oluyor.bende kokteyl falan yapmayı düşünüyorum :)
diğer arkadaşlara tekrar yaziyim benzinlikteki köpükleri KULLANMAYIN !! ciddi asit içeriyor arabaların anasını ağlatıyor ki otomobiller metalden oluşuyor bizim motor plastik gerisini siz düşünün.hani cross motorla çamura girersin balçık ağır çamur olur evet işe yarar köpük ama toz olan motora kullanmak çok saçma.

bu aleti almayı düşündüm bi an, cünkü su sıkıntısı var evin orada. bunla birkaç kere doldurup motoru komple yıkayabilrim herhalde.

köpük olayı için ne kullanıyorsunuz temizleyci olarak

Selami27
12 Haziran 2020, 18:10
Bende geçen oto yıkamacıda yıkattım ondan sonra motor soğukken çok zor çalışmaya başladı birde yan ayak açılınca otomatik stop ediyordu şimdi çalışmaya devam ediyor.

mavzer-i
12 Haziran 2020, 18:16
2lt diyo kaç kere doldur bosalt sürüyor bi yıkma için

yanına 2 lt daha alsan yetiyor bence. çok fantaziye kaçıp bol köpük yapmazsan tabi :D

Levent
12 Haziran 2020, 22:06
Motosiklet yıkamadan önce soğumaya bırakılır, aksi takdirde motosikletin cinsine göre başına felaketler açabilir.

gezginkral
12 Haziran 2020, 22:17

Olmuyor düzgün, denedim ben eziyete dönüşüyor bununla.

InMyHearth
12 Haziran 2020, 22:54
Bende Bauhausdan aldığım 2 litrelik ilaçlama spreylerinden kullanıyordum ta ki pompa yerine sibop takip gereğinden kat ve kat fazla basınç basıp da yuzumde patlayana kadar. Su hacmi az olduğundan su biraz çabuk tükeniyor ancak benim kullandığım yöntem bu spreyle ilk önce motoru ıslatıyorum her tarafını kirler yumuşasın aksın diye ardından cilalı oto şampuanı ile köpürtme ve ardından biraz bekleyip tekrar sprey ile 1 gerekirse 2 tur kadar duruluyorum ve sonrası kurulama zaten bu aralar motoru böyle yıkıyorum ve gayet verimli oluyor eğer inatçı kurumuş çamur lekeleri yoksa basınç gayet tatmin edici oluyor. Toplamda ıslatma ve kurulama için 5 6 litre su yeterli oluyor tabi yanında 1 kova da şampuanlı su kullanmış oluyoruz.

tarzan rıfkı
13 Haziran 2020, 01:50
bu aleti almayı düşündüm bi an, cünkü su sıkıntısı var evin orada. bunla birkaç kere doldurup motoru komple yıkayabilrim herhalde.

köpük olayı için ne kullanıyorsunuz temizleyci olarak

valla araba için özel şampuanlar vardı onları kullanıyorum.suyun içine kafama göre katıyorum çalkalayıp püskürtüyorsun.ilk araba için düşündüm bu işlemi araba için çok yorucu oldu ama motor için harika oluyor.istediğiniz şampuanı kullanın benzinlikteki köpüklerden 20 kat daha sağlıklı.özel karışım bilen yada şu şampuan markası bilen varsa yazabilir.örneğin otomobiller için sirke ile yıkama da yapılıyor motor için sirke iyimi gelir kötümü ? aşındırıcı özelliğide var koruyucu özelliğide.

liquem
13 Haziran 2020, 07:22
bujiyi ıslatmışsın.

Kashmir
13 Haziran 2020, 11:56
Mat boyalar için cilasız bi temizleyici öneriniz var mı?

ojo
13 Haziran 2020, 20:25
https://www.youtube.com/watch?v=9hDGUiX9AHc