PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : muayene problemi

superboycu
10 Haziran 2020, 22:51
Malum geçen actigim konuda bir tanidigimin vermiş olduğu ( çürüyeceğine sen kullan ) dediği motosikleti üzerime alayim dedim , ama bir baktımki 8 senedir muayenesi yok ( woww ) , asıl beni şaşırtan gecikme zammiyla suanki muayene ücreti :) 1500Tl yi buluyor, açık söylemek gerekirse yaptıracak gücüm yok ama motosiklet çok temiz olduğundan parçalamak yada bir köşede durmasını istemiyorum.

Tabi kurallara uymak şart ama şuanda muayene yaptıracak gücüm mevcut değil o yüzden sizlere bir sorum var.

Arkadaşlar motosikleti şehir ici köylük bir yerde kullanıyorum ama olduda çevirme ye girdiğimde aracı bağlarlarmı yoksa 7 günlük filan dedikleri muayene süresi verirlermi, kısacası cevirmede cezayı yedikten sonra hemen bağlarlarmı yada yaptır diye salıp gönderirlermi.

telefondan yazdığım için hatali kelimelerim olabilir

Sadistic
11 Haziran 2020, 00:47
görevli memurun insafına kalmış ama normalde aracı trafikten men ederler, üstüne 288tl ceza yersin ve 7 gün içinde muayene yaptırman istenir. 7 iş günü içerisinde muayene yaptirirsan 216 tl ödersin. Eğer 7 gün içinde muayene yaptırmazsan 598tl oluyor ceza.

mesela benim aracımı muayenesizken bağladılar (normalde ceza kesip ve trafikten men edip göndermesi lazım) otopark 1 günlük ücret aldılar daha sonra motosikleti alıp muayeneye götürdüm + 216tl ceza + 7.1tl otopark parası

bunun öncesinde insaflı bir trafik polisi sadece muayeneni yaptır diye uyarmıştı ceza kesmemişti

karayel90
11 Haziran 2020, 01:10
Köyde eğer kolluk kuvvetleri ile tanışıklığınız varsa bi şekilde kurtarırsınız motoru yoksa sıkıntı hele hele jandarma trafik tam sıkıntı kolay kolay affetmez yapştırır geçer

Yaşım yetmezken ve daha sonra ehliyetim yokken polis birkaç kez çevirmişti babam yazı işleri müdür olduğundan ve tanıdıklarından beni biraz terletir sonrada bırakırlardı :D

fazil
11 Haziran 2020, 13:20
benim bildigim, yasal olarak ilk cevirmede sadece ceza yaziyor ve muayene icin sure veriyor, baglama yok.
İkinci cevirmede bagliyor. Ama pratikte nasil oluyor neyse ki hic denk gelmedim.

Samet Ağır
11 Haziran 2020, 14:29
1500 liraya motosiklet,hemde temiz.
Değmez mi sence?
Emsalini satın almaya kalksan kaça alırsın?
Kararı sen vereceksin.. Değerse işini görür bir motosikletse yaptır muayeneyi paşa paşa kullan.
Eski sahibine kaptırma geri ama..

superboycu
11 Haziran 2020, 18:28
benim bildigim, yasal olarak ilk cevirmede sadece ceza yaziyor ve muayene icin sure veriyor, baglama yok.
İkinci cevirmede bagliyor. Ama pratikte nasil oluyor neyse ki hic denk gelmedim.

bende böyle biliyorum , hatta 2016 senesinde aracımın muayenesi yoktu ve cevirmede ceza yazıp gün verip salmışlardı ama şimdi kime sorsam bağlarlar diyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

1500 liraya motosiklet,hemde temiz.
Değmez mi sence?
Emsalini satın almaya kalksan kaça alırsın?
Kararı sen vereceksin.. Değerse işini görür bir motosikletse yaptır muayeneyi paşa paşa kullan.
Eski sahibine kaptırma geri ama..

aslında değer lakin gerçekten maddi durum problem , cebimde kalan para 670TL daha maaşa 19 gün var

Samet Ağır
11 Haziran 2020, 20:42
Tamam. Koy kenara.. Kullanma..
Paran yokken bağlanırsa daha çok canın yanar.
Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olma....
Ne demek istediğimi anlamadıysan atasözünün anlamını araştır. ;-)